Допоможіть ідентифікувати

Модератор: Global Moderators

hannibal89
Member
Member

Re: Допоможіть ідентифікувати

Повідомлення hannibal89 » 27 грудня 2011 13:40

Фото зроблено під час Фінської війни. Цікавить будь яка інформація що можна "добути" з фото
Зображення

grinder
Member
Member

Повідомлення grinder » 27 грудня 2011 14:15

Сумніваюся, що з такого фото можна добути більше, ніж те, що на ньому червоноармієць.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 грудня 2011 22:18

Жодної інформації! :(
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 01 січня 2012 02:47

Я так думаю, що звертатися треба до цієї теми. В моїй сім"ї трапилася наступна історія. Мій дід (сержант Авраменко Микола Васильович 1922р.н., смт.Хотінь Сумська обл.) в 1944 році у складі СМЕРШ перебував в Західній Україні, приймав участь в боях проти УПА. Їхня рота в одному з сіл вишикувалася в його центрі. Раптом з дзвінниці вдарив кулемет. В передніх лавах піднялася паніка. Доки знищили кулеметника від роти мало хто лишився живий. У взводі мого діда лишилося п"ятеро в т. ч. 3 поранених (серед них мій дід з пораненням в обидві ноги). Орієнтовний час події літо-осінь 1944 року, географія місця події, на жаль, дуже широка: Галичина або Волинь. Докладнішої інформації ні про військову частину діда ні про підрозділ УПА не маю. Взнати більше теж не маю змоги - дід давно помер, його дітей теж немає серед живих (та й вони навряд чи володіли докладнішою інформацією). Думаю в архівах УПА така сутичка не лишилася непоміченою. Якщо хтось володіє більш докладною інформацією про подію або знає куди мене направити, щоб хоч звузити коло пошуку допоможіть.
P.S. Я вдячний тому повстанцю за діда. Він принаймні повернувся з війни живим хоч і на милицях. Якщо є могила - особисто віддам йому шану.
Буду вдячний за допомогу.
В словнику українського націоналіста відсутній термін, який би означав слово капітуляція.

pawchak2
Тролль безграмотный

Повідомлення pawchak2 » 01 січня 2012 11:47

Подія, скоріше всього, могла мати місце на Волині (пор. бій в Загорівськім монастирі з 1943р.),- в нас, в Галичині, УПА, як правило, не використовувала культові споруди для прямого ведення віськових (навіть ”повстанчої боротьби” 1942- 53рр.) дій.
Востаннє редагувалось pawchak2 в 02 січня 2012 15:39, всього редагувалось 1 раз.

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 01 січня 2012 13:02

Але подія сталася в 1944 році літо-осінь. В 1943 СМЕРШ на Волині не діяв. Його там не було. А дід у цей час (1943рік) був під Новоросійськом у морській піхоті. Загалом я так думаю СМЕРШ мав діяти у прифронтовій смузі. Специфіка діяльності цієї організації, як у військової контррозвідки, боротьба з диверсантами у тилу власної армії, хоча на теренах дій УПА ця специфіка могла дещо змінитися. З спогадів діда я зрозумів, що їх могли використовувати для, говорячи сучасною мовою, "зачисток" місцевості та населених пунктів, за що вони й отримали по зубах. Отже, якщо Волинь, то південна її частина, а Галичина - Львівська або Івано-Франківська області. Тим більше дзвінниця - це із слів. Можливо найвища споруда в селі.
В словнику українського націоналіста відсутній термін, який би означав слово капітуляція.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 січня 2012 21:58

Дещо незрозумілі передумови.
а) що таке "рота СМЕРШ"? Ви пробували пробити через "Подвиг народа" інформацію про діда?
б) її приналежність(хоч би армія)?
в) в тил військ зразу ж вводилися відповідні частини і з’єднання для зачистки- армія(нмд) цим займалась в безпосередній близькості від фронту.

Стосовно дзвіниць. Я пробував перевірити відомі мені описи епізодів з стрільбою з дзвіниць, церков, костьолів. Два підтвердилися, але 1- стрільба військ "правопорядку"(ВВ, ГБ, ІЗ по повстанцях), 2- стрільба трьох німців по наступаючій ЧА в квітні 44.
У випадках описів стрільби "українсько-німецьких буржуазних націоналістів і їх прихвостнів"- МІСЦЕВІ(!) старожили спочатку не розуміли взагалі явища, потім в доступній "педагогічній" формі доводили до свідомості суть моєї помилки- НЕМОЖЛИВО. ГРІХ. Загальнозрозумілий термін- ТАБУ.
Це- південь Тернопілля, де ГКЦерков, Костьолів і Синагог- БАГАТО.

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 01 січня 2012 22:41

Рота СМЕРШ то образно сказано. В село тоді увійшла рота, в якій служив дід. Служив він тоді у СМЕРШі. Докладно про військову частину не знаю. Так само до якої армії належала частина не знаю. Мені таких подробиць не розповідали. Через "Подвиг народа" пробував пробити але видає, що відповідного запису не знайдено, хоча в діда були нагороди. А ось до зачисток залучали 1944 року досить часто СМЕРШ. На рахунок дзвінниці - це слова діда. Але треба зрозуміти, що бій для нього завершився одразу бо він отримав поранення, тому великою є ймовірність помилки у назві будівлі, звідки відкрили вогонь тому що в умовах паніки, яка зчинилася з початком обстрілу, мало хто одразу усвідомив звідки вівся вогонь. Тому я припускаю, що то була висока споруда, з якої добре було видно центр села. Ідентифікувати цю подію можна було б якраз за розміром втрат з боку СМЕРШу, бо тут вони були значні, від кількох десятків до сотні лише вбитими.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 01 січня 2012 23:15

Я набрав ПІП Вашого діда на ПН і знайшов нагородний список за 47р. - без НЛ і описів подвигів. НМД- якраз стосується таких військ.
Медаль "За відвагу"

А воєнкомат? Не зверталися?

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 01 січня 2012 23:44

У воєнкомат не звертався, бо давно живу в іншій місцевості. Та й району того вже немає давно (Хотінь колись була райцентром).
На рахунок ПН: в мене лише прийшло на електронну пошту повідомлення, що запит підтверджено, якщо з"явиться запис ну і т.д. Тільки ось дивно, що 1947рік - діда після шпиталю демобілізували, хоча таку нагороду в нього пам"ятаю. А після війни він працював в себе вдома у спецзв"зку.
Знайшов в ПН інформацію, але по-перше звання в діда було сержант. По-друге воєнкомат, з якого призвався і рік народження не вказані. Ось що дивно.
Востаннє редагувалось Роман Авраменко в 02 січня 2012 00:06, всього редагувалось 1 раз.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 00:03

Роман Авраменко написав:У воєнкомат не звертався,

Даремно- є облвоєнкомат, вони знають, де архіви ліквідованого.
Роман Авраменко написав: прийшло на електронну пошту повідомлення

Щось Ви перемудрили- Прізвище,ім’я, по-батькові- російською(без р.н.)- видає 4 записи Ваш-останній. А повідомленням вони вас культурно послали подалі- чекайте!
Роман Авраменко написав:Тільки ось дивно, що 1947рік - діда після шпиталю демобілізували, хоча таку нагороду в нього пам"ятаю.
.
А де його нагороди? Не у Вас? Ще які були? Може, номерні? Зрештою- "Ищите- и обрящете"

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 02 січня 2012 00:12

Та писав я точні дані, навіть те, що в армії з 1940 року у розширеному пошуці. А ось про нагороди, то вони не в мене і невідомо чи на місці вони у родичів (3 роки тому були). Ще пам"ятаю був орден Червоної зірки та ще пару якихось нагород (саме бойових), але й це в пошуці не допомогло. Або послали, або інформації на сайті ще немає, а можливо і не викладуть.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 00:26

Тоді ждіть- може хто знає про такий бій. Я-не знаю(на жаль)
ПС. А навіщо точні дані- поле ж звужується!

Роман Авраменко
Member
Member

Повідомлення Роман Авраменко » 02 січня 2012 15:41

галичанин-скоморох
б) її приналежність(хоч би армія)?

Порився по різним сайтам і встановив, що на 99.9% то була 18 армія 4-го українського фронту. Якраз у її складі були частини морської піхоти, які штурмували Новоросійськ (там був дід). Потім вона у повному складі була переведена до складу 4-го укр. фронту і у такий спосіб потрапила на Західну Україну. Звісно там морська піхота виявилася непотрібною. Отак мій дід міг потрапити до складу СМЕРШ (мабуть не захотів стати простим піхотинцем). За штатом одній армії належала одна рота СМЕРШ. Якраз у тому бою могла бути саме ця рота. Лишилося лише відстежити шлях 18-ї армії по західних областях України влітку - восени 1944 року. Дякую за те, що направили мене на ПН, через який я і повилазив на інші сайти.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 02 січня 2012 16:30

Роман Авраменко написав:18 армія 4-го українського фронту

Роман Авраменко написав:була переведена до складу 4-го укр. фронту і у такий спосіб потрапила на Західну Україну.

Трохи не так.
У складі 1УФ 18А
Проскурівсько-Чернівецька оп- від Бердичева між Проскуровом і Вінницею до Кам-Подільського, Хотина, і, в кінці кінців опиняється біля Коломиї.
Львівсько-Сандомирська- Від Коломиї до Сколе.

З вересня 44 4УФ
Карпатсько- Ужгородська операція.
Від Сколе на Ужгород.

Тобто- на потопт і пограбування 18А попадає південь, центр і захід Франківщини. Можливо- південь Тернопілля.

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість