Агресія РФ (березень 2014) Анексія Криму

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Re: Агресія РФ (березень 2014) Анексія Криму

Повідомлення Adam » 07 травня 2016 18:58

Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 08 травня 2016 19:21

Гарний фільм. Цікаво через два роки побачити погляд звідти, з Донецька, в контексті - як все починалось.
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 19 травня 2016 09:51

Постпред России рассказал о переброске военных перед присоединением Крыма

В первом квартале 2014 года Российская Федерация срочно перебросила в Крым 9 тыс. военнослужащих, их передислокация происходила по воздуху. Об этом рассказал в интервью DW постпред России при ЕС Владимир Чижов. Дипломат при этом уточнил, что российские военные на территории Крыма в марте 2014 года находились в соответствии с законом.

«В соответствии с двусторонним соглашением между Россией и Украиной от 1997 года РФ получала право на военное присутствие в Севастополе, где располагалась главная база (Черноморского. — РБК) флота РФ, а также по всему Крыму в количестве не более 25 тыс. человек личного состава», — пояснил Чижов. На момент начала крымского кризиса на полуострове располагались 16 тыс. российских военнослужащих, добавил дипломат. «Пробел в 9 тыс. человек был быстро восполнен через отправку дополнительного подкрепления по воздуху», — отметил Чижов.

В этом же интервью Чижов опроверг присутствие действующих российских военнослужащих в Донбассе. Он ответил также на вопрос о россиянах Евгении Ерофееве и Александре Александрове, каждого из которых суд в Киеве приговорил к 14 годам лишения свободы за ведение войны против Украины. Постпред повторил официальную версию Минобороны о том, что на момент задержания Ерофеев и Александровн не были действующими военнослужащими РФ. «Знаете, трудно что-то доказать в деле, где теряются показания, а адвоката одного из обвиняемых убивают на Украине», — ответил Чижов на еще один вопрос журналиста на эту тему.

В феврале—марте 2014 года важные объекты управления и инфраструктуры Крыма были заняты или блокированы военными без опознавательных знаков, которых окрестили «зелеными человечками» или «вежливыми людьми». В Москве отрицали, что эти люди являются российскими военнослужащими. Однако уже в середине апреля в ходе прямой линии президент признал, что за «отрядами самообороны» Крыма стояли «специальные формирования и Вооруженные силы».

В прошлом году в фильме «Крым. Путь на Родину» Путин рассказал, что «отрядам самообороны» в Крыму активно помогали российские военнослужащие. Для того чтобы блокировать и разоружить 20 тыс. человек [остававшихся украинских военных], конечно, нужен определенный набор личного состава, и не просто по количеству, но и по качеству. Нужны были специалисты, которые умеют это делать. Поэтому я дал поручения и указания Министерству обороны, чего скрывать, под видом усиления охраны наших военных объектов в Крыму перебросить туда спецподразделения главного разведуправления и силы морской пехоты, десантников», — говорил президент.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 15 жовтня 2016 12:26

Ландік розповів, хто знав про плани РФ окупувати Луганщину
П'ятниця, 14 жовтня 2016, 20:17

Екс-нардеп-регіонал Володимир Ландік розповів, хто з представників колишньої влади знав про плани Російської Федерації окупувати територію Луганської області.
Інформацію про це Ландік повідомив на перехресному допиті по справі екс-нардепа від ПР, фігуранта "справи Єфремова" Володимира Медяника у ГПУ 6 жовтня , відео якого з'явилося у мережі.
За його словами, після виборів до ВР у 2012 році Медяник входив до складу "ідеологічної та фракційної команди Єфремова".
"Я знаю, що ситуацію про захоплення Луганщини росіянами наперед знав Єфремов (екс-глава фракції ПР, нардеп Олександр Єфремов). Це я знаю з вуст тодішнього губернатора Луганщини Пристюка, який мені про це прямо сказав: "Да, вони прийдуть". Логічно я можу припустити, що Володимир (Медяник) теж міг знати. Мені він цього нікого не казав", - додав Ландік.
Також він заявив, що у помешканні Єфремова була зустріч, на якій був присутній Сергій Глазьєв - радник президента РФ, який фігурує у справі організації гібридної війни з Україною.
"Це було вдома у Єфремова. Там також було найближче оточення Єфремова - Голенко, Пристюк, Лозовський. Там обговорювалося питання входження выйськ РФ на територію України, відокремлення території Донбасу на користь РФ, таких підприємців, як я - таких нав там ціла маса - виганяємо, вбиваємо, а їхній бізнес ділимо, серед "близького кола". Як мені розповідали, я ж сам там присутній не був" , - додав Ландік.
Коментуючи питання щодо інформації про участь саме Медяника в організації чи фінансуванні проведення на території Луганщини у лютому -червні 2014 року акцій протесту проти діючої влади, Ландік заявив: "Я з ним не спілкувався, тому не знаю, що там було. Чути - міг, але це можна сказати чутки".
Згодом в ефірі телеканалу "112 Україна" Ландік заявив, що оприлюднення даного відео в мережі є "тиском" на нього та підтвердив, що це була очна ставка.
"Це тиск на тих, хто дає покази, тому що ніхто не піде давати такі свідчення (якщо буде знати, що запис стане публічним). ... Коли так роблять, це для того, щоб люди більше не ходили", - заявив Ландік.
Як відомо, 7 серпня ГПУ затримала екс-нардепа від Партії регіонів, фігуранта "справи Єфремова" Володимира Медяника, (був нардепом від ПР з 2012 по 2014 рік), який підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень.
Медяник підозрюється у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України в порушення Конституції, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків за ст. 110 ч.3 КК та у вчиненні організаційного та іншого сприяння створенню та діяльності терористичної організації "ЛНР" за ст. 258-3 ч.1 КК.
Печерський райсуд Києва обрав Медянику запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб до 4 жовтня.
30 липня 2016 року екс-глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов був затриманий у аеропорту Бориспіль у літаку сполученням Київ - Відень за підозрою у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України.
Апеляційний суд Києва переніс на 18 жовтня розгляд скарги захисту Єфремова на рішення Печерського райсуду про тримання його під вартою до 24 листопада.
Ландік заявляв, що Єфремов є організатором захоплення будівлі Луганської ОДА та облуправління СБУ у березні 2014 року.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 жовтня 2016 08:20

Не нагадує стару казку про вторгнення в Афганістан?
Матвієнко розповіла, чому Росія анексувала Крим
П'ятниця, 21 жовтня 2016, 04:57

Росія втрутилася в державні справи України і анексувала Крим, злякавшись кораблів НАТО в порту Севастополя.
Про це спікер Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації Валентина Матвієнко заявила в інтерв'ю швейцарській газеті Tages Anzeiger, повідомляє ТАСС.
"Тоді (у 2014 році) Україна вже ясно сказала, що хоче вступити в НАТО, альянс зі свого боку не дистанціювався від цього бажання і не надав нам ніяких гарантій, що Україна залишиться позаблоковою державою, - сказала вона.
"Через кілька місяців перед нашим портом в Севастополі вже стояли б кораблі НАТО. Цього Росія не могла допустити", - підкреслила спікер верхньої палати російського парламенту.
За словами Матвієнко, без втручання Росії "Київ атакував б Крим".
"Ми запобігли кровопролиттю", - заявила вона.
При цьому вона не погодилася, що події 2014 року навколо півострова були анексією.
"Не можна говорити про анексію. У Криму живуть здебільшого російські і російськомовні. Вони боялися за своє життя, організували референдум і одноголосно проголосували за приєднання до своєї батьківщини - Росії", - запевняє Матвієнко.
Вона стверджує, що завданням РФ було захистити громадян і запобігти ситуації, яку Росія ж створила на сході України.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 27 січня 2017 09:18

РосЗМІ: Колишні депутати Держдуми дають свідчення проти Януковича
Четвер, 26 січня 2017, 23:58

Колишній депутат Держдуми від КПРФ Денис Вороненко дав Генеральній прокуратурі України свідчення у справі про держзраду проти колишнього президента країни Віктора Януковича.

Про це повідомляє російський "Коммерсант".

За словами джерела видання, близького до ГПУ, Денис Вороненко "сам проявив ініціативу, вийшов на генпрокурора України Юрія Луценка і дав свідчення у справі Януковича".

Співрозмовник "Коммерсанта" не виключив, що за підсумками цієї бесіди Луценко пред'явив Януковичу звинувачення в державній зраді.
Згідно з інформацією, Вороненко частково підтвердив слідчим свідчення, які раніше дав інший колишній російський депутат Ілля Пономарьов, який отримав влітку 2016 року посвідку на проживання в Україні.

Пономарьов зустрічався з українськими слідчими, в тому числі з головним військовим прокурором України Анатолій Матіосом, кілька разів в грудні і січні. Слідчим він розповів про домовленості між Януковичем і російським керівництвом.

До недавнього часу Ілля Пономарьов вважався в Києві одним з ключових свідків у цій справі.

Але кілька днів тому Луценко повідомив, що свої свідчення проти Януковича дав і ще один колишній російський депутат.

"Ми допитали двох депутатів Держдуми РФ. Вони свідчать про те, що механізм введення військ РФ на територію України був запущений Кремлем ще в грудні, коли Майдан ще стояв в центрі Києва, - заявив генпрокурор 22 січня в ефірі телеканалу "1+1" .- Під час візиту Суркова (помічник президента РФ Владислав Сурков) в грудні вже говорилося про ймовірне військове вторгнення".

Слідчий комітет Росії підозрює Дениса Вороненкова в причетності до організації розкрадання будівлі в центрі Москви і намагався добитися позбавлення його депутатської недоторканності.

Українське видання "Деловая столица" раніше першим повідомляло, що він і його дружина Марія Максакова, яка представляла в Думі шостого скликання "Єдину Росію", перебралися жити з Москви до Києва в грудні 2016 року.

При цьому, за даними "Комерсанта", Максакова продовжує регулярно відвідувати Росію, де вона виступає в Маріїнському театрі.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 лютого 2017 08:24

"Народний мер" Севастополя Чалий: До анексії Криму готувалися з 2004 року
Вівторок, 21 лютого 2017, 06:02

Колишній так званий "народний мер" Севастополя Олексій Чалий заявив, що до анексії Криму почали готуватися ще в 2004 році.
Про це він повідомив в інтерв'ю "ТАСС".
За словами Чалого, відповідних ситуацій для початку анексії півострова було кілька, "але до 2014 року не було юридичної можливості це зробити".
"У 2004-2005 роках ми перший раз готувалися до перевороту в зв'язку з "помаранчевою революцією". Але юридично міцна база для наших дій могла з'явитися тільки в разі, якби виник період беззаконня, коли не можна залишатися в рамках закону, якщо з тобою перестають говорити мовою закону. У 2004-2005 року цього не сталося", - заявив він.
Другий раз, за словами Чалого, Крим можна було "забрати" в 2008 році.
"Точно такий же критичний період був в 2008 році, під час війни в Південній Осетії. Ющенко був президентом України. Чорноморський флот Росії брав участь в операції, і коли вони поверталися до Севастополя, на свою головну базу, Ющенко дав команду їх не пускати", - сказав він.
Чалий заявив, що в 2013 році, коли в Києві був підписаний пакет євроінтеграційних законів, "ми зрозуміли, що можемо втратити останню надію на повернення в Росію".
При цьому, за словами Чалого, ніяких контактів з Росією в цей період у нього не було.
Чалий заявив, що "зручним моментом для перевороту" став момент, коли на Майдан відправили севастопольський "Беркут".
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 лютого 2017 13:36

Янукович объяснил свою просьбу Путину ввести войска на Украину

Бывший президент Украины Виктор Янукович заявил, что не обращался к России с просьбой ввести войска в республику, а направил заявление, передает ТАСС со ссылкой на пока не опубликованное интервью Януковича группе журналистов.

«Я не просил вводить войска на Украину, это не так», — сказал он и добавил, что письмо президенту России Владимиру Путину он не посылал, а направил заявление. «Это не письмо, а заявление, во-первых. Во-вторых, есть законы. Я не изменял своему народу, я пытался свой народ защитить и сделать это в рамках своих полномочий», — сказал Янукович.

Он пояснил, что его главной целью при этом было «остановить банды нелегалов», которые «начали уничтожать людей в Донбассе». «Я искал способы защиты для людей», — сказал Янукович.

О том, что Янукович попросил ввести войска на Украину, 4 марта 2014 года на заседании Совбеза ООН заявлял постпред России Виталий Чуркин.

Копия заявления бывшего президента Украины Виктора Януковича к президенту России с просьбой ввести войска на Украину была опубликована украинским изданием «Цензор.НЕТ». В нем сказано, что события на Майдане привели к тому, что «Украина оказалась на пороге гражданской войны».

«В этой связи обращаюсь к президенту России В.В. Путину с просьбой использовать Вооруженные силы Российской Федерации для восстановления законности, мира, правопорядка, стабильности и защиты населения Украины», — говорилось в обращении.

Фотокопию заявления Януковича с просьбой ввести российские войска на Украину в конце января 2017 года Киеву передал секретариат ООН — об этом на своей странице в социальной сети Facebook заявил генпрокурор Украины Юрий Луценко. По его словам, все полученные от России документы официально признаны ООН. «Следствие военной прокуратуры получило неопровержимые документальные доказательства госизмены Януковича» — написал тогда Луценко.
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 12 квітня 2017 13:22

При захопленні Криму планували операцію, яка могла дати шанс – Муженко
Середа, 12 квітня 2017, 12:14

На початку окупації Росією Криму у Генштабі планували операцію, яка могла б змінити хід подій.

Про це розповів тодішній заступник НГШ, а нині начальник Генштабу Віктор Муженко в інтерв'ю для спецпроекту "Української правди".

"1 березня 2014 року ми разом із заступником начальника Головного оперативного управління генералом Віктором Назаровим запропонували варіант реагування на ситуацію в Криму. Тоді я підписав у начальника Генштабу (Куцин – УП) ряд розпоряджень щодо наших дій", - розповів він.

За задумом передбачалося провести десантну операцію: висадитись на півострові і захопити аеродроми в АР Крим, посилити там наші угруповання і провести певні дії, які б не дозволили російським військовим просунутися відповідними напрямками.

Планувалося перехопити вузький перешийок між самим Кримом та Керченським півостровом силами підрозділів 95-ї бригади.

Передбачалося посилити це ж угруповання 1-м батальйоном морської піхоти, який розміщувався в Феодосії, і перевести туди ж 501-й батальйон, який тоді дислокувався в Керчі. Підрозділи 95 ОАеМБр передбачалося перекинути літаками на аеродром Кіровський.

"Ми планували також завести техніку. Через Арабатську стрілку мала зайти техніка 95-ї бригади і вийти в район Феодосії", - зазначив він.

За словами Муженка, росіяни нарощували свої сили від Севастополя до Керчі. На той час частина підрозділів нашої 36-ї бригади берегової оборони вже вийшли під Сімферополь на Ангарський полігон. Туди ми планували перекинути два батальйони: танковий механізований мав перекрити напрямок по автостраді Севастополь-Сімферополь, а гірсько-піхотний батальйон мав перекрити трасу Ялта-Сімферополь як раз на Ангарському перевалі.

"Таким чином ми повністю заблоковували б доступ російських підрозділів до степового Криму. Це був шанс, ми вважали. Бо всі військові об'єкти на південному узбережжі були вже заблоковані військовими РФ", - зазначив він.

Він нагадав, що у цей же день, 1 березня ввечері, відбувалося засідання РНБО, на яке поїхали начальник Генерального штабу і виконувач обов'язків міністра оборони.

"А ми в одному з приміщень Головного оперативного управління готували реалізацію нашого задуму. Вже було віддано відповідне розпорядження командувачу Повітряних сил на забезпечення перельотів і авіаційної підтримки", - зазначив він.

За його словами, пізно ввечері після 22 години з наради повернулися міністр оборони та НГШ (Ігор Тенюх та Михайло Куцин – УП).

"Мене і ще кількох генералів в приймальні перед своїм кабінетом зібрав тодішній перший заступник начальника Генштабу генерал-полковник Воробйов, і каже: "Всім все стій". Я кажу: "Як може бути "стій", якщо ми вже підняли літаки, і вони в повітрі прямують на аеродроми для загрузки десанту?" Він запитав: "На підставі чого такі дії?" Я кажу: "На підставі розпорядження, яке я підписав у начальника Генерального штабу", - розповів Муженко.

"Я пішов до начальника Генштабу, питаю: "Дії розпочалися, літаки в повітрі, десантні підрозділи перебувають на аеродромах. Що далі?" Він питає: "Що відбувається?" Я відповідаю: "Як?! На підставі ваших розпоряджень проводяться відповідні дії". Він каже: "Я таких розпоряджень не підписував…", - наводить розмову Муженко.

"Ці розпорядження, підписані рукою начальника Генштабу генерала Михайла Куцина і досі є – вони зберігаються у цій теці з відповідним грифом "таємно". (Муженко показує на товсту папку з документами, яка лежала на столі – УП)… Чому так сталося? Я не знаю. Можливо,на засіданні РНБО було прийняте відповідне рішення. Якщо немає політичного рішення, військові такі рішення не приймають", - зазначив він.

"Якби ми виконали ці заходи, які були сплановані, у нас був шанс тримати під контролем степовий Крим. Це не давало б можливості провести кримський, як вони називають, "референдум". А як далі розвивалися б події, то зараз дуже важко передбачити... Але був шанс.

Наступного дня Росія відправила на Крим 8-9 транспортних літаків типу Іл-76 і до 12 вертольотів над Кримом", - додав Муженко.

У свою чергу тодішній голова ВР та в.о. президента Олександр Турчинов на питання УП, чи лунала пропозиція про таку операцію і чому від неї відмовились, відповів:

"Жодних окремих пропозицій щодо степового, гірського Криму або інших операцій на півострові, від Генштабу я не отримував. Усі офіційні пропозиції військового керівництва щодо застосування військ ідуть через таємний документообіг і чітко фіксуються, тому будь-які слова можна завжди перевірити".
Зображення

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 12 квітня 2017 21:32

Запощу тут лінк на матеріал, розлогий дуже, з якого взято те, що вище розмістив Дмитро.
Отже: http://www.pravda.com.ua/cdn/graphics/2 ... b_ukrainy/
"Керівництво не зробило жодних висновків після захоплення Криму, тому через рік після виходу звідти я залишив воєнний флот. Три рази писав рапорт на АТО, але моряків туди не беруть", – ошелешив колишній моряк.
У березні 2014-го саме цей чоловік був нашими очами і вухами на Донузлаві. З ним ми – і ви як читачі – переживали захоплення останніх кораблів в Криму.
Він – моряк з легендарного тральщика "Черкаси", який намагався вирватися з оточення. Російський спецназ захоплював цей корабель понад дві години з вертольотами та вибуховими пакетами.
"Черкаси" був останнім оплотом, де майорів український прапор в Криму.
А 2 квітня була річниця, як із Криму повернувся останній військовий заручник – В'ячеслав Дем'яненко – командир частини інформаційно-психологічних операцій, якого довше за інших тримали росіяни. Він також через деякий час пішов з армії.
Анексія відбулася три роки тому, – достатньо для того, щоб люди, які в той час приймали рішення, почали говорити.
Тимчасово виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов, Голова СБУ Валентин Наливайченко, Сергій Гайдук, який отримав командування ВМС уже після зради начальника штабу в Севастополі, заступник начальника ГШ Віктор Муженко – усі вони щохвилини приймали рішення і виконували накази.
Від них залежало, чи залишиться Крим, чи залишиться Україна.
Усі вони погодились розповісти нам своє бачення тодішніх подій та розкрити невідомі подробиці.
Про те, що бачила розвідка у Криму, як Наливайченко і голова МВС Аваков шукали Януковича на півострові, яку операцію планували в Генштабі, про зрадників, про викрадення командувача Військово-морських сил, про спілкування Турчинова з керівниками Росії...
Чи можна було врятувати Крим? Що саме для цього робили?
І чи все було зроблено?

Як то кажуть, спогади учасників.
Тут і про "непомітну" передислокацію росіян на БДК, про душевні скитання Березовського, про не виконання своїх обов'язків, полювання на привидів тощо...І, зокрема, те що мене давно цікавило, си можна було попборотись хоч не за весь Крим, так за його частину: Північ, Керченській п-ов, Пііденну вмб.
Думав вчора написати "на емоціях"(с) та перечекав. Бо емоції після прочитаного дійсно виникають.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 13 квітня 2017 08:24

Lavr, статтю треба роздерти на цитати. :yes:
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 01 червня 2017 22:18

Захопленням Криму керував теперішній "віце-прем'єр" ОРДО – Петренко
Четвер, 1 червня 2017, 13:25

Міністр юстиції Павло Петренко розповів, що тепер чітко встановлені особі, які керували захопленням Криму Росією.
Про це він повідомив на прес-конференції в четвер.
"Ми зробили хронологію захоплення Російською Федерацією Криму по датах і локаціях", - заявив він.
За словами голови Мін'юсту, операція із захоплення як півострова, так і інших територій України таємно готувалася десятиріччями, зокрема, у ФСБ РФ.
"Нами встановлено через покази свідків і інші докази, які ми зібрали і подали до ЄСПЧ, конкретний перелік посадових осіб РФ, які здійснювали координацію захоплення Криму, керували цією операцією, і цей перелік ще не вичерпаний, том що ми збираємо нові докази", - сказав він.
Петренко повідомив, що керуванням усіх заходів безпосередньо на території Криму займався такий собі Антюфєєв, колишній "міністр безпеки" Придністров'я, а з літа 2014 - "віце-прем'єр ДНР з питань держбезпеки". "Чистий кадровий співробітник спецслужб Російської Федерації", - додав він.
Міністр назвав й інші посади і прізвища зі списку:
- міністр оборони РФ Шойгу;
- його заступники Панков і Булгаков;
- начальник Генштабу РФ Герасимов;
- заступник головнокомандувача Військово-Морського флоту РФ Федотенков;
- заступник командувача Південного військового округу РФ Турченюк;
- командувач Чорноморського флоту РФ Вітко;
- начальник берегових військ ЧФ РФ Остріков.

За словами очільника Мін'юсту, усі ці особи і їхні злочинні дії були зафіксовані і передані до Європейського суду з прав людини.
Петренко також розповів, як крок за кроком Росія захоплювала Крим. Під час першого блоку операції 27 лютого 2014 року росіяни блокували порт Феодосії, аеропорти "Симферополь" і "Бельбек", а також кримські перешийки шляхом блокування постів ДАІ "Чонгар", "Турецький вал" та "Перекоп", 28 числа вони заблокували роботу ДП "Кримаерорух". 2 березня було перекрито переправу Крим-Кавказ (Керч), 3 березня – Севастопольську і Стрілецьку бухти.
"Це все робили регулярні війська збройних сил РФ", - наголосив міністр.
Другий блок, за його словами, – це блокування українських військових об'єктів. Воно відбувалося з 20-х чисел лютого.
"21-22 лютого в Криму мали місце пересування понад 30 одиниць броньованої техніки РФ, 25 лютого були перші спроби блокування українських військових кораблів, зокрема, "Славутича". А вже 27-28-го почалося відкрите активне блокування військових частин ЗСУ, викрадення військових і захоплення їх у полон", - розповів очільник Мін'юсту.
Він підкреслив, що все це були приховані дії, а відкрито українські військові частини були захоплені росіянами вже 19 березня 2014 року.
Зображення

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 14 червня 2017 23:41

Adam написав:
При захопленні Криму планували операцію, яка могла дати шанс – Муженко
Середа, 12 квітня 2017, 12:14

На початку окупації Росією Криму у Генштабі планували операцію, яка могла б змінити хід подій.
Про це розповів тодішній заступник НГШ, а нині начальник Генштабу Віктор Муженко
За задумом передбачалося провести десантну операцію: висадитись на півострові і захопити аеродроми в АР Крим, посилити там наші угруповання і провести певні дії, які б не дозволили російським військовим просунутися відповідними напрямками...
"Таким чином ми повністю заблоковували б доступ російських підрозділів до степового Криму. Це був шанс, ми вважали. Бо всі військові об'єкти на південному узбережжі були вже заблоковані військовими РФ", - зазначив він.
"А ми в одному з приміщень Головного оперативного управління готували реалізацію нашого задуму. Вже було віддано відповідне розпорядження командувачу Повітряних сил на забезпечення перельотів і авіаційної підтримки", - зазначив він.
"Мене і ще кількох генералів в приймальні перед своїм кабінетом зібрав тодішній перший заступник начальника Генштабу генерал-полковник Воробйов, і каже: "Всім все стій". Я кажу: "Як може бути "стій", якщо ми вже підняли літаки, і вони в повітрі прямують на аеродроми для загрузки десанту?" Він запитав: "На підставі чого такі дії?" Я кажу: "На підставі розпорядження, яке я підписав у начальника Генерального штабу", - розповів Муженко.
"Я пішов до начальника Генштабу, питаю: "Дії розпочалися, літаки в повітрі, десантні підрозділи перебувають на аеродромах. Що далі?" Він питає: "Що відбувається?" Я відповідаю: "Як?! На підставі ваших розпоряджень проводяться відповідні дії". Він каже: "Я таких розпоряджень не підписував…", - наводить розмову Муженко.
"Ці розпорядження, підписані рукою начальника Генштабу генерала Михайла Куцина і досі є – вони зберігаються у цій теці з відповідним грифом "таємно". (Муженко показує на товсту папку з документами, яка лежала на столі – УП)… Чому так сталося? Я не знаю. Можливо,на засіданні РНБО було прийняте відповідне рішення. Якщо немає політичного рішення, військові такі рішення не приймають", - зазначив він.
"Якби ми виконали ці заходи, які були сплановані, у нас був шанс тримати під контролем степовий Крим. Це не давало б можливості провести кримський, як вони називають, "референдум". А як далі розвивалися б події, то зараз дуже важко передбачити... Але був шанс.
Наступного дня Росія відправила на Крим 8-9 транспортних літаків типу Іл-76 і до 12 вертольотів над Кримом", - додав Муженко.

Эти замечательные воспоминания генерала армии Муженко про наши самолеты с десантом в степной Крым, развернутые назад едва ли не в воздухе, следует дополнить свидетельствами "соседей". Генерал-полковник (в отставке) Анатолий Хюпенен, бывший командующий 4-й отдельной армией ПВО РФ: «Требовалось наглухо закрыть небо Крыма, и вновь, в кратчайшие сроки на территорию республики осуществляется перегруппировка зенитного ракетного полка С-300ПМ из Подмосковья из состава командования ПВО-ПРО. С момента заступления полка на боевое дежурство все провокации в воздухе разом прекращаются. Ни у кого не возникло желания входить в зону поражения современной зенитной ракетной системы. Но можно только представить, каковы были бы последствия провокаций по отношению к нашим воздушным судам, если бы поступил соответствующий приказ из Киева».
Почему Хюпенен использует слово "вновь" к перегруппировке зенитно-ракетного полка из Подмосковья? Он же: «После событий в Южной Осетии и захода кораблей ВМС США в Черное море руководство Грузии принимает срочные решения по восстановлению боеспособности своих вооруженных сил, в первую очередь связи, ВВС и ПВО, все могло пойти в те времена по существенно худшему сценарию, если бы не срочная переброска зенитного ракетного полка С-300ПС из Подмосковья (из состава оперативно-стратегического Командования воздушно-космической обороны) в Абхазию».
Предлагаю вывести в ров - и расстрелять!!!

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 02 липня 2017 11:56

Adam, я ж трохи вище вже цей лінк ставив?
Вкотре проглянувши, так і хочеться зауважити, не ми, а вони :evil:

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 02 липня 2017 17:59

Перепрошую, видалив. :oops:
Зображення

Поперед.Далі