"Ландскнехти Галицької Армії"

Модератор: Global Moderators

grinder
Member
Member

Re: "Ландскнехти Галицької Армії"

Повідомлення grinder » 12 вересня 2012 10:33

Євген Пінак написав:І до "банда" - теж.

Докладніше можна? :)

Inman
Member
Member

Повідомлення Inman » 12 вересня 2012 10:39

Щодо книги на Львівському книжному форумі, то розклад форуму є тут, взяв звідти анонс книги:
Взяв тут: http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/09/11/93803/

14 вересня, п’ятниця

14:00 — 15:00
Презентація книги заступника тайм-редактора газети “Експрес” Олега Стецишина "Ландскнехти Галицької Армії"
Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького" (2-й поверх), вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова)
Іноземці в лавах УГА: як австрійці, німці, поляки, росіяни, чехи та євреї воювали за Україну

ea1d389-landsknekhty.jpg

Ця книга – про військове найманство в нашій історії. Про минуле Галичини, якого ми не знали. Про іноземців у боротьбі за незалежність України. Хоча досі вважалося, що загалом офіцерів-чужинців в УГА було кілька десятків, аналіз архівних документів та спогадів свідчить: насправді на захист ЗУНР стало значно більше європейських солдатів.

У книзі вперше систематизовано біографічні дані офіцерів неукраїнської національності, котрі служили в Українській Галицькій армії та проаналізовано їхній подальший життєвий шлях. Унікальні документи, понад сотня рідкісних фото, здебільшого з приватних архівів, значна частина котрих раніше не публікувалася в Україні, доповнюють цікаву розповідь про життя та долю іноземних вояків УГА.

Учасники: автор Олег Стецишин, історик Володимир В'ятрович, головний редактор львівського мілітарного альманаху “Цитаделя” Олег Фешовець, історик Ігор Дерев'яний.

Організатори: Центр досліджень визвольного руху, Національний музей-меморіал “Тюрма на Лонцького”, Мистецька агенція “Наш формат”, Видавництво “Часопис” (Львів)

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 вересня 2012 13:01

:)
Теоретично, може бути і друга частина книги, що буде називатися "Ландскнехти Армій Української Держави та УНР". Туди запишуть таких людей як генерали Дельвіг, Сінклер; сюди ж Вишиваний і купа інших людей, які винуваті лиш у тому, що вони народилися в іншому місці. З таким же успіхом, український флот 1918 р. можна визнати великим лігвищем "ландскнехтів".

Ні, НМСД, назва точно "не канає". Хіба не можна було назвати простіше: "Іноземці та вихідці з інших країн на службі в ГА". Так ні, вони дістають родзинку там де її немає.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 вересня 2012 15:15

Хіба не можна було назвати простіше: "Іноземці та вихідці з інших країн на службі в ГА"
Ви впевнені, що Ваш варіант дійсно простіший за "Ландскнехти ГА"? :shock:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 12 вересня 2012 15:16

А мені подобається. Не люблю сухих, нудних, "казенних" назв. Хотілося б придбати цю книгу.
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

oleh66
Member
Member

Повідомлення oleh66 » 12 вересня 2012 18:41

Трохи книжки

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
Книга "Ландскнехти Галицької армії" https://www.facebook.com/KnygaLandskneh ... ii?fref=ts

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 вересня 2012 19:09

"Кто о чем, а вшивый — о бане!" (с) На жаль, заверстано непрофесійно. Але головне для нас зміст! :yes: Хоча за радянських часів не дарма на поліграфічну продукцію існував ДСТ. :no:
Зображення

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 12 вересня 2012 19:30

grinder написав:
Євген Пінак написав:І до "банда" - теж.

Докладніше можна? :)

Звичайно: отутподивіться.

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 вересня 2012 19:42

Adam написав:Ви впевнені, що Ваш варіант дійсно простіший за "Ландскнехти ГА"? :shock:

Принаймні, цей варіант більш інформативний та нейтральний. І мені особисто подобаються довгі назви, які розкривають всю сутність роботи. Історики минулого зазвичай і підписували свої праці таким чином. Так глянув на обкладинку, і зразу зрозумів - це мене цікавить. Чи ні.
Зображення Зображення
"За одну для всіх і вищу од всіх Законну, Маєстатичну і загальну Державну Українську Владу!"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 вересня 2012 20:02

Принаймні, цей варіант більш інформативний та нейтральний.
Стоп! Ви ж казали про "простіший"! :D

нейтральний
А чи ставив автор перед собою завдання презентувати "нейтральну" книгу? ;)

І мені особисто подобаються довгі назви, які розкривають всю сутність роботи.
А мені — подвійні. Одна коротка та гучна, а інша пояснює зміст.

Історики минулого зазвичай і підписували свої праці таким чином.
Істориків минулого в минулому читали. А зараз читача в кращому випадку можна підчепити на гачок персонажем з "Аватару". Зазвичай українці взагалі не читають... Не вміють?

Так глянув на обкладинку, і зразу зрозумів - це мене цікавить. Чи ні.
Тобто, Ви бажаєте переконати мене, що купляєте книжки лише за назвою на обкладинці? :shock: Навіть не передивляєтеся зміст? Не намагаєтеся вхопити хоча б декілько авторських фраз?!! :o
Зображення

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 вересня 2012 20:43

Adam написав:Стоп! Ви ж казали про "простіший"!

В цьому і є простота. На мою думку, заголовок серйозної історичної книги/праці має якнайповніше інформувати читача про її зміст. Без всяких там зворотів, аттичної солі, негативних чи навпаки порівнянь. Останнє годиться для емоційно чи політично забарвлених статей, памфлетів та ін.

Adam написав:А чи ставив автор перед собою завдання презентувати "нейтральну" книгу?

Саме ця? Судячи з представлених сторінок - мабуть що так. А всіх цих "ландскнехтів", "корпорація УГА" скоріше за все добавили видавці книги, - щоб масовому читачеві не занудною здалася. Я з чимось подібним вже стикався.

Adam написав:Істориків минулого в минулому читали. А зараз читача в кращому випадку можна підчепити на гачок персонажем з "Аватару". Зазвичай українці взагалі не читають... Не вміють?

Ну чому...я українець, я читаю. І ще багато хто читає. Читає той, хто хоче, і кому треба.

Тобто, Ви бажаєте переконати мене, що купляєте книжки лише за назвою на обкладинці? :shock: Навіть не передивляєтеся зміст? Не намагаєтеся вхопити хоча б декілько авторських фраз?!! :o

Звичайно, що передивляюся, намагаюся навіть кілька сторінок перечитати по діагоналі, але бувають такі книжки, що їх назви чи ім'я автора говорять настільки красномовно, що заглядати після цього у зміст вже немає потреби.

Але останнє стосується лише сучасних книжок.
Зображення Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 вересня 2012 21:38

KaiserAdler написав:
Adam написав:Стоп! Ви ж казали про "простіший"!

В цьому і є простота. На мою думку, заголовок серйозної історичної книги/праці має якнайповніше інформувати читача про її зміст. Без всяких там зворотів, аттичної солі, негативних чи навпаки порівнянь. Останнє годиться для емоційно чи політично забарвлених статей, памфлетів та ін.

Олег Репан. Іржа на лезі: Лівобережне козацтво і російсько-турецька війна 1735-1739 рр.
Тарас Чухліб. Козаки та яничари: Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500–1700 рр.
ред. В’ятрович В. та Мороз В. Армія безсмертних: Повстанські світлини.
Іван Патриляк. Перемога або смерть: Український визвольний рух в 1939–1960 рр...

Такі принизливі памфлети! :bad: Ніколи їх не читайте!
Зображення

KaiserAdler
Member
Member

Повідомлення KaiserAdler » 12 вересня 2012 21:43

Ну що Ви, як на мене все вповні нормальні назви, тільки 2 останні занадто видають авторську кон'юктуру.
Зображення Зображення

Rotger
Member
Member

Повідомлення Rotger » 12 вересня 2012 22:14

Історики минулого зазвичай і підписували свої праці таким чином. Істориків минулого в минулому читали. А зараз читача в кращому випадку можна підчепити на гачок персонажем з "Аватару". Зазвичай українці взагалі не читають... Не вміють?

Чому ж не читають, я читаю багато і не лише українських авторів, але й польських і німецьких, власним коштом замовляю книги з за кордону. Пане Адаме, не будьте таким скептиком щодо української читацької авдиторії 8-)
Станем браття в бій кривавий від Сяну до Дону, в ріднім краю панувати не дамо нікому...

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 вересня 2012 22:52

KaiserAdler написав:Ну що Ви, як на мене все вповні нормальні назви, тільки 2 останні занадто видають авторську кон'юктуру.

А Ви занєте, що видавець або автор, якщо він видає книгу власним коштом, мають її продати? Що науковий та літераітурний редактори, коректор та верстальник, друкарня кінець кінцем! не працюють безкоштовно? Що краще не лише відшкодувати витрати, але й заробити. І тут Ви з "розпальцовкою": "Авторську кон'юктуру!"
:no:

Rotger написав:
Історики минулого зазвичай і підписували свої праці таким чином. Істориків минулого в минулому читали. А зараз читача в кращому випадку можна підчепити на гачок персонажем з "Аватару". Зазвичай українці взагалі не читають... Не вміють?
Чому ж не читають, я читаю багато і не лише українських авторів, але й польських і німецьких, власним коштом замовляю книги з за кордону. Пане Адаме, не будьте таким скептиком щодо української читацької авдиторії
8-)

Я це стверджую, як голова розореного бізнесу. І таких, як я, сотні. Запитайте думку будь якого видавця — отримаєте такуж відповідь. :yes:
Зображення

Поперед.Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість