Криївки

Модератор: Global Moderators

Володя
Member
Member

Криївки

Повідомлення Володя » 01 січня 2012 10:22

Всіх форумчан вітаю з Новим роком. Здоров*я всім,щастя,достатку,натхнення у вивченні історії. А в мене до шанованих форумчан таке запитання: всюди в літаратурі описано скільки нквд і мгб знешкодило схронів,і їхню будову,але я нігде не натрапляв на інформацію,звідки повстанці вміли будувати схрони,і ще виходячи з конспірації що схрон будували тільки ті,що в ньому жили,значить хтось з групи мав бути майстром в цьому,або мала би бути якась література,як будувати???

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Схрони

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 січня 2012 20:54

варіант 1. Місцева більша чи менша група з підручних матеріалів(тонкомір акації) в одному місці(1,5-2км) в різний час(44-48рр) будує сім схронів різного розміру(1-2-4-10-місні) і архітектури(1-2- і навіть 4-об’ємний). Звідки досвід(є нюанси, як і викопати і не засвітитися на 4 села і не загинути під обвалом)- не знаю- учасник будівництва двох з них не знає(командир опановував колективний досвід підлеглих). Незважаючи на типову кардинальну помилку-відсутність середнього ряду опор плоскої горизонтальної стелі, один схрон, побудований осени 1944, провалився аж літом 62 під трактором!Бабинці Борщівського р-ну.
варіант 2. Повторення конструкції перекриття т.з. лазної ями для зберігання городини тільки на більшій глибині. Матеріал- граб і прогін(основна балка двоскатої стелі) з ялини. Вмістимість- 12 лежанок. Вхід- з видимої всім лазної ями. Побудований в 46, засипаний(не обвалений) від гріха подалі хазяями обійстя(татова двоюрідна сестра з чоловіком) в середині 60х. Буряківка Заліщицького р-ну.
варіант 3. Підпільний госпіталь. Кам’яний склеплений під існуючою стайнею(!). Вхід з дучки(підпіччя) в сусідній кімнаті стайні. Розсекречений. Витримав вибухи трьох десятків гранат всередині. Не обвалився донині. Слобідка Заліщицького р-ну.
варіант 4. Підпільна друкарня ім.Старуха. Кількаповерхова споруда під існуючою хатою. Їхати на оглядини не рекомендую. Претензіі приїжджих патріотів і "патріотів" вже надоїло власникам(потомкам тодішніх), що вони просто виженуть паломників. І правильно зроблять. Товсте. Заліщицького р-ну.

Ще?

Володя
Member
Member

Повідомлення Володя » 01 січня 2012 21:55

так. в населених пунктах,на дахах,я сприймаю-його можна було копати навіть довший час,переховуючись в хаті,мене цікавлять ліси в карпатах,де копалось швидко,глину десь винести,саме головне система вентиляції,щоб не виявили,не розсекретили.якщо дивитись по фото,були кілька ярусні на глибину і до 10м,і на 20-30чоловік,дихати на такій глибині чимось треба! якщо взяти звичайного чоловіка УПА.чи ОУН такий обєкт побудувати без знань,чи якоїсь літератури майже не реально. поставивши себе на місце повстанців(і це в наш час інформація є доступна,тоді люди не були такі начитані! :) ) значит мали бути якісь інструктори при районах як мінімум,якісь курси! :( . Уточніть будь-ласка,роскажіть по 4 варіанту,що за претензії патріотів,щось я не зрозумів

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 січня 2012 23:10

1. Коли наступного року буде дійство на Яворині- поїдьте, подивіться!
І архітектуру, і рівень вимог до прораба.
2. Чув баєчку(не знаходив аналогів) про сільського теслю, якого серед ночі хтось забрав кудись. І вернувся він через два тижні на те ж місце(до дециметра) без коментарів, хоч і відпрацював на "стройках коммунизма" 8 років. Аж в 91 розповів синові і невістці про бункер з 6 кімнат десь на схилі гори над бурхливим потоком. Він пояснював, як різати, колоти, тесати і потім підстругувати до міліметра при установці на місце- працювала бригада з півсотні дуже дружелюбних хлопців в НЕВИЗНАЧЕНІЙ одежі. Вони тільки не відповідали на два питання- хто вони і де він.
Це теж про кваліфікацію і джерельну базу. Для чого ускладнювати?
3. Начитаність теперішня мало що варта порівняно з тодішньою фаховою глибиною- МАЙСТРИ(не євро) мали ВІДПОВІДНИЙ званню РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ.
Курси потрібні недоучку сучасної ЗОШ 1-3ступенів, щоб провести проводку в квартирі чи спаяти дві червоні трубки і жовте колінце біленьким припоєм- все куплене за гроші з гарантією, що текти не буде.
4.Вам не здається, що в галицькому селі на рівнині набагато більше сторонніх очей, ніж у горах? І виявити чужого інформатора в селі набагато важче, ніж на схилах гори?
5 Якщо до пенсіонерів на подвір’я завалює ОРДА(хай навіть 105% патріотів) і починає ЕКСКУРСІЮ(хай навіть і з високопатріотичною метою) по грядках і квітниках з обов’язковими бичками, фантиками, кульками замість того, щоб хоч підправити ворота, та ще й висловлює претензії, що пенсіонери непатріотичні- як Ви це сприймете?

Володя
Member
Member

Повідомлення Володя » 01 січня 2012 23:34

з пунктом 4 і 5 згідний з Вами,а от з теслею я думаю це випадок одиничний(думаю СБ навряд чи відпустила би його додому). а пункт 1 розжуйте,бо я щось буксую з Нового року :)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 січня 2012 23:47

Кожного року на г.Яворина "Свобода" проводить збір біля бункера "Роберта"
Коментар палкого любителя ОУН-УПА - http://novoross-73.livejournal.com/2687.html

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 січня 2012 23:50

Стосовно теслі- інших випадків не знаю.
Але і в знищення будівельників для збереження таємниці не вірю.

Володя
Member
Member

Повідомлення Володя » 02 січня 2012 00:11

ну я не мав на увазі категоричне знищення,принаймі зимування з повстанцями,хоча я думаю ніхто б не ризикував життям 50 повстанців проти одного.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 00:34

Володя написав:зимування з повстанцями

Не без ба та ба! А чим краще тримати бог зна кого цілу зиму а потім відпустити? Щоб більше взнав?
Лишній рот, застарий.

Як Вам Новорос?

Володя
Member
Member

Повідомлення Володя » 02 січня 2012 01:04

ну про опуси новороса вже не раз описувалось,і думаю на них не вартує навіть звертати увагу,якщо людина не сприймає слово Україна,Визвольний Рух,"Свобода",її не переконаєш,людина захоплюється всім російським,і шукає любого способу щоб вколоти!а доповідна записка хрущова,тай інші приклади доводять,що якби не сексотство,слабодухість-боротьба і в 60-х ще б не припинилась

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 14:00

Володя написав:опуси новороса ..... на них не вартує ... звертати увагу

Чому ж? Хочи би ради фактичного матеріалу. Та й точки зору.

Володя написав:доповідна записка хрущова,тай інші приклади доводять,що якби не сексотство,слабодухість-боротьба і в 60-х ще б не припинилась

Якби вказаних тобою факторів не було, чи вони були б мінімальними- добавилось би бригад ВВ, артилерія, танки, РСЗО.
Зрештою- здається, ми вже це обговорювали десь у форумі.
Ти перебільшуєш внутрішній фактор.

З схронами все ясно?

Володя
Member
Member

Повідомлення Володя » 02 січня 2012 18:38

так тему сексотів ми обговорювали,хоча я думаю ця тема себе не вичерпала,і ще не скоро себе вичерпає. так заради точки зору,можна читати,але мені це настільки не цікаво! цей форум створений для дослідження визвольного руху з його всіма плюсами і мінусами,а цей чоловік,з Харькова вроді би,всюди піариться,постійно пише в заперечення,від нього віє тим що було 70років при владі рад,так що його можна не читати,достатньо почитати радянську літературу. А на рахунок схронів,тема думаю не закрита,нема документальних підтверджень :)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 19:02

Володя написав:нема документальних підтверджень

Гм...

Схрони показати можу.
А от дукумента- не можу- не маю.

Володя
Member
Member

Повідомлення Володя » 02 січня 2012 21:39

я уявляю як схрон виглядає,я не уявляю як прості хлопці майже без освіти могли самі просто так побудувати такий бункр як на фото,довжиною 30м,з усіма комунікаціями. мав бути інструктор!До речі в мене виявилось в книжці фото-схема схрона в якому загинув "Роберт". цікаво звідки той червоноармієць новорос взяв,що боївка яка будувала схрон для "Роберта" СБ знищило? таке є десь в документах,чи то така утка совєтська?
Приєднані файли
P1020025.jpg
P1020026.jpg
P1020028.jpg

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 22:29

Володя написав:як прості хлопці майже без освіти могли самі просто так побудувати такий бункр

Не перебільшуйте- це фортифікація глухого хутора і освіта не потрібна.

В с.Більче-Золоте вхід у криївку був ПІД СТРУМКОМ, а криївка- в 20 метрах в високому обриві над струмком . оце інженерія! Спостережна дірка через щурячу нору. Вентиляція- між коріння акації. І це в центрі села!

Здається в Веденєєва є про підпільну друкарню в Товстому- це вже ближче до кунштюка. Пошукайте! В мене вже треба архіваріуса в компі.

Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей