Коваленко С. Чорні Запорожці: Історія полку

Модератор: Global Moderators

Stiks
Member
Member

Re: Коваленко С. Чорні Запорожці: Історія полку

Повідомлення Stiks » 22 травня 2012 15:58

Rotger написав:Мені от цікаво, якби, професійні історики почали займатися комп"ютерним моделюванням пластичного деформування метаталів, що б з того вийшло?

Звичайно ж нічого...
Rotger написав:Простіше писати дурниці і нісенітниці на кшталт ваших книг.

Насправді це не простіше. Простіше спиратися на дурниці, залишені нам совковою "історичною наукою". За дурницями і нісенітницями ця "історична школа" неперевершена. Куди мені, непрофесіоналу, з нею тягатися?
Rotger написав:Простіше не працювати в архівах, не аналізувати джерела, компілювати, плагіатувати, тощо.

Можливо. Мабуть саме тому наші професіональні історики ще й досі не спромоглися дослідити турецькі архіви у частині, яка стосується історії України. А також у повній мірі використати величезні корпуси опублікованих історичних документів, таких як, наприклад, "Акты, относящиеся к истории Южной и Западной России", "Архив Юго-Западной России" тощо. А пора б. Вже років так, 150, як опубліковані. От я, наприклад, законспектував ці багатотомники ще у другій половині 1970-х років. І мене вельми тривожила думка: а чому ж історикам це нецікаво? Чому немає дисертацій, які б інтерпритували ці документальні масиви? Інтерпритація відомих фактів - це нове знання. Нова інтерпритація - це також нове знання. Наука - це живий організм, що перебуває у стані постійного розвитку.
Rotger написав:Ваші публікації цьому сприяють як ніколи.

А Ваші чому сприяють? Б'юсь об заклад, що Ви жодної з моїх книг не читали. А то давайте влаштуємо публічну дискусію з приводу хибності моїх ідей і вигаданих мною фактів. Таку собі дуель. Організація - моїм коштом...

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 22 травня 2012 17:05

А Ваші чому сприяють? Б'юсь об заклад, що Ви жодної з моїх книг не читали. А то давайте влаштуємо публічну дискусію з приводу хибності моїх ідей і вигаданих мною фактів. Таку собі дуель. Організація - моїм коштом... Мені вистачає поваги і здорового глузду не пхатися зі своїм "уставом" в комп"ютерне моделювання пластичного деформування металів, а відтак не займатися профанацією. На хибності Ваших ідей і тверджень,у цій темі, наголошувалося більш ніж достатньо. Пишіть ліпше історичні романи, гадаю, Вам це вдасться.
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

один
Member
Member

Повідомлення один » 22 травня 2012 19:02

.
Востаннє редагувалось один в 24 травня 2013 17:45, всього редагувалось 1 раз.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 22 травня 2012 20:28

"був знищений московськими спецслужбами (ЧК) у серпні 1919 р."
Чомусь одразу навіяло - хто всравсь-невістка ні чекістка!

Stiks
Member
Member

Повідомлення Stiks » 23 травня 2012 01:38

Rotger написав:Мені вистачає поваги і здорового глузду не пхатися зі своїм "уставом" в комп"ютерне моделювання пластичного деформування металів, а відтак не займатися профанацією.

Ви б зі своїм "уставом" в комп"ютерне моделювання пластичного деформування металів ніяк би пропхатися не змогли б. Схоже, що Ви професіональний історик. А їм це не дано. Їхнє покликання - ледарство і ідеологічне прислужництво будь-якій владі. Диплом українського історика - це присуд. З них путніх на пальцях двох рук перерахувати можна. Та й тих колеги товчуть. Я, будучи студентом КПІ, по 2-3 різнопредметні лекції на день запам'ятовував (тренував пам'ять у такий спосіб). Предмети були такими (наприклад): теоретична механіка, математичний аналіз, аналітична геометрія, теорія механізмів та машин тощо. Через кілька годин приходив додому і по пам'яті записував. Невже після цього кілька тисяч дат, а українська "історична наука" зводилася виключно до хронології дозволених до запам'ятовування дат, могли буть для мене проблемою? Якби Ви пройшли мою школу інтелектуального вишколу, Вам самим це стало б смішним. Де нові історичні концепції? За 20 років незалежності вже могли б з'явитися. 20 років у теперішньому світі - ціла епоха, а далі Грушевського ніхто з професіональних істориків не пішов. Немає рабовласника, який би чітко вказав, який треба показати результат у розрізі тієї чи іншої "історичної проблеми". Нікому продатися, одним словом. Тож сидіть і вчіться у людей, привчених до напруженої інтелектуальної праці. І не плутайте популяризаторський стиль цих людей з реальними науковими результатами їхньої роботи. Я, наприклад, відкрив конкретні напрямки горизонтальних переміщень української управлінської еліти у 1650-1660-х роках, перший у деталях відтворив і закартографував бойовий шлях Кіннного полку Чорних Запорожців тощо. І багато чого іншого. Хтось незгоден, що такого-то числа у такому-то місці був такий-то бій Чорних Запорожців? Будь-ласка, доводьте, що це було не так. Нездатні говорити предметно - мовчіть і вивчайте матеріал. Я вже казав у цьому форумі, що не збираюся допомагати історикам. Я своє роблю. Бо несила терпіти, коли вони, звільнившись років через 100 від московських побрехеньок, доростуть до усвідомлення своєї місії в Україні.

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 23 травня 2012 09:36

Охохо та Ви просто не визнаний геній-історик :D Невже після цього кілька тисяч дат, а українська "історична наука" зводилася виключно до хронології дозволених до запам'ятовування дат, могли буть для мене проблемою? Ви так нічому й не навчилися. Відразу проглядається технічно-прикладний склад розуму. Історик це не той хто знає дати, або не лише той (наш завідувач кафедрою якось говорив, що інтелектуали на Петрівці пам"ятають більше дат ніж він, утім, це не робить їх істориками). Професійний історик це той хто, насамперед, вміє працювати з джерелами, володіє методами критичного аналізу джерел, розуміється на методології тощо. а далі Грушевського ніхто з професіональних істориків не пішов Не було кому йти, всіх взяли та й пострілили чи вислали "товаріщі". А далі період плясання під дудку партії, хоча й тоді таки були просвіти. Після 1991 все почалося спочатку. Відтоді, історична наука нехай і повільно, але розвивається, починають створюватися історичні школи, які є запорукою, поглибленого і систематизованого дослідження певного спектру проблем.
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

boyarin
Member
Member

Повідомлення boyarin » 23 травня 2012 10:08

Stiks написав:
Rotger написав:Мені вистачає поваги і здорового глузду не пхатися зі своїм "уставом" в комп"ютерне моделювання пластичного деформування металів, а відтак не займатися профанацією.

Ви б зі своїм "уставом" в комп"ютерне моделювання пластичного деформування металів ніяк би пропхатися не змогли б. Бо несила терпіти, коли вони, звільнившись років через 100 від московських побрехеньок, доростуть до усвідомлення своєї місії в Україні.

Та за Вашою методою - береш 30 книжок чи статей і передираєш - пропхалися б на раз - бо більш "писучі" ніж технарі :) . Не пропхалися б так галасу наробили, реалізуючи манію, чи то пак, місію підняття рівня вітчизняного металознавства (яке занепало не менш ганебно :D , ніж історична наука). Спробуйте уявити наслідки, коли подібну писанину хтось сприйматиме всерйоз. Ну й імідж закордоном для вітчизняного металознавства буде забезпечено відповідний - як на разі вже трапилося з історичною наукою, на жаль - і не лише завдяки професійним історикам, зауважу.
На щастя (для усіх), подібних "місіонерів" серед істориків ще не бачив. Та все колись минає :(
А от схиблених на власній місії написання "правдивої історії" технарів - хоч греблю гати - від авторів "нової хронології" до....... :Yahoo!: З відповідними наслідками, на жаль. Про що і мова.
Я маю досвід співпраці, приміром, з математиками (на ниві моделювання та дослідження історичних процесів) - при цьому фахівцями завжди усвідомлена "зона відповідальності" - і тоді не соромно за результати.
Востаннє редагувалось boyarin в 23 травня 2012 15:53, всього редагувалось 1 раз.
...dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 23 травня 2012 15:45

Схоже, що Ви професіональний історик. А їм це не дано. Їхнє покликання - ледарство і ідеологічне прислужництво будь-якій владі. Диплом українського історика - це присуд.

Сергію, я вашу книгу не читав, тому не можу висловитись стосовно неї, так само і не є модератором щоб зробити вам попередження, але давайте будемо слідкувати за своїми словами. На форумі є люди які або фахові історики, або в даний момент здобувають цей фах навчаючись у ВНЗ. Ваші слова для них звучать як образа і особисто для мене теж. Тому людське прохання - контролювати себе і думати що писати.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 23 травня 2012 17:48

Насправді, біда в тому, що для подібної патріотичної макулатури вистачає коштів не тільки видати, але й видати так ошатно. В той час, як серйозні праці або не видаються, або друкуються на газетному папері.
Сумно, друзі...
Грабитель, вор, убийца и бандит
Наказанным быть имеют право.
Двуглавый монстр должен быть убит,
Должна погибнуть подлая держава.(c)

один
Member
Member

Повідомлення один » 23 травня 2012 21:00

georg, книга науково-популярна. Попри вірогідну тенденційність, я думаю, що книга все-таки матиме свою цінність як популяризатор знань про ПВЗ. Невисока наукова цінність(якщо вона є) - ну що ж, чекатимемо книг фахівців. Наявність помилок чи перекручень - ну що ж, є поле для критики :) Загалом, як на мене - добре, що книга вийшла. (глибоке імхо не-історика).Я куплю - як тільки знайдуться вільні гроші . Буду шукати інші приводи для критики :D

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 24 травня 2012 11:14

один написав:georg, книга науково-популярна. Попри вірогідну тенденційність, я думаю, що книга все-таки матиме свою цінність як популяризатор знань про ПВЗ. Невисока наукова цінність(якщо вона є) - ну що ж, чекатимемо книг фахівців. Наявність помилок чи перекручень - ну що ж, є поле для критики :) Загалом, як на мене - добре, що книга вийшла. (глибоке імхо не-історика).Я куплю - як тільки знайдуться вільні гроші . Буду шукати інші приводи для критики :D

та я також цієї думки..,,Попса,, також потрібна. Просто і ,,попса,, може бути різною. Я от вже 5 разів перечитую Лешека Подхородецького ,,Відень 1683,, хоч зараз бачу там кілька помилок і т.д. але це хороша якісна попса для широкого кола чительників. в нас просто крайнощі..або детальне дослідження якогось аєроплану якоїсь дивізіії часів ПВЗ , скільки він зробив вильотів і т.д. :) і це на 300 сторінок або бойовий шлях якогось словацько-угорського батальону(я образно) в 1918 р. з усіма подробицями на 500 стр.де вони заночували тоді-то, а потім їх роззброїли там-то -вони б самі сміялися якби взнали що через 90 років про їх напишуть книжку :D -це дійсно може бути цікаво дуже обмеженому числу людей.просто тому що це для гурмана.
або маячня з згадками про застосування козаками підводних човнів і їх конструкція і т.д. тобто два полюси.

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 24 травня 2012 20:58

один написав:georg, книга науково-популярна. Попри вірогідну тенденційність, я думаю, що книга все-таки матиме свою цінність як популяризатор знань про ПВЗ. Невисока наукова цінність(якщо вона є) - ну що ж, чекатимемо книг фахівців. Наявність помилок чи перекручень - ну що ж, є поле для критики :) Загалом, як на мене - добре, що книга вийшла. (глибоке імхо не-історика).Я куплю - як тільки знайдуться вільні гроші . Буду шукати інші приводи для критики :D

Для популяризації ПВЗ-воно й дійсно непогано те, що вона зявилася. Лиш би ефект не був негативним. Тому що презентовані сторінки обіцяють, що в повному варіанті книги на нас чекають безліч відкриттів.

georg
Member
Member

Повідомлення georg » 24 травня 2012 21:01

борменталь, я якраз і люблю так - 500 сторінок про один-єдиний батальйон. :D Включно з тим, які кубинські сигари любив їх начальник - партогос чи санчо паса.

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 25 травня 2012 08:04

georg написав:борменталь, я якраз і люблю так - 500 сторінок про один-єдиний батальйон. :D Включно з тим, які кубинські сигари любив їх начальник - партогос чи санчо паса.

ну якщо батальйон відіграв якусь помітну роль. то чому б і ні? :)

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 10 червня 2012 12:41

До речі до теми деформування металів.
Зображення
http://historybooks.com.ua/prosmotr_pod ... hp?id=1864
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Поперед.Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість