Фільм "Високий перевал" з погляду історичної реконструкції

Модератор: Global Moderators

Гриціан
Member
Member

Re: Фільм "Високий перевал" з погляду історичної реконструкц

Повідомлення Гриціан » 09 грудня 2016 03:31

галичанин-скоморох та не ті народні доми, що в Україні, а ті що в Нью Йорку, Чікаго...там хазяйства на десятки мільйонів доларів. Будувалися на гроші громади, але хто давав більше той і більший пай отримував. Ну й ще купу нерухомості поруч скупили. В ті часи коли в аборигенів по війні були самі дірки в кишенях водилися.
Щодо золота в бочках, і таке було: родина Савойків яким належали родовища блідої нафти в Галичині, не чули про таких? Хоча там здається, коли Лідія представилася, не було прямих спадкоємців.
Те саме й про школи українознавства, не ті що в краю, а що за дунаєм.
Фільм за мотивами творів Стефана Цвайга адаптованих на сучасного глядача. У передвоєнний республіці Зубрувці, гроші політика і ще раз гроші. Але антураж військовий чистісінько чи то хорвати чи то українці, у випадку якби останнім Гітлер дав розвернутися як Глінковій Гарді.
Я сам собі Петлюра!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 грудня 2016 10:02

Гриціан написав:хто давав більше той і більший пай отримував. Ну й ще купу нерухомості поруч скупили.

Хтось золото єврейське та польське ничив, хтось документи вивозив, хтось проривався сам, хтось гнив у схронах(Оберишин- коло жінки), хтось різав горлянки за сексотство, бесідував з дитинятами- професорками- все це разом ДВЗ.
Те ж про Кубійовича та всіх "задунайських борців".
Хіба Савойки- 101% щирі українці?( Вам треба пояснювати, що укрполь шкала не чорно-біла, а всі відтінки- від чорного до білого? І національність визначається тільки по-"куда пішов? в УПА чи АК?". Навіть "виїхав в Польщу- залишився" чи "виїхав в Україну-залишився"- не індекс нацналежності?
Дякую, але я не сучасний.
Навіть "Волинь" дивитися не хочу.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 грудня 2016 10:28

Асланбек Дандоргоев написав:1945 - це "при кінці бандерівщини" у Сенечові?

Асланбек Дандоргоев написав:Запитання було про історичну реконструкцію тих подій в той час в тому місці, а не про дієвість антибандерівськох пропаганди взагалі в Карпатах.
.
А Сенечів при чому тут?
Я проектую на свій південь Тернопілля- рейд "Бистрого" був на початку 45, погром агітгрупи на окраїні мого села- на початку 46, але це вже був КІНЕЦЬ. А 48-і далі- агонія. А рецидиви- навіть у 61.

Віктор100 пише- "Мені здається в фільмі показана Івано-Франківська область і гуцули."

До цього моменту Ви говорили про Станіславщину, Карпати
Так що були і комуністи, і міліціянти і лісоруби.

Каюся- фільм дивився, ще коли на нього ВОДИЛИ.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 09 грудня 2016 10:35

Питання не в тому, що українці "періоду Других Визвольних Змагань" були покидьками і виродками.
Суть в тому, що кінематограф Совєцького періоду зображував покидьками і виродками виключно українців, котрі не хотіли співпрацювати з визволителями.
Визволителі та колаборанти зображувалися виключно у благородних тонах.
А так, дійсно людство в основному складається із особин не дуже високих моральних засад.

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 09 грудня 2016 14:41

В даній темі ще треба уточнити, що слід розуміти під історичною реконструкцію. Якщо йдеться про послідовність конкретних подій у цьому селі, то, очевидно, фільм майже нічого реконструює.
А якщо не прив'язуватись до конкретного села та конкретних подій? Наприклад, можна сказати, у фільмі зображено невеликий відділ УПА в криївці та у горах. Юзьо і Тужеляк - бойовики боївки СБ та одночасно розвідники СБ.

І загалом, наприклад, є тотальною радянською брехнею те, що наче якийсь одинокий міліціонер з місцевими стрибками міг собі дати раду з відділами УПА. Це вже якщо навіть не прив'язуватись до конкретного села.
Згідно з радянськими документами, стрибки, яких радянська влада використовувала для охорони сільських об'єктів, дуже часто здавали все без бою, а деколи навіть йшли разом з хлопцями у ліс.

Взагалі, цікаво знати, чи часто з місцевих українців зустрічались такі фанатики радянської влади, як цей міліціянт, комуністка Петрин та інші полум'яні прихильники радянської влади з цього села з цього фільму?

Що стосується ексцесів, то, очевидно, що радянські партизани також вбивали тих, хто свідомо перейшов на сторону німців чи таємно співрацював з Гештапо і СД.
Інша справа, що радянська влада примусом заставляла місцевих зі собою співпрацювати, а за це СБ ОУН вбивало їхніх родичів. Такі випадки були.

Найкраще цей фільм реконструює дебільну радянську економіку. :D :D :D Чи всі розуміють, що я маю наувазі? :D

Цікаво прочитати враження від того фільму на форумі Толоки: http://toloka.to/t20756
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/

Асланбек Дандоргоев
Member
Member

Повідомлення Асланбек Дандоргоев » 09 грудня 2016 19:38

галичанин-скоморох написав: А Сенечів при чому тут?

При тому, що в конкретному фільмі "Високий перевал" конкретні події відбуваются на протязі травня-грудня 1945 в селі Сенечів (Сеничол, Семичол) Долинського району Станіславської області. Мої зауваження - відносно того, що відбувалося тоді й там.
Ваші зуваження, здається, відносно інших країв. Але ВО-4 Станіславщина) і ВО-3 (Тернопільщина) - різні умови, різна кількість, різна активність, різна тривалість дій.
галичанин-скоморох написав: Я проектую на свій південь Тернопілля- рейд "Бистрого" був на початку 45, погром агітгрупи на окраїні мого села- на початку 46, але це вже був КІНЕЦЬ. А 48-і далі- агонія. А рецидиви- навіть у 61.

Обоє Бистрих почали рейдувати Тернопільщиною у жовтні-листопаді 1944. Причому той, що найбистріший - гасав і в грудні 1944, і в лютому, березні, квітні, травні, червні 1945.
Коли кінець і агонія - вам видніше, мені без точної назви місцевини це незрозуиіло.
галичанин-скоморох написав: Каюся- фільм дивився, ще коли на нього ВОДИЛИ.

Тоді пазл склався, але не розвиднілося

Асланбек Дандоргоев
Member
Member

Повідомлення Асланбек Дандоргоев » 09 грудня 2016 19:55

Slav написав: ... що радянська влада примусом заставляла місцевих зі собою співпрацювати, а за це СБ ОУН вбивало їхніх родичів. Такі випадки були...

... якось до районного референта СБ через посередника (секретаря сільради, він же інформатор СБ :wink:) з проханням про особисту зустріч звернулася дружина колишнього голови сільради, страченого за присудом того ж таки референта. Йшлося про появу невідомих бойовиків СБ і вимагання від її родини харчів, одягу, грошей. Референт наказав привести жінку і уважно вислухав її, а потім відповів: "Чоловіка твого ми стратили і всім повіжомили, за що. Але ні ти, ні всі твої чи його родичі тут ні причому, тому спокійно йди додомуй живи, а ми розберемося. Більше до тебе ніхто приходити не буде". Через кілька днів у засідці біляхати був застрелений один і захоплені живими ще два парубка, які "підшивалися під СБ", що й було зафіксовано у смертному вироку, який причепили на груди тим двом і повісили їх у центрі села.
Отаке от.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 грудня 2016 20:04

Асланбек Дандоргоев написав:конкретні події відбуваются на протязі травня-грудня 1945 в селі Сенечів (Сеничол, Семичол) Долинського району Станіславської області.

А конкретна головна героїня і конкретні герої існували в цьому селі? І конкретні зафільмовані події з ними відбувалися? Ви були в селі, переконалися серед старожилів, перевірили в архівах, що все в порядку, тільки не такий мент лягає не на ту цицьку(і решта Ваших зауважень)?
Може, це все-таки "Штірліц"- збирний образ в типових подіях типового періоду типової місцевості? Причому- в радянському трактуванні?

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 09 грудня 2016 20:45

Асланбек Дандоргоев написав:
Slav написав: ... що радянська влада примусом заставляла місцевих зі собою співпрацювати, а за це СБ ОУН вбивало їхніх родичів. Такі випадки були...

... якось до районного референта СБ через посередника (секретаря сільради, він же інформатор СБ :wink:) з проханням про особисту зустріч звернулася дружина колишнього голови сільради, страченого за присудом того ж таки референта. Йшлося про появу невідомих бойовиків СБ і вимагання від її родини харчів, одягу, грошей. Референт наказав привести жінку і уважно вислухав її, а потім відповів: "Чоловіка твого ми стратили і всім повіжомили, за що. Але ні ти, ні всі твої чи його родичі тут ні причому, тому спокійно йди додомуй живи, а ми розберемося. Більше до тебе ніхто приходити не буде". Через кілька днів у засідці біляхати був застрелений один і захоплені живими ще два парубка, які "підшивалися під СБ", що й було зафіксовано у смертному вироку, який причепили на груди тим двом і повісили їх у центрі села.
Отаке от.

Такі випадки треба документувати, наскільки це можливо. Знаючи московську підлість, смішно виключати епізоди, коли навіть московці могли вбивати мирних жителів під виглядом СБ, залишаючи розписки від імені СБ з відповідним змістом. А про дії різної безідейної злодійні та бандитів під виглядом повстанців - також є дуже багато розповідей очевидців цих подій.

Я розказав інформацію, взяту з розповідей своїх родичів у своєму селі Самбірського району.
Востаннє редагувалось Slav в 09 грудня 2016 21:58, всього редагувалось 1 раз.
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 грудня 2016 21:16

Асланбек Дандоргоев написав:Ваші зуваження, здається, відносно інших країв. Але ВО-4 Станіславщина) і ВО-3 (Тернопільщина) - різні умови, різна кількість, різна активність, різна тривалість дій.

Нагадую
галичанин-скоморох написав:А Сенечів при чому тут? Я проектую на свій південь Тернопілля- рейд "Бистрого" був на початку 45, погром агітгрупи на окраїні мого села- на початку 46

Уточнюю- "Бистрий" у Червоногороді був 2 лютого 1945, погром агітгрупи- 5 січня 1946р. Це події. які стосуються конкретно моїх місць- круг 10-15 км.
І я не бачу в фільмі нічого такого, що би суперечило подіям у моїх місцях(звичайно- в радянській трактовці!).
Стосовно ВО-3 і кардинально різної ВО-4 єхидне питання- а в Сенечові і Поточисках(біля Городенки) все було абсолютно одинаково? І ну зовсім не так, як в Устечку(на другому березі Дністра) і Ягольниці(30 км на північ)?

Асланбек Дандоргоев написав:Тоді пазл склався, але не розвиднілося

Ярличок? Ну-ну! Не Ви перший!
З бесіди з ВШП Гриціаном я зрозумів. що йому лубочні картинки для шестирічок, якими годують і 16-річних юнаків і 36-річних мужчин і 60-річних пенсіонерів вже набили серйозну оскому, і він правий!

Ви хочете підігнати радянський фільм під сьогоденне мусоване бачення навіть не всієї, а тільки Західної України?

Доки Ви будете втілювати в життя постанову Тернопільської облради про оголошення 2017 року "роком УПА" з відповідними оваціями, простраціями, констатаціями, пошуками винних, покаранням невинних і нагородженням непричетних, і Вас, і мене і всіх українців без розбору вже оголосили різунами і вбивцями чи їх потомками, а діяльність- геноцидом! Маєте чим крити? Я- вже маю.

Успіхів!

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 09 грудня 2016 21:52

Село Сенечів:

[... ...]
У 1971 (sic!) році збудовано загальноосвітню школу та клуб,
[... ...]

http://ww2.gov.if.ua/dolynska/ua/12387.htm
Московці з цим фільмом профузно обдристалися... У фільмі стягують аж шахтарів на будівництво школи, а насправді школа була побудована аж в 1971 році. :D

Асланбек Дандоргоев
Member
Member

Повідомлення Асланбек Дандоргоев » 10 грудня 2016 01:46

галичанин-скоморох написав: Уточнюю- "Бистрий" у Червоногороді був 2 лютого 1945, погром агітгрупи- 5 січня 1946р. Це події. які стосуються конкретно моїх місць- круг 10-15 км.

Я теж уточнюю:
2 лютого 1945
напад Чортківського куреня ВО-3 УПА-Захїд (сотні «Сірі Вовки» і «Чорноморці, командир – курінний Петро Хамчук-Бистрий) на польський опорний пункт у місті Червоногород Тлустянського району Тернопільської області (нічний бій, знищені до 50 польських бойовиків, зруйнований опорний пункт у старовинному замку, загинули 2 і поранені 4 воїна УПА)
У той же день відбулися атакувальні й оборонні бої, засідки і напад на райцентр Болшівці УПА у Волинській, Рівненській, Дрогобицькій, Львівській, Станіславській областях.
5 січня 1946
засідка кущбоївки ОУН-Буряківка (20 бойовиків) на опергрупу НКВС (25 військовослужбовців і активістів) біля села Буряківка Товстенського району Тернопільської області (знищені 23 особи)
Офіційна радянська версія:
на окраине села Бураковка Тлустянского района Тернопольской области бандой главаря «Савва» совершено нападение на группу советских работников и оперативно-войсковую группу РО НКВД, проводивших в селе Бураковка предвыборное собрание. В результате внезапного нападения с применением ручных гранат обе группы в количестве 25 человек погибли. Убиты: народный судья Цимбаленко, старший ветеринарный врач Машура, зоотехник Кадников, начальник РО НКВД майор Слепцов, старший оперуполномоченный Смирнов, оперуполномоченный Елин, начальник штаба истребительного батальона Иванов, 4 участковых уполномоченных милиции, 4 бойца истребительного батальона и 10 бойцов войск НКВД. Бандиты раздели убитых и забрали их оружие. Опергруппой УНКВД по Тернопольской волости по делу задержано 40 человек, в том числе: станичная ОУН, 2 бандита, связные, члены семей бандитов и бандпособники. Ведется следствие и проводится операция по ликвидации бандгруппы «Савва».
ГАРФ, Ф. Р-9401, Оп. 2, Д. 134, Л. 101–110.
Талановита яка "агітгрупа". :evil:
І день тоді був спекотно-кривавий: 5 боїв УПА і 16 зіткнень ОУН.
Агонія ж бо...
галичанин-скоморох написав: Стосовно ВО-3 і кардинально різної ВО-4 єхидне питання- а в Сенечові і Поточисках(біля Городенки) все було абсолютно одинаково? І ну зовсім не так, як в Устечку(на другому березі Дністра) і Ягольниці(30 км на північ)?

"Кардинально" - не моє слово. Різниця між ВО-3 і ВО-4 по згаданих вище моментах була. Особливо по остаточній агонії
галичанин-скоморох написав: ... Доки Ви будете втілювати в життя постанову Тернопільської облради про оголошення 2017 року "роком УПА" з відповідними оваціями, простраціями, констатаціями, пошуками винних, покаранням невинних і нагородженням непричетних, і Вас, і мене і всіх українців без розбору вже оголосили різунами і вбивцями чи їх потомками, а діяльність- геноцидом! Маєте чим крити? Я - вже маю.

Радий за Вас.

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 10 грудня 2016 06:26

Доки Ви будете (blah-blah-blah), і Вас, і мене і всіх українців без розбору вже оголосили різунами і вбивцями чи їх потомками, а діяльність- геноцидом! Маєте чим крити? Я - вже маю.

Насправді це не так. Давайте говорити прямо.
Ніхто Вас особисто не звинувачує. Якщо Ви уважно переглянете постанови польських чи російських, чи ще чиїх "сеймів",
то побачите, що звинувачень до "простого" народу нема. Звинувачення формулюються виключно проти українських буржуазних націоналістів,
як організованої сили, що провадила злочинну діяльність, і була, як прозоро натякає Гриціан, значною мірою інспірована Гітлером.
Якщо ми визнаємо це, і засудимо, в тому числі те, що називається в заголовку цієї теми "Другими визвольними змаганнями",
то тим самим очистимося від вільних чи невільних гріхів наших предків, котрі часто були, на думку наших сусідів
несвідомими знаряддями у злочинних руках, і зможемо із чистою совістю попросити прощення у наших братів.
Якщо ми цього не зробимо, то ніякі Ваші контраргументи в радіусі 10-15 км і навіть просьби про вибачення,
наші сусіди до уваги брати не будуть.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 10 грудня 2016 10:55

Асланбек Дандоргоев написав:(нічний бій, знищені до 50 польських бойовиків, зруйнований опорний пункт у старовинному замку, загинули 2 і поранені 4 воїна УПА)

Можете(якщо хочете) почитати, бо на окреме і подробніше ніяк не спроможуся- http://gall-skomoroch.livejournal.com/5072.html Надіюся, визначите, що стосується саме бою.

Асланбек Дандоргоев написав:(знищені 23 особи)

Те ж- http://zal.te.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=5072

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 10 грудня 2016 23:41

Krutywus написав:Насправді це не так. (blah-blah-blah) брати не будуть.

Відповідь- в темі-
viewtopic.php?f=8&t=12709&p=269045#p269045

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей