Киевское подполье 1941-43 гг.

Модератор: Global Moderators

Глеб Бараев
Member
Member

Киевское подполье 1941-43 гг.

Повідомлення Глеб Бараев » 12 червня 2006 05:25

В последнее время выходило что-нибудь по САБЖу?

Мне попалась книжка В.Глебова \"Война без правил. Преданный резидент\"(М, 2005). Узнал много интересного. Но автор лишь частично придерживается документов, много домвсливает сам.

Нахтігаль
Member
Member

Повідомлення Нахтігаль » 12 червня 2006 15:14

Гліб, а вас чиє власне підпілля цікавить--радянське, чи наше, українське?
Неможливого раю жадали,
І горіли невірним вогнем,
А холодного пекла Валгалла
Ось розкрилась над скінченим днем

Глеб Бараев
Member
Member

Повідомлення Глеб Бараев » 12 червня 2006 16:08

И то, и другое, и о том, как они пересекались.

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 12 червня 2006 17:32

Спізнились Ви шановний Глєб, років на 10. Бо познайомив би Вас з кількома досить цікавими особами, з українського підпілля, що працювали в Києві за окупації. Одначе тепер від них залишились гробівці у Баунд Бруку. Пам'ятаю лише розповідь про те, що здавали одне-одного німцям немилосердно. Власне за рахунок цього останні мали відносний спокій у столиці.
Я сам собі Петлюра!

Hvygura
Member
Member

Повідомлення Hvygura » 12 червня 2006 22:17

Щось подібне моя тітка розповідала про херсонське радянське підпілля. Як німці прийшли, так вони один одного теж сдали.
До речи, шановний пан Гриціан, а чи маєте Ви яку-небудь інформацію
про одеське підпілля УПА? Я чув, що якась ланка була...
Козацькому роду нема переводу? Отож, добродію, переведіть, будь ласка, трохи грошей козакові, поки він не забрав в вас
геть усе!

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 13 червня 2006 00:05

Якщо вірити, одному дідусеві, то УПА південь, навіть після ліквідації, як бойова одиниця утримувала штаб квартири у Одесі, які були знищені після провалу Шухевича. На жаль зі Сходу мало хто вижив, а ті що вижили, мали настільки підірване здоров'я, що повмирали ще в середині 80-х.
Я сам собі Петлюра!

Глеб Бараев
Member
Member

Повідомлення Глеб Бараев » 13 червня 2006 06:35

>Власне за рахунок цього останні мали відносний спокій у столиці

однако весь Крещатик взорвали. Такой вот покой.

>здавали одне-одного німцям немилосердно

вот Глебов рассказывает историю о том, как работавший переводчиком в гестапо оуновец уничтожал доносы на коммунистов и снабжал разведывательной информацией И.Кудрю. Частично эту историю подтверждает документами.

Ярослав
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Ярослав » 13 червня 2006 15:42

я її теж бачив але не звернув уваги - наскільки відомо з цікавого на цю тему нічого не виходило (хоча якщо не помиляюся була цікава стаття декілька років тому на тему групи Кудрі)

Глеб Бараев написав:

>Власне за рахунок цього останні мали відносний спокій у столиці

однако весь Крещатик взорвали. Такой вот покой.

а що ще? це в перші дні

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 13 червня 2006 15:51

Глеб Бараев написав:однако весь Крещатик взорвали. Такой вот покой.

В порівнянні з рештою краю, де навіть флегматичні селяни були доведені до необхідності створення загонів по боротьбі з червоними диверсантами, то ще святий спокій. Привіт від Бульби Боровця.
Глеб Бараев написав:работавший переводчиком в гестапо оуновец уничтожал доносы на коммунистов и снабжал разведывательной информацией И.Кудрю

Щось не дуже правдоподібно. Тому оунівцю свої б у першу чергу голову відкрутили. Одначе можливе наступне пояснення: на початку війни було повно сконфуженого люду. Серед них виділялася компанія що бажала "вільної комуністичної України". Певно вони були залишками хвильовизму. Ідеологія досить колоритна. Така собі жовтоблакить з червоною зіркою. Сили їх були майже не зкоординовані і, під середину війни, їх або знищили, або вібрали до себе інші рухи. А між ділом цілком можливо, що працювали на три тини іноді навіть не усвідомлюючи цього. Взагалі український (не радянський) комунізм цікава штука. Я бачив залишки їх клубу на 3-ій вулиці. Аеліта відпочиває. :lol:
А що за книжка? Може налагодимо бібліотечний обмін. Я ж теє, тутечки майже поруч.
Я сам собі Петлюра!

Глеб Бараев
Member
Member

Повідомлення Глеб Бараев » 13 червня 2006 16:49

Ярослав написав:а що ще? це в перші дні

взрыв Успенского собора, взвывы на железной дороге, резидент НКГБ Д.Соболев погиб при попытке ограбления банка в феврале 1943 г., до этого грабил вполне успешно.

Глеб Бараев
Member
Member

Повідомлення Глеб Бараев » 13 червня 2006 17:00

Гриціан написав:Щось не дуже правдоподібно. Тому оунівцю свої б у першу чергу голову відкрутили. ...
А що за книжка?

Оуновец вполне правдоподобный, во Львове коммунистов лично расстреливал. Жалко, что нельзя его пока идентифицировать: все его имена явно являются псевдонимами: "Степан" - "Тарас Семенович" - "Богун". А книжку я в начале этой темы назвал. Но она не совсем про подполье, просто ее автор пишет про резидента НКГБ в Киеве, уоторого после войны репрессировали, а все его заслуги приписали И.Кудре.

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 13 червня 2006 17:31

Глеб Бараев написав:взрыв Успенского собора

Так і це ж комуна замінувала ще до окупації як і Хрещатик. Та й висадили у перші дні. Про банки не знаю. Залізницю то взагалі було модно висаджувати всім кому не лінь. Тут любий диверсант з парашутом справиться. В мене самого у 15 років була мрія щось такого з друзями коло погран застави нахімічити. Добре, що геологи з села вчасно поїхали :D .
Цікава (хоч і не зовсім в тему) справа, як розглядати факт підпілля за визначенням. Чи це ізольована група, що надіється виключно на свої сили; або чи це флюідна маса, що постійно оновлюється "стрибками"? Бо саме про таких "місцевих підпільників" читав у Франца Зайдлера у "Die Wehrmacht im Partisanenkrieg" видання Pour le Merite. Цікава книженція. Він пише, що на відміну від поляків та сербів, місцеве населення майже не приймало руху у червоній партизанці, через те їх відносно легко було лапати за допомогою місцевої поліції. "Бабу Палажку" до загону відбившихся від лінії фронту комісарів зазвичай не брали, бо побоювались (і не безпідставно), що вона всю ту компанію здасть хлопцям у сірих кашкетах. Хоча виключення мусіли бути, якщо навіть в Закарпатті був свій Борканюк.
ПС Тільки що шукав, чи немає чогось з творів Зайдлера в неті і знайшов лише таку гарну характеристику:
http://tumbalalaika.memo.ru/articles/ar ... _15p17.htm :D
Я сам собі Петлюра!

Глеб Бараев
Member
Member

Повідомлення Глеб Бараев » 15 червня 2006 18:59

Гриціан написав:Так і це ж комуна замінувала ще до окупації як і Хрещатик.

это сведения из области "общих знаний", пока не названы конкретные исполнители. Из приведенных Глебовым данных следует, что взрывы на Крещатике были организованы одной оперативной группой НКГБ, а впоследствии приписаны совершенно другой. В итоге полдучилась абсурдная картина, когда группа И.Кудри взрывает дом с квартирой самого И.Кудри, уничтожая при этом деньги, документы, шифры - практически всю материальную базу группы, после чего Кудре приходится все начинать с нуля. А об "авторах" взрыва Успенского собора до сих пор конкретной информации нет.

Гриціан написав:Цікава (хоч і не зовсім в тему) справа, як розглядати факт підпілля за визначенням. Чи це ізольована група, що надіється виключно на свої сили; або чи це флюідна маса, що постійно оновлюється "стрибками"?

а это зависело от "генеалогии" каждой конкретной подпольной организации. Те подполья, что создавались по партийной линии, как раз опирались на кадры из местного населения, а вот военные и чекисты стремились создать обособленные группы.

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 16 червня 2006 13:11

Насколько я знаю, по советскому подполью ничего не выходило (или скажем так - мне не попадалось). По ОУН в Киеве было несколько книг - одна есть у меня.
Я посмотрю, чего там есть по подполью.

Ярослав
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Ярослав » 16 червня 2006 13:27

Глеб Бараев написав:

это сведения из области "общих знаний", пока не названы конкретные исполнители. Из приведенных Глебовым данных следует, что взрывы на Крещатике были организованы одной оперативной группой НКГБ, а впоследствии приписаны совершенно другой. В итоге полдучилась абсурдная картина, когда группа И.Кудри взрывает дом с квартирой самого И.Кудри, уничтожая при этом деньги, документы, шифры - практически всю материальную базу группы, после чего Кудре приходится все начинать с нуля. А об "авторах" взрыва Успенского собора до сих пор конкретной информации нет.

а до речі кого він називає ? те що зазвичай НКВС залишало кілька груп відомо

Глеб Бараев написав:а это зависело от "генеалогии" каждой конкретной подпольной организации. Те подполья, что создавались по партийной линии, как раз опирались на кадры из местного населения, а вот военные и чекисты стремились создать обособленные группы.

ну партійне підпілля досить швидко в Києві було фактично знищено
а от про військові групи відомо дуже мало

з приводу акцій підпілля теж є питання ... з відомих аварія на залізниці в Дарниці , кілька підпалів гаражів та складів, диверсія на хлібзаводі досить слизьке питання - там було розслідування з приводу продажу хліба на чорному ринку

Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей