Геноцид українців на Волині в роки війни з книги ...

Модератор: Global Moderators

Віктор100
Member
Member

Re: Геноцид українців на Волині в роки війни з книги ...

Повідомлення Віктор100 » 21 липня 2016 11:35

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 17 вересня 2016 17:27

Про Холмщину 1942 рік.
Вже в 1942 р. появилися польські банди, які почали винищувати населення, вбиваючи спочатку окремих відомих і авторитетних людей, а потім палили їх хати, а пізніше цілі села.
Шидловська Софія Миколаївна, 1925 р. н.
УПА: спогади, документи / Упоряд. Ю. Мицик (2016) - С. 152.
https://toloka.to/t75867

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 28 вересня 2016 21:52

Польська стаття про сфальшовані фото польських жертв Волині.
Lektura na weekend (materiał nadesłany): Ofiary UPA na fotografiach?
http://kresy24.pl/lektura-na-weekend-ma ... ografiach/
Востаннє редагувалось Віктор100 в 07 жовтня 2016 22:12, всього редагувалось 1 раз.

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 06 жовтня 2016 11:04

Нова польська витівка:

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu:
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=771
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/ ... le/771.pdf
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 06 жовтня 2016 21:40

Slav написав:Нова польська витівка:

Відішлю Вас до своєї репліки-
viewtopic.php?f=25&t=18986&p=266926#p266952
І в черговий раз перепитаю-
ДОГОВОРИЛИСЬ чергові Президенти? ДОГОВОРИЛИСЬ!
Це не витівка, це вже не "кресов'яки оскаженілі"- це вже політики!

771 статут ІПН_002 виріз.jpg

Там ще багато "смачних" кусочків!

Десь в цьому місяці наш ІНП з польським ІПН проведуть черговий діалог глухих.

http://www.memory.gov.ua/news/oglyad-pr ... -stolittya
Професор, доктор історичних наук Леонід Зашкільняк-
"Фактично пішли в небуття певні здобутки українських і польських істориків під час роботи 13-ти наукових семінарів «Україна – Польща: важкі питання» (1997–2008). Якщо відомий фактичний матеріал вже достатньо рельєфно окреслює передумови, характер, сутність і наслідки українсько-польського зіткнення (конфлікту) на Волині і в Галичині під час світової війни, то його інтерпретація значно різниться, що цілком нормально для науки. Треба відзначити й важливий інтерпретаційний наслідок дискусій фахових дослідників минувшини: і українські і польські історики прийшли до переконання й підтвердили його в спеціальних «протоколах узгоджень і розбіжностей», які приймалися на кожному семінарі, а саме – що ОУН і УПА були українськими національно-визвольними формаціями, а не «бандами» і «колаборантами», а також той факт, що в 1943 р. мала місце «антипольська акція ОУН і УПА» на Волині, а потім і в Галичині, яка передбачала «усунення» («витіснення», «депортацію») польського населення з теренів українсько-польського пограниччя (або колишніх польських «кресів») і внаслідок якої були значні жертви серед цивільного польського та українського населення. Вже тоді у деяких учасників семінарів склалося враження про «українсько-польський конфлікт» 1943–1944 рр. на «східних землях колишньої Речі Посполитої», або західноукраїнських – в українській інтерпретації, а не про однобічне «вирізування польського населення» "

Тобто за 13 діалогів(6,5 року) у декого з учасників "створиться враження", якщо раніше їх не розженуть тихенько чи зі свистом чергові Президенти чи Сейми/Ради.
За цей час повимирає більшість дітей-зятів/невісток "жертв геноциду" в моєму селі.
А вони могли б ще сказати, як сказали моєму татові півтора місяця тому -" Хто сказав, що мій брат вбитий? Я йому сліпаки повидираю! Брат приїжджав до мене в 1973!"
Чи- " Най приїде той, що сказав, що моя мама зійшла з розуму, а я з сестрами виріс у дитбудинку! Я його поведу на цвинтар до маминої могили, і закопаю за цвинтарем!"

ЩЕ НЕ ПІЗНО!

Я вже накаркав- тиждень тому п'ятірка польських "мордастиків" на джипі пролетіла через село до кладовища і зробила "фотосесію" старих могил з польськими написами, доки "хранитель" кладовища не взявся за мобілку. Рванули навтьоки. Джип проскочив кусень дороги між Чагром і Товстим, як по автобану, хоч я особисто пожалів свою "шістку" місяцем раніше- в суху погоду(!)- там танки випробовувати на прохідність!
Думаю, фото десь спливуть в скорому часі.

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 07 жовтня 2016 11:20

Так виглядає, що польські політики зовсім не звертають уваги на ці діалоги між українськими та польськими істориками. Якщо українські політики не почнуть якнайшвидше приймати симетричні постанови у парламенті, то Україна в найближчому часі може мати нові великі проблеми з поляками і не тільки.

Ви писали, що у ваше село приїзджали нахабні поляки, які себе нахабно поводили... А треба було їх посилати нах..., пробивати їм колеса та бити їх в морду - залежно від ситуації та їхньої нахабної поведінки. Якщо вони там ставлять не тільки пам'ятники польським жертвам, а ще якісь інші пам'ятники, наприклад пам'ятники АК чи пам'ятні знаки щодо "кресів", то такі інші пам'ятники в обов'язковому порядку треба зносити. Пам'ятники польським жертвам можуть стояти при умові, якщо вони не містять образливих надписів в адрес українців.

Зверніть увагу на цю статтю http://kresy24.pl/lektura-na-weekend-ma ... ografiach/ , яка запощена шановним Віктор100 вище, про фальшиві фотографії Волинської різанини. Це вже інші фотографії, які ми не розглядали на форумі. Вияляється поляки для ілюстрації Волинської різанини ще використали фотографії радянських жертв у Східній Прусії та фотографію голоду в Росії після революції. Як кажуть, чим дальше в ліс, тим більше дров. Відтак, під сумнів можна поставити автентичність всіх інших фотографій з книги Кормана http://archive.is/gzdB8 .

У цій статті http://kresy24.pl/lektura-na-weekend-ma ... ografiach/ та у коментаріях до цієї статті є ще декілька цікавих посилань на польські фальшивки.

Всім рекомендую цікаві сторінки архівувати цим сайтом: https://archive.is
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 08 жовтня 2016 18:01

Slav написав:Так виглядає, що польські політики зовсім не звертають уваги на ці діалоги між українськими та польськими істориками.

А навіщо їм звертати увагу? В них є Сємашко та Ісакович, Котович та Команскі з Сєкіркою.
А на що їм звертати увагу? На якісь там протоколи узгоджень та розбіжностей якогось там семінару 8-19річної давності? (до речі- я винишпорив в НЕТі 1-5 томи матеріалів та три протоколи. А де знайти решту?).
Slav написав:Якщо українські політики не почнуть якнайшвидше приймати симетричні постанови у парламенті, то Україна в найближчому часі може мати нові великі проблеми з поляками і не тільки.

А якщо почнуть- ще більші. Ситуація патова.
Slav написав:А треба було їх посилати

Щоб послати- треба принаймі зловити. І пред'явити якесь звинувачення. Вони що, порушили «Закон про заборону фото- і відеозйомок на кладовищах»? Такий існує?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 08 жовтня 2016 18:08

Slav написав:Зверніть увагу на цю статтю

Не зверну- трошки пізнувато.
Займатися цією темою я почав набагато раніше і розбір матеріалів «мандрівної виставки» робив на півтора року раніше створення Вами цієї теми. В т.ч. і фальшивими фото.
Slav написав:У цій статті

Те ж – пізнувато для мене.
Перші факти з непростого і неоднозначного минулого моїх країв і краян вбив у голову ще в 9-10 класах школи( вчився в одному класі з потомками «жертв геноциду») потім в інституті( те ж саме).
Тобто- це для мене не «десь» і «хтось», а родичі, сусіди, односельчани, земляки.

А пошук в моєму та сусідніх селах дає картину вражаючу- польські реляції і свідчення- нагла і неприкрита брехня.
Тому і написав в минулому пості-

ЩЕ НЕ ПІЗНО!
ЩЕ МОЖНА ЗНАЙТИ СВІДКІВ!

Я далекий від переконання, що так порівняно легко можна буде знайти і (головне(!) розговорити їх в усіх населених пунктах. Натикаюся постійно на розповіді, які базуються на післявоєнних газетах та книгах про «злочини українських буржуазних націоналістів». Але на прості питання- хто були ваші сусіди і яка їх доля- відповідають майже всі!

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 08 жовтня 2016 22:21

Приймати симетричні рішення наші політики обов'язково повинні. Hаприклад, для початку треба прийняти постанову про геноцид українців поляками під час війни. Я не уявляю собі, як такі симетричні рішення наших політиків можуть ще більше зашкодити Україні. Зашкодити може тільки українська бездіяльність. Ви ж бачите, що поляки вирішили не обмежитись лише одною постановою про "людобойство". Як я зрозумів, це лише початок...

Якщо поляки тільки щось там на кладовищах фотографують, то, очевидно, що їм ніхто цього не має права заборонити. Але, як ви описали,
поляки наче вам щось там вказували і хамили та влаштовували якісь шовіністичні шабаші у вашому селі -- а це вже зовсім інша справа.

Щось у мене дуже часто погано висвітлюється форум. Не видно повністю всі елементи зображення на форумі.
А у вас? Якщо можете, то попередьте адміністратора.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 жовтня 2016 11:16

Slav написав:Приймати симетричні рішення наші політики обов'язково повинні. Hаприклад, для початку треба прийняти постанову про геноцид українців поляками під час війни.

Я не політик, тому вважаю, що сказ треба лікувати, а не казитися самим.

Те, що сентиментальні жалі та суб'єктивні мікрокатаклізми менш ніж мільйона(реально- менше півмільйона, бо решта- перекотиполе) тогочасних дітей- вигнанців та іх потомків стали державною політикою- сказ(на мою думку). І симетричні рішення будуть тим же сказом.

Slav написав:Зашкодити може тільки українська бездіяльність.

Асиметрична відповідь- за якийсь час(може-півроку чи рік) ПЕРЕСІЯТИ Тернопільську, Львівську, Івано-Франківську та Волинську області. ЗНАЙТИ, ОПИТАТИ і ЗАДОКУМЕНТУВАТИ, потім ОБРОБИТИ, УЗАГАЛЬНИТИ і ОПУБЛІКУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ.
Я вже писав кілька раз- ЩЕ НЕ ПІЗНО звернутися до 80-90річних. Вони ще є- свідки і діти свідків. Але їх кількість зменшується з кожним днем!

Slav написав:Ви ж бачите, що поляки вирішили не обмежитись лише одною постановою про "людобойство".

Вирішили????? Вони це зробили ще в 60-і роки!!! Хтось не розплющив, як муху на стіні, Сємашків, Кормана, Юзву, Ісаковича- а в "народовій Польщі це було "на раз"! Тепер вони трішки поспішили- років на 5-10- щоб вимерли живі свідки. Але момент дуже вдалий- Україні потрібна підтримка Польщі

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 жовтня 2016 11:46

Slav написав:Як я зрозумів, це лише початок...

Ні. Це логічний кінець.
Щоб це не стало повним кінцем для Західної України- треба створити свою базу інформації- не збірки ентузіастів, а наукових та державних установ. Ось це буде кінцем польської авантюри.
(Про одну і ту ж подію в селі я маю інформацію з П’ЯТИ ДЖЕРЕЛ- трьох радянських, польського і сільського. Вгадайте з п'яти спроб- яка з них є реальною?)

Slav написав:Якщо поляки тільки щось там на кладовищах фотографують, то, очевидно, що їм ніхто цього не має права заборонити.

І розміщувати фото будь-де- теж. І описувати, як тікали від гніву українців- теж.

Slav написав:Але, як ви описали,поляки наче вам щось там вказували і хамили та влаштовували якісь шовіністичні шабаші у вашому селі -- а це вже зовсім інша справа.

Я вже 40 років не живу в селі. Їжджу до батьків щотижня. Описане було на моєму, а не батьківському подвір'ї.
Можу тільки уточнити- до мене приїжджали потомки бувших власників і первісний конфлікт ліквідовано- вони приїжджають і тепер- ЯК ГОСТІ.
В село теж приїжджають- бувші односельчани і потомки- відвідати батьківщину, родичів, сусідів( я не знайшов факту, щоб хтось з них ГАДИВ).
І "зальотні бригади"- без роду-племені- ось ці ГАДЯТЬ(потім, дома). Я говорив з участковим- він навіть документи вимагати в них НЕ ПОВИНЕН. НЕМА ПІДСТАВ.

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 11 жовтня 2016 14:43

Ви не можете говорити, що наші історики зовсім не мають підтверджених даних кількості українських жертв від польських бандитів. Я вже писав, що на форумі у відповідних темах викладено посилання на відповідні матеріали щодо кількості українських жертв. Навіть на підставі кількості 15-20 тисяч українських жертв, яку раніше визнавав польський історик Мотика, і ця кількість близька до різних кількостей, про які писали українські історики, можна вже стверджувати що мав місце геноцид українського населення поляками.

А щоб можна було проробити роботу, пов'язану з опитуванням ще живих свідків тогочасних подій, то з цією ідеєю треба звернутись до керівництва ВО Свобода. Вони мають своїх членів та прихильників майже у всіх населених пунктах Західної України. Вони б могли зробити цю роботу. Але є ще такий момент: те, що вас чи мене цікавить, може зовсім не цікавити інших людей. І жодне переконування та аргументування не допоможе, щоб цих людей зацікавити цими проблемами, які нас цікавлять.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 11 жовтня 2016 20:37

Slav написав:Ви не можете говорити, що наші історики зовсім не мають підтверджених даних кількості українських жертв від польських бандитів. .

А я цього і не говорю.
Тим більше- я не збираюся переагітовувати Вас у Вашій темі.
Мені це вже вдалося раз тут-
viewtopic.php?f=8&t=18985&start=30
ВШП olko10498 явочним порядком змирився з тим, що тему я переофтопив у обговорення базових питань- місце, час,учасники, дії і наслідки т.зв. "Волинської різні" у польському та українському розуміннях.
Другий раз це вже пахне санкціями зі сторони ВШПП модераторів та адміністрації. Тому- це моє останнє(наразі) повідомлення офтоп в цій темі.
Далі- у вказаній ВШП olko10498- він вже привик і не протестує.

Slav написав:Я вже писав, що на форумі у відповідних темах викладено посилання на відповідні матеріали щодо кількості українських жертв.

Я на це теж звернув увагу.
Але зразу слово впоперек- у поляків це вже струнка багаторівнева система- марення "скажених кресов'яків"( і всіх картотек типу "Карти", в яких це марення дублюється багатократно), популяризація і вдовбування цього марення в голови обивателів від низу до самого верху(сейму), окультурення цього марення на рівні інституцій до ІПН включно, виведення на державний рівень(постанова сейму і майбутнє введення "Волинського Геноциду" як пріоритетного для ІПН). Паралельно- дійсно наукові дослідження нпр Мотики, широко поширені "в вузьких колах".
У українців- посилання на євангелію від Царука та Пущука і статистично- логічні побудови- вони були б достатні, якби мова йшла про події 400-річної давності. Я щось пропустив?

Навіть у матеріалах україно-польського семінару істориків проглядається чітко- поляки не відмовляються від різні,етноциду, геноциду українців, обговорюють його без опору, але- окремим питанням.
Суп- окремо. Мухи- окремо.
Навіть у постанові це звучить- так, було і таке явище, каємося.

Slav написав:Навіть на підставі кількості 15-20 тисяч українських жертв, яку раніше визнавав польський історик Мотика, і ця кількість близька до різних кількостей, про які писали українські історики, можна вже стверджувати що мав місце геноцид українського населення поляками.

Можна. Визначення геноциду як явища настільки недолуге, що термін можна приліпити до чого хочеш- навіть до вбивства громадян 2РП "К" і "Т" в моєму селі, хоч "К" пропав безвісти а "Т" тільки вважався вбитим на фронті протягом року. Все можна.

Але- смію в який раз нагадати- українців(не всіх і не всієї України) звинуватили у конкретному страшному злочині.
І поляки не зупиняться.

І будь-яка судо- чи трибуналоподібна інституція (я так думаю) запитає відповідача(українців) по суті звинувачення, (а не по суті зовсім іншого позову)- «Визнаєте себе винними?»
Відповідь «А у вас негрів лінчують»- цю інституцію не задовільнить.

Slav написав:А щоб можна було проробити роботу, пов'язану з опитуванням ще живих свідків тогочасних подій, то з цією ідеєю треба звернутись до керівництва ВО Свобода. Вони мають своїх членів та прихильників майже у всіх населених пунктах Західної України. Вони б могли зробити цю роботу. Але є ще такий момент: те, що вас чи мене цікавить, може зовсім не цікавити інших людей. І жодне переконування та аргументування не допоможе, щоб цих людей зацікавити цими проблемами, які нас цікавлять.

Так. Ви попали в «яблучко».

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 13 жовтня 2016 11:25

галичанин-скоморох написав:І будь-яка судо- чи трибуналоподібна інституція (я так думаю) запитає відповідача(українців) по суті звинувачення, (а не по суті зовсім іншого позову)- «Визнаєте себе винними?»
Відповідь «А у вас негрів лінчують»- цю інституцію не задовільнить.

А Ви впевнені, що знищення мирного польського населення та знищення мирного українського населення - це два окремі "позови" чи вони взагалі можуть бути двома окремими "позовами"?
Раз ви вдалися до процесуального права, то я Вас запитаю: Ви ніколи не чули про таке як об'єднання двох судових позовів ( справ ) в один позов, якщо ці позови стосуються одних і тих же подій?
Я вважаю, що аж ніяк неможливо розділити та окремо розглядати знищення мирного польського населення та знищення мирного українського населення.
Востаннє редагувалось Slav в 13 жовтня 2016 11:31, всього редагувалось 2 разів.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 13 жовтня 2016 18:42

Slav написав:А Ви впевнені

Ні, не впевнений. Я так думаю. І не можу собі уявити інакше, ніж варіанту двох відповідачів(поляків і українців) перед якоюсь вищою інстанцією- позивачем.
Slav написав:Раз ви вдалися до процесуального права,

Не вдався- я в ньому не смислю. Я так думаю.

Slav написав:об'єднання двох судових позовів ( справ ) в один позов, якщо ці позови стосуються одних і тих же подій?

Можливо(?) в межах одного села зі змішаним українсько-польським населенням це ще можна розглядати, як один і той же ланцюжок подій- дія- відповідь- дія у відповідь і т.д. Але ж все одно відповідачі і позивачі будуть різні(?)за кожною ланкою ланцюжка. Чи в межах ґміни, повіту(?).
Але події- різні, хоч і пов'язані реальними причинно-наслідковими зв'язками(?).

Slav написав: неможливо розділити та окремо розглядати знищення мирного польського населення та знищення мирного українського населення.

НМД ця позиція прекрасна для міжнародного трибуналу. І вирок буде відповідний- "Яке їхало-таке здибало! Винні обидві сторони!"

Slav написав:знищення мирного польського населення та знищення мирного українського населення

А ось тут- стоп! Ці словосполучення мені дуже не подобаються!

Так, в ході українсько-польського конфлікту чи війни постраждало і мирне беззахисне і безвинне польське населення.
Але- В ТОМУ ЧИСЛІ І.
Але- І БЕЗПОСЕРЕДНІ УЧАСНИКИ КОНФЛІКТУ.
Але- ПІД ЧАС, АЛЕ НЕ В ХОДІ КОНФЛІКТУ(НЕ ВІД РУК УКРАЇНЦІВ).
Я спробував з цим розібратися в себе, на півдні Тернопілля. Тому і кричу- польське бачення треба ПЕРЕВІРИТИ, а вже потім УЗГОДЖУВАТИ СПІЛЬНУ ТОЧКУ ЗОРУ.

Так само- в ході польсько-українського конфлікту чи війни постраждало і мирне беззахисне і безвинне українське населення.
Ті ж самі "але".
За однїєю різницею.
З польської сторони- аналізи, дослідження, висновки на основі СВІДЧЕНЬ.
З української- на основі ХУДОЖНЬОЇ КНИЖКИ.

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість