Дії поляків в українських селах під час подій на Волині

Модератор: Global Moderators

olko10498
Member
Member

Дії поляків в українських селах під час подій на Волині

Повідомлення olko10498 » 16 серпня 2016 21:43

Скажіть,поляки справді поводилися в українських селах так,як описано в цій статті http://wz.lviv.ua/far-and-near/179812-y ... runy-vezut і чи було те,що в ній описано, насправді?

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Дії поляків в українських селах під час подій на Волині

Повідомлення галичанин-скоморох » 16 серпня 2016 23:28

Звідки це матеріал?
Це художній опис подій, а поляки абсолютно аналогічні цим описи оформили у вигляді реляцій- свідчень. І відповідно наклали грифи.
Вони б'ють запротокольованими свідченнями- ми розмахуємо художніми папірцями.

Чи правда?
Ну і що з того, що я вважаю це правдою?

Асланбек Дандоргоев
Member
Member

Повідомлення Асланбек Дандоргоев » 17 серпня 2016 12:24

olko10498 написав:Скажіть,поляки справді поводилися в українських селах так,як описано в цій статті http://wz.lviv.ua/far-and-near/179812-y ... runy-vezut і чи було те,що в ній описано, насправді?

Може, тут відповідь буде:
http://chtyvo.org.ua/authors/Puschuk_Iv ... vytskyi_r/
Або тут:
http://chtyvo.org.ua/authors/Tsaruk_Yar ... 3-1944_rr/

olko10498
Member
Member

Повідомлення olko10498 » 19 серпня 2016 14:19

та я хотів знати,чи поляки поводились в українських селах таким чином,чи, може,якось інакше і чи були події,що там описані,насправді,і дякую за книжки,надіюсь,там буде відповідь

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 серпня 2016 18:52

Насамперед спробуйте розібратися, що Ви самі розумієте під поняттям "Події на Волині", і як це в'яжеться з українською та польською інтерпретацією.
Почитайте тут- viewtopic.php?f=8&t=12709&start=360 (десь остання третина, якщо ліньки).
Полюбуйтеся такою картою(здер з сайту ІПН(інститут народної пам'яті Польщі)
Mapa-Wolyn-statystyki-II-RP-UA обр форум 800.jpg

Тоді- загляньте сюди- http://stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/wystawa_spis.htm
Полюбуйтеся, як це оформили браття- поляки!
Ще сюди можете заглянути- http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/index.html
Зліва- рубрики цікаві- Статті( про людобойство), Календар(людобойства), спогади(очевидців людобойства), списки жертв(людобойства).
Можете скачати та почитати і книжечки(по 1000 сторінок)- польські. А можна і Поліщука- українською

А тоді почитайте запропоновані Вам книги.
І задайте розумне і доцільне питання- і це все, що Україна може протиставити у відповідь полякам?
На наше нещастя і біду, - хай і високо- але художні книжки?

Так, вони поводилися ТАК САМО, як і українці.
Про масштаби, розмах, результати- судити НЕМОЖЛИВО- крім художніх книжечок та прикидок, оцінок і припущень НЕМА НІЧОГО.

І ще одне питання задайте- а що робили всі Інститути Історії, Інститути національної пам'яті?
Ретельно складали списочки реабілітованих (і не) до них- один том в 4 роки(Тернопільщина)!

Тут я описав нашу поїздку в Умань- viewtopic.php?f=8&t=12709&start=480#p266184
І всі ті, хто виголошували патетичні промови з прив'язкою до насушних проблем України, не примітили кричущої деталі- у списках на плитах пропущено 12+ 38+ 49= 99 прізвищ! 49 з них можна було б виявити, якби хоч хтось з району, до якого вони стосуються, подивився 2 том(він вийшов у 2011). 38- можна буде виявити, коли вийде 5 том!
Так от(до чого веду)- в цих списках НІ ОДНОГО ПОЛЯКА!(згідно радянських документів- їх просто відпустили!)

olko10498
Member
Member

Повідомлення olko10498 » 21 серпня 2016 18:11

галичанин-скоморох під подіями на Волині я мав на увазі тогочасне українсько-польське протистояння,ну і зокрема в даному випадку, вбивства селян, як українських,так і польських,власне, це українсько-польське протистояння зі збройними сутичками і вбивствами селян я й розумію під подіями на Волині в той період,і як це інтерпретується нами і поляками,я теж знаю(в основному якраз поляки,скажімо так,"трактують це по-своєму").
Для чого ви надіслали карту і цю тему viewtopic.php?f=8&t=12709&start=360 ,я не дуже зрозумів,та й щодо карти,я знаю,яка територія розселення українців(трохи раніше я був цікавився,як українські землі,які нині не входять до складу України,перетворювали на неукраїнські і навіть питався це на цьому форумі,правда, у відповідь сказали,що не треба ностальгувати за цим) і знаю,що даний конфлікт відбувався на українських землях.
галичанин-скоморох написав:Так, вони поводилися ТАК САМО, як і українці.
Ось тут я не дуже зрозумів,що саме Ви мали на увазі,Ви мали на увазі,що поляки поводились в українських селах так само,як українці в польських?
І ще щодо посту про Вашу поїздку в Умань,я його прочитав і прочитав кілька постів нижче,зокрема і той,де Ви поставили Пафчаку кілька запитань про польські жертви,то УПА,ОУН і всі інші українські формування,які брали участь в тому конфлікті,вбивали в основному тих поляків,які вбивали українських селян,а не польських селян?
І вже,мабуть, останнє питання:чи встановлено,хто розпочав ці вбивства селян(поляки чи українці),і якщо так,то хто їх почав?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 21 серпня 2016 21:44

olko10498 написав:я мав на увазі тогочасне українсько-польське протистояння

Що це означає- тогочасне?
Той час- це весна- літо 1943 чи німецька і 2 радянська окупація, чи загалом ДСВ і ДВЗ, 20 століття, від круля Саса чи від Фракійського Гальштадту?

olko10498 написав:під подіями на Волині

Що означає - на Волині?
У частині Волинського, частині Тарнопільського воєводств вже 4 роки неіснуючої 2РП чи по всій території вказаних плюс Станіславського та Львівського воєводств мінус(скромненько- нетипова картинка) більшість Закерзоння чи по всїй території, яка в найсміливіших снах найпатріотичніших українців(особливо галичан) вважається українською?

olko10498 написав:Для чого ви надіслали карту

Якраз для того, щоб Ви визначилися, ЩО Ви маєте на увазі.
Це карта з сайту ІПН( інститут народної пам'яті Польщі), а не марення оскаженілого перестарілого "кресов'яка", якому через якісь дикі перипетії вдалося свої жалі в стилі "від можа до можа" втілити в державну політику Польщі.

olko10498 написав:і цю тему

Теж для того, щоб Ви спробували хоч щось зрозуміти- хоча би марення Пафчака.
Вам 17 чи 16 років? У мене внуки молодші на пару років.
І я живу між потомків українців і поляків в т. ч. "вбивць" та "жертв".
І я бачу, що картина не чорно-біла, а градації сірого. Тобто-немає доблесних і святих "наших" і злочинних та брехливих "не наших". Правда- десь посередині.

olko10498 написав:даний конфлікт відбувався на українських землях

Цей конфлікт відбувався на СПІРНИХ, ЗМІШАНИХ, УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ.

olko10498 написав:поляки поводились в українських селах так само,як українці в польських?

Некоректне питання. Таких "етнічно чистих" сіл. містечок та міст дуже мало.
Відповім так- там, де поляки чулися в силі- робили те саме. Там, де українці мали хоча б тимчасову перевагу в силі на час, коли було доведено злочинні настанови чи керували злочинці(хай навіть з найпатріотичнішими намірами)- робили те саме. А української картини- де і що творилося- НЕМА.

olko10498 написав:УПА,ОУН і всі інші українські формування,які брали участь в тому конфлікті,вбивали в основному тих поляків,які вбивали українських селян,а не польських селян?

Української картини- де були хай і злочинні. але відплатні акції, де був злочин, де була збройна боротьба одних з другими, де були безвинні жертви цієї боротьби, де були жертви провокаційодних. других і третіх сил- НЕМА.

Я можу судити про кілька сіл довкола мого- не більше. Але висновок простий- емоції, одностороннє трактування і БРЕХНЯ.
галичанин-скоморох написав:хто розпочав ці вбивства селян

В світлі того, що я довбаю весь цей пост.
Яких селян? Де? Коли?

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 22 серпня 2016 10:45

Галичанин-скоморох: ”Некоректне питання. Таких "етнічно чистих" сіл. містечок та міст дуже мало”.

Дійсно, мало. Панове, а про етноґрафічну межу (границю) ви щось чули ?
По моєму, на вищеприведеній, хоч і не бездоганній, мапі вона досить чітко проглядається. (Але її визначають не за підозрілими відсотками 25-75%, як тут, а за конкретним показником - більше чи менше 50% ! ). От звідки й необхідно починати ”танцювати” у побудові всяких власних теорій, якщо не хочете моїх ”марень”...

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 22 серпня 2016 17:01

Pafchak написав:якщо не хочете моїх ”марень”

Не хочу.

Є польські претензії, які вже чітко оформилися у постанові сейму- "на віки віків".

Ці претензії опираються на число безборонних жертв- "більше ста тисяч".

Де?- А на Волині в 43-44!
Волинь- це що?- Тарнопільське, Станіславське, Львівське, Волинське воєводства!
А чому є дати 41. 42, 45.? -Ну як же, це ж безборонні поляки гинули!
А чому більшість безборонних не ідентифікована?- Та ж вирізали цілі села впень! Свідків нема!
Де?- А на Волині в 43-44!
А південь Тернопілля- це Волинь?- АЯКЖЕ!
А серпень 45- це 43-44?- Ммммммм, так- тоді теж гинули безборонні поляки!
З села виїхало до 200. Залишилося в селі близько 50. Де ж ділися свідки?- В Польщі не хочуть розказувати, в Україні- взагалі не хочуть говорити на
цю тему.
Це реальна бесіда в Скайпі з поляком.

Які етнічно чисті? Які етнографічні межі? Звідки танцювати?

Земляче! Я натякав Вам розібратися з українським баченням польських жертв у Городенці- скільки, пофамільно і ЗА ЩО.
Ви зробили? Вам це не потрібно! А мені не потрібне Ваше вже друге марення.

Я закінчив перевірку свого села повністю(на тему жертв).
Не знайшов 50- потомки та сучасники ЖЕРТВ дали мені 15.
Обставини- всякі- від смерті в бою до розстрілу перед селянами і до жорстокого вирізування всіх. хто в хаті.
Одного тільки НЕМА- категорії " знищені, БО БУЛИ ПОЛЯКАМИ.

Картина мені імпонує, але так було НЕ ВСЮДИ і НЕ ЗАВЖДИ.

Буде така УКРАЇНСЬКА картина хоча б для ОДНОГО РАЙОНУ- я буду вважати. що хоч частково зробив, що хотів.

Цю тему створив 17-річний українець. Він, якщо щось і знає, то не знає. куди приткнути.
Я хочу йому допомогти розібратися. А ВИ?

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 23 серпня 2016 09:59

”Які етнічно чисті? Які етнографічні межі? Звідки танцювати?”

Ще раз Вам (і Всім!) говорю, що науково (обєктивно) досить чітко встановлюється неперервна польсько-українська етноґрафічна межа. (Як також і, взагалі, в цілій Європі; і це при тому, що, на жаль, нинішні державні та адміністративні кордони не завжди співпадають з цією етнічною межею). Ось звідси і потрібно ”танцювати”. Себто, мають бути−якщо їх ми взагалі допускаємо− певні законні преференції (переваги) етнічного елементу на його етнічній території. В іншому випадку ми ніколи не знайдемо ”винних ” у ”жертвах”… (Ба більше, до ”Волині” зараховуватимуть колишні Тарнопільське, Станіславське, Львівське і Волинське воєводства).

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 23 серпня 2016 20:18

Я замовкаю.

olko10498
Member
Member

Повідомлення olko10498 » 23 серпня 2016 22:51

галичанин-скоморох написав:Цю тему створив 17-річний українець.

Мені 18,якщо вже на те пішло,але ця тема не про мій вік.
галичанин-скоморох написав:Що це означає- тогочасне?
Той час- це весна- літо 1943 чи німецька і 2 радянська окупація, чи загалом ДСВ і ДВЗ, 20 століття, від круля Саса чи від Фракійського Гальштадту?
Той час-це весь час того протистояння,воно почалося в 1941 або в 1942 і в 1943 набрало більшу інтенсивність і тривало до 1944,можливо 1945,точніших часових рамок я не можу сказати,ну але виходить,по суті, німецька і друга радянська окупація(принаймні її початок).
галичанин-скоморох написав:Що означає - на Волині?
У частині Волинського, частині Тарнопільського воєводств вже 4 роки неіснуючої 2РП чи по всій території вказаних плюс Станіславського та Львівського воєводств мінус(скромненько- нетипова картинка) більшість Закерзоння чи по всїй території, яка в найсміливіших снах найпатріотичніших українців(особливо галичан) вважається українською?
Ну саме протистояння було не лише на Волині,тут я трохи неправильно сказав,воно було частково і в Галичині(Львівщина і сусідні землі),на Підляшші,наскільки я знаю,і частково на деяких інших землях Закерзоння,але найвідоміша його частина і,мабуть,основні його бої та інші події були на Волині,а щодо всієї території, яка в найсміливіших снах найпатріотичніших українців(особливо галичан) вважається українською,то я ніде не писав про "те,як наші гнали злих вбивць-поляків аж під Краків до кордону України" чи щось типу того.
галичанин-скоморох написав:Якраз для того, щоб Ви визначилися, ЩО Ви маєте на увазі.
Це карта з сайту ІПН( інститут народної пам'яті Польщі), а не марення оскаженілого перестарілого "кресов'яка", якому через якісь дикі перипетії вдалося свої жалі в стилі "від можа до можа" втілити в державну політику Польщі.
І я все одно не дуже розумію,я,власне, досить подібною і уявляв західну межу розселення українців в першій половині ХХ століття.
галичанин-скоморох написав:Теж для того, щоб Ви спробували хоч щось зрозуміти- хоча би марення Пафчака.
Вам 17 чи 16 років? У мене внуки молодші на пару років.
І я живу між потомків українців і поляків в т. ч. "вбивць" та "жертв".
І я бачу, що картина не чорно-біла, а градації сірого. Тобто-немає доблесних і святих "наших" і злочинних та брехливих "не наших". Правда- десь посередині.
Та я й не писав про святих недоторканних "наших" і злісних брехливих "не наших",я знаю,що вбивали селян обидві сторони,і,відповідно,робили тяжкі злочини,та й тему того,що хтось в тому конфлікті є святий і безгрішний,я не ніби не піднімав.
галичанин-скоморох написав:Цей конфлікт відбувався на СПІРНИХ, ЗМІШАНИХ, УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ.
На землях,на яких він відбувався(наскільки я знаю його географію),більшість було українського населення і за тою картою з сайту ІПН,тому я й назвав їх українськими.А взагалі і ми,і поляки вважали їх своїми.
галичанин-скоморох написав: А української картини- де і що творилося- НЕМА.
Під картиною Ви маєте на увазі визнані і підтримувані державою певні бачення та оцінку цих подій?

галичанин-скоморох написав:
olko10498 написав:УПА,ОУН і всі інші українські формування,які брали участь в тому конфлікті,вбивали в основному тих поляків,які вбивали українських селян,а не польських селян?

Української картини- де були хай і злочинні. але відплатні акції, де був злочин, де була збройна боротьба одних з другими, де були безвинні жертви цієї боротьби, де були жертви провокаційодних. других і третіх сил- НЕМА.

Я можу судити про кілька сіл довкола мого- не більше. Але висновок простий- емоції, одностороннє трактування і БРЕХНЯ.
Це питання я поставив,виходячи з Ваших запитань Пафчаку під Вашим постом про поїздку в Умань,схоже,я трохи неправильний висновок з них зробив,як я зараз розумію,поляки дописують до своїх жертв Волинської трагедії і своїх учасників збройних формувань, і своїх жертв інших подій,і неполяків,і просто завищують цифри(ну про останнє я і так знав).І про Ваш висновок,це висновок щодо чого?щодо польської версії?

галичанин-скоморох написав:В світлі того, що я довбаю весь цей пост.
Яких селян? Де? Коли?

Селян на території,як називають поляки,Східних Кресів,а якщо точніше,то якраз в тих місцевостях,де вбивства селян виникали через українсько-польський конфлікт в період того конфлікту,тобто в першій половині 40-их років ХХ століття.І ще доповнення до цього мого питання:з чого почався той конфлікт,з нападу на те перше село чи з іншої події,і якщо з іншої,то з якої саме?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 24 серпня 2016 10:47

olko10498 написав:весь час того протистояння

Я вважаю, що українсько- польське протистояння триває принаймі від 17 ст. Загострень(збройних) було декілька. У кінці 19 ст.дійшло до того, що уряд АУІ з деяким успіхом навіть став на стороні українців(русинів) і обмежив апетити поляків. ПВЗ - приклад того, що українці змогли навіть створити власну державу(і західні і східні) та не змогли втримати.
від 1920 до вересня 1939 всі набутки західних українців були втрачені(приклад мій особистий- мій дід і майже(крім одного) всі його брати вчилися у українській школі. Мій тато , всі його брати і двоюрідні- в польській).
З вересня 39 до липня 41 поляки знову влетіли в українську ситуацію- знову стали окупованими. У західних українців- тільки змінився окупант.
З червня- липня 41 новий окупант і у українців і у поляків. В ейфорії українці навіть умудрилися оголосити власну державу і організувати власні структури в межах співробітництва з окупантом, за що і поплатилися жорстоко(до цього часу не знайдено два поховання розстріляних німцями членів ОУН та інтеліґенції ) під Чортковом). Поляки скромно і незамітно пронизували всі німецькі структури управління (фольксдойчі, під фольксдойчів). В результаті поляки дістали можливість розправлятися з українцями формально німецькими руками.
У 1944 це повторилося з новим окупантом. Українці вступили в збройну боротьбу, поляки- скромно і незамітно пронизували структури управління окупанта, формально залишаючись чистими від колаборації.

Ви вилущуєте з цього тільки один період- коли на ЧАСТИНІ(а не на всій) ТЕРИТОРІЇ ПРОТИСТОЯННЯ ТИМЧАСОВО(а не постійно) УКРАЇНЦІ ЗДОБУЛИ ПЕРЕВАГУ( і натворили діянь, які мають ознаки етнічної чистки, етноциду і геноциду).
Тобто- не знаючи НІЧОГО, приймаєте позицію ПРОТИВНИКА.

olko10498 написав:саме протистояння було не лише на Волині

olko10498 написав:я,власне, досить подібною і уявляв західну межу розселення українців в першій половині ХХ століття

olko10498 написав:На землях,на яких він відбувався(наскільки я знаю його географію),більшість було українського населення

На карті з сайту ІПН багато непотрібної інформації(втч і назва), яка і нанесена для того, щоб відвести Вашу увагу від скромної сірої лінії, названої- "Територіальний обсяг Волинського злочину". Працював досвідчений психолог.
І Ви попалися на вудочку.

Ви не візьметеся по днях. місяцях та місцях перебирати польську інформацію , яка стосується ЗЛОЧИННИХ дій українців, перевіряти її, співставляти з українською(її нема)- Вам 18 років(я Вам заздрю по доброму), у Вас НЕМАЄ ЧАСУ( море юнацьких проблем).
І я не буду- мені вже не по силах- мені минуло 62. І живу я в окреслених поляками межах, але в 2-3 сотнях кілометрів від місцевості, яка має назву "Волинь".
І історики не змогли, хоча польські претензії не вискочили, як Пилип з конопель- вони відомі ще з радянських часів. І САМЕ ПЕРЕВІРИТИ, САМЕ ЇХ і створити САМЕ УКРАЇНСЬКЕ БАЧЕННЯ.
До українських Президентів, істориків, не дійшло, що картинними вибаченнями і покаяннями масив інформації не буде знищений навіки. До польських- тим більше, чи, цілком можливо і навмисне(Сейм сказився не раптом і не без причин).

Я пробую спровокувати процес перевірки в себе- на півдні Тернопілля. І, що можу- перевіряю сам.

Висновок- дуже простий.
Польська картина подій на Кресах Всходніх- це ЖАХЛИВА СУМІШ БРЕХНІ, ПЕРЕКРУЧЕНЬ, ПІДТАСУВАНЬ і ПРАВДИ.
Я готовий просити прощення, каятися ЗА ЗЛОЧИНИ УКРАЇНЦІВ.
Але я не можу просити прощення і каятися за СУМІШ БРЕХНІ, ПЕРЕКРУЧЕНЬ, ПІДТАСУВАНЬ

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 24 серпня 2016 12:09

olko10498 написав:визнані і підтримувані державою певні бачення та оцінку цих подій?

Так, тільки з уточненням- "перевірені, систематизовані, узагальнені українцями"

olko10498 написав:Та я й не писав про святих недоторканних "наших" і злісних брехливих "не наших"

Правильно! Про "злісних брехливих "не наших"" писав я. Тільки я не писав про "святих недоторканних "наших"".

olko10498 написав:я знаю,що вбивали селян обидві сторони

А от цього я НЕ ЗНАЮ- "СЕЛЯН".
Я знаю, що в МІСТАХ, МІСТЕЧКАХ, СЕЛАХ Галичини та Волині вбивали КОЛАБОРАНТІВ, УЧАСНИКІВ ПОЛЬСЬКОГО ОРГАНІЗОВАНОГО ПІДПІЛЛЯ.
І- через дику, злочинну помилку ІДЕОЛОГІВ, КЕРІВНИКІВ і ВИКОНАВЦІВ- МИРНЕ, БЕЗЗАХИСНЕ і БЕЗВИННЕ НАСЕЛЕННЯ. (НЕ ЗАВЖДИ і НЕ ВСЮДИ)(Не пишу "сільське", бо цей ідеологічний реп'ях Ви вже зловили і не можете відірвати).

olko10498 написав:поляки дописують до своїх жертв

Дописували- Сємашки в 50-60-70 роки( допускаю- навіть несвідомо грішили приписками). І Корман(в 1985 році в Харкові в "Букіністі" я бачив в прекрасних німецьких медичних атласах 30-х років ілюстрації, ідентичні ілюстраціям жертв " Ржезі Волинскей").
Починаючи з 80-х років поляки свідомо валять все в одну купу без розбору. І БЕЗ СТИДУ І СОВІСТІ.

olko10498 написав:І про Ваш висновок,це висновок щодо чого?щодо польської версії?

ТАК! Щодо ПОЛЬСЬКОЇ ВЕРСІЇ.
І - ЩОДО УКРАЇНСЬКОЇ ТОЧКИ ЗОРУ НА ОСНОВІ ПОЛЬСЬКОЇ ВЕРСІЇ

olko10498 написав:просто завищують цифри(ну про останнє я і так знав)

Не знали. Інакше не задавали би більшості Ваших питань, починаючи з першого в темі.
Не переймайтеся особливо- Ви в цьому НЕ ВИННІ.
Винен, втч, і Я- мало писав, доказував, розказував, полемізував на цю тему в 2008-2009, потім в 2010-2011, тепер. І довго приходив до усвідомлення необхідності ПЕРЕВІРКИ НА МІСЦІ.
Ви - ТАБУЛА РАЗА. Що написали- те і є.

olko10498 написав:з чого почався той конфлікт

У моєму розумінні- з того ж, з чого і німецький нацизм. І з того, до чого заледве не прийшов, хоч і почав йти український націоналізм. І сучасний український "інтегрований націоналізм" балансує на грані. І польський націоналізм(чи і нацизм) вже балансує на грані переходу в державну політику.
Конкретно- з першого прояву " Польска юбер аллєс" на схід та південний схід.
Потім- з моменту, коли треба було ЗАБУТИ. як це зробили і німці і австрійці і англійці і французи про те, що було колись, як мету на майбутнє.

Поляки Вам підкидають версію, що конфлікт почався з першого знищеного разом з жителями польського села. Я такого просто не знаю.
Але валять Вам на голову все підряд. І, при дальшому розгоранні апетиту- можуть дійти і до німців і до росіян та українців- радянських виконавців і керівників, вбитих українцями. Це вже є, тільки ще не вийшло на рівень державних постанов та рішень

viewtopic.php?f=25&t=18986&p=266926#p266926
Тут деякі натяки

olko10498
Member
Member

Повідомлення olko10498 » 25 серпня 2016 23:49

галичанин-скоморох написав:Я вважаю, що українсько- польське протистояння триває принаймі від 17 ст. Загострень(збройних) було декілька. У кінці 19 ст.дійшло до того, що уряд АУІ з деяким успіхом навіть став на стороні українців(русинів) і обмежив апетити поляків. ПВЗ - приклад того, що українці змогли навіть створити власну державу(і західні і східні) та не змогли втримати.
від 1920 до вересня 1939 всі набутки західних українців були втрачені(приклад мій особистий- мій дід і майже(крім одного) всі його брати вчилися у українській школі. Мій тато , всі його брати і двоюрідні- в польській).
З вересня 39 до липня 41 поляки знову влетіли в українську ситуацію- знову стали окупованими. У західних українців- тільки змінився окупант.
З червня- липня 41 новий окупант і у українців і у поляків. В ейфорії українці навіть умудрилися оголосити власну державу і організувати власні структури в межах співробітництва з окупантом, за що і поплатилися жорстоко(до цього часу не знайдено два поховання розстріляних німцями членів ОУН та інтеліґенції ) під Чортковом). Поляки скромно і незамітно пронизували всі німецькі структури управління (фольксдойчі, під фольксдойчів). В результаті поляки дістали можливість розправлятися з українцями формально німецькими руками.
У 1944 це повторилося з новим окупантом. Українці вступили в збройну боротьбу, поляки- скромно і незамітно пронизували структури управління окупанта, формально залишаючись чистими від колаборації.

Ви вилущуєте з цього тільки один період- коли на ЧАСТИНІ(а не на всій) ТЕРИТОРІЇ ПРОТИСТОЯННЯ ТИМЧАСОВО(а не постійно) УКРАЇНЦІ ЗДОБУЛИ ПЕРЕВАГУ( і натворили діянь, які мають ознаки етнічної чистки, етноциду і геноциду).
Тобто- не знаючи НІЧОГО, приймаєте позицію ПРОТИВНИКА.
Я під тим протистоянням не мав на увазі лише Волинську різню,вона,до того ж,в 1943 почалась,наскільки я знав,то в період німецької окупації почалися напади на мирне населення з обох сторін,але поляки цим займались більше,а хто ці напади перший почав-ще не встановлено і одні кажуть,що поляки,інші-що ми(принаймні я так дізнався),потім,у відповідь на польські дії,і для того,щоб підірвати підтримку в поляків,ОУН вирішила зробити це з мирними поляками на Волині(але перед тим попередила їх,щоб ішли з тих земель),це не забрало стільки життів,як пишуть поляки,також весь той час були і збройні сутички між різними українськими і польськими угрупованнями,а може й навіть своєрідна війна,це я щойно написав,як я знав це до того,як створив цю тему,але я зовсім не мав на увазі під цим конфліктом лише ту Волинську різню, а сільське населення я писав,бо всюди,де я про це читав,говорилося,що нищили села,ну і селян відповідно,тому я й подумав,що населення вбивали в основному сільське(але обидві сторони).
галичанин-скоморох написав:
olko10498 написав:з чого почався той конфлікт

У моєму розумінні- з того ж, з чого і німецький нацизм. І з того, до чого заледве не прийшов, хоч і почав йти український націоналізм. І сучасний український "інтегрований націоналізм" балансує на грані. І польський націоналізм(чи і нацизм) вже балансує на грані переходу в державну політику.
Конкретно- з першого прояву " Польска юбер аллєс" на схід та південний схід.
Потім- з моменту, коли треба було ЗАБУТИ. як це зробили і німці і австрійці і англійці і французи про те, що було колись, як мету на майбутнє.

Поляки Вам підкидають версію, що конфлікт почався з першого знищеного разом з жителями польського села. Я такого просто не знаю.
Але валять Вам на голову все підряд. І, при дальшому розгоранні апетиту- можуть дійти і до німців і до росіян та українців- радянських виконавців і керівників, вбитих українцями. Це вже є, тільки ще не вийшло на рівень державних постанов та рішень

viewtopic.php?f=25&t=18986&p=266926#p266926
Тут деякі натяки
Щодо причин конфлікту,то я,мабуть,знов не дуже розумію,або не дуже знаю про ці факти,перший прояв " Польска юбер аллєс" на схід та південний схід-це коли поляки почали зазіхати на руські землі,а момент,коли треба було забути про те, що було колись, як мету на майбутнє-це період окупацій під час Другої Світової,коли вартувало об'єднатись і разом боротись проти нових ворогів?

Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість