Катастрофа Boeing 777 рейс MH17

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Катастрофа Boeing 777 рейс MH17

Повідомлення Adam » 21 грудня 2017 08:30

MI6: установка, з якої збили "Боїнг", має російське походження
Середа, 20 грудня 2017, 23:22

У британській розвідці MI6 заявили, що ракетна установка, з якої збили малазійський літак рейсу MH17 над Донбасом, має російське походження.

Про це йдеться у щорічній доповіді комітету з розвідки й безпеки парламенту Великої Британії, передає "Радіо Свобода".

"Росія веде інформаційну війну в масовому масштабі. Один із ранніх прикладів цього – надзвичайно інтенсивна, багатоканальна спроба пропаганди, щоб переконати світ у тому, що Росія не несе відповідальності за збиття літака MH17 (абсолютна неправда: ми знаємо, і не маємо ніякого сумніву, що російські військові надали і згодом вивезли назад ракетну пускову установку)", – пишуть у звіті.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 30 січня 2018 21:06

Семьи жертв крушения MH17 выиграли миллионный иск против Игоря Стрелкова

Родственники 25 погибших в катастрофе малайзийского Boeing под Донецком выиграли судебное дело в США против бывшего министра обороны самопровозглашенной Донецкой народной республики Игоря Гиркина (Стрелкова).

Об этом говорится на сайте нидерландской ZEMBLA — программы телеканала VARA, который специализируется на журналистских расследованиях. О решении суда журналисты узнали от адвоката заявителей.

Коллективный иск семей погибших был подан в Окружной суд Северного округа Иллинойса, США, летом 2015 года. У погибших, родные которых обратились в суд, было гражданство США и Нидерландов.

Адвокат заявителей настаивал, что бывший министр обороны ДНР несет всю полноту ответственности за крушение самолета MH17 в июле 2014 года на юго-востоке Украины.

В декабре 2017 года суд иск удовлетворил. В решении судьи сказано, что экс-министр должен выплатить каждому из заявителей по $20 млн — $10 млн в качестве моральной компенсации и еще $10 млн в качестве компенсации причиненного им ущерба.

Вероятность того, что семьи погибших получат такую компенсацию, «фактически равна нулю», отмечает ZEMBLA. Выигравшие дело родственники настаивают, что решение имеет символическое значение и позволяет привлекать внимание к авиакатастрофе. «Это важно с эмоциональной точки зрения», — заявил журналистам один из заявителей.

«Если эти люди каким-то образом заставят меня выплачивать деньги, то мне придется прожить следующую тысячу лет. Больше комментировать мне нечего», — заявил РБК Игорь Гиркин, отвечая на вопрос о результатах судебного дела.
Зображення

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 30 січня 2018 22:33

Вони б ще на острові Тонга судилися. Срамота :bad: от чого тільки голландські суди води до писка понабирали?
Я сам собі Петлюра!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 14 березня 2018 22:11

MH17: Росіяни заплатили "диспетчеру", який звинуватив Україну - ЗМІ
Середа, 14 березня 2018, 15:24

Журналісти знайшли чоловіка, що представлявся "іспанським диспетчером" і розповідав в ефірі російських телеканалів про український слід в загибелі рейсу MH17 на Донбасі.

Про це у середу повідомляє Радіо Свобода.

Розслідування було проведене Радіо Свобода і групою румунських журналістів-розслідувачів RISE Project.

"Диспетчер Карлос, який нібито працював у київському аеропорту Бориспіль і писав в твіттері під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing, виявився людиною на ім'я Хосе Кароса Барріос Санчес. Він має судимості в Іспанії і був заарештований у Румунії за шахрайство", - пише видання.

Вказується, що російська пропаганда активно примножувала різні версії катастрофи.

"Одна з них базувалася на повідомленнях "іспанського диспетчера", який не тільки писав в твіттері, але й був показаний в ефірі іспанського підрозділу каналу Russia Today. Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним в WhatsApp. Він стверджує, що отримав в загальному 48 тисяч доларів з російських джерел, як плату за свою роль "іспанського диспетчера Карлоса"", - пише Радіо Свобода.

Також Санчес запевняє, що може надати докази, які підтверджують зв'язок росіян з обліковим записом @spainbuca в твіттері, а також банківські дані і записи розмов з працівниками Russia Today.

Хоча він так і не надав їх на прохання авторів розслідування. RT заперечила, що коли-небудь здійснювала такі платежі.

Зазначається, що історію про "іспанського диспетчера" використав також і президент Росії Володимиром Путіним в розмові з режисером Олівером Стоуном.

Очільник Кремля сказав, що за катастрофою малайзійського "Боїнга" над Донбасом міг спостерігати диспетчер "іспанського походження" з аеропорту Києва, який нібито бачив бойовий літак поруч з рейсом MH17.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 березня 2018 09:23

У Нідерландах готують підґрунтя для вердикту у справі MH-17 – ЗМІ
Четвер, 22 березня 2018, 01:37

Уряд Нідерландів готує законодавче підґрунтя для судового переслідування будь-яких підозрюваних у причетності до катастрофи малайзійського "Боїнга".

Про це повідомляє Bloomberg.

"Міністерство юстиції Нідерландів надасть можливість допитів у суді, допит підозрюваних може вестися за допомогою відеоконференцій, якщо не буде можливості доставити їх до Гааги", – йдеться у повідомленні.

Розглядом справи може зайнятися окружний суд Гааги. Процес вестиметься англійською мовою.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 04 квітня 2018 06:57

Голландия представила выводы экспертов о снимках с радаров России по MH17

«Запущенная из «Бука» ракета необязательно должна быть видна радиолокационным станциям Усть-Донецка (поселок в Ростовской области России). Ракета отсутствует на изображениях с радаров в силу свойств полета, в частности, скорости», — говорится в опубликованном на сайте голландской прокуратуры 3 апреля заявлении Международной следственной группы (JIT). Следственная группа состоит из представителей следственных и юридических органов Нидерландов, Австралии, Бельгии, Малайзии и Украины, которые расследуют обстоятельства крушения малайзийского лайнера MH17, который был сбит 17 июля 2014 года в небе над Донбассом.

Из-за того что скорость ракеты намного выше, чем скорость самолетов гражданской авиации, такие скоростные объекты вообще не видны на изображениях из-за настройки радаров, говорится в заключении (.pdf), подготовленном двумя независимыми экспертами в качестве оценки выводов международных следователей. Также они указали, что на снимках с радаров вблизи MH17 не были видны другие самолеты.

О том, что пассажирский самолет был сбит ракетой 9M38, выпущенной из зенитно-ракетного комплекса «Бук», JIT сообщила в сентябре 2016 года. Ракеты была выпущена с поля, расположенного рядом с поселком Первомайский в восточной части Украины. В свою очередь, Минобороны в сентябре 2016 года показало кадры с российских радаров в день крушения MH17. Представитель ведомства говорил, что российский радар в день крушения лайнера обнаружил дрон («Орлан-10»), поэтому должен был обнаружить и ракету. В ответ Международная следственная группа сообщила о том, что полетные характеристики дрона больше соответствуют характеристикам полета гражданских самолетов, а не ракете «Бук», что объясняет, почему дрон был обнаружен, а ракета — нет.

Представители России также ранее заявляли, что ракета не видна на снимках радара из-за того, что не могла быть пущена из района села Первомайское. В августе 2017 года представитель российской генпрокуратуры говорил, что, если бы она была выпущена из этого района, ее было бы видно на данных с Усть-Донецкой станции.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 04 квітня 2018 06:59

«Алмаз-Антей» ответил на выводы экспертов о снимках с радаров с MH17

Российский радар в Ростовской области обладал техническими возможностями для фиксации запуска ракеты по лайнеру Boeing 777 авиакомпании Malaysia Airlines, сбитому в небе над Донбассом 17 июля 2014 года. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на заявление корпорации «Алмаз-Антей», производителя зенитно-ракетных комплексов «Бук» и различных радиолокационных станций.

Вместе с тем радиолокационная система не смогла зафиксировать пуск ракеты. «Анализ первичной радиолокационной информации трассового радиолокационного комплекса «Утес-Т» показывает, что объектов, двигающихся к самолету Boeing-777 с восточного направления, первичным радиолокатором ТРЛК «Утес-Т» не обнаружено», — говорится в заявлении корпорации.

В «Алмаз-Антее» заявили, что если бы «Бук» запустил ракету из района, на который указывает следственная группа, то российский радар смог бы зафиксировать ракету, так как она двигалась бы со скоростью 600–620 м/с. Этот показатель «уверенно входит в диапазон работы радиолокационного комплекса, а значит, был бы в обязательном порядке зафиксирован».
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 09 квітня 2018 23:37

ЗМІ оприлюднили нові докази причетності російського військового до катастрофи МH17
Понеділок, 9 квітня 2018, 06:30

Журналістам вдалося отримати нові докази причетності до катастрофи МH17 російського військового Сергія Дубинського ("Хмурий").

Про це йдеться у новому матеріалі "Донбас.Реалії".

"Міжнародна слідча група і українські правоохоронні органи поки не називають імен людей, причетних до теракту проти малайзійського "Боїнгу" рейсу MH17 влітку 2014 року.

У той же час, журналісти і міжнародні дослідницькі організації ідентифікували як мінімум одного з фігурантів цієї справи. Мова про російського військового Сергія Дубинського", – наголошується у розслідуванні.

"Радіоперехоплення СБУ, відео очевидців та висновки Міжнародної слідчої групи – усе це допомогло "Донбас.Реалії" в точності відтворити маршрут російської зенітно-ракетної установки "Бук", – повідомляють журналісти.

Зібрані відеодокази дозволяють стверджувати, що комплекс переміщався по контрольованій бойовиками території у сторону селища Первомайський, звідки і був зроблений постріл.

Повідомляється, що у звіті слідчих детально представлені перехоплення розмов учасників теракту.

Людина, яка дає вказівки про транспортування "Бука", на записах СБУ з'являється під позивним "Хмурий". Одним з перших у своєму розслідуванні його ідентифікував керівник громадської організації "Європростір" Олег Батурин.

"Він був, фактично, одним із архітекторів управлінських військових органів в "ДНР". Потім на базі цих відділів, які він створив, він сформував так зване Головне розвідувальне управління "ДНР", яке сам й очолив", – розповів журналіст.

Батурин з'ясував, що справжнє ім'я "Хмурого" – Сергій Дубинський. Спочатку радянський, а потім і російський військовий – полковник Головного розвідувального управління Генерального штабу Росії.

Керівник громадської організації "Європростір" додав, що йому вдалося отримати документи, які підтверджують – на Донбасі Дубинський залишався чинним російським військовослужбовцем.

"Про це він засвідчив сам у своєму клопотанні до Південного військового округу РФ про видачу йому коштів на придбання житла як військовослужбовцю.

Він у цьому клопотанні вказав свій особистий номер і період служби у збройних силах Радянського Союзу і Російської Федерації по грудень 2014 року", – зазначив журналіст.

У ході розслідування Батурину також вдалося дізнатися, що до війни Дубинський жив у Донецькій області у селищі Велика Новосілка.

"Донбас.Реалії" поспілкувалися з місцевими, які розповіли, що особисто знають "Хмурого".

Житель Великої Новосілки Олександр Васильович розповів, що дружив з Дубинським з дитинства. Чув про звинувачення на його адресу, але не вірить, що той брав участь у підготовці атаки на "Боїнг".

"Дуже хороший, нормальний хлопець. Я вважаю те, що про нього там кажуть всіляке, що він ракету привіз... Ну, хто пенсіонеру довірить "Бук"?" – дивується він.

Водночас він підтвердив інформацію про службу "Хмурого" у російській армії і уточнив, що Дубинський до Донбасу брав участь як мінімум ще в трьох військових конфліктах.

За словами місцевих, з Великої Новосілки Дубинський поїхав ще задовго до початку війни на сході України. Квартиру матері змінив на приватний будинок в сусідньому селищі.

Останнім місцем проживання Сергія Дубинського в Україні став двоповерховий будинок у селищі Сторожеве.

Журналісти з'ясували, що будинок порожній – "на вигляд одразу помітно, що житло давно занедбане".

Сусід по двору, який переїхав в Сторожеве після початку бойових дій і колишніх господарів не застав, повідомив, що у Дубинського в Україні залишився рідний брат.

"А ось брат, Роман, він у Києві і теж якийсь військовий. І він через рієлтора цей будинок продає. Але Роман і Сергій начебто, на цьому ґрунті політичному, вороги. Той за Україну, а той за "ДНР", – розповів сусід.

Підкреслюється, що змоменту атаки на МH17 Роман Дубинський, рідний брат російського полковника, якого називають причетним до атаки, жодного разу не давав інтерв'ю. Він уперше погодився на відверту розмову з журналістами.

"Я можу розповісти вам все, про що ви запитаєте. Про мої взаємовідносини я розкажу", – сказав Роман.

Він не приховує, що його брат дійсно був російським військовим і воював на боці бойовиків у 2014 році. Про це "Хмурий" казав йому особисто.

"Він мені сам подзвонив і сказав, що він "зараз в ДНР". Я кажу, "а що ти там робиш, сенс?" Я принципово не розумію. У мене інша позиція – повністю проукраїнська", – заявив брат російського полковника.

Ще один діалог з братом у Романа відбувся після того, як в ЗМІ з'явилися повідомлення, що "Хмурий" брав участь в транспортуванні "Бука".

"Коли я дізнався про цей літак, я йому теж подзвонив. У мене був його телефон, потім я його видалив. Я йому подзвонив і запитав – хто це зробив? Він мені відповів, що це зробила українська сторона. Ось така була відповідь.

Я кажу: тут і факти є, і записи якісь є. Він сказав, що ми цього не робили, це "провокація", – повідомив Роман в інтерв'ю.

"Донбас.Реалії" попросили прослухати запис перехоплень СБУ, де, нібито, фігурує Сергій Дубинський. Майже одразу родич "Хмурого" дав ствердну відповідь.

"Схожий, так. Те що я чую – так, є схожість, і дужа сильна", – сказав він під час прослуховування записів.

Інших подробиць про життя "Хмурого" він розповісти не може через сімейну сварку. Через неї брати не спілкуються вже більше десяти років. А сам Роман запевняє, що звільнився з армії ще на початку 90-х років.

"Я не знаю, мені це було нецікаво. У нас мама хворіла дуже серйозно раком. І у нього було ставлення до цього дуже своєрідне. І я його в той час для себе викреслив", – стверджує брат російського військового.

У той же час він підтвердив, що нова російська адреса брата, яка з'явилася в пресі, дійсна. Сергій Дубинський поїхав з Донбасу на початку 2015 року і осів на хуторі Великий Лог Ростовської області.

"Донбас.Реалії" знайшли новий притулок "Хмурого", адже раніше він сам публікував знімки будинку в соцмережах. Але розмовляти із журналістами він відмовився.

Роман Дубинський сподівається, що розслідування вдасться довести до кінця. Навіть якщо результат вкаже на його рідного брата.

"Якщо це ви збили літак – ви повинні понести за це покарання. І не буде іншого варіанту ні через п'ять, ні через десять, ні через двадцять років. За триста убитих людей, винні мають понести покарання", – переконаний він.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 16 квітня 2018 17:19

"Хмурий" хизувався побратиму, що його нагороджував особисто Путін
Понеділок, 16 квітня 2018, 14:44

Російський військовий Сергій Дубинський, якого підозрюють у причетності до катастрофи МH17 хизувався колишньому товаришу по службі, що отримав орден з рук президента Росії Володимира Путіна.

Про це йдеться у матеріалі проекту Радіо Свобода "Донбас.Реалії", які наводять свідчення людини, обізнаної про бойовий досвід Дубинського і його діяльність в угрупованні "ДНР".

"Він (Дубинський -ред) нагороджений сімома бойовими орденами. Таких не так і багато в Росії. І він мені розказував, що його орденом нагороджував особисто Путін. І було їх там усього двоє. Він і цей режисер – Міхалков. Він отримував цей орден у цивільному варіанті, а Дубинський у бойовому", – розповів колишній товариш по службі Дубинського Сергій Тіунов.

Зазначається, що в 1985 році Тіунов закінчив строкову службу в радянській армії в розвідувальній роті в Афганістані. В цій же роті, але трохи пізніше служив офіцером Дубинський.

Активно спілкуватися ветерани почали вже з 2000-х років.

У 2014-му Тіунов пішов добровольцем на фронт. А після Іловайська зайнявся звільненням з полону українських бійців. В процесі пошуку потрібних контактів, йому порекомендували зв’язатися з одним впливовим бойовиком, яким виявився Дубинський.

"Донбас.Реалії" зазначають, що на даний час Служба безпеки України завершила розслідування відносно російського полковника Сергія Дубинського, також відомого під позивним "Хмурий".

Слідчі, зокрема, стверджують, що Дубинський створив і протягом 2014 року очолював "управління військової розвідки" "ДНР", куди увійшли бойовики з України, а також представники спецслужб Російської Федерації. Усього – 800 осіб.
Зображення

Поперед.

Повернутись до Агресія РФ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей