"Зелені" на півночі Волині, "Полковник Зеленый"

Модератор: Global Moderators

ukrainer37
Member
Member

"Зелені" на півночі Волині, "Полковник Зеленый"

Повідомлення ukrainer37 » 29 квітня 2018 00:45

Шукаю інформацію про так званих "зелених", угрупування членів ОУН яке існувало з 39-го року десь в районі села Грива на межи Волинської і рівненської областей. Також мені цікаво хто такий "Полковник Зеленый". Напевно це було псевдо.

Не можу нічого знайти крім радянських джерел і цього тексту:

— А правда, що він своїх друзів, хлопців із села, вбивав?
— Вбивав. То давня історія. Ще за Польщі Коніщук був організатором КПЗУ в Гриві. Хлопців наших багато було під його командуванням. Коли в 1939 прийшли совєти, зобачили люди, як почали в Сибір вивозити. І всі хлопці одкинулися од совєтської власті.

Було таке время, що він один остався, і вони хотіли навіть його прибрати. Але йому підказали, щоб утікав. Він утік до Києва. А хлопці перейшли в партію зелених, була тут така, як німці прийшли. Коли Коніщук вернувся і зробив свою партизанку, то їх тут, у лісі, недалеко, усіх перебив.

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3059/196/104363/

і цього:

«Пам’ятаю, в село парою червонястих коней разом з дружиною Марою із кількома партизанами приїхав «Крук» (командир партизанського загону Микола Коніщук, який народився у селі Грива Камінь–Каширського району і де його застрелили після війни, за що й було село знищене, а мешканців — вивезено у Дніпропетровську область. — Авт.).Обідали у нас дома, з чаркою. Пригостив мене «Крук» цукерками, посадив на коліна і каже: «Скоро закінчиться війна, підеш у школу, будеш грамотною людиною». Тим часом батько запитав його, що вчинили партизани з тими «зеленими». «Крук» відповів, що в той час у загоні не був, але знає, що скарали їх страшною смертю — взули всіх у червоні чобітки». Не тільки я, а й батько не зрозумів, що то таке. А я той вислів запам’ятав тому, що батько для себе і для дітей дер з липи лико, плів ликові постоли. Замотували ми на ноги онучі, взували постоли і йшли до церкви. А червоних чобіт у Гриві я ні в кого не бачив. Як були, то тільки чорні. Тому й батько перепитав «Крука», що то таке. «Ото, Михалку, внизу колін, де верх халяв, людині бритвою чи ножем роблять круг і здирають шкіру аж донизу, з ступні теж. Потім людину пускають бігти по шишках, а далі розстрілюють. Оце тобі «червоні чобітки». Мене пройняв жах»

http://www.umoloda.kiev.ua/number/1943/163/69107/

Lupus Vulgaris
Member
Member

Re: "Зелені" на півночі Волині, "Полковник Зеленый"

Повідомлення Lupus Vulgaris » 13 липня 2018 10:54

Дуже цікаво !

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 14 липня 2018 10:18

СОКИРНИКИ, АБО ПРО СЕЛЯНСЬКУ ВІЙНУ НА ВОЛИНІ В 1943 РОЦІ
"За даними, якими ми володіємо, відомо, що крім "бандерівців", "бульбівців" і "мельниківців" в областях Західної України існують "зеленівці" та "сокирники", які є ніби різновидом українських націоналістів, існують і діють організованими групами.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/analitika/istoriya-z-gri ... -roci.html

Вихідні радіограми штабу Чернігово-Волинського партизанського з’єднання
до УШПР
(період з 18 січня 1943 р. по 31 жовтня 1943 р.)

№1 Строкачу

По имеющимся у нас данным известно, что помимо бандеровцев, бульбовцев, мельниковцев, в областях западной Украины существуют еще так-называемые «зеленовцы» и «сокирники». Последние являются безидейной раз новидностью Укр. националистов, существуют и действуют не большими банд. группами. «Зеленовцы» возникли еще при Сов. власти из числа соц. Чуждого элемента и лиц не желающих служить в Красной Армии. Определенное время служивших базой для немецкого шпионажа. В начале оккупации немцами Зап. Украины задачей «зеленовцев» было: уничтожение парт. Советск. актива, колхозников, евреев Позже, когда немцы применили массовые террористические расправы к населению, значительно задев и семьи «зеленовцев» последние частично перешли на службу в полицию, частично влились в основные кадры укр. националистов и незначительная
часть продолжает действовать небольшими банд. группами. Название «зеленовцев» приобретено от условий существования леса. «Сокирники» возникли в конце 1942 г. Эти банд. группы
незначительны, существуют главным образом в районе сел Золотое и Степан-грудская, из кулацкого элемента. Их практическая деятельность – грабеж и убийство мирного населения, глав-
ным образом поляков. Название «Сокирники» связано с их методами убийства – сокирами. Эти клички даны им самим населением. Обе эти группировки тесно связаны с Укр. националистами и ведут борьбу с партизанами и немцами.

18.7.43г. Федоров, Дружинин
ЦДАГО. - ф. 262. - Оп. 1. - Спр. 15. – Арк. 8-9зв.

ukrainer37
Member
Member

Повідомлення ukrainer37 » 28 липня 2018 03:53

когда немцы применили массовые террористические расправы к населению, значительно задев и семьи «зеленовцев» последние частично перешли на службу в полицию, частично влились в основные кадры укр. националистов и незначительная часть продолжает действовать небольшими банд. группами. Название «зеленовцев» приобретено от условий существования леса.

Брехня. Вбивали їх впершу чергу совіти і їх родини також, а не німці. "Кулацкий актив" - це ті кого мали депортувати до Сибіру у 1939-му. А Зелений - це не ліс, а реальна людина, його псевдо, людина ОУН Б якої вони були підпорядковані. Можливо "полоковник" - це чотовий, чи ще якийсь ранг в ОУН. Я досі не розумію чому ця тема недосліджена взагалі.

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей