Родинна реліквія

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31892
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Повідомлення Adam » 18 квітня 2008 15:22

\"...в Заксенхауз!\"

Може статтю передрукуєте?
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Воля
Member
Member
 
Повідомлень: 303
З нами з:
17 квітня 2008 17:21
Звідки: село

Повідомлення Воля » 23 квітня 2008 13:48

Передрукувати не вийде, але основні моменти зараз подам :yes: :
Василь Мізюк помер у 2001р., а перстень цей лише чудом не загубився...саме він змусив пана Мирослава Мізюка поділитись з нами геройським минулим батька.
Василь Мізюк - уродженець Романівки Теребовлянського району, вступив до ОУН у 19-му віці.... у !940 році пішов до ЧА(отримав завдання від ОУН здобути вишкіл). 8 місяців перебував у таборі для військово полонених у Вроцлаві. За клопотання українського комітету у Мюнхені...звільнили.
у літку 1942 Василь Мізюк призначається чотовим, був у безпосередньому підпорядкуванні в начальника штабу Добрянського (Бористеня). З рейдами побував у Житомері, Чернігові. Виконував обовязки звязкового.
...Служив в УПА до 1944р., доки не поранили його в бою.... з мадярськими військами.... Вояки УПА зібралися у довгу дорогу до Карпат (перехід фронту). Василь Мізюк через поранення не міг іти з ними....начальник штабу Бористень дав йому срібного персня з тризубом, сказавши: \"Василю, це буде тобі перепусткою. Його знає кожен районний провідник\"....
Повернувшись У Романівку СБ мало не розстріляло....виручив районовий провідник з Теребовлі Мирослав Думанський. Після перевірки виявили, що Василь Мізюк говорить правду.... записався добровольцем на Фронт... за 60 км до Берліна був поранений... Василь називався на Волині прізвищем Кравчук, а псевдо мав \"Моряк\". У 50році М Думанський пропонував прориватися у Чехословаччину....Василь.... не погодився.
Р.S. Пудлікація не претендує на статус наукової розвідки. Це спогади сина повстанця у легкій літ.обробці... Автор статті Галина Юрса

От така стаття! :D
Честь і слава
 

Поперед.

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron