Допоможіть ідентифікувати

Модератор: Global Moderators

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Допоможіть ідентифікувати

Повідомлення галичанин-скоморох » 07 червня 2010 21:56

Сфотографоване воно прекрасно, як для тих часів.
А от зберігання...
Та й фотопапір типу "Йодоконт" чи "Бромпортрет"
Та і фото нетипове- знімалися відділенням чи взводом. По моєму селу таких фото зо два десятки, у мене два- брат діда та стрий(дядько) діда служили вахмістрами у ВП якраз перед 1939.
Оба попали в полон- один в радянський, другий в німецький. В німецькому- помер від рани, не встигла копія метрики дійти-відпустили б. В радянському- щез, ніби і на світі не було. Наша хата в селі куплена за його гроші. А форма різна на фото- напевно різні роки,та і по частинах форма відрізнялась, не було єдиної,як у СРСР.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 08 червня 2010 09:25

галичанин-скоморох
По-перше, "для тих часів" це дуже неякісне фото, по-друге, відділенням чи взводом знімалися у казармах, на навчаннях та ін., а тут нормальне фото товаришів по службі чи родичів. По-третє, не знаю, де Ви роздивилися різну форму на фото, бо це не так.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 08 червня 2010 22:55

Для кювернат Ювяшжт » 08 червня 2010 09:25

"Прохання в піаніста не стріляти- він грає, як уміє".

1.Якщо це фото зберігалося в альбомі в книжній шафі в сухому приміщенні- так, це дуже неякісне фото.
Для типових умов зберігання протягом 50 років в селі- за образом(рисковано,знайдуть-можна загриміти далеко-доказ співпраці з ворогами),на горищі за бовдуром(лежак димаря),між сніпками соломи в стрісі, між запасною черепицею в стодолі, це прекрасне фото. Особливо,якщо останні 15-20 років- на стіні проти вікна в покою(світлиці).
Маю можливість спостерігати, як змінюються мої власні фото- я фотографую від 1965р.
2.Фото відділення чи взводу- теж нормальне. Я не писав, що парне,одиночне чи потрійне фото- ненормальні. Нетипові для моєї місцевості. Взвод на фоні ратуші чи пам'ятника нічим не гірший, відділення перед фонтаном- теж.
3.Про фото в темі я не писав(може Ви так зрозуміли). Я мав на увазі фото, які я мав можливість бачити- таких фото в Галичині багато. Якраз на тих двох фото, що зберігаються в батьківській хаті- форма різна, хоч різниця в датах-два-три роки.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 09 червня 2010 09:32

галичанин-скоморох написав:Маю можливість спостерігати, як змінюються мої власні фото- я фотографую від 1965р.

Ну тоді Ви краще за мене маєте знати, що фотографії 1910-30 рр. за якістю кращі за радянські 1960-70-х :wink:
Якраз на тих двох фото, що зберігаються в батьківській хаті- форма різна, хоч різниця в датах-два-три роки.

Чи можете викласти ці фото тут? Польська форма помітно змінювалася у 1926 та 1938, тоже може можна буде і роки фотографій встановити.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 червня 2010 23:12

Я радий, що ми порозумілися.
Маленьке уточнення- фото з павільйонних камер з контактним друком якісніші і набагато краще зберігаються, ніж фото портативних фотокамер 9х12, 6х9 і особливо- "любительські" 24х36.
Якість фотопаперу мало мінялася з часом виготовлення, а от з видом активного матеріалу- суттєво. Думаю, Ви знаєте,звідки беруть початок радянські фотоматеріали і фотоприлади.
Фото- постараюся при поїздці в село не забути і перезняти. Для мене вони- сімейна пам'ять,і не більше. Не бачив смислу перезнімати, але,якщо це ще представляє для Вас інтерес- постараюся.
До речі.
Я показав фото з теми(найперше) двом дивізійникам(ще живим", які пройшли з дивізією від перших днів до Бродів.
Вони тільки засміялися- такої форми в них не було ніколи.
Маскувальна- взірця теперішньої для лісу- зелень, світла зелень,чорне і сіре- нічого червоного і жовтого.
І куртка і штани.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 10 червня 2010 09:47

галичанин-скоморох написав:Я показав фото з теми(найперше) двом дивізійникам(ще живим", які пройшли з дивізією від перших днів до Бродів.
Вони тільки засміялися- такої форми в них не було ніколи.
Маскувальна- взірця теперішньої для лісу- зелень, світла зелень,чорне і сіре- нічого червоного і жовтого.
І куртка і штани.

Різновидів маскувального малюнку в Ваффен-СС було багато. Якщо Ваші знайомі дійшли лише до Бродів, то могли не знати, наприклад, що видали дивізійникам в Словаччині.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

OMZ4
Member
Member

Повідомлення OMZ4 » 10 червня 2010 14:31

По-перше, "для тих часів" це дуже неякісне фото

цілком згоден, бо фото дуже неякісне, в мене є ше прабаби моєї фото з німеччини, от то якісне фото :)

Для типових умов зберігання протягом 50 років в селі- за образом(рисковано,знайдуть-можна загриміти далеко-доказ співпраці з ворогами),на горищі за бовдуром(лежак димаря),між сніпками соломи в стрісі, між запасною черепицею в стодолі, це прекрасне фото. Особливо,якщо останні 15-20 років- на стіні проти вікна в покою(світлиці).

Фото так і зберігалось, але не тому що загриміти можна, там інша троха причина я так підозрюю, тому що раніше це фото ніхто не бачив, його найшли тільки після смерті моєї прабаби в якісь книзі.
Але сфотографовано всеодно дуж неякісно. знаю бо сам займаюсь фотографією і знаю наскільки класно в ті часи можна було зняти, зберігання тут ні при чому.

Ну тоді Ви краще за мене маєте знати, що фотографії 1910-30 рр. за якістю кращі за радянські 1960-70-х :wink:

Це точно, радянські фото такі фуфлові протів 10-30рр.

Доречі, поможіть якшо можете, а то розібрати не можу хто це на фотографії, бо того солдата що праворуч розібрав, а того що ліворуч не можу розібрати фамілії:
Зображення

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 10 червня 2010 14:37

OMZ4
"З лівої сторони
Чернівский"

grinder
Member
Member

Повідомлення grinder » 10 червня 2010 14:44

Різновидів маскувального малюнку в Ваффен-СС було багато. Якщо Ваші знайомі дійшли лише до Бродів, то могли не знати, наприклад, що видали дивізійникам в Словаччині.
Тут художник намагався передати "дубок" зразку 42-го року, але кольори дійсно їдючі.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 10 червня 2010 22:52

Adam » 10 червня 2010 09:47
Ви праві, вони дійшли "лише до Бродів".
Один- взятий в полон 18.07- це Вам щось говорить?
Другий- 24.07.
Я мав можливість задати декілька запитань покійному Веризі(три книги про дивізію), правда, про уніформу- не запитав. Не до того було.

OMZ4 » 10 червня 2010 14:31
Ви так легко кажете "в якісь книзі".
Книжка українською мовою(навіть "Кобзар") видана до 1939- готовий вирок "націоналізм", польською- "співпраця з ворогом", німецькою- "шпіонаж". Ховали книжки, ховали фото.
Стосовно якості- я вже писав- павільйонна камера і портативна "Лейка"- дуже різні речі.

OMZ4
Member
Member

Повідомлення OMZ4 » 13 червня 2010 13:08

кювернат Ювяшжт, дякую.

галичанин-скоморох,
Ви так легко кажете "в якісь книзі".
Книжка українською мовою(навіть "Кобзар") видана до 1939- готовий вирок "націоналізм", польською- "співпраця з ворогом", німецькою- "шпіонаж". Ховали книжки, ховали фото.
Стосовно якості- я вже писав- павільйонна камера і портативна "Лейка"- дуже різні речі.

Значить якась просто книга була, суть не в тому.
А на рахунок камер, різні речі , а до чого тут це?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 13 червня 2010 21:44

OMZ4 » 13 червня 2010 13:08
Тільки до того, що на ТЕПЕРІШНЮ якість ДАВНІХ фотознімків впливало дуже багато факторів- я пробував їх перелічити.
"Просто книга"- досить хороші умови зберігання фото.
Що значить "просто книга" в 1939-1941 та 1944-1952 я вже писав.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 13 червня 2010 22:08

Ось перше з обіцяних двох фото. При спробі вийняти з рамки друге- наткнувся на стійкий опір батьків. Надіюся, що подолаю при наступному відвідуванні.
Що відомо- Білосток. Кавалерія. Група сусідів та родичів дружно показала на 4 різних людей.Щоб звести до однієї особи- пообіцяли залучити дальших родичів.
Якщо потрібно- можу залити куски цього фото- по кілька осіб.

Це побічно відповідь OMZ4 » 13 червня 2010 13:08

Фото зберігалося більше 30 років під бляшаним дахом- сухо і великі перепади температур.
P6137281www.JPG

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 14 червня 2010 08:43

Запитання навздогін для знавців-

Військові звання людей на фото?

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 14 червня 2010 10:15

галичанин-скоморох написав:Ось перше з обіцяних двох фото. При спробі вийняти з рамки друге- наткнувся на стійкий опір батьків.

Фото дуже цікаве :good: На фото якійсь кавалерійський підрозділ. От тільки деталей майже не видно. У одного бачу полковий знак, у інших мають бути прапорці на комірах - у кожного полку вони були свої. Спробуйте відсканувати фото у 300 dpi.
Опір батьків долати не треба - навіщо такі жертви? :)

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей