Питання до УПАзнавців (Lutze)

Модератор: Global Moderators

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 03 липня 2008 12:45

Про всяк випадок (англомовна) інфа про статтю, в якій згадується сабж

page 62

M. L'vovych
UKRAINIAN BREAD FOR UKRAINIAN PEOPLE
(summary)
The author describes the harvest of 1943 in the territories controlled by the UPA, especially those located in Volyn region. According to him, the primary goal of the Ukrainian struggle at that time was to prevent the harvest from falling into German hands. The villagers harvested the grain under the protection of the UPA units and immediately concealed it in special, well camouflaged bunkers.

In the author's opinion, the war between the Nazi Germany and the Soviet Union was being fought for the control of Ukrainian territories , and in particular for Ukrainian bread. Approximately one half of the article is devoted to this theme. The author feels that the Ukrainian people should be able alone to dispose of their land to enjoy the fruits of their labor. The article was published in the Volyn underground newspaper \"Vil'na Ukraina\" in September, 1943.

http://www.infoukes.com/upa/series01/sum02.html

І один момент, на який я раніше не звернув уваги -- дата смерті Лютце в газеті дана як 25 травня, тоді як він офіційно помер 2 травня, і поховання було через кілька днів (запис у щоденнику Ґеббельса датований ЯМНЗП 6 травня)

http://en.wikipedia.org/wiki/Viktor_Lutze

Цікаво, а ориґінал ґазети десь є в українських архівах?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

kirov
Member
Member

Re: Питання до УПАзнавців (Lutze)

Повідомлення kirov » 07 жовтня 2010 21:52

в продовження того, що я писав в цій темі - viewtopic.php?f=20&t=10524

kirov написав:моя версія така: повстанці дійсно здійснили напад на якийсь автомобіль, а потім дізналися, що в якійсь аварії загинув Лютце, неправильно співставили ці події...

натрапив випадково на документ, який цю версію підтверджує:
"Як доносять радіо і преса, що забитим німцем коло Замшан на шосі спочатку квітня 1943 р. що мав на нашивках "дубові листки", був по всім правдоподібностям невіджалований Гітлєром шеф штабу СС Лютце. Тоді був напад 10 партизан на колону авт, де було до 200 німців"...

Chill
Member
Member

Повідомлення Chill » 08 жовтня 2010 17:58

А що за документ?
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"

Вол. Ковальчук
Member
Member

Повідомлення Вол. Ковальчук » 08 жовтня 2010 18:50

Гадаю, що якщо інцидент з Лютце і трапився, УПА не знало хто це насправді. Багато героїчних сторінок УПА було "дописано" постфактум, після 1947 року. Постфактум і свято створення УПА 14 жовтня з"явилося.

kirov
Member
Member

Повідомлення kirov » 08 жовтня 2010 19:03

Chill написав:А що за документ?

"Політичний звіт за місяць травень 1943 р. (терен "Болото")" за підписом "Терешка", датований 30 травня 1943 р.; випадково надибав в ЦДАВОУ...

Вол. Ковальчук написав:Гадаю, що якщо інцидент з Лютце і трапився, УПА не знало хто це насправді. Багато героїчних сторінок УПА було "дописано" постфактум, після 1947 року. Постфактум і свято створення УПА 14 жовтня з"явилося.

з вищенаведеного документу видно, що був напад на автоколону, при чому напочатку квітня 1943 р., і вже з "радіо і преси", де очевидно писали про загибель Лютце в автокатастрофі і як я вже писав неправильно співставили ці події... принаймні, так виглядає...

Буревій
Member
Member

Повідомлення Буревій » 22 квітня 2012 12:23

Отже:
1. Напад був.
2. Був німецький високопоставлений офіцер з "дубовими листками"

Тоді запитання - кого все ж підстрелили упівці біля Замшан?

Можливо, жертвою став Курт Далюге, шеф поліції порядку?

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 1%80%D1%82

В мае 1943 года Далюге перенёс инфаркт миокарда, что тяжело отразилось на его здоровье. В августе того же года он был освобождён от всех должностей и до конца войны жил в своём имении.

Зверніть увагу на співпадіння в датах із "нападом на Люце" - травень 1943-го. Я, звісно, не знаю, чи справді Далюге мав інфаркт і який був у нього стан здоров'я. Але, принаймні, сучасна медицина каже, що після інфаркту виписують з лікарні через 2 місяці, а реабілітація проходить десь 4 місяці.

Який тоді сенс взагалі звільняти людину з посади до кінця війни через інфаркт?

Моє припущення: можливо, жертвою нападу УПА став саме Далюге? Але його насправді не вбили, а лише тяжко поранили?

Натомість повстанці згодом "ідентифікували" його як мертвого і як "Лютце"? Тим більше, що Лютце і Далюге візуально були дещо подібні. І зверніть увагу на нашивки-"дуби" в обидвох.

Зображення
Зображення

Хто що думає з цього приводу?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 квітня 2012 12:40

Але, принаймні, сучасна медицина каже, що після інфаркту виписують з лікарні через 2 місяці, а реабілітація проходить десь 4 місяці.
Чего тут думать? Я знаю, что мой одноклассник скончался 27 февраля сего года от инфаркта — 43 года всего.
Поэтому не стоит сильно тянуть осла за уши — можно оторвать и опять выставить себя на посмешище.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Буревій
Member
Member

Повідомлення Буревій » 22 квітня 2012 12:43

Adam написав:
Але, принаймні, сучасна медицина каже, що після інфаркту виписують з лікарні через 2 місяці, а реабілітація проходить десь 4 місяці.
Чего тут думать? Я знаю, что мой одноклассник скончался 27 февраля сего года от инфаркта — 43 года всего.
Поэтому не стоит сильно тянуть осла за уши — можно оторвать и опять выставить себя на посмешище.

Я не наполягаю на своєму припущенні. Це лише припущення Але все ж - є переконливі дані, що у Далюге було саме це?

І головне питання не в самому Далюге, а в тому, кого все ж підстрелили упівці?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 квітня 2012 13:01

Але все ж - є переконливі дані, що у Далюге було саме це?
Протилежне мусити доводити Ви, а не ми!

І головне питання не в самому Далюге, а в тому, кого все ж підстрелили упівці?
Знов таки, якщо Ви припускаєте, що упівці дійсно підстрелили якусь "високопосадову шишку", то шукайте докази. Одного припущення, що в цей час хтось десь захворів — замало. Німці не приховували таких втрат, оскільки за ними мали слідувати каральні заходи із обов'язковим залякуванням населення.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Іржик
Member
Member

Повідомлення Іржик » 25 червня 2014 20:31

Ось фрагмент із підпільної "КНИГИ ФАКТІВ ТЕРОРУ НІМЕЦЬКИХ І БІЛЬШОВИЦЬКИХ ОКУПАНТІВ ТА БОРОТЬБИ ПРОТИ НИХ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ І УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ ЯК ТЕЖ ІНШИХ,ЗВ'ЯЗАНИХ З ЦИМ ПОДІЙ" (сторінка 31), де сам укладач (а це був Ярослав Старух) прямим текстом говорить, що доказів загибелі саме Лутце від рук УПА немає.

Зображення

http://avr.org.ua/index.php/viewDoc/3188/

Ну і на закуску: заслуги в "ліквідації" Віктора Лутце встигли приписати собі навіть радянські партизани, про що офіційно писали за часів СРСР :D

"В мае 1943 года украинские партизаны уничтожили высокопоставленного офицера СА В.Лутце и убили на шоссе у Житомира из засады личного пилота Гиммлера."

УССР в Великой Отечественной войне СССР. - К.: Изд-во полит. литературы, 1975. В 3-х томах. - Том 2 - С.227

Отже, це питання (чи вбивала УПА Лутце) слід остаточно закрити.
Прописка коммуниста - тюрьма! Вернем страну народу!

Іржик
Member
Member

Re:

Повідомлення Іржик » 12 липня 2014 01:46

A написав:В начале цитата :
-\"Штаб бандеровской «Золотой роты» помещался в одной из сторожек Скулинского лесничества, а личный состав рядом — в глубоких землянках-»схронах», прикрытых сверху для маскировки кучами хвороста.

«Золотая рота» принадлежала к числу самых отборных подразделений УПА и была укомплектована по очень своеобразным признакам. В нее входила сотня отпетых бандитов одинаково высокого роста и одного года рождения (1921-го). Притом в ее состав включались только «пострадавшие» от Советской власти. \"

Из книги Федорова А. Ф. \"Последняя зима\".

Первый раз о таком подразделении УПА слышу.\"Утка\"и очередной \"художественный вымысел\" ???

Здається, "золота рота" справді існувала. У ЦДАВОВіУ України я напрапив на такі документи:

Друже курінний

По. Вашому наказу висілаю коз. Бояра. А ройовий «Сокол» вибув до Золотой роти.

Друже Курінний*.
Був відпущений підстаршина Міша на урльоп на 5 день чі на кілько я не знаю но допір він присілає гріпс й посвідку твід лікаря й требує від мене на ці дні ульопової картки

Слава Україні
Сот.Вишня

ЦДАВО України - Ф. 3838 - Оп.1. - Спр 37 ("Звіти, повідомлення та лікарські посвідки військовиків куреня "Січ", 25 жовтня 1943 - 24 січня 1944 рр.) - Арк 4

Постій 29.12.43 р.
Спис козаків золотої роти

<Іде список із 111 чол.>

Ком куріня Остап*
з.д. Ігор

* Остап - Олексій Брись, в листопаді 43 - січні 44 р., к-р 032 куреня ім. Сагайдачного загону ім. Богун аВО "Турів"
ЦДАВО України - Ф. 3838 - Оп.1. - Спр 13("Списки особового складу загону ім. Богуна, 1943 р.") - Арк. 31

Запитання залишається відкритим: що це за рота така?
Прописка коммуниста - тюрьма! Вернем страну народу!

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 19 серпня 2016 10:16

Дивно, чому рота а не сотня? Часом не фальшивка?

Поперед.

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість