Допоможіть ідентифікувати

Модератор: Global Moderators

Chill
Member
Member

Re: Допоможіть ідентифікувати

Повідомлення Chill » 02 січня 2012 19:38

галичанин-скоморох написав:У випадках описів стрільби "українсько-німецьких буржуазних націоналістів і їх прихвостнів"- МІСЦЕВІ(!) старожили спочатку не розуміли взагалі явища, потім в доступній "педагогічній" формі доводили до свідомості суть моєї помилки- НЕМОЖЛИВО. ГРІХ. Загальнозрозумілий термін- ТАБУ.
Це- південь Тернопілля, де ГКЦерков, Костьолів і Синагог- БАГАТО.

А як же тоді відбувся бій у Згорівському монастирі? Думаю, що місцеві мешканці в силу своєї релігійності видають бажане за дійсність.
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 20:49

Chill написав:А як же тоді відбувся бій у Згорівському монастирі? Думаю,місцеві мешканці в силу своєї релігійності видають бажане за дійсність

А так і розумійте- є ПРАВИЛО і є ВИНЯТОК. Я не знаю обставин-нічого додати не можу.

Якщо неважко- проінформуйте про цей бій.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 02 січня 2012 21:05

Ще є такий момент, як те, що дзвінниця — дійсно зручна річ, як пункт спостереження, але встановити на ній кулемет безглуздо, оскількі бійці позбавлені шляхів відходу. Та й у людину влучити зверху важче, ніж у ростову фігуру.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 22:02

Adam написав:Ще є такий момент, як те, що дзвінниця — дійсно зручна річ, як пункт спостереження, але встановити на ній кулемет безглуздо, оскількі бійці позбавлені шляхів відходу. Та й у людину влучити зверху важче, ніж у ростову фігуру.

Чому ж так категорично? Є і немало переваг.

14 березня 45 у Худиївцях Борщівського р-ну повстанцям куреня "Бистрого" вдалося переломати хід бою тільки збивши з дзвіниці кулеметників червоних і встановивши свій кулемет на крутому обриві гори, що нависає над Худиївцями.
Учбова сотня УПА була розгромлена під Блищанкою Заліщицького р-ну якраз з трьох підвищень рельєфу над місцем бою.

В умовах села висока будівля дозволяє контролювати сусідні вулиці, складки рельєфу.
Кам’яна споруда- захист від вогню противника.

Переваг багато, але є поняття релігійних обмежень- ЗАБОРОНА, ТАБУ.

2 лютого 45 у Червоногороді при нападі куреня "Бистрого" поручик Стахурський(комендант) та ксьонз Юраш не дозволили встановити кулеметну точку на костьолі, який панує над містечком і околицями. В результаті поляки утрималися тільки в млині. Вибиті з палацу поляки відступали під вогнем з високих берегів Джурина до млина, але не зайняли костьол для оборони- він був повний жінками, дітьми і перестарілими. Але і УПА не посміло вбити поляків під захистом костьола, хоч і вибили двері і заходили всередину

Може це і важко зрозуміти, але це було.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 02 січня 2012 23:13

Зверніть самі увагу:
14 березня 45 у Худиївцях Борщівського р-ну повстанцям куреня "Бистрого" вдалося переломати хід бою тільки збивши з дзвіниці кулеметників червоних і встановивши свій кулемет на крутому обриві гори, що нависає над Худиївцями.
Учбова сотня УПА була розгромлена під Блищанкою Заліщицького р-ну якраз з трьох підвищень рельєфу над місцем бою.
Винятки, звичайно, були й, гадаю, не поодинокі. Але регулярне, муштроване військо таких випадків уникає, оскільки якщо ворогу вдається заблокувати вогонь з якоїсь вигідної позиції, як "підвищення рельєфу", то позиції можна змінити. А що робити на дзвінниці?

Між іншим, саме тому фінські снайпери ніколи не дерлися на дерева, хоча будь яка радянська книжка або стаття про Радянсько-фінську війну просто таки волає про "фінських зозуль".

У бою дуже важливо зайняти вигідне становище, але одночасно важливо й маневрувати.
Зображення

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 23:43

Adam написав:Adam » 02 січня 2012 23:13

Згоден зі всім без винятку.

Тільки в радянській літературі про ті часи- церква, костьол, дзвіниця- сверблячка солідна, якщо не гахнути, то хоч "пригадати", як героїчно збивав підлих "бандерів" чи "пшеків" звідти.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 03 січня 2012 11:23

О! Пригадав з приводу "гахнути"! Російсько-радянсько-російькі історики люблять пригодати Наполеону те, що залишаючи Москву він планував висадити у повітря Кремль. Дійсно, в нього були плани підірвати ЧАСТИНУ Кремля: "Арсенал" (частково вдалося) та Дзвінницю Івана Великого (невдало). Останню — як неперевершений пункт спостереження.
Зображення

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 03 січня 2012 19:42

Ще раз нагадую: в Галичині (для галичан і в новітних часах, по крайній мірі) існує, правильно, табу на використання культових споруд для військових цілей навіть у воєнний час.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 03 січня 2012 20:02

Adam написав:Російсько-радянсько-російькі історики люблять пригодати Наполеону

Прошу скидку на профаналізм- це дійсно так?

І-по суті(чи може винести в окрему тему? Adam, Ви присутні. Ваш вердикт!)
Мені відомий один випадок збройної оборони в костьолі і плебанії поляків від УПА в Киселині Горохівського п-ту. Не обстрілу з дзвіниці, а саме ОБОРОНИ озброєних поляків від озброєних українців. Хто порушив ТАБУ? Обвинувачують українців. Але чи це так?

Тепер додається бій в Згорівському монастирі. Що це за бій? Комусь відомо? Що там відбулося?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 03 січня 2012 20:25

Ну, то й що зтого, що звично сьогодні? Он, сучасні реконструктори із Західної України не беруть участь у заходах, що припадають на церковні свята. Але це суперечить тому, що було як за часів ПСВ, так й ДСВ!

Як влучно колись зауважив наш "Дядя Юра", "судді у лампасах вирішили інакше!" (с) ;)

галичанин-скоморох написав:Прошу скидку на профаналізм- це дійсно так?
http://clck.ru/TAKX :yes:

галичанин-скоморох написав:І-по суті(чи може винести в окрему тему? Adam, Ви присутні. Ваш вердикт!)
Мені відомий один випадок збройної оборони в костьолі і плебанії поляків від УПА в Киселині Горохівського п-ту. Не обстрілу з дзвіниці, а саме ОБОРОНИ озброєних поляків від озброєних українців. Хто порушив ТАБУ? Обвинувачують українців. Але чи це так?

Тепер додається бій в Згорівському монастирі. Що це за бій? Комусь відомо? Що там відбулося?
Знов таки: устав та табу (особливо сучасні!) — це одне, життя (а особливо на війні!) — зовсім інше!

Хочу нагадати приклад із історії України періоду Ренесанса: інсувало таке поняття, як "оборонні церкви", між іншим (а подекудий в першу чергу!) — "оборонні синагоги"!
Прикладів можна знайти безліч, просто "павчак" поставив собі на меті довести винятковість галичан, от і робить це у кожній темі, де бере участь.
Зображення

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 03 січня 2012 22:37

Adam написав:сучасні реконструктори із Західної України не беруть участь у заходах, що припадають на церковні свята.

Тобто- навіть після шести десятиліть вакханалії атеїзму(вірніше войовничого сатанізму) ТАБУ не зовсім відмінене.

Adam написав:Але це суперечить тому, що було як за часів ПСВ, так й ДСВ!

З ким було? З двома групами, для яких ГКЦ була якщо і не феноменом, що підлягав руйнуванню, то, принаймі, небажаним.
Якийсь підрозділ донських козаків перешмагав нагаями всіх дорослих жителів трьох сіл Підкарпаття(священники одержали подвійну дозу) за зраду РІДНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ВІРИ під час Брусиловського прориву.
І що це значить? Що АБОРИГЕНИ Галичини і Підкарпаття дружно рвануло на дзвіниці, куполи церков, костьолів?

Adam написав:устав та табу (особливо сучасні!) — це одне, життя (а особливо на війні!) — зовсім інше!

Звичайно!
Тільки- Якщо Вам відомі приклади порушень цього ТАБУ в силу життя на війні- опишіть їх, будь ласка(чи зверніться по допомогу до друзів)

Adam написав:"павчак" поставив собі на меті довести винятковість галичан,

Пропоную Поділля.
В 1943р при розстрілі жителів села моєї мами карателями, люди практично без опору зайшли в церкву, де і були спалені(навіть після 22 р Радвлади і 2,5 окупації ще вірили, що церква- останній захист і німці не порушать ТАБУ. Сім'я мого діда вижила- одна з 4 сімей, які розстрілювали на подвір'і діда- ікони, які винесла баба, заставили кулеметника підняти ствол над сім'єю. Ікона на грудях баби не помогла- другий каратель через годину кинув 4 гранати в льох, куди дід завів сім'ю. Двоє убитих, четверо поранених.

Приклади Галичини і Галицького Поділля я вже навів раніше.

Наведіть контрприклади.

Наведіть приклади Вашої місцевості, які свідчать про ЇЇ ВИНЯТКОВІСТЬ(На Вашу думку, для Вас!).

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 03 січня 2012 23:14

Ох, відчуваю, що нас зараз занесе не туди!

Але все ж таки нагадаю про Хатинь — місцеві мешкагнці були спалені в сараї. Вони що, вірили в магичну силу сарая? Чи може і там, і там за них вирішив хтось інший? Та й у "гуглі" багато чого можна знайти про різдвяні бої УПА — не уникали вони їх, не існувало для них табу.

Давайте припиняти це безглуздя — мірятися, у кого більш святі родичі! :no:
Зображення

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 04 січня 2012 08:11

Думаю подія відбулася в районі Коломия-Косів (травень-перша половина липня) або в районі Сколе (серпень-початок вересня). Це місця більш-менш тривалого перебування 18А в часі між наступальними операціями. Якраз цей час дозволяв СМЕРШ займатися українськими повстанцями, а українським повстанцям дошкуляти СМЕРШу. (Як відомо під час переходу фронтів (проведення наступальних операцій) відділи УПА уникали сутичок з регулярними частинами червоних, а військовій контррозвідці вистачало мороки з німцями). Але більше схиляюся до району Сколе. Час більше підходить. Якщо дід прийшов з шпиталю вже в 1945-му, то не міг він там з ногами провалятися майже рік з червня чи травня 1944-го. Так що швидше всього серпень-поч. вересня. Сколе - терен дій 5ВО"Маківка" УПА-Захід. Хоча територія межує з тереном дій 4ВО"Говерла" УПА-Захід. Коло дійсно звузилося :D
В словнику українського націоналіста відсутній термін, який би означав слово капітуляція.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2016 00:46

кювернат Ювяшжт написав:Отже, пошукав я по "закромах"

На 1 фото він молодий сержант на якихось курсах, стоїть поруч зі старшими товаришами з полку. На 2 фото його звання не видно, але фото зроблене, на мою думку, пізніше.

Пройшло 4 роки. Не знайшов нічого- ні дома, ні в Польщі. Зі злості переглянув т.зв. Дзєннікі персональне. Повезло- Dziennik Personalny 1935.03.19 R.16 Nr4
http://www.wbc.poznan.pl/Content/72710/directory.djvu

На 25 сторінці серед нагороджених Бронзовим Хрестом Заслуги- WACHM. MOHYLUK ANTONI Z 10 P. UL.
Принаймі тепер знаю, як писалося прізвище в польській транскрипції.

І- полазив по польських форумах. Ніяких змін, крім однієї!
На форумі http://forum.dobroni.pl/f,18-pulk-ulano ... 6,225.html
в 4 ескадроні раптом замість Стефана Могилюка з'являється Wchm. szef szw. Wchm. Antoni Mohyluk
Що це значить? Звідки цей список?

Ось тут почалися муки. Зареєструватися не зміг ні під яким соусом- міняв емейли, паролі, логіни-все без толку. Опція- вхід через фейсбук дозволяє дивитися фото, але задати питання- зась.

Можливо, хто з форумчан зареєстрований на цьому форумі? Чи може зареєструватися для мене, якщо я настільки криворукий?
Допоможіть!

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 08 січня 2016 19:01

галичанин-скоморох написав:І- полазив по польських форумах. Ніяких змін, крім однієї!
На форумі http://forum.dobroni.pl/f,18-pulk-ulano ... 6,225.html
в 4 ескадроні раптом замість Стефана Могилюка з'являється Wchm. szef szw. Wchm. Antoni Mohyluk
Що це значить? Звідки цей список?

Це помилка автора списку на форумі. В оригіналі в історії 18 ул. полку вказаний Стефан Могилюк.

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей