Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Модератор: Global Moderators

Sibum
Member
Member
 
Повідомлень: 2
З нами з:
11 квітня 2017 00:28

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення Sibum » 11 квітня 2017 00:38

Цікава для мене тема. Раджу придбати, бо наклад невеликий, книгу-щоденник спогадів артилериста Петра Солтиса "370 днів у камуфляжі. Записки артилериста"
Зображення

Опис

У час страшної агресії Росії проти нашої суверенної держави багато інформації надходить до нас з джерел масової інформації. Однак, чи є картина, створена ними достатньо повноцінна? Адже відомо, що психологія сприйняття віддалених від нас подій складається за принципом: одне загублене життя - трагедія, сотні загублених - статистика.

Саме для того, щоб кожен з нас буквально пережив буденні реальні моменти тяжкого іспиту сучасного воїна України, реальний стан та положення речей у загальному хазяйстві нашої багатостраждальної армії, якраз і покликана ця неординарна та відверта книга.

Цінність цієї книги у тому, що вона безпосередньо пропущена через біль, страждання, боротьбу та сподівання самого автора книги, дієвого патріота, хороброго воїна, не байдужого до будь-якого прояву несправедливості.

Твір написаний у формі щоденника, що надає читачеві відчуття безпосереднього психологічного контакту з автором.


http://www.yakaboo.ua/ua/370-dniv-u-kamufljazhi-zapiski-artilerista.html#media_popup_photos

Книга подібна до спогадів снайпера А. Мамалуя, але в ній розкривається повсякденна робота воїнів-артилерістів. Мені сподобалася.
 

Sibum
Member
Member
 
Повідомлень: 2
З нами з:
11 квітня 2017 00:28

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення Sibum » 11 квітня 2017 00:59

Щодо інших, вже згаданих книг, невеличке резюме.

Юрій Руденко "Психи двух морей". - В художньому оформленні роману автобіографічні спогади воїна, по своєму літературному змісту, не гірше Аеропорта С. Лойко, як на мене. must read :good: Замовити можна у автора, Новою Поштою надішле.

Серж Марко. "Гібридна війна" - трошки суха публіцистика хронології війни, але здобрена досить цікавими епізодами.

Д.Тимчук "Вторгнення в Україну" - зовсім суха публіцистика, яка вона і повинна бути, але для улюбленців цифр та дат, істориків, як раз підійде.

"Добробати" - історія створення добровольчих батальонів. На жаль, формат книги не дозволяв описати про кожен з них, але про деякі цікаві факти декотрих з них наведені у книзі..

Д. Макарова "Сектор V" -книга написана професійною журналісткою, яка стала волонтеркою. Про роботу волонтерів на прикладі свого Фонду. Дуже цікава і зворушлива книга. Є спогади і про 31-й блокпост, і про евакуцію мирних громадян із Дебальцевого, і таке інше.

М. Музика "Савур-могила" і Фомін "Доброволець Сумрака" - описані події від перших осіб-учасників героїчної оборони її від російських загарбників. Цікавий епізод війни. У Фоміна ціна дещо завишена у книги, перша частина про його громадську діяльність до війни.
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 897
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 20 квітня 2017 19:01

«Прощена неділя» - повість у монологах, проза, у якій документалістика органічно поєднується з майстерно вималюваним художнім світом авторки і її персонажів. Це 40 монологів про війну і смерть, про війну і кохання. Про час, зневіру, сподівання. Про любов до Батьківщини… 40 монологів людей різних за віком, професією, поглядами, характером… Про перший рік війни на Донбасі… У кожного з героїв своя доля, але вона тісно пов’язана з подіями, які відбувалися в нашій країні протягом двох останніх років, - з Революцією Гідності та з війною на сході. Поліфонічний хор голосів складає мозаїчну картину України початку ХХІ століття. Палітра літературних текстів насичена, різнобарвна. Інколи – трагічна й жорстка. Інколи – лагідна. Але – чесна, правдива.

Зібрані письменницею свідчення учасників цих непростих подій – документальне оповідання про істинні обставини реальної картини життя та образне, художнє відтворення думок, почуттів, настроїв і надій людського серця. Саме з доль звичайних людей і складається доля країни…
Зображення
http://www.cult.gov.ua/news/20_veresnja_prezentacija_knigi_liliji_bondarevich_chernenko_proshhena_nedilja/2016-09-16-7428


 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 897
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 27 квітня 2017 14:08

Зображення
ВОЛОНТЕРСЬКІ БУДНІ
ГРУШКО-КОЛІНЬКО ЗІНАЇДА

Авторка познайомилася з волонтерами в процесі збору коштів і речей для потреб воїнів АТО і вирішила написати про цих добрих, самовідданих доньок і синів України. Вони допомогли їй у цьому своїми розповідями, записами, світлинами, газетними матеріалами.
У другій частині «Дорожні оповіді…» написано про бесіди з попутниками, підслухані розмови в дорозі, які видалися цікавими авторці.
Можливо, зацікавлять і читачів.
http://lira.dp.ua/product/volonterski_budni/
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 897
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 29 квітня 2017 00:54

Elena Lav добавила новое фото в альбом «2014- 2017гг».
1 апреля в 14:24 ·
Вышел в свет мой волонтерский дневник. Не все мои истории вошли в это издание, только основные моменты, которые мне хотелось донести до читателя. Простите, что не на украинском языке...
Благодарю издательство "Друкарский двор Олега Фёдорова".
Редактор: Шендрик В.Н. г.Бахмут;
Дизайн: Потапенко О.В. г.Бахмут;
Художник: Македонский А.Н. г.Часов Яр;
Вёрстка: Ситников А.В. г.Киев;
Издатель: Федоров О.Н. г.Киев.
Благодарю всех моих друзей, за финансовую помощь и за нужные советы.
Спасибо всем тем, кто ни разу и ни в чем мне не отказал. Такие отношения дорогого стоят.Спасибо
Зображення
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1289812087721573&set=a.729989733703814.1073741828.100000783829374&type=3&theater
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 897
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 30 квітня 2017 23:02

НАШИ
ТЕРЯНИК АННА

Зображення
ЛІРА. Видавництво та друкарня добавил(-а) 7 новых фото.
28 апреля в 17:03 ·
Книга и автор, которыми гордимся. 💙💛
Вторая книга Анна Теряник продолжает тему «Попутчиков», очерков-бесед автоволонтера с раненными ребятами по пути из АТО. В основу книги положены личные переживания попутчиков Ани, их мысли о будущем, планы, которые переосмыслены и переоценены на войне…
Каждая книга из тиража уникальна, как и Попутчики Ани. Каждая книга – один герой. На форзац вынесены посвящения, имена солдат – героев книги, которые были взяты просто из телефонных контактов автора. На корешке – фрагмент настоящей ткани военной формы Наших. На каждой обложке – оригинальная текстура военной формы с рисунком «пиксель».
Так, откровенные рассказы Анны Теряник и наше творческое оформление «Наших» в тандеме с лучшим дизайнером Misheal D Kislov вскоре будут презентованы в Днепре, а также в Киеве на фестивале Книжковий Арсенал.
А пока книгу можно приобрести у нас на сайте по ссылочке: http://lira.dp.ua/product/nashi
https://www.facebook.com/liradnipro/posts/602975269911548
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3874
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення AppS » 31 травня 2017 00:18

прочитав книгу "Сапери"
не вершина художнього писменства, але щось таке невловиме. Ну от наче як при перегляді "Generation Kills"
власне по ній легко можна було б серіальчик на серій 6 зняти.

http://academia-pc.com.ua/product/saper ... -akademiya
Сапери. Повість (ВЦ «Академія»)
Сергій Гридін
Зображення
Анотація

НЕ ДЛЯ ВІЙНИ НАРОДЖЕНІ

Вони йшли на війну не так, як добровольці й мобілізовані першої хвилі. Четверта хвиля повихоплювала зі спалень і тих, хто на війну не збирався. Звичайних чоловіків, не для війни народжених. Та коли кличуть, вони не ховаються. Йдуть, бо чоловікам інакше не личить. Бо війна — чоловіча робота. Хоч і не всі такі.

Їм непросто навчитися жити без піжам і звикнути до солдатського побуту. Складно вбутися там, де всі — нестерпно різні. Де агресія й брутальність зашкалюють. Часом здається, що здичавілість новобранців виштовхує знічену цивілізацію в далекий кут історії. Над усім у них — дух вольниці й інстинкти.

Свавілля верховодить, поки обставини не ставлять їх у стрій. Поки війна не нагадає про ціну життя. І чому вони там. Тоді приборкують норови, знаходять голови і беруться за роботу.
Їх уже не збити з толку, коли вони — солдати. Бо за ними — земля, країна й рідня. А над ними — Бог, якому відсилають молитви.

Випробування війною пробуджує справжність людини і солдата. Нещодавній покидьок нищить у собі себе потворного. Вчорашній пофігіст, забуваючи про себе, рятує товариша. Неприятелі стають побратимами.

Саме про чоловічий вимір війни ця повість. Про те, якими чоловіки приходять у військо, як поводяться і якими стають. Про псевдочоловіче, брутальне і не тільки…

Її автор знає цю війну як командир саперного взводу. Тому повість вражає тонко спостереженими деталями. І неприкрашеною правдою, яку бачить тільки письменник.

Не варто шукати в «Саперах» банальну правду фактів. Усі події і герої повісті — вигадані. У ній правда життя на війні.
Психологічна правда війни.
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 897
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 03 червня 2017 01:58

11.06.2017 р. о 12-00 в Сєвєродонецькій Міській публічній бібліотеці (проспект Центральний, 54) відбудеться Творча зустріч з бійцем добровольчого батальйону особливого призначення «Золоті ворота» ПЕТРОМ БИЛИНОЮ, в рамках якої - Презентація його книги-нотатника «ВІЙНА КЛИЧЕ. СТАНЬ ПЕРЕМОЖЦЕМ». Ця книга – документ нашого часу, що невдовзі, безсумнівно, стане одним із джерел для дослідників історії російсько-української війни в Україні, що триває нині. Споглядання воєнних подій, свідком і учасником яких у 2014-2015 роках випало стати авторові цих нотаток, це тло для проникливих роздумів над долею нашої країни, подіями її минулого та сьогодення. В книзі автор згадує і Сєвєродонецьк, де певний час його батальйон перебував в дитячому таборі «Гагарінець», що знаходиться в с. Щедрищево.
ВХІД ВІЛЬНИЙ.
https://www.facebook.com/doholodnogojaru/posts/1137737882998389?pnref=story
 

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3874
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення AppS » 12 червня 2017 08:38

Новий роман Сергія Жадана вийде у вересні. Він називається «Інтернат» і розповідає про російсько-українську війну очима вчителя з Донбасу. Автор відповів InKyiv про те, що за роман на нас чекає.
http://inkyiv.com.ua/2017/06/naroditisya-na-skhodi/
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

Аватар користувача
кювернат Ювяшжт
Member
Member
 
Повідомлень: 6084
З нами з:
18 червня 2006 18:52
Звідки: Київ

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 17 червня 2017 23:48

У Сумах презентують «Широкинську операцію»
Зображення
http://azov.press/ukr/u-sumah-prezentuy ... -operaciyu
 

cancer
Member
Member
 
Повідомлень: 897
З нами з:
12 квітня 2011 19:46
Звідки: Kreis Bachmut

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення cancer » 04 липня 2017 09:42

[quote]
Зображення
Єлізавета Гончарова —«Десь поруч війна»
Єлізавета Гончарова — кореспондентка газети «Донбасс», після окупації Донецька пише для видань «Дзеркало тижня», «ОстріВ», «Голос України» тощо. Спеціальна кореспондентка «Українського тижня».

Книга «Десь поруч війна» — це мозаїка людських історій із прифронтових територій, — історій дуже різних, неоднозначних, які потребують незамуленого погляду. Насамперед цей художній репортаж про людей, чиї життя були ґвалтовно змінені воєнними діями, чий побут і сім’ї були зруйновані, чиї діти, ба навіть домашні улюбленці не уникнули насильницького впливу. Зрештою, ця книжка — це нерозчуте багатоголосся тих, хто й далі живе, доки десь поруч війна.
[url]https://www.facebook.com/events/1706045836364458/?acontext=%7B%22source%22%3A5%2C%22page_id_source%22%3A111765068937786%2C%22action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22main_list%22%2C%22extra_data%22%3A%22%7B%5C%22page_id%5C%22%3A111765068937786%2C%5C%22tour_id%5C%22%3Anull%7D%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7D[/url]
 

Поперед.

Повернутись до ООН та далі

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість