Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Модератор: Global Moderators

Sibum
Member
Member

Re: Книги про війну в Україні 2014-... (мемуаристика)

Повідомлення Sibum » 30 березня 2018 16:22

Зображення

Богдан Кушнір. На лінії зіткнення. Любов і ненависть

Окрім свого доброго імені, Семен Вергун втратив усе — здоров’я, роботу, сім’ю, квартиру — й залишився на роздоріжжі спустошеного життя. Успішний мисливець на таємниці, офіцер стратегічної розвідки, який працював під дипломатичним прикриттям, він опинився в епіцентрі гучного скандалу. Противники із російської контррозвідки намагалися знищити його фізично, але він дивом вижив після подвійної дози невідомого психотропного препарату. Відгородившись від світу, Семен оселився на занедбаній лісовій дачі й прагнув помсти. Людині, яка все втратила, вже ніщо не страшне. Офіцер- розвідник Вергун знаходить відраду на фронті, де зашкалює адреналін й життя наповнюється зовсім іншим змістом. Він таки зустрівся зі своїм особистим ворогом віч-на- віч під час боїв на Сході України, та полювання на нього закінчується несподіваною розв’язкою: у цьому божевільному світі війни любов долає ненависть... Роман створено на основі реальних подій.

https://folio.com.ua/books/Na-liniyi-zitknennya-Lyubov-i-nenavyst

Sibum
Member
Member

Повідомлення Sibum » 30 березня 2018 16:26

Зображення

Володимир Глухів ."РнР. Реєстр непотрібних Речей"

На зламі часів змінюються міста і країни, вулиці й площі. Але головне — змінюються люди. Банальне твердження: жити треба не минулим. Жити треба, як мінімум, теперішнім. А бажано — майбутнім. І тут постає питання: чи можна впустити в себе нове, не позбувшись старого? Відповідь очевидна. Спочатку треба позбутися мотлоху. Та чи не замучить ностальгія, коли буде потрібно відпустити у Вічність щось іще недавно начебто комфортне, звичне?..
Сюжет роману охоплює часи Майдану, службу в Нацгвардії, Збройних Силах та ще деякі події із життя автора. Але не шукайте тут сухих хронологій, бо ця книга — про любов, про те, як, подібно до колишньої гусениці, що залялькувалася, можна вилізти з оболонки й освятити цей прекрасний світ польотом власної свободи.

https://folio.com.ua/books/RnR

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 20 квітня 2018 11:06

Побратими. Історії українських воїнів.
http://viysko.com.ua/wp-content/themes/abfenix/bookdownload.php?place=B4R62qD8zqc3V69I

Відчайдухи. Історії українських воїнів.
http://viysko.com.ua/wp-content/themes/abfenix/bookdownload.php?place=iq7LA9rjYw75HQWF

Наші. Історії українських воїнів
http://viysko.com.ua/wp-content/themes/abfenix/bookdownload.php?place=vVyYFDNoNIlU0jZF

Пророцтво Жанни. Історії українських воїнів.
http://viysko.com.ua/wp-content/themes/abfenix/bookdownload.php?place=uxhVVb6Z3Z5KTKF4

Yuriy Poltavets
Member
Member

Повідомлення Yuriy Poltavets » 07 травня 2018 20:55

Sibum написав:Цікава для мене тема. Раджу придбати, бо наклад невеликий, книгу-щоденник спогадів артилериста Петра Солтиса "370 днів у камуфляжі. Записки артилериста"

Книга подібна до спогадів снайпера А. Мамалуя, але в ній розкривається повсякденна робота воїнів-артилерістів. Мені сподобалася.

Sibum написав:Книга подібна до спогадів снайпера А. Мамалуя, але в ній розкривається повсякденна робота воїнів-артилерістів. Мені сподобалася.

Так, дійсно. Життєво написана.

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 10 травня 2018 19:58

Волонтери презентували збірку коміксів "Звільнення Маріуполя"

Волонтери презентували збірку коміксів "Звільнення Маріуполя"
У збірнику представлені свідоцтва солдатів, які 9 травня 2014 року звільняли прифронтове місто від проросійських ополченців
Сьогодні, 10 травня, у Маріуполі відбулася презентація збірки коміксів "Звільнення Маріуполя", організована волонтерами з Білої Церкви.

Героями коміксів стали солдати 72-ї окремої механізованої бригади, які брали участь у визволенні 9 травня 2014 року прифронтового міста від прихильників "російської весни". Відео з їхньою "літаючою" БМП облетіло всю Україну, за кермом бойової машини був солдат строкової служби Дмитро Ворона.
Сама графічна історія являє собою реальні фотографії з реальними героями нинішньої війни. Фотографії обробили і супроводили прямою мовою героїв, щоб вийшов повноцінний комікс.

— Волонтери записали з наших слів історію тих подій, а потім трансформували їх у комікс, щоб діти і всі бажаючі дізналися правду про "російську весну", — говорить Дмитро Ворона.

У Маріуполі на героя чекав сюрприз від місцевих волонтерів — медаль "За оборону Маріуполя". Нагороду Дмитру вручав військовий комісар Донецької області Олександр Сергєєв
Комікс про звільнення українського форпосту передали до бібліотеки і школи Маріуполя.

Нагадаємо, 9 травня 2014 року в прифронтовий Маріуполь увійшли Нацгвардія, батальйон "Азов", а також 72-а механізована бригада. Це стало початком операції зі звільнення міста від бойовиків "ДНР".
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://qha.com.ua/ua/viina-bezpeka/volonteri-prezentuvali-zbirku-komiksiv-quot-zvilnennya-mariupolya-quot/31054/

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 15 травня 2018 08:47

видавництво Джура, на жаль, книги суржиком:
http://dzhura.net/

Леся Орляк – авторка вражаючої історії про війну на Донбасі. «Ти зробив усе, що зміг» - таку назву має книга, презентація якої відбулася на цьогорічному книжковому форумі у Львові. Її син – Олександр Орляк, боєць 128-ї бригади. Він загинув 6 лютого 2015 року під час мінометного обстрілу в Дебальцевому. Книга вийшла друком у видавництві «Джура» (директор Василь Ванчура) напередодні дня народження Сашка. Пропоную вашій увазі інтерв’ю Тетяни Тетери з Олександрою Орляк.
https://www.tenews.org.ua/post/view/150 ... dra-orlyak
Зображення
=====

http://dzhura.net/features/item/115-%D0 ... D0%B8.html
https://www.facebook.com/doholodnogojaru?fref=ufi
"Війна кличе. Стань переможцем! Нотатки на полях російсько-української війни". Книга нотаток бійця добровольчого батальйону особливого призначення «Золоті ворота» [b]Петра Билини [/b]— документ нашого часу, що невдовзі, безсумнівно, стане одним із джерел для дослідників історії російсько-української війни, що триває нині. Спокійне споглядання воєнних подій, свідком і учасником яких у 2014–2015 роках випало стати авторові цих нотаток, це тло для проникливих роздумів над долею нашої країни, подіями її минулого та сьогодення. Пропонуємо прочитати уривок книги про війну сьогодення, яка є документом в очах історії.
Зображення
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 16 травня 2018 22:34

В Киеве состоялась презентация фотокниги «Донбасс и Мирные». Это 11 историй о боли и страданиях. О сгоревших домах и обугленных надеждах. О мужестве и героизме, которые проявили мирные жители, пострадавшие в результате военных действий на Донбассе.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 23 травня 2018 10:21

Бібліотека отримала видання «Київський козацький полк імені Т. Г. Шевченка (БУК) в АТО»
http://lucl.kiev.ua/index.php/1411-bibl ... -buk-v-ato
видання «Київський козацький полк імені Т. Г. Шевченка (БУК) в АТО» від добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т. Г. Шевченка ККПШ БУК. Видання було створено колективом Національного музею історії України у Другій світовій війні. Книга розповідає про історію створення та військову діяльність Київського козацького полку ім. Т. Г. Шевченка (БУК) від Майдану до Сходу, бійців добровольчої козацької роти спецпризначення ім. Т. Г. Шевченка та їхню участь у боротьбі з російським агресором у зоні АТО на Сході України протягом 2014-2017 рр.

Зображення
https://www.youtube.com/watch?v=OhhUK-2ioac
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Lupus Vulgaris
Member
Member

Повідомлення Lupus Vulgaris » 26 травня 2018 12:03

Автор книги "Війна кличе. Стань переможцем! Нотатки на полях російсько-української війни" -- мій однополчанин. Книга правдива і я її раджу всім.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 30 травня 2018 10:35

https://slid.com.ua/
Слiди на дорозi
В. Ананьєв
Зображення

Унікальна жива книга! Перша жива книга про війну на Сході України. Ти, шановний читачу, відчуєш, як у твоє БМД влучає РПГ, ти будеш намагатися допомогти пораненому товаришу, ти відчуєш атмосферу напруги, знаходячись в оточенні, ти будеш читати справжній лист дівчини своєму коханому на фронт. І для цього тобі потрібна лише книга «Сліди на дорозі» та смартфон. Близько 100 QR кодів розставлені по тексту, дозволять вам поринути у події, описані в книзі. Ви зможете побачити на своєму смартфоні оригінальні відео та фотоматеріали реальних подій, що описані в книзі. Жодної постанови, увесь матеріал був знятий на фронті в 2014 році. Пориньте у життя головного героя з головою, відчуйте книгу своєю душею.

Мене звати Валерій Ананьєв. Мені 24. Я колишній солдат, десантник 25-ї бригади. Близько трьох років свого життя я провів на війні.

На війні мені виповнився 21 рік, потім 22, а там і 23. Краматорськ, Шахтарськ, Дебальцево, Вуглегірськ, Жданівка і ще чимало населених пунктів, поряд з якими мені довелося брати участь в боях. Я «народився в сорочці». Було чимало ситуацій, після яких все мало закінчитись сумно, але… Наприклад, в мою машину, бід час одного зі штурмів, влучило дві РПГ, але я вижив, як і всі, хто був поряд зі мною.

Але я не просто воював. Я знімав. Знімав відео і фото, знімав воєнний побут і бойові дії, своїх побратимів, місцевість, події. За три роки в мене накопичилися гігабайти матеріалів. Деякі з них ви бачили, але більшість відео не бачив ніхто.

Я пустив війну у свою свідомість і вона повністю зруйнувала моє світосприйняття. Шлях виходу з цього стану йшов через роздуми, емоції, важкі спогади, важкі рішення, розуміння того, як я став залежним від війни, розуміння того, що я насправді пережив за ці три роки.

Цей гримучий коктейль емоцій, спогадів переживань я виплеснув на папір. Я ділюся з вами цілим світом, світом, якого більшість з вас ніколи не бачили і не відчували. Вдалося придумати ідею, як поєднати купу відзнятого матеріалу з написаним світом. За допомогою QRкодів ви зможете побачити більшість подій, які описані в книзі. Я хочу, щоб ви поринули в цей світ, відчули всіма фібрами душі переживання головного героя.

Я писав цю книгу 2,5 роки. Публікував деякі уривки з неї на своїх сторінках у соцмережах. Дехто з вас вже вподобали ці оповідання.

Сьогодні ви маєте змогу першими доторкнутись до того, на що я витратив стільки фізичних і моральних сил.

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 21 червня 2018 20:33

Зображення
cьогодні, 3 червня, у Києві у рамках Книжкового арсеналу відбулась презентація документальної хроніки «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту».

Книга, яка створена на волонтерських засадах, зібрала у собі свідчення учасників однієї з найгероїчніших та найтрагічніших операції початку бойових дій на сході України.

«Десятки годин диктофонних записів, які допомагали розшифровувати волонтери на окупованих територіях», — зазначила одна з координаторок проекту Анастасія Глотова, — «Нам надсилали тисячі фотографій, з яких лише частина увійшла до книги»

Книга містить більш ніж 140 історій, в основі яких лежать спогади очевидців та безпосередніх учасників подій, пов’язаних з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів.

«Команда протягом 2016-2018 років записувала спогади учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків. На основі свідчень військових підготували унікальні картосхеми, що ілюструють основні операції. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів та перелік загиблих бійців із описуваних подій», — зауважив координатор проекту Сергій Глотов. — «Я завдячую людям, які боронили моє місто. І це лише мала данина вдячності захисникам Луганського аеропорту».

Організатори проекту висловили слова подяки усім, хто допомагав й брав участь у створенні та реалізації документальної хроніки, зокрема слова вдячності звучали в адресу Командування Десантно-штурмових військ ЗС України.

У свою чергу, начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України підполковник Богдан Сеник подякував усім упорядникам та реалізаторам проекту за самовіддану роботу й відзначив важливість такого просвітницького та інформаційно-патріотичного видання, адже книга відкриває нові героїчні сторінки сучасної історії України та роль Збройних Сил України в захисті від російського окупанта.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України
http://www.mil.gov.ua/news/2018/06/03/persha-prezentacziya-dokumentalnoi-hroniki-u-vognyanomu-kilczi-oborona-luganskogo-aeroportu/

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 18 липня 2018 13:47

Кризовий медіа центр "Сіверський Донець"
11 июля в 14:59 ·
Книжка про війну на Донбасі «Жити всупереч»:
презентація з орігамі
16 липня о 15:00 у приміщенні кризового медіа-центру «Сіверський Донець» (пр. Центральний, 54) відбудеться презентація збірки звітів шести правозахисних організацій «Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі». Приміщення медіа-центру буде задекороване паперовими фігурами, виконаними у стилі орігамі. Під час заходу автори пояснять, як це пов’язано із правозахисною тематикою.
У презентації візьмуть участь автори видання:
Олена Ніжельська, депутатка Сєвєродонецької міської ради, дослідниця кризового медіа-центру «Сіверський Донець»
Катерина Котлярова, дослідниця Східноукраїнського центру громадських ініціатив, у минулому – учасниця АТО
Наталія Каплун, дослідниця Благодійного Фонду «Восток-СОС».
«Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі» ‒ це збірка правозахисних звітів про проблеми, з якими стикається цивільне населення внаслідок збройного конфлікту на сході України. Це насамперед такі, що стали наслідком обстрілів міст, селищ та сіл, розміщення військової техніки у зонах проживання цивільного населення, та надання медичної допомоги пообіч лінії розмежування.
«Війна - це не лише військові дії. Війна - це долі простих громадян, життя яких повністю змінилося за останні чотири роки. Наше дослідження саме про такі долі і про те, як жити далі людям, яких бепосередньо торкнулася війна. Також ми сподіваємось, що результати дослідження стануть частиною дискусії по те, як нам долати наслідки війти і будувати стійкий мир в нашій країні.» – зазначає одна з авторок видання Олена Ніжельська.
У збірці звітів проаналізовано національне законодавство та міжнародно-правові норми, вплив конфлікту на рівень життя жителів Донбасу. Автори також напрацювали рекомендації для відповідальних установ, організацій та інституцій, які вповноважені вплинути на зазначені у звітах проблеми.
Автори звітів – дослідники шести українських громадських організацій, що входять до складу правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».
До участі у презентації запрошуються громадські активісти, журналісти, представники правоохоронних органів та всіх охочих і небайдужих до поточної ситуації на сході України.
Презентація та видання звіту «Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Україна) за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Зображення

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 29 липня 2018 21:43

Цікавий прклад аматорської творчості
https://www.facebook.com/groups/PzFasto ... 410286110/

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 05 вересня 2018 01:43

Зображення
Книга Саур-Могила: последний рубеж — Жирохов М.: Аннотация

Курган Саур-Могила является знаковым местом для всего Донбасса. Мало того, что это высшая точка Донецкого кряжа, так оно еще буквально дышит историей. Несколько сотен лет тому назад именно Саур-Могила становилась той точкой, откуда казаки спасали от разорения татарской ордой всю территорию нынешней Украины. В годы второй мировой войны она стала символом мужества советских солдат и некомпетентности командования. Вряд ли кто-то мог предположить, что буквально через семьдесят лет история повторится и курган станет последним форпостом на пути алчного соседа. Предлагаемая книга является первым комплексным изложением событий кровавого лета 2014 года на приграничных территориях и посвящена памяти всех тех, кто в очередной раз в истории подтвердил воинский дух украинского народа и его любовь к родине.

Предисловие

Вступление

Перед бурей

Точка невозврата

Цель - граница

Первый штурм Саур-Могилы

Горячий июль

Высоты и все, все, все…

Зеленополье

Битва за небо

Второй штурм Саур-Могилы

Рождение легенды

Бесконечная череда штурмов

Дорога из ада

После штурма

Российское вторжение и кровавое падение Степановки

Оборона

Бой 19 августа

Коренной перелом - 20 августа

Агония

Выход

«Харьковская» группа

Группа Гордийчука

Судьбы

Приложение №1. Документы из личного архива начальника медицинского пункта 1 БТГр 51 омбр старшего лейтенанта Назария Гординяка

Приложение №2. Потери силовых ведомств (погибшими и пропавшими без вести) при проведении военной операции непосредственно в районе Саур-Могилы (июнь-август 2014 г.)

Список использованных в работе сокращений и аббревиатур
http://www.war-book.com.ua/katalog/v-ys-ko-ukra-ni/saur-mogila-posledniy-rubezh

cancer
Member
Member

Повідомлення cancer » 10 вересня 2018 22:24

Книгу львівського автора про війну на Донбасі презентують у зоні ООС
Перша презентація книги «Карателі», написаної львівським журналістом, учасником АТО Владом Якушевим, пройде 13 вересня у прифронтовій Мар’їнці.

У книзі описуються події 2015-2016 років, що відбувались на ділянках фронту, яку захищала 14-та ОМБР, де Влад Якушев служив на посаді керівника прес-служби.

Але сам автор наголошує, що книга не стільки про війну, скільки про людей на війні. Як вони, залишивши мирні професії, опановують мистецтво війни, як змінюються при цьому їхнє світосприйняття, як міняються долі.

«Більшість подій, описаних у книзі, відбувались у Мар’їнці у 2015 та 2016 роках, тому історія книги повинна початись там, де все і сталося», – каже Влад Якушев.

Книга була надрукована видавництвом «ДІПА» (м. Київ).

Завдяки акції «Допоможи «Карателям» потрапити на фронт», автору вдалося за пільговими цінами викупити у видавництва 140 книг. Частина з них буде відправлена у військові підрозділи на передовій, частину автор особисто привезе у Мар’їнку, щоб безкоштовно вручити військовослужбовцям, які захищають місто, передати у школу та міську бібліотеку.

Зазначимо також, що перші глави з книги «Карателі» раніше вже були опубліковані у блозі Влада Якушева на сайті ІА ZIK. https://zik.ua/news/2018/09/05/knygu_lvivskogo_avtora_pro_viynu_na_donbasi_prezentuyut_u_zoni_oos_1400551

Поперед.Далі

Повернутись до ООН та далі

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість