Фільм "Високий перевал" з погляду історичної реконструкції

Модератор: Global Moderators

Slav
Member
Member

Фільм "Високий перевал" з погляду історичної реконструкції

Повідомлення Slav » 02 грудня 2016 20:00

Фільм "Високий перевал"
https://www.youtube.com/watch?v=5JU-7FXsfMQ
з погляду історичної реконструкції.

Наскільки цей радянський фільм може виступати в ролі історичної реконструкції тогочасних подій?
Які будуть думки?
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/

Віктор100
Member
Member

Re: Фільм "Високий перевал" з погляду історичної реконструкц

Повідомлення Віктор100 » 02 грудня 2016 23:33

Радянський фільм, навряд.

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 03 грудня 2016 11:53

Очевидно, що зображення радянської влади, її прихильників та її підтримки серед місцевих - це майже стовідсоткова фальсифікація.
Але УПА зображена частково правдиво, так, фігуративно кажучи, на відсотків 30-40 ? Чи ні?

Цікаво, що це за говірка така, в якій місцевості?
Коли я перший раз дуже давно дивився цей фільм, я не дуже розумів їхню українську мову.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 03 грудня 2016 12:03

Slav написав:Очевидно, що зображення радянської влади, її прихильників та її підтримки серед місцевих - це майже стовідсоткова фальсифікація.
Але УПА зображена частково правдиво, так, фігуративно кажучи, на відсотків 30-40 ? Чи ні?

Коли я перший раз дуже давно дивився цей фільм, я не дуже розумів їхню українську мову.

Мені здається в фільмі показана Івано-Франківська область і гуцули.
В радянських фільмах УПА завжди показували як бандитів, цей не виняток.

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 03 грудня 2016 12:59

Віктор100 написав:
Slav написав:Очевидно, що зображення радянської влади, її прихильників та її підтримки серед місцевих - це майже стовідсоткова фальсифікація.

Мені здається в фільмі показана Івано-Франківська область і гуцули.
В радянських фільмах УПА завжди показували як бандитів, цей не виняток.

Я мав наувазі, якщо відняти деякі маразматичні епізоди, в яких УПА зображена як бандити.
Але, наприклад, криївка УПА зображена у фільмі дуже правдоподібно.
Ну і справді були такі випадки, в яких бандерівці жорстоко вбивали ідейних та палких радянців. Я вважаю - правильно робили.
Гірше би було, коли б, наприклад, у цьому фільмі показали епізод, як бандерівці вбили чи хотіли вбити якусь учительку зі Сходу України, яку радянська влада направила в це село вчити місцевих дітей.

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 03 грудня 2016 16:40

Slav : ”Гірше би було, коли б, наприклад, у цьому фільмі показали епізод, як бандерівці вбили чи хотіли вбити якусь учительку зі Сходу України, яку радянська влада направила в це село вчити місцевих дітей”

На жаль, були і такі випадки…
Та, оскільки знаю, звичайно лише після відповідного (попереднього а то й кількакратного, хай і просто завішеного на дверях у письмовій формі) попередження про недопустимість ведення педагогами-”східняками” в школах серед місцевих (християнських) дітей на Західній Україні пропагади комунізму, безбожництва (атеїзму) і антиморальності (павликоморозовства) і т.п. радянщини.
Але і про це треба говорити.
Щоб не бути голослівним, назву одне ім‘я: Нелля (ні, не Штепа− цю сепаратистку ось уже два роки судять і не можуть ”демократично” засудити !...) Криховецька, піонервожата, ліквідована тоді подібним чином в Городенківському районі тодішньої Станіславської обл . (Не факт, що обов‘язково підпіллям ОУН−УПА, бо тоді в нас діяли і провокативні боївки радянських репресивних органів…).

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 07 грудня 2016 07:08

Pafchak написав:На жаль, були і такі випадки…
[... ....]

Були і крутіші випадки... А загалом про це можна прочитати у статті Андрія Іллєнка з назвою "Ідеологічна війна за українську спадщину ":

... ...
Тепер розглянемо власне націоналістичний підхід до трактування ОУН і УПА, який корінним чином відрізняється від ліберального. Націоналізм заперечує усі ліберальні міфи про УПА, подаючи натомість реальні історичні факти, як доводять, що український націоналізм 20-50 років був інтегрально-націоналістичним рухом, який існував у єдиному контексті з іншими подібними рухами в Європі, а УПА була українською націоналістичною армією, яка вела війну не просто за формальну незалежність України, і аж ніяк не за демократичний лад, а за українську державу, в якій через етап національної диктатури було б встановлено режим націократії, який був описаний провідним ідеологом ОУН Миколою Сціборським. І нема чого приховувати чи соромитися того факту, що українські повстанці з ворогами не церемонились і у боротьбі за націократичну українську державу і саме виживання нації використовували будь-які методи.
... ....

http://www.old.svoboda.org.ua/dopysy/analityka/003195/
http://archive.is/Xy3rs

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 07 грудня 2016 10:29

Slav написав:Гірше би було, коли б, наприклад, у цьому фільмі показали епізод, як бандерівці вбили чи хотіли вбити якусь учительку зі Сходу України,

Шукав такі епізоди у своїх краях.
За те, що вчителька- не знайшов. Навіть бувша секретар РК(полька, непогана знайома) і теперішній(донедавна) у відповідь на моє запитання спроваджували кудись на Волинь і зневажливо махали рукою- пропаганда!
А от за "виховання", комсомольську, розвідувально-доносительську діяльність- було.
Зрештою- вже десь писав тут у форумі. Бандерівець прийшов у школу, забрав з уроку і "пояснив" брату-учню, що мою маму, вчительку російської мови, не можна дражнити "москалькою".
Але знаю і випадок, коли працювали "під ОУН", і тільки збіг обставин врятував вчителя від розправи.
Пополам- "біле-чорне" не ділиться.
Недавно( при розборі Волині-43 в селі) наткнувся на випадок. Дружину вояка УПА(польку) забрала боївка ОУН. Мати йшла за групою і просила відпустити-вона не винна. Пообіцяли- "невинна- до ранку буде дома". Не вернулася- щезла без сліду. Кілька жителів, які знають про це по найкоротшому ланцюжку, а не зі слухів та розповідей пояснюють- працювала на НКВС. Найближча родичка вважає- не працювала. Кому вірити?

А взагалі фільм- художня інтерпретація подій. Повний аналог польської "Волині".

Pafchak написав:На жаль, були і такі випадки…

У ВОГНІ БРОДУ НЕМА

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 07 грудня 2016 19:13

галичанин-скоморох А може секрет в тім, що ніхто не поспішає розповсюджуватися на цю тему?
Пристрелити піонервожату, або молоду вчительку це не потяг з моста пустити. Хто таким хвалитиметься?
У всякому разі до моєї бабусі, в ті часи вчительки української мови, мало не завітала боївка СБ ОУН у Пеняках. І у розмовах з відносно близькими членами родини виглядає, що таке траплялося не так вже й рідко.
Щодо наведеної цитати, особливо підкресленої частини, то мені досить важко усвідомити, яким державотворенням займалися розігнані по кутках невеликі відділи повстанців під кінець 40х років в час коли більше половини їх командування вже довгенько успішно вкладали фонди в нерухомість Нью Йорку й Чікаго. Відверто кажучи, воно більше нагадує фінальну сцену на вівсянім полі з фільму "Гранд Отель Будапешт" Уеса Андерсона. Хоча легко тепер дивитися на ті події з гори часу.
Я сам собі Петлюра!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 07 грудня 2016 23:19

Гриціан написав:Пристрелити піонервожату, або молоду вчительку це не потяг з моста пустити.

Це точно! За потяг, що зійшов з рейок через розкручений стик пішло "на курорт" село. А за молоденьку вчительку, яка вже стала комсоргом і була двічі зафіксована при "дружніх візитах" до "колег" в особнячок над потічком, за що була тричі попереджена про "червоний телефон", на шнурі від якого і була повішена- тільки трохи потрясли село.
Ця тьотя з РК КПУ(з минулого посту) багато хотіла б доказати мені арифметично, тільки збивалася в детальках(цілком нормальних з її точки зору). А ці детальки в спогадах навіть тих, хто всі радянські часи сідлав тему безвинно забитого вуйця, тата, цьотешної стрийни перевертали все догори дригом.

Гриціан написав:до моєї бабусі, в ті часи вчительки української мови, мало не завітала боївка СБ ОУН

Тобто? Були попередження про "червоний телефон"? Вона втекла з села в район чи кинула на стіл в РК диплом і виїхала світ за очі?
Моя мама вчила РОСІЙСЬКУ. Тато- ІСТОРІЮ. Живі.
А між "мало не завітала" і "завітала"- велика різниця.

Гриціан написав:яким державотворенням займалися розігнані по кутках невеликі відділи повстанців під кінець 40х років

А вони ним займалися? Це щось нове для мене!

Гриціан написав:коли більше половини їх командування вже довгенько успішно вкладали фонди в нерухомість Нью Йорку й Чікаго

А можна поподробніше?

Гриціан написав:Відверто кажучи, воно більше нагадує фінальну сцену на вівсянім полі з фільму "Гранд Отель Будапешт" Уеса Андерсона.

Не бачив( хоч і не зашарівся від власної тупості).
Хоча- на відміну від одного з львівських "аналітиків" , різницю між УПА і "червоними кхмерами" в компаративному аспекті бачу.

Асланбек Дандоргоев
Member
Member

Повідомлення Асланбек Дандоргоев » 08 грудня 2016 01:48

Slav написав: Наскільки цей радянський фільм може виступати в ролі історичної реконструкції тогочасних подій?

Анітрохи не може. Якшо фільм про УПА - то її там немає, є згадка про якийсь курінь у Синечолі і вояк УПА Ілько Петрин, який вештається по побачення з дружиною без дозволу свої командирів, а це дезерція з усіма негайними наслідками такого вчинку.
Якщо фільм про ОУН - то згадки про станичний і кущовий провід є, але персонально нікого нема, лише карикатурна пара Тужиляк-Юзьо нібито з СБ з невідомими функціями - чи то інформатори, чи то референти, чи то кати.
Всі події відбуваються на протязі травня-грудня 1945, але на той час ні місцевих міліціонерів, ні місцевих конмуністів на Станіславщині не було.
Комуністи збираються у приміщенні з портретом Леніна, а не Сталіна, міліціонер Доцьо абсолютно комсомольського віку, але вже комуняка, В селі ще немає ані голови, ані секретаря сільради, зате вже є "ячєйка" аж з трьох комуністів!
Шахтарі Донбасу на лісорозробках в Карпатах з"явилися ніяк не раніше 1946 року, а в 1945 їх ще й не демобілізували з ЧА.
Донька Мирося - розвідниця УПА (ОУН?), але при цьому майже відкрито любиться з міліціонером, і за це їм обом ніхто не випускає тельбухи в першу ж ніч.
Згадка про те, що в 1945 році "бандери малими боївками мають вихїодити на чехи" викликає сміх, а зображення авто ГАЗ-51 1946 року випуску і ЗіС-150 1947 року випуску цей сміх стимулюють.
Десь так.

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 08 грудня 2016 03:02

галичанин-скоморох. Ну шо ж по порядку, то порядку. Диплом кидать не довелося, але при першій можливості, таки втекла до Дніпра. Здається допоміг черговий срібний годинник та певна хивря з дніпровського Гороно. Про червоні телефони не чув, хоча слабо віриться у подібне д'артаньянство з боку бандерівців під кінець сорокових. Попереднього мешканця тієї квартири застрілили в хаті без жадних телефонів. Хоча він міліціонером був здається, то професія ризикована по вмовчанню. Приходили панове декілька разів ввечері, коли вдома не було, до господині під'їжджали: мовляв, що за москалька? Та відмазала, каже, лишіть її, в неї дитина щовечора "Богородице Діво" молиться. Власне тоді Бабця й дізналася про "попередника", що адреналіну сто відсотково не збавило. Ніби залишили в спокої. А потім почали вже з центру давити, щоб записувала до комсомолу місцевих активніше. Знову почалися вечірні гості. Ви певно людина цивільна, то прийміть (якщо переконання на заважають) спостереження офіцера 20-років під крісом: люфа у вікні від кулі в голові мало чим відрізняється, особливо, коли тою люфою трясуть коло власної дитини.
Що там повстанці творили чи мали в планах, не знаю. Якщо не державу націократичну чи чи соціал-націоналістичну, як у радикалів було в моді пару років тому, то вже й не знаю якого дідька по корчах 5 з гаком років сиділи.
Щодо славних вождів у діаспорі, то коли Бабуся дісталася до ЗДА у кінці 70х, то зустріла всю ту братію у дирекції УКК, Самопомочі та Визвольного Фронту. Шкода, що за зелений був, поки вона ще тямилася, та й, чесно кажучи тема УПА не надто тоді цікавила. Поцікавтесь, кому зараз належать Народні Доми у великих містах і помешкання асоційовані з ними. Цікава публіка, хоча більшість вже з 10 років як дуба врізала, однак у всіх діти вспадкували. Хоча, може та крутість була ліва, бо пам'ятаю, щоб називатися професором у школі українознавства досить було мати скінчену гімназію у Тернополі. То може усі ті провідники й полковники на Баундбруку теж дещо ліві? Бабуся казала, що досить справжні.
Шарітися з власної тупості, це нмсд якраз ознака досить великої людської мудрості. А фільм рекомендую. Не злий і здається навіть десь є в українськім перекладі.
Я сам собі Петлюра!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 08 грудня 2016 22:18

Гриціан Аналогічно-по порядку.
Цілком логічно поступила Бабця! Та срібні годинники були не у всіх.
Я не збираюся переконувати, але «подібне д’артаньянство» у вигляді бесід, записок було так же поширене, як і сексотство священників та їх «імунітет».
І міліціянти такі були, що навіть після Незалежності не виїжджали подалі від гріха (місць діяльності).
А навіщо під’їжджати? І тато і мама жили в «неблагонадійних» сім’ях. Вони й давали вичерпні характеристики. І в школі були «очі і вуха». І справжні приходили. Звичайно, «кому надо» стукали «куда следует», і були "політбесіди".
Зрозуміло- це і є попередження. Тільки моїм тікати не було куда. Приходилося між двома вогнями виживати.
Так, штафірка, шпак. Але мітки від куль та осколків бачив і бачу. Тільки- трясли не коло Вашої дитини. А «вибір диявола» у діда був, і не раз(по спогадах тата і стриїв).
По альтернативній лінії пішли два стриї. Одного слідів так і не знайшли до цього часу. Другий- змивав вину кров’ю(за УПА) і ще досиджував другий вирок(за ОУН до 39). Вибору не було. Мулька про помилування так і залишилася мулькою.
Ця тема зараз в пошанівку! Вони мали вивозити «золото» бочками по ночах, чи замітати хідники!
Цікавився. Народний Дім- міськрада(три музеї, офіс «Батьківщини», книжний магазин)ГКЦ пробоство 1- видерли у міськради, продають.ГКЦ пробоство 2- видерли у міськради, розвалили, хотіли щось вигрохати на столітньому фундаменті з пісковику(корінь!) продають.Костьол пробоство- видерли з жилфонду (особнячок Перших за совітів), продали.Польський Сокіл- райбібліотека.
Єврейські синагоги- дві не дожили(в одній за совітів був спортзал, в другій- колгоспний склад) до України, в третій- жилий дім.
Нетипово? Як вже є!
Хм… Так ЩО вспадкували?
Зачухане ПТУ- зараз ліцей. Технікум мехафікації- коледж. Знаю «кінчавших» інститут менеджменту і аудиту в Чорткові. А «Проффессорів» «габітованих» вже як в 80рр.. інженерів-механіків К-П С-Г інституту.
Маму і тата в Переволоці так і називали господарі квартир- «пані професорка» і «пан професор»
Звичайно справжні! Тільки градація була інша. А Кубійовичем користуюся, досить чітко розшифрував різницю між поляками і «поляками». І дід Кубійовича хвалив
Дякую, але вже давніше переконався в простій істині- якщо гнатися за всім- не доженеш нічого. Якщо неважко- в кількох реченнях суть фільму!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 08 грудня 2016 23:01

Асланбек Дандоргоев написав:Slav написав: Наскільки цей радянський фільм може виступати в ролі історичної реконструкції тогочасних подій?Анітрохи не може.

А що мав реконструювати фільм?
Обстановку в гірському селі при кінці бандерівщини? Так він і реконструював на 5 з маленьким мінусиком(син бандерівки при такому "виборі диявола" зробив би аналогічно-так думаю) в радянському дусі. А "явна наявність" проводу ОУН. куреня УПА,"увольнительной", "студерів" зі зсувом на рік- деталі третьорядні.

Шахтарі шахтарями. а ГСС за Дніпро в місцевій міліції гинули вже в травні 44 на півдні Тернопілля. І ліс на мости заготовляли "виздоровлюючі" трохи західніше( Городенка- Тлусте ще в серпні 44.

А за комуністів- даремно!
ІФ міліція078-місцеві кадри.jpg

ІФ міліція081-місцеві кадри.jpg

Це "Історія міліції Івано-Франківщини"

Асланбек Дандоргоев
Member
Member

Повідомлення Асланбек Дандоргоев » 09 грудня 2016 01:03

галичанин-скоморох написав: А що мав реконструювати фільм? Обстановку в гірському селі при кінці бандерівщини?

1945 - це "при кінці бандерівщини" у Сенечові?
7 листопада 1946
оборонний бій [15.11.1946?] з облавниками МВС (4 вантажних автомобіля) у селі Сенечів Долинського району Станіславської області (загинули командир сотні ВО-4 УПА-Захід «Імені Хмельницького» Дмитро Суслинець-Буйтур-41 рік, чотовий Михайло Голяк-Кривоніс, стрільці Степан Канинець-Черешня-36 років, Андрій Матіїв)
А ось це - дійсно останнє
30 грудня 1951
зіткнення ВО МДБ з СБ у селі Кропивник Долинського району Станіславської області (загинув бойовик СБ Омелян Клим-Орлик-38 років)
галичанин-скоморох написав: А за комуністів- даремно!

Не даремно. Навіть у наведених уривках є підвердження моїх зауважень - у Сенечові влітку 1945 не могло бути комуністів взагалі і місцевого міліціонера взагалі.
Запитання було про історичну реконструкцію тих подій в той час в тому місці, а не про дієвість антибандерівськох пропаганди взагалі в Карпатах.
Востаннє редагувалось Асланбек Дандоргоев в 09 грудня 2016 18:51, всього редагувалось 1 раз.

Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей