Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Модератор: Global Moderators

Sibum
Member
Member
 
Повідомлень: 2
З нами з:
11 квітня 2017 00:28

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення Sibum » 11 квітня 2017 00:38

Цікава для мене тема. Раджу придбати, бо наклад невеликий, книгу-щоденник спогадів артилериста Петра Солтиса "370 днів у камуфляжі. Записки артилериста"
Зображення

Опис

У час страшної агресії Росії проти нашої суверенної держави багато інформації надходить до нас з джерел масової інформації. Однак, чи є картина, створена ними достатньо повноцінна? Адже відомо, що психологія сприйняття віддалених від нас подій складається за принципом: одне загублене життя - трагедія, сотні загублених - статистика.

Саме для того, щоб кожен з нас буквально пережив буденні реальні моменти тяжкого іспиту сучасного воїна України, реальний стан та положення речей у загальному хазяйстві нашої багатостраждальної армії, якраз і покликана ця неординарна та відверта книга.

Цінність цієї книги у тому, що вона безпосередньо пропущена через біль, страждання, боротьбу та сподівання самого автора книги, дієвого патріота, хороброго воїна, не байдужого до будь-якого прояву несправедливості.

Твір написаний у формі щоденника, що надає читачеві відчуття безпосереднього психологічного контакту з автором.


http://www.yakaboo.ua/ua/370-dniv-u-kamufljazhi-zapiski-artilerista.html#media_popup_photos

Книга подібна до спогадів снайпера А. Мамалуя, але в ній розкривається повсякденна робота воїнів-артилерістів. Мені сподобалася.
 

Sibum
Member
Member
 
Повідомлень: 2
З нами з:
11 квітня 2017 00:28

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення Sibum » 11 квітня 2017 00:59

Щодо інших, вже згаданих книг, невеличке резюме.

Юрій Руденко "Психи двух морей". - В художньому оформленні роману автобіографічні спогади воїна, по своєму літературному змісту, не гірше Аеропорта С. Лойко, як на мене. must read :good: Замовити можна у автора, Новою Поштою надішле.

Серж Марко. "Гібридна війна" - трошки суха публіцистика хронології війни, але здобрена досить цікавими епізодами.

Д.Тимчук "Вторгнення в Україну" - зовсім суха публіцистика, яка вона і повинна бути, але для улюбленців цифр та дат, істориків, як раз підійде.

"Добробати" - історія створення добровольчих батальонів. На жаль, формат книги не дозволяв описати про кожен з них, але про деякі цікаві факти декотрих з них наведені у книзі..

Д. Макарова "Сектор V" -книга написана професійною журналісткою, яка стала волонтеркою. Про роботу волонтерів на прикладі свого Фонду. Дуже цікава і зворушлива книга. Є спогади і про 31-й блокпост, і про евакуцію мирних громадян із Дебальцевого, і таке інше.

М. Музика "Савур-могила" і Фомін "Доброволець Сумрака" - описані події від перших осіб-учасників героїчної оборони її від російських загарбників. Цікавий епізод війни. У Фоміна ціна дещо завишена у книги, перша частина про його громадську діяльність до війни.
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 890
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 20 квітня 2017 19:01

«Прощена неділя» - повість у монологах, проза, у якій документалістика органічно поєднується з майстерно вималюваним художнім світом авторки і її персонажів. Це 40 монологів про війну і смерть, про війну і кохання. Про час, зневіру, сподівання. Про любов до Батьківщини… 40 монологів людей різних за віком, професією, поглядами, характером… Про перший рік війни на Донбасі… У кожного з героїв своя доля, але вона тісно пов’язана з подіями, які відбувалися в нашій країні протягом двох останніх років, - з Революцією Гідності та з війною на сході. Поліфонічний хор голосів складає мозаїчну картину України початку ХХІ століття. Палітра літературних текстів насичена, різнобарвна. Інколи – трагічна й жорстка. Інколи – лагідна. Але – чесна, правдива.

Зібрані письменницею свідчення учасників цих непростих подій – документальне оповідання про істинні обставини реальної картини життя та образне, художнє відтворення думок, почуттів, настроїв і надій людського серця. Саме з доль звичайних людей і складається доля країни…
Зображення
http://www.cult.gov.ua/news/20_veresnja_prezentacija_knigi_liliji_bondarevich_chernenko_proshhena_nedilja/2016-09-16-7428


 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 890
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 27 квітня 2017 14:08

Зображення
ВОЛОНТЕРСЬКІ БУДНІ
ГРУШКО-КОЛІНЬКО ЗІНАЇДА

Авторка познайомилася з волонтерами в процесі збору коштів і речей для потреб воїнів АТО і вирішила написати про цих добрих, самовідданих доньок і синів України. Вони допомогли їй у цьому своїми розповідями, записами, світлинами, газетними матеріалами.
У другій частині «Дорожні оповіді…» написано про бесіди з попутниками, підслухані розмови в дорозі, які видалися цікавими авторці.
Можливо, зацікавлять і читачів.
http://lira.dp.ua/product/volonterski_budni/
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 890
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 29 квітня 2017 00:54

Elena Lav добавила новое фото в альбом «2014- 2017гг».
1 апреля в 14:24 ·
Вышел в свет мой волонтерский дневник. Не все мои истории вошли в это издание, только основные моменты, которые мне хотелось донести до читателя. Простите, что не на украинском языке...
Благодарю издательство "Друкарский двор Олега Фёдорова".
Редактор: Шендрик В.Н. г.Бахмут;
Дизайн: Потапенко О.В. г.Бахмут;
Художник: Македонский А.Н. г.Часов Яр;
Вёрстка: Ситников А.В. г.Киев;
Издатель: Федоров О.Н. г.Киев.
Благодарю всех моих друзей, за финансовую помощь и за нужные советы.
Спасибо всем тем, кто ни разу и ни в чем мне не отказал. Такие отношения дорогого стоят.Спасибо
Зображення
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1289812087721573&set=a.729989733703814.1073741828.100000783829374&type=3&theater
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 890
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 30 квітня 2017 23:02

НАШИ
ТЕРЯНИК АННА

Зображення
ЛІРА. Видавництво та друкарня добавил(-а) 7 новых фото.
28 апреля в 17:03 ·
Книга и автор, которыми гордимся. 💙💛
Вторая книга Анна Теряник продолжает тему «Попутчиков», очерков-бесед автоволонтера с раненными ребятами по пути из АТО. В основу книги положены личные переживания попутчиков Ани, их мысли о будущем, планы, которые переосмыслены и переоценены на войне…
Каждая книга из тиража уникальна, как и Попутчики Ани. Каждая книга – один герой. На форзац вынесены посвящения, имена солдат – героев книги, которые были взяты просто из телефонных контактов автора. На корешке – фрагмент настоящей ткани военной формы Наших. На каждой обложке – оригинальная текстура военной формы с рисунком «пиксель».
Так, откровенные рассказы Анны Теряник и наше творческое оформление «Наших» в тандеме с лучшим дизайнером Misheal D Kislov вскоре будут презентованы в Днепре, а также в Киеве на фестивале Книжковий Арсенал.
А пока книгу можно приобрести у нас на сайте по ссылочке: http://lira.dp.ua/product/nashi
https://www.facebook.com/liradnipro/posts/602975269911548
 

Поперед.

Повернутись до ООН та далі

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість