Сторінка 1 з 1

Похід Болбочана на Крим

ПовідомленняДодано: 25 січня 2014 11:29
Adam
Зображення

Название: Похід Болбочана на Крим
Автор: Борис Монкевич
Издательство: Товариство Запорожців ім. полк. Петра Болбочана
Год: 1956
Страниц: 298
Формат: pdf
Размер: 43 Mb
Язык: украинский

Мемуари сотника Війська Запоріжського Бориса Монкевича присвячено походу спеціальної групи Армії Української Народної Республіки на чолі з полковником Петром Болбочаному квітні 1918 року на Крим проти більшовиків з метою встановлення на території півострову української влади та взяття під контроль Чорноморського флоту. Незважаючи на таємні обставини проведення військової акції та конфлікт з німецькими військовими, для Української Народної Республіки похід закінчився переможно, а основні його цілі було реалізовано. Особливо приділяється увага постаті героїчного провідника Новітніх Запорожців — полковника Петра Болбочана.

http://dfiles.ru/files/1xgcgzpeo
http://turbobit.net/ah4uhwk8x307.html

Re: Похід Болбочана на Крим

ПовідомленняДодано: 15 серпня 2014 10:34
Otaman
“Похід Болбочана на Крим”
7 серпня 2014 р. у бібліотечці Історичного клубу “Холодний Яр” у серії “Українська воєнна мемуаристика” вийшла книга 7 – спогади сотника Армії УНР Бориса Монкевича “Похід Болбочaнa нa Крим” (в-во “Наш формат”, друкарня в-ва “Медобори”).
У виданні йдеться про переможні походи полковника Петра Болбочана на Київ, Полтаву, Харків, Запоріжжя, Мелітополь, форсування Сиваша, визволення Криму від російських окупантів, тріумфальну зустріч запорожців у Сімферополі, про вигнання російських окупантів з Донбасу. Це книжка про бойову співпрацю з німецьким військом у боротьбі проти більшовицької Москви. Події відбуваються у першій половині 1918 року. У книжці вміщено також спогади бойових побратимів полковника Болбочана і сотника Монкевича – старшин-запорожців Степана Самійленка, Івана Дубового, Никифора Авраменка, Всеволода Петріва, Володимира Сікевича, Петра Содоля-Зілинського та козака-болбочанівця Бориса Антоненка-Давидовича.
Редактор-упорядник Роман Коваль сподівається, що книжка про перемоги наших дідів і прадідів над російськими окупантами навесні 1918 року додасть духу українським воякам і вони зженуть із цього світу російські банди терористів та сепаратистів. Слава запорожцям Армії УНР! Слава козацтву добровольчих формацій “Айдар”, “Азов”, “Дніпро”, “Тернопіль”, “Донбас”, Національної гвардії та нашої армії.