Коваленко С. Чорні Запорожці: Історія полку

Модератор: Global Moderators

Stiks
Member
Member

Re: Коваленко С. Чорні Запорожці: Історія полку

Повідомлення Stiks » 21 травня 2012 23:52

один написав:Пане Стікс, якщо Ви будете подавати бездоказові твердження як факти, то НЕ ПОВІРЯТЬ НАВІТЬ СПРАВЖНІМ ФАКТАМ , ЯКІ МАЮТЬ МІСЦЕ У ВАШІЙ КНИЗІ.

Твердження нетотожне факту саме по собі. Воно може бути оціночним судженням. Моє судження засноване на оцінюванні певної тенденції у певній політичній ситуації. Йдеться ж не про звинувачення у кримінальній справі. Вбивць Боженка вже ніхто не судитиме. Якби історики не застосовували оціночних суджень, то їм не було б про що писати. Далеко не все знаходить відображення у документах і далеко не всі документи потрапляють до дослідників. До оціночних суджень вимога одна - опертя на однорідні факти і логічність. Дуже довго стверджувалося, що Коновальця, або, приміром, Троцького вбили московські агенти. А доказів не було. Проте згодом знайшлися. Для того, щоб знайти докази вбивства Боженка чекістами довелося б, найімовірніше, здобувати штурмом Москву з її архівами. Відкладемо це до кращих часів.
А поки що обійдемося цілком вмотивованими оціночними судженнями. Навіть у математиці є такі прийоми як "апроксимація", "інтерполяція" тощо. Зрештою, вбивство Боженка згадується лише у підмалюнковому підписі. Боженко не належить до головних фігурантів нашої книги.
Якщо ж розглядати проблему лише у контексті наслідків, тобто довіри до інформації, що подається у моїх книгах, то й тут не все так просто. Дуже багато людей вірять, наприклад, "історії від Бузини". Чому? Бо їм хочеться вірити саме у таке. Звичайно ж вірити у написане мною захоче значно менше людей. Але з мене досить. У мене є свій світогляд, своя система поглядів на історію України і відступати від них на догоду публіці я не збираюся. Тих людей, хто зі мною в основному згоден, або кого мені вдалося у чомусь переконати я вважатиму своїми однодумцями. А решта мене не цікавить. Можу вносити певні корективи у свої погляди стосовно окремих історичних епізодів, але лише після серйозної фахової дискусії, а не на підставі того, що комусь не подобається те, як я пишу.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 22 травня 2012 00:00

Stiks
Якби я не був знайомий з Вашими книгами на папері, то подумав би, що Ви з мене просто глузуєте. Дві конкретні сторони в 1648-49рр. ....

То що з Вашою кандидатською? Яка тема? Хто керівник, опоненти і де захищались? Вона з історії була?
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

борменталь
Member
Member

Повідомлення борменталь » 22 травня 2012 01:01

Stiks написав:
AppS написав:По термінології - пропоную писати "державовідновлювальна війна України з ворогами 1648-49". "Тимчасовий мир України з ворогами 1649р.", Зрадницькоукраїнське повстання Пушкаря. "Величнопереможна україно-ворожа битва під Конотопом" ітд.
По всім Вашим пунктам проходить ідеально. Не треба розказувати про якусь річьпосполиту чи ставити зноски на "кацапів". Читач відразу знатиме, що Україна билась в кільці ворогів. Хто не бився, або бився не там чи не за те - той зрадник. Билась героїчно і тільки через зраду підворожозрадницької україни не змогла надовше відновити давньоукраїнську державу.

Термін "державовідновлювальна війна України з ворогами 1648-49" не відповідає вимогам інформативності. У цій війні було дві конкретні сторони, а у Вашому варіанті відображено лише одну з них. Вказівка на "ворогів" - неконкретна. Так можна було б написати, якби ворог був невідомий. Однак відомо, що ним була Річ Посполита. Те саме стосується люб'язно запропонованого Вами терміну "Тимчасовий мир України з ворогами 1649р.". Крім того цей мир було укладено у відомому місці. А у Вашому варіанті вказівка на це відсутня. "Повстання" Пушкаря я швидше назвав би "виступом", бо воно носило локальний характер. Ваш термін "Величнопереможна україно-ворожа битва під Конотопом" не має вказівки на час цієї події. До того ж він не відповідає вимозі компактності. У термінах, якими позначаються назви битв, як правило ні сторони битви, ні її результати не відображуються. Крім того у запропонованому Вами варіанті незрозуміло: розширення "величнопереможна" стосується України чи "ворогів".
Втім, коли Ви писатимете свої твори, то можете спробувати застосувати у них запропоновані Вами термінологічні конструкції. Можливо Ваші тексти знайдуть своїх поціновувачів.
Що ж стосується етичних категорій "зрада" і "зрадник", згаданих Вами, то вони й справді є актуальними і позначають собою певну лінію людської поведінки. Якби позначуваних цими категоріями явищ не існувало, то не було б і слів, якими вони позначаються.

а чому пушкар галімий зрадник? може він просто по іншому бачив перспективи україни і козацтва зокрема? :?: звідки він міг знати що в 1708-9 москалі спалять Січ і т.д.? (і все таке інше)

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 22 травня 2012 08:36

борменталь
Бо Зрадив Відновлену Хмельницьким Українську Державу.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 22 травня 2012 08:57

AppS написав:борменталь
Бо Зрадив Відновлену Хмельницьким Українську Державу.

зрадив-без питань, але ж часи тоді були такі, Пушкар дійсно не знаві не міг навіть осмислити до чого призведе "братське втручання".
а от з"відновлену державу" ..може краще створену ?

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 22 травня 2012 09:00

звідки він міг знати що в 1708-9 москалі спалять Січ і т.д.? (і все таке інше)

а хіба тільки російські жовніри (давайте не вподоблятись та не застосовувати образливих назв) приймали участь в тому поході? майже поряд і наші засвітились , з "вєрноподанічиськими почуттями"

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 22 травня 2012 09:22

Rogala
зрадив-без питань, але ж часи тоді були такі, Пушкар дійсно не знаві не міг навіть осмислити до чого призведе "братське втручання".

Не можна. Ми обговорюємо в україноцентричній системі координат громадянина Коваленка!

"усвідомлення оточенням Богдана Хмельницького, як і ним самим, своєї місії як безпосередніх спадкоємців давньої Русі також підтверджується низкою історичних джерел."
"Простежується також абсолютна спадкоємність культурної традиції як на елітарному, так і на етнічному зрізі. "

майже поряд і наші засвітились , з "вєрноподанічиськими почуттями"

Ідеологічно вірно буде "взяло активну участь у нищенні Московським царством Української держави, яка продовжувала існувати і виборювати свою незалежність"

Stiks
Member
Member

Повідомлення Stiks » 22 травня 2012 09:24

AppS написав:Якби я не був знайомий з Вашими книгами на папері, то подумав би, що Ви з мене просто глузуєте.

Яка проникливість! Я й справді з Вас глузую. А що робити? Це єдино можлива реакція на Вашу беззмістовну писанину. Що-правда можна на неї взагалі не звертати уваги. Але ж це буде неповага. А ми ж всі перед Богом рівні.
AppS написав:Дві конкретні сторони в 1648-49рр.

Ваше вміння не бачити очевидного справді вражає... Ви надзвичайна людина. Проте в Україні таких багато. Саме у цьому й полягає унікальність нашої нації.

Rogala
Member
Member

Повідомлення Rogala » 22 травня 2012 09:29

AppS написав:Rogala

Не можна. Ми обговорюємо в україноцентричній системі координат громадянина Коваленка!

"усвідомлення оточенням Богдана Хмельницького, як і ним самим, своєї місії як безпосередніх спадкоємців давньої Русі також підтверджується низкою історичних джерел."
"Простежується також абсолютна спадкоємність культурної традиції як на елітарному, так і на етнічному зрізі. "

майже поряд і наші засвітились , з "вєрноподанічиськими почуттями"

Ідеологічно вірно буде "взяло активну участь у нищенні Московським царством Української держави, яка продовжувала існувати і виборювати свою незалежність"

ААААА :D

Stiks
Member
Member

Повідомлення Stiks » 22 травня 2012 09:37

борменталь написав:а чому пушкар галімий зрадник? може він просто по іншому бачив перспективи україни і козацтва зокрема?

Тому він зрадник, що звернувся по допомогу до зовнішніх сил, не сподіваючись, очевидно, на підтримку власного народу. До-речі саме як зраду сприйняли його витівку колишні бойові побратими, що засвідчено їхнім листовним зверненням до неботків-пушкарівців, очолюваних Іваном Безпалим, які у складі московського війська взяли участь у Конотопській битві 1659 року. У пушкарівців на це відповіді не знайшлося. Сам Пушкар звинувачував Виговського і інших "хмельничан" не у зраді власного народу, а у "зраді" Цареві московському. Відчуваєте різницю?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 22 травня 2012 09:44

Stiks
Я й справді з Вас глузую.

Але ж Ви пишете мені те саме, що й в своїх книгах. Тобто це таке тотальне глузування з усіх?

І все таки, що там з кандидатською? Яка тема? Хто керівник, опоненти і де захищались? Вона з історії була?

Stiks
Member
Member

Повідомлення Stiks » 22 травня 2012 11:00

Apps
Цитую свою відповідь Вам: "Термін "державовідновлювальна війна України з ворогами 1648-49" не відповідає вимогам інформативності. У цій війні було дві конкретні сторони, а у Вашому варіанті відображено лише одну з них. Вказівка на "ворогів" - неконкретна. Так можна було б написати, якби ворог був невідомий. Однак відомо, що ним була Річ Посполита. Те саме стосується люб'язно запропонованого Вами терміну "Тимчасовий мир України з ворогами 1649р.". Крім того цей мир було укладено у відомому місці. А у Вашому варіанті вказівка на це відсутня. "Повстання" Пушкаря я швидше назвав би "виступом", бо воно носило локальний характер. Ваш термін "Величнопереможна україно-ворожа битва під Конотопом" не має вказівки на час цієї події. До того ж він не відповідає вимозі компактності. У термінах, якими позначаються назви битв, як правило ні сторони битви, ні її результати не відображуються. Крім того у запропонованому Вами варіанті незрозуміло: розширення "величнопереможна" стосується України чи "ворогів".
Втім, коли Ви писатимете свої твори, то можете спробувати застосувати у них запропоновані Вами термінологічні конструкції. Можливо Ваші тексти знайдуть своїх поціновувачів.
Що ж стосується етичних категорій "зрада" і "зрадник", згаданих Вами, то вони й справді є актуальними і позначають собою певну лінію людської поведінки. Якби позначуваних цими категоріями явищ не існувало, то не було б і слів, якими вони позначаються".
Де в моїх книгах Ви бачили подібні шедеври? Саме цією відповіддю я з Вас і поглузував. Чим ще можна було відповісти на Ваші жарти? А тональність і зміст моїх книг з цією відповіддю не мають нічого спільного. Чи не так? Ви мене з кимось переплутали. Скоріш за все Вам просто дуже хочеться на мене образитися... Чомусь... Вибачте, що я Вам у цьому не надто активно перешкоджаю.

Mykola Chmyr
Member
Member

Повідомлення Mykola Chmyr » 22 травня 2012 11:50

AppS написав:І все таки, що там з кандидатською? Яка тема? Хто керівник, опоненти і де захищались? Вона з історії була?

Приєднуюсь до запитання :roll: .
Человек, выдавший на гора «Историю Востока», не написав предварительно десятки статей типа «Административные фунции уделов в Китае в нач. ХУ в.» или «Социальная мобильность землевладельческого слоя общины в Гуджарате в Х1Х в.» – это шарлатан. (С.В.Волков)

Stiks
Member
Member

Повідомлення Stiks » 22 травня 2012 13:39

AppS та Mykola Chmyr.
Моя дисертація, захищена далекого 1988 р., стосується комп'ютерного моделювання процесів пластичного деформування металів з накладанням на нього впливу паралельних процесів теплообміну. При цьому моделюванні були використані методи варіаційного числення. Надзвичайно цікаво було. Історія - це значно простіше. Але також дуже цікаво. А те, чим я займався раніш, стало в Україні неактуальним. Ми потроху сповзаємо до рівня не надто розвинених країн... Вже, власне, сповзли...

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 22 травня 2012 14:53

Мені от цікаво, якби, професійні історики почали займатися комп"ютерним моделюванням пластичного деформування метаталів, що б з того вийшло?
Історія - це значно простіше. Простіше писати дурниці і нісенітниці на кшталт ваших книг. Простіше не працювати в архівах, не аналізувати джерела, компілювати, плагіатувати, тощо. Можливо Вам краще повернутися до моделювання пластичного деформування металів?
Ми потроху сповзаємо до рівня не надто розвинених країн... Вже, власне, сповзли... Ваші публікації цьому сприяють як ніколи.
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

Поперед.Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість