Допоможіть ідентифікувати

Модератор: Global Moderators

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Re: Допоможіть ідентифікувати

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 23 червня 2010 10:05

Отже, пошукав я по "закромах" і ось що я думаю з приводу фрагментів фотографій:
На 1 фото видно капрала (середній ряд крайній зправа) з полковою відзнакою, можливо, 1-го полку уланів Креховецьких.
На 2 фото двоє сержантів (середній ряд) теж з відзнаками, одна з них, можливо, теж 1-го полку уланів.
По рядовому на 3 фото (лежить зліва) за його прапорцями на комірі видно, що це може бути 9, 10, 11, 23, 26 полки уланів або 5, 7, 8 полки кінних стрільців.
По 4 фото можу сказати, що це представники різних військових частин.
На 5 фото виглядає плече з погоном – там видно дві зірки поручника і цифру 3 або літери JP (ймовірніше). У крайнього зліва на фото 6 поручника такі ж погони, а також у трьох поручників та 8-й фотографії.
Так що це можливо якісь курси для підофіцерів на чолі з інструкторами-офіцерами, не раніше 1926 року.
Особливо мене зацікавило фото 2 – у двох сержантів мені ввижається пам’ятний знак 4-ї дивізії Желіговського, але найцікавіше – що у крайньому верхньому лівому кутку там виглядає хрест 1-го корпусу Довбора-Мусницького! Враховуючи те, що 1-й полк уланів Креховецьких походить саме від 1-го уланського полку корпусу Довбора, а частина потім служила в дивізії Желіговського, можна з впевненістю стверджувати, що принаймні частина підофіцерів на цьому знімку – з 1-го полку уланів Креховецьких.
Щоб допомогти з ідентифікацією особи Вашого родича, скажу, що у 1 варіанті (фото 4 вгорі зправа) – це капрал полку уланів, який має дві цифри у номері. Другий варіант (фото 5 вгорі зліва) – (дуже схожий на попереднього, тому не дивно, що думки розійшлися) старший рядовий, але мабуть дійсно артилерії. Так само і третій варіант, вгорі зправа (капрал артилерії?).
По цьому фото напевне нічого сказати не можу, крім того, що тут також представники різних частин – у одних підофіцерів прапорці двокольорові (в т.ч. у ймовірного Антона Могилюка), у інших явно видно 4 смуги (дві широкі, дві вузькі посередині).

Ну і нарешті, як на мій погляд, то цей чоловік на 2-му фото, “ймовірний Антон Могилюк”, це особа, яку ми бачимо на 2-му фрагменті 1-го фото зліва! Хоча один має вуса, а інший ні, їхня ідентичність дуже добре видна по формі обличчя, очах, а особливо – по вухах (а форму вух в Європі використовують подекуди як ідентифікатор не гірший, ніж відбиток пальця чи сітківка ока!). Так що гадаю справу ідентифікації особи завершеною. Цей чоловік може бути підофіцером запасного ескадрону 1-го полку уланів Креховецьких, що розміщувався у Білостоку. На 1 фото він молодий сержант на якихось курсах, стоїть поруч зі старшими товаришами з полку. На 2 фото його звання не видно, але фото зроблене, на мою думку, пізніше.
Приєднані файли
14.JPG

19krzysztof54
Member
Member

Повідомлення 19krzysztof54 » 23 червня 2010 14:54

кювернат Ювяшжт написав:Особливо мене зацікавило фото 2 – (…) найцікавіше – що у крайньому верхньому лівому кутку там виглядає хрест 1-го корпусу Довбора-Мусницького! (…) можна з впевненістю стверджувати, що принаймні частина підофіцерів на цьому знімку – з 1-го полку уланів Креховецьких.

Oczywiście - to jest odznaka I Korpusu Polskiego! Zupełnie na nią nie zwróciłem uwagi, bo gapiłem się na kołnierze.

кювернат Ювяшжт написав:Ну і нарешті, як на мій погляд, то цей чоловік на 2-му фото, “ймовірний Антон Могилюк”, це особа, яку ми бачимо на 2-му фрагменті 1-го фото зліва! Хоча один має вуса, а інший ні, їхня ідентичність дуже добре видна по формі обличчя, очах, а особливо – по вухах (а форму вух в Європі використовують подекуди як ідентифікатор не гірший, ніж відбиток пальця чи сітківка ока!). Так що гадаю справу ідентифікації особи завершеною. Цей чоловік може бути підофіцером запасного ескадрону 1-го полку уланів Креховецьких, що розміщувався у Білостоку. На 1 фото він молодий сержант на якихось курсах, стоїть поруч зі старшими товаришами з полку. На 2 фото його звання не видно, але фото зроблене, на мою думку, пізніше.

Jeszcze raz brawo! :good: Podobieństwo uderzające! Chyba więc zostają nam do sprawdzenia tylko dwa pułki ułanów – 1 i 10, ze wskazaniem jednak na 1-szy pułk ułanów krechowieckich. Oba pułki walczyły do końca i ich szlak bojowy zakończył się w rejonie Kocka 6 października 1939 r. (z wyjątkiem ich szwadronów zapasowych, które biły się z sowietami). Jeżeli wachm. Mogiliuk został tam ranny i tam trafił do niewoli, to znaczy, że walczył w tej samej bitwie, co mój ojciec :) Oddział (piechota) ojca walczył pod Wolą Gułowską obok kawalerzystów i razem pod tą wsią składali broń po kapitulacji.

1 pułk ułanów krechowieckich
http://pl.wikipedia.org/wiki/1_Pu%C5%82 ... howieckich
Lance do boju, szable w dłoń!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 24 червня 2010 00:18

І що ж тут скажеш....
ВЕЛИКЕ ВАМ СПАСИБІ!

19krzysztof54 , кювернат Ювяшжт !
ДЯКУЮ ВАМ, ПАНОВЕ ЗНАВЦІ!

Від себе, від родини- ДЯКУЮ!

В неділю буде що розповісти батькам і родичам.

- - - -

Якщо я ще не дуже надоїв, ще два запитання-
Яка установа в Польщі може мати інформацію про військовослужбовців ВП 1939р та їх сім'ї( в ANTONI MOGYLJUK залишилася дружина і дочка)?
Як здійснити запит в цю установу?

19krzysztof54
Member
Member

Повідомлення 19krzysztof54 » 24 червня 2010 11:14

галичанин-скоморох написав:Якщо я ще не дуже надоїв, ще два запитання-
Яка установа в Польщі може мати інформацію про військовослужбовців ВП 1939р та їх сім'ї( в ANTONI MOGYLJUK залишилася дружина і дочка)?
Як здійснити запит в цю установу?

Шановный Пане галичанин-скоморох!
Byłem wczoraj w bibliotece i przy okazji sprawdziłem kilka książek o 1, 2 i 10 pułkach ułanów i 9 p. strz. konnych. Wszędzie piszą tylko o dowódcach pułków, szwadronów i plutonów (oficerach). Czasami tylko wspominają o wachmistrzach szefach. Niestety to głównie oficerowie spisują wspomnienia – podoficerowie i szeregowcy bardzo rzadko! :D Sprawdziłem także opublikowane listy pochowanych polskich jeńców wojennych (w Niemczech i CCCP). Nigdzie wachm. Antoniego Mogiluka/Mogiliuka nie znalazłem. MOGYLJUK, to zapis niemiecki, tak na pewno nie zapisywali w polskich dokumentach!
Jeżeli Pan chce, to mogę napisać na to forum 10 pułku ułanów i zapytać, czy coś wiedzą. Mogę jeszcze posłać e-maila do CAW (Centralne Archiwum Wojskowe) z zapytaniem, czy zachowała się teczka osobowa wachm. Mogiluka (trzeba podać imiona rodziców, miejsce i datę urodzenia). To będzie wszystko, w czym jeszcze mogę pomóc. Nadzieja jest, bo Mogiluk był ZAWODOWYM wojskowym. Poza tym może być teczka odznaczeniowa – po kilkunastoletniej służbie mógł dostać Medal Za Długoletnią Służbę (w jego przypadku za 10 lat).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_za_D ... %BCb%C4%99

Gdyby taka teczka była, to dalej już Pan musi to sam załatwiać, bo o dokumenty Antoniego Mogiluka występować może tylko rodzina. Mogą też poszukać w zachowanych dokumentach 1 i 10 p.uł. Na pewno coś trafią – służba w 1923-1939 to kawał czasu! 16 lat.
Z CAW kiedyś się kontaktowałem w sprawie dziadków (służba w latach 1914-1921) i ojca (lata 1937 i 1939-45) i trochę ciekawych rzeczy znaleźli. Spróbować warto.
Ma Pan jeszcze inne możliwości:
Polski Czerwony Krzyż - http://www.pck.pl/index.html
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu
Międzynarodowe Biuro Poszukiwań w Arolsen (Международная Служба Розыска в Бад Арользен)
http://www.its-arolsen.org
http://www.its-arolsen.org/ru/glavnaja/index.html (po rosyjsku)
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża - Международный Комитет Красного Креста (http://www.icrc.org) – Centralna Agencja Poszukiwań w Genewie – warto napisać – przysłali ojcu zaświadczenie, gdzie dostał się do niewoli, jaki miał stopień wojskowy, w jakim pułku służył, w jakich obozach jenieckich przebywał od 1939 do końca 1944 r. W lutym 1940 r. Niemcy przesłali do Genewy spisy wszystkich polskich jeńców, a w 1943 już tylko oficerów. Jeżeli Mogiluk zmarł po lutym 1940 r., to będzie w spisach. A w takich dokumentach może być też coś o rodzinie (żona, dzieci i ich ówczesny adres).
Jeżeli jakaś rodzina została w Polsce, to może pomóc PCK – Polski Czerwony Krzyż. Żona mogła prosić po 1945 r. o zaświadczenie o śmierci – na przykład, jeżeli chciała wyjść powtórnie za mąż lub w sprawach spadkowych.
Trzeba też brać pod uwagę to, że tysiące rannych jeńców wcale nie wywieziono do obozów w Niemczech. Przebywali (pod strażą) w Polsce w szpitalach, umierali i tam zostali pochowani.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 27 червня 2010 01:42

Вітаю, пане Кшиштоф!
Прошу пробачення за затримку з відповіддю- був у від'їзді.

"Byłem wczoraj w bibliotece..."
Думаю, що немає нічого дивного- описується те, що запам'яталося, в першу чергу-дії командирів.

"...opublikowane listy pochowanych polskich jeńców wojennych..."
Одного брата (загинув на фронті) мій тато знайшов через 36 років, другого(попав у ГУЛаг)- не зайшов до цього часу. Це ціна радянських списків.
Який облік був у німців- не можу судити( але облікову карту з німецького концтабору, де помер ще один наш родич, я знайшов вже в ІНТЕРНЕТ, в ОБД"Меморіал",а до цього-ніяких відомостей не було).

"...Mogiluka/Mogiliuka..."
Не можу судити- метричні книги села, які не згоріли в війну, згноїли в районному архіві в радянські часи.

"Jeżeli Pan chce,..."
Дуже хочу.
Сьогодні знову попробував зареєструватися на форумі 10 полку- нічого не вийшло. Чи не все розумію по-польськи, чи криві руки...
Та ж історія на сайті "CAW"- на жаль розібратися і зробити запит не зміг( розмовна мова і професійні терміни- різні речі, принаймі для мене.)
"Polski Czerwony Krzyż", "Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu", "Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża - Международный Комитет Красного Креста"-.буду пробувати .
"Jeżeli jakaś rodzina została w Polsce..."- теж буду пробувати.
Вдалося відправити запит в "Международная Служба Розыска в Бад Арользен".
Хоч один реальний крок.

Я надіслав Вам приватне повідомлення.

Дякую за допомогу!

19krzysztof54
Member
Member

Повідомлення 19krzysztof54 » 27 червня 2010 12:20

Шановный Пане галичанин-скоморох!
Chętnie Panu pomogę w miarę moich możliwości :)
галичанин-скоморох написав:Вдалося відправити запит в "Международная Служба Розыска в Бад Арользен".
Хоч один реальний крок.

Super! :good: Niemcy mają niesamowitą bazę danych w Bad Arolsen– zawsze byli dobrze zorganizowani i dokładni - Ordnung muss sein! :) Jeżeli coś znajdą, to będzie Pan miał wyjaśnione losy wachm. Mogiluka po wrześniu 1939. Na pewno będą tam dane gdzie dostał się do niewoli i w jakim pułku służył. Mogą też być informacje o osobach, do których pisał listy (żona, bracia). Jeńcy mieli prawo chyba do dwóch listów miesięcznie.
галичанин-скоморох написав:Я надіслав Вам приватне повідомлення

Przeczytałem. Też już prywatnie będę miał kilka pytań dodatkowych odnośnie danych wachm. Mogiluka. Wtedy ruszę z e-mailami do CAW i forum 10 p.uł. Może uda się ustalić jego losy w okresie 1924 do września 1939.
Chyba robimy trochę OFF-TOPIC, ale Pańskie doświadczenia mogą się jednak przydać innym ukraińskim kolegom. Kilkaset tysięcy Ukraińców odbyło służbę w Wojsku Polskim, z tego kilkadziesiąt tysięcy przeszło przez niemiecką (i sowiecką) niewolę …
Żeby jednak moderatorzy nie mieli pretensji i nam jeszcze wybaczyli, a Pan Adam nie wsadził nas do Regimentsarrest za OFF-TOPIC, postaram się „przekupić” naszego czołowego „awstrijca” :) dwoma "żurawiejkami".
W Wojsku Polskim kawaleria była tworzona przez byłych oficerów armii rosyjskiej i w mniejszym stopniu oficerów ck. armii. Obie te grupy oficerów niezbyt się lubiły … :twisted: To właśnie „бывшые русские офицеры” ułożyli takie przyśpiewki-„żurawiejki” na „бывщых австрийцов”
6 pułk ułanów był formowany przy dużym udziale byłych oficerów Ulanenregiment Ritter von Brudermann Nr.6
„Mina dumna, a łeb pusty, (Мина гордая, а голова пустая,)
K.u.K. Ulanen szósty (ка унд ка уланэн шестой)”
8 pułk ułanów– to oficerowie Ulanenregiment Ritter von Brudermann Nr.1, który w całości przeszedł do WP.
„Ósmy zdobi nam salony,
Same grafy i barony”
(W Polsce powiedzenie „austriacki hrabia” było określeniem pogardliwym. W Austrii tytuł hrabiowski można było kupić.)
Dla równowagi o pułku „prawosławnym” - 23 pułku ułanów grodzieńskich, utworzonym przez byłych oficerów rosyjskich:
„W boju krepkij, w miru sławnyj, (lub „Wodku piju, samyj gławnyj”)
„Dwatcat trietij – prawosławnyj”
Przyśpiewka ta nawiązywała trochę do Pułku Huzarów Grodzieńskich (Лейб-гвардии Гродненский гусарский полк), o którym w Русской Императорской Армии śpiewano tak:
„Несет ментик на базар
Это гродненский гусар
Журавли , журавля , журавейка ты моя!"
(słyszałem też wersję: Жура, жура, журавей, журавушка молодой!)
Tak kawalerzyści śpiewali o piechocie (nieładnie! – piechota, to królowa broni!):
"O piechocie nie śpiewamy,
Bo ją wszyscy w (censored) mamy!
I na koniec coś dla mieszkańców Lwowa, gdzie stacjonował 14 Pułk Ułanów Jazłowieckich:
"Hejże baby, w górę kiecki,
Jedzie ułan jazłowiecki!"

P.S. Dobrze, że Antoni Mogiluk nie służył w artylerii konnej …, bo na forum przy tekście przyśpiewki musiałbym wstawić dużo censored! Może forum czytają też dzieci? Nie można ich demoralizować! :D :D

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 27 червня 2010 18:00

"Przeczytałem. Też już prywatnie będę miał kilka pytań dodatkowych..."
Все, що в моїх силах- у Вашому розпорядженні!

"Chyba robimy trochę OFF-TOPIC"
А давайте підкупимо пана Адама!
У мене є декілька віртуально-реальних матеріально цінних речей для нього!
Як істинний українець, від хабаря він не відмовиться!

Хай пан Адам(і інші в форумі власть імущі) виділить для нас куточок під назвою "офтопік"(е-ее..),"флуд"(фе!),"пашталакання"(о!),
"що в голову збреде"(ага),"язик від Варшави до Києва заведе"(О!).
І ми там собі....
А може і ще хтось пристане...

"14 Pułk Ułanów Jazłowieckich..."
Через два тижні- 91 рік бою під Язлівцем...
14 липня 1919 мій дід- вже інвалід корпусу Коновальця відремонтував заклинений "Люїс"(відступаючі стрільці УГА покинули його з 2 повними магазинами на нашому подвір'ї) і випустив всі патрони в сторону Пожежів, звідки наступав ріденький цеп. Ввечері сусід-поляк відвіз діда в Ягольницю до поїзда-"Тікай, Іване, бо під гарячу руку попадеш...". Дід повернувся в село у 1921, і далі спрягався для обробки землі з тим же сусідом.
"Скільки то народу
Впало за свободу
Втримати не було сили".

роман74
Member
Member

Повідомлення роман74 » 14 липня 2011 14:19

Зображення
підкажіть, будь ласка, що за медалі у ветерана? :?:
одна з них схоже - За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
фото дуже приблизно десь 1947-1952 року. ветеран певний час у ДВС служив водієм на Катюші.

більшого фото немає......

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 14 липня 2011 16:57

Середня, зі смужечкою посередині, здається це медаль "партизану отечественной войны", чи то за оборону якогось міста.
Крайня зліва - "за доблестный труд".
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 14 липня 2011 23:25

Моя думка середня медаль - "За оборону Ленинграда".

роман74
Member
Member

Повідомлення роман74 » 15 липня 2011 08:43

За доблестний труд - мені також так здається. Тобто по двом нагородам все ясно.

Отже під сумнівом середня (?) - дякую РАО - спробую дізнатися про стосунки ветерана щодо Ленінграду. Ну а партизаном він не був - це точно.

І ще порядок розташування нагород здається кульгає :?:

роман74
Member
Member

Повідомлення роман74 » 15 липня 2011 08:55

Скоріше за все середня за оборону Одеси - це не з візуального спостереження - а через химерні спогади нащадків, що ніби у 1941 на півдні України воював.

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 15 липня 2011 11:38

Це може бути і Одеса, і Севастополь, і Ленінград. Я написав про Ленінград, тому що там тираж медалі значно більший ніж у Севастополя і Одеси.

Fet
Member
Member

Повідомлення Fet » 12 грудня 2011 02:24

Хто на фото? Організація Тодта та ще хто - союз механіків?
Зображення
Політ сокола не залишає слідів на небі – він залишає сліди у серцях людей які дивляться на небо.
А ты идиотизм с патриотизмом не путай!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 грудня 2011 09:25

"Офіцери" праворуч: партайгеноссе (в зеленому) та СА (в білому). Мені так здається.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей