фортифікаційні споруди

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 14 серпня 2018 13:29

Здійснено балістичні випробування модулів та систем бронювання при ударному навантаженні в умовах тиру та полігону, визначено умови випробувань, види зброї та засобів ураження, послідовність виконання пострілів та попередня оцінка механічного стану захисних модулів та елементів системи бронювання після кожного ураження, фотофіксація уражень.

На основі результатів випробувань в умовах тиру зроблено висновок щодо стійкості модулів, складених на основі автоклавної технології та технології полімерної заливки.

Отримано, що розташування модуля під кутом до напрямку ураження призводить до рикошетування та зменшує ураження багатошарових модулів
на основі скла.

За результатами випробувань побудовано діаграми, що показують глибину проникнення ударників від пострілу до пострілу з урахуванням впливу конструкційних та технологічних факторів. Отримані результати можуть бути використані для оптимізації структур захисних модулів.

Полігонні випробування показали ефективність модулів, складених за автоклавною технологією. Отримано, що в реальних умовах модулі 300ммх300мх42мм витримують навантаження кулею БЗ, що перевищує нормовані вимоги для такого типу скла. Модуль підвищеної стійкості товщиною 72мм показав високу живучість при ураженні трьома пострілами кулею Б32 з гвинтівки СВД без пробиття та відколу.

Отримано, що комбіноване обрамлення макету системи бронювання, задовольняє вимогам стійкості. Застосування конструкційних сталей може бути менш витратною альтернативою для обрамлення систем бронювання, особливо в поєднанні з броньованими надміцними сталями.

Створено нові конструкції та технологію виготовлення та складання комбінованих систем оперативного бронювання стаціонарних і пересувних об’єктів військового призначення із змінним рівнем захисту із застосуванням міцних елементів з металевих, керамічних , композитних матеріалів та їх відходів. Наведена повна документація на розроблені конструкції захисних блоків та технологію їх виготовлення та складання для організації серійного виробництва в умовах ДДМА.

Створено дослідно-виробничі дільниці для виготовлення досліднопромислових зразків комбінованих систем стаціонарних і пересувних об’єктів військового призначення.

Виготовлені та випробувані дослідні зразки елементів комбінованих систем оперативного бронювання з рівнем захисту.

Розроблені та виготовлені дослідно – промислові зразки типів систем оперативного бронювання перспективні для впровадження. За результатами їх випробувань відпрацювано методи їх практичного застосування та розроблено рекомендації щодо необхідних обсягів виробництва, сфер застосування та визначено очікувані техніко-економічні показники від впровадження розробки. Собівартість дослідних зразків 10-40 тис. грн.. При серійному виробництві собівартість може бути знижено на 20%.

Робота має велике значення для захисту бійців в військових умовах. Авторами роботи одержано багато позитивних відгуків від військових фахівців та бійців безпосередньо в зоні АТО щодо необхідності впровадження розроблених захисних споруд та модулів у серійне виробництво.


http://www.dgma.donetsk.ua/docs/kafedry ... %D0%BA.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
AliZaporizhya
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
16 грудня 2016 15:15

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення AliZaporizhya » 19 вересня 2018 11:31

навколо фортифікацій повинні бути розташовані невибухові загородження. Єгоза, колючий дріт, МПП (малопомітна перешкода) "Путанка". До речі Путанка здатна зупинити навіть важку гусеничну техніку. Тонкий дріт намотується на вал і на рухомі частини і блокує просування. Знайти інструкцію по встановленню цих перешкод виявилося важко. Тому я розробив і виложив свою покрокову інструкцію у малюнках https://metizy-94.com.ua/home/ustanovka_mzp.html
Зображення
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 23 жовтня 2018 09:49

Бабич Є.М., д.т.н., професор,
Кочкарьов Д.В., к.т.н., доцент,
Філіпчук С.В., к.т.н., доцент
Національний університет водного господарства та природокористування

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЗАХИСНИХ КОНСТРУКЦІЙ З ВИСОКОМІЦНИХ БЕТОНІВ І ФІБРОБЕТОНІВ

Залізобетонні захисні фортифікаційні споруди мають велике розповсюдження в загальній оборонній системі багатьох держав. В першу чергу завдяки високій міцності та довговічності таких споруд. У таких спорудах відмічена певна специфіка роботи бетону в умовах високошвидкісних ударів.

Надійність захисних споруд вимагає від них такі основні гарантії: безпеки для здоров’я і життя людей; збереження цілісності об’єкта та їхніх основних частин; використання об’єкта за призначенням; нормального функціювання технологічного процесу; необхідного рівня зручностей і комфорту для користувачів. Крім цього, фортифікаційні споруди повинні чинити надійний опір динамічним впливам різноманітної зброї. Наведеним вимогам відповідають залізобетонні конструкції, виготовлені з високоміцних швидкотверднучих бетонів та фібробетонів.

Бетони таких конструкцій повинні мати високу міцність при дії статичних навантажень та низький модуль деформацій. При цьому загальновідомо, що модуль деформацій на пряму залежить від міцності, тому для забезпечення необхідної деформативності необхідно використовувати демпфери: внутрішні або зовнішні. Внутрішні демпфери виконуються введенням спеціальних демпферних включень у склади бетонів. Зовнішні механічні демпфери влаштовуються, як опорні конструкції.

Мета досліджень полягала у встановленні:
- відповідності теоретичних положень щодо доцільності використання високоміцних швидкотверднучих бетонів для виготовлення захисних конструкцій при дії динамічних навантажень;
- дійсного опору дослідних плит та характер їх пошкоджень при динамічній дії різної зброї;
- відповідності теоретичних розрахунків експериментальним даним.

Були розроблені та встановлені основні розрахункові залежності розрахунку захисних фортифікаційних споруд дії вогнепальної зброї. Запропонована методологія розрахунку таких типів захисних споруд: суцільних плит, суцільних плит із зовнішніми демпферами, багатошарових плит, багатошарових плит із зовнішніми демпферами, а також усіх видів плит із обвалуванням ґрунтом. Розглянуті основні типи задач при проектуванні захисних фортифікаційних споруд, а також розроблені приклади їх розрахунку.

В лабораторіях кафедри промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд і кафедри технології будівельних виробів та матеріалознавства були запроектовані та виготовлені дві серії плит з високоміцного швидкотверднучого бетону. В кожній із серій було виготовлено по дві плити. Плити першої серії (П1 та П2) мали розмір в плані 1000×1000 мм та товщину 300 і 400 мм, а другої (ПШН-1 та ПШН-2) - 2200×2200 мм та товщину 400 мм.

Для виконання польових випробувань був змодельований блок фортифікаційної споруди натурних розмірів. Він складався з замкнутих рам та трьохшарової плити, що кріпилася перед блоком і по якій безпосередньо виконувалися постріли зброєю.

Результати випробування в польових умовах динамічною дією дослідних захисних сталефібробетонних плит підтвердили можливість і доцільність застосування для їх виготовлення високоміцних швидкотверднучих бетонів. Використання таких бетонів дозволить зменшити товщину плит в 2 … 3 рази порівняно з бетонів звичайних класів. Використання зовнішніх демпферів для спирання плит на опори дозволяє до 30% поглинати енергію удару зброї, що підвищує їхній загальний опір динамічним впливам.

Розрахунок фортифікаційних споруд являє собою доволі складну багато параметричну задачу, яка потребує варіантних розв'язків. Тому автоматизація розрахунків значно прискорює їх розрахунок та дозволяє багато варіантне вирішення поставлених задач. На основі методології розрахунку фортифікаційних споруд та проектуванні складів бетонів і фібробетонів, було розроблено програмний комплекс у єдиному інтегрованому середовищі VisualStudio 2010. Він складається із двох основних блоків. Перший блок дозволяє виконувати конструктивні розрахунки: а) встановлювати вид, клас бетону та необхідне армування; б) геометричні характеристики фортифікаційних споруд (проліт, товщину, ширину); в) параметри боєприпасів від яких необхідно створити захист. Другий блок дозволяє проектувати склад встановленого виду та класу бетону. Реалізовано можливість підбору складів для: важкого бетону, важкого дрібнозернистого бетону, важкого дрібнозернистого фібробетону. В результаті розрахунку встановлюються необхідні конструктивні параметри фортифікаційних споруд на певний заданий вид зброї.

Порівняння результатів розрахунку з польовими випробуваннями підтвердило можливість використання відповідної методології та програмного комплексу для розрахунку захисних фортифікаційних споруд на дію вогнепальної зброї.

Розроблені проектні рішення сучасних фортифікаційних споруд, які характеризуються підвищеним динамічним опором дії вогнепальної зброї.

https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... ovidey.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 23 жовтня 2018 09:50

Дворкін Л.Й., д.т.н., професор,
Житковський В.В., к.т.н., доцент,
Бордюженко О.М., к.т.н., доцент
Національний університет водного господарства та природокористування

ВИСОКОМІЦНІ НАДШВИДКОТВЕРДНУЧІ БЕТОНИ ДЛЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД

В умовах підвищення потужності засобів озброєння є актуальною задача підвищення захисної здатності оборонних і в т.ч. фортифікаційних споруд, основними матеріалами для яких є бетон та залізобетонні конструкції.

Розрахунок конструкцій фортифікаційних споруд ґрунтується на залежності їх стійкості, як від динамічної енергії при дії вибухових засобів, так і від захисної здатності матеріалу, яка для бетонів та залізобетонних конструкцій залежить від їх міцнісних показників.

В практиці зведення фортифікаційних споруд отримали застосування бетони класів С15…С 30 (М200…350). Разом з тим розрахунки показують, що при збільшенні динамічної міцності бетонів і відповідного зменшення коефіцієнта проникності можливо суттєво збільшити захисну здатність фортифікаційних споруд. Зокрема зменшення коефіцієнта проникності, що характерний при застосуванню бетону М400 до значень, характерних для бетону марок 800…1000 дає можливість зменшити необхідну товщину конструкцій майже у 2 рази, або, відповідно, збільшити їх захисну здатність.

Із застосуванням ефективних хімічних добавок нового покоління, що присутні на ринку України, розроблені склади бетонів класів С80…С100, які набувають міцності у однодобовому віці при нормальному твердінні до 70% від марочної. Регулюванням складів шляхом введення добавок прискорювачів твердіння, показана можливість забезпечення міцності при стиску до 50% від марочної через 12 год.

Застосування таких бетонів дозволяє відмовитись від тепловологісної обробки, що розширює їх можливості при зведенні споруд з монолітних конструкцій, а також суттєво скоротити енергозатрати на тривалість виготовлення при виробництві збірних конструкцій.

Виконані дослідження щодо розробки комплексних хімічних добавок з метою підвищення їх спільного ефекту, зниження вартості. Експериментально показана ефективність органомінеральних добавок на основі місцевої сировини.

Виконані дослідження дозволили модифікувати основні відомі розрахункові залежності для прогнозування міцнісних параметрів бетонів залежно від їх складів.

З урахуванням цих залежностей, а також комплексу розрахунковоекспериментальних моделей запропоновано методологію розрахунку складів ВМШБ з заданими властивостями.

Один з найкращих різновидів бетонів, що працює в умовах динамічних впливів є сталефібробетон (СФБ).

За допомогою методів математичного планування експериментів встановлено кількісні оцінки впливу В/Ц, вмісту та виду фібри на міцність при стиску (fсm) та на розтяг при згині (fc.tf). Із застосуванням методу "крутого сходження" отримані рекомендації щодо оптимального вмісту стальної фібри, що забезпечує максимальні міцнісні характеристики.

Встановлено, що застосування дрібнозернистого бетону на досліджуваних видах фібри дозволяє підвищити коефіцієнт ефективності дисперсного армування (Кеф = fc.tf / fсm) більше ніж у 2 рази у порівнянні з неармованими бетонами і на 20…25% у порівнянні з крупнозернистими. При цьому міцність на розтяг при згині для дрібнозернистого СФБ збільшується в порівнянні з неармованими бетонами в 2,5…2,8 рази.

Додаткові можливості збільшення міцнісних показників забезпечується при орієнтуванні стальної фібри під час ущільнення в умовах дії постійного магнітного поля. Позитивний ефект від орієнтування може складати до 15% зростання fc.tf зг при забезпеченні заданої рухомості.

Вивчена кінетика зміни міцності СФБ при їх твердінні до 90 діб. Показано, що відношення fc.tf / fсm для неармованих бетонів, ідентичних за міцністю при стсиску (C60…C100) зменшується в часі на 20…25%, а для дрібнозернистих СФБ лише на 10…12,5%.

Важливим показником фібробетонів є залишкова міцність на розтяг при згині, що визначається за діаграмою "навантаження – деформація". Отримані значення залишкової міцності на розтяг при згині дозволяють визначити характер руйнування СФБ до втрати ними несучої здатності, що важливо враховувати в розрахунках залізобетонних конструкцій.

Виконані експериментальні дослідження та отримані розрахункові залежності дозволили запропонувати розрахунково-експериментальну методологію проектування складів фібробетонів із заданими комплексом нормованих показників. Розроблені відповідні алгоритми для проектування складів крупно- та дрібнозернистих СФБ і БФБ на малоклінкерному ШПЦ та наведені відповідні приклади розрахунку.

На базі розробленої методології та проведених експериментальнотеоретичних досліджень запроектовані та виготовлені дослідні залізобетонні конструкції фортифікаційних споруд.

Висновки виконаних експериментальних досліджень підтвердили польові випробування.

https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... ovidey.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 06 жовтня 2019 08:21

Вогнева позиція для блокпосту

Зображення

http://www.mil.gov.ua/news/2019/10/05/n ... -70-rokiv/
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 11 жовтня 2019 09:48

Телепа М.В.,
Горбачевський С.А.
Центральний НДІ ОВТ ЗС України
ВИКОРИСТАННЯ БРОНЬОВАНОГО СКЛА НА БІЙНИЦЯХ ВОГНЕВИХ СПОРУД ВС-1 ТА МВС-2

Важливою складовою виконання завдань зоні проведення Операції Об’єднаних сил є інженерне забезпечення, а саме інженерне обладнання вогневих споруд з метою підвищення ефективності застосування зброї та військової техніки, забезпечення стійкого управління військами, захисту особового складу.

Враховуючи те що в переважній більшості вогневі споруди типу ВС-1 та МВС-2 в основному використовуються як спостережні споруди на лінії зіткнення з противником постає питання підвищення їх захисних властивостей як від поодиноких провокацій так і від снайперського вогню, одним з напрямків підвищення захисту особового складу в цих спорудах є використання броньованого скла на бійницях.

Але наряду с тим скло, що буде застосовується на бійницях вогневих споруд повинно відповідати певним вимогам по надійності, а саме:
- номінальна товщина, розміри, кількість шарів і композиційний склад скла повинні забезпечувати надійний захист заданого рівня і відповідати нормативним документам на конкретне скло;
- світлостійкими і не змінювати пропускання світла і кольору після 100 годин опромінення ультрафіолетовим промінням;
- тепло і вологостійкими, витримувати температуру 60 о С, вологість 95% і не допускати утворення пороків зовнішнього вигляду;
- витримувати температуру до мінус 40 о С і не допускати руйнування зовнішнього вигляду;
- мати маскувальні властивості від відблиску скла повинні забезпечуватись конструктивними особливостями його встановлення або нанесенням на нього спеціальних антибликових покриттів;
- звукоізоляцію багатошарового броньованого скла, з урахуванням конкретних умов експлуатації;

Також при проведення бронювання дуже важливо забезпечити якісне бронювання не тільки скла але і профілю кріплення скла. Профіль повинен посилюватись спеціальним способом, під певний клас захисту, проходить випробування вогнепальною зброєю на стійкість до обстрілу.

Для куленепробивного скління класу СП-3 (захист від кулі калібру 5,45 та 7,62/автомат Калашникова АК-74, АКМ), СП-4 (захист від кулі калібру 7,62/снайперська гвинтівка СВД) та СП-5. Застосовуються спеціальні металеві броньовані профіля. З огляду на велику вагу скління та металевої конструкції, необхідно попередньо розраховувати навантаження і прогнозувати можливість доставки монтажу конструкції в отвори.

Для зовнішнього використання застосовують профілю з термоізоляційними вставками, і захисне скління в складі термостійкого
склопакета.

Такі склопакети можуть застосовуватись не тільки на вогневих спорудах ВС-1 та МВС-2 але і при будуванні блокпостів та інших фортифікаційних споруд.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 11 жовтня 2019 10:14

Зіненко А.А.
ТОВ «ВІАКОН УКРАЇНА»

ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЗБІРНИХ МЕТАЛЕВИХ ГОФРОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ, МОДУЛЬНИХ ГАБІОННИХ КОНСТРУКЦІЙ, А ТАКОЖ ІНШИХ СУЧАСНИХ БУДІВЕЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ІНЖЕНЕРНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК

1. Збірні металеві гофровані конструкції (ЗМГК) – це природна геотехнічна конструкція, яка разом із навколишнім насипом утворює сполучену конструкцію і сприймає діюче на неї навантаження. ЗМГК основна альтернатива залізобетонним конструкціям при будівництві штучних споруд у різних сферах.

Міцність металевих гофрованих конструкцій забезпечується взаємодією гофрованих конструкцій з гарно ущільненим навколо нього грунтом. При однакових навантаженнях металеві конструкції менш чутливі до пластичних деформацій, що недопустимо для залізобетонних конструкцій.

ЗМГК складаються із окремих елементів – гофрованих листів, вигнутих під заданим радіусом і з’єднаних між собою в подовжньому (подовш осі конструкції) і поперечному (кільцевому) напрямку за допомогою високоміцних бовтів. ЗМГК мають антикорозійний захист (гарячо-цинкове покриття 85-90 мікрон).

Перевагами ЗМГК є:
- великий вибір профілів конструкції;
- зменшені трудовитрати при монтажі;
- пружність, що дозволяє конструкції робити перерозподіл напруги в залежності від зовнішнього навантаження;
- стійкість до зовнішніх дій;
- довговічність, не менше 100 років;
- простота і швидкість будівництва;
- зручність і економічність транспортування;
- економічність при експлуатуванні, витрати зведені до мінімуму;
- під замкнуті споруди із ЗМГК непотрібно будувати фундаменти;
- низька вартість споруд із ЗМГК, від 15 до 40 відсотків економії у порівнянні із залізобетонними.

Історія використання ЗМГК у військовій сфері розпочалась з патентування канадським інженером Пітером Норманом Ніссеном в 1916 році і виробництва під час Першої світової війни легких, збірних, споруд, а саме мобільних казарм із гофрованої сталі, яких до кінця цієї війни було виготовлено більше 100 000 одиниць. Під час Другої світової війни, Велика Британія для захисту населення від бомбардувань спорудила більше 2 мільйонів укрить даного типу.

У даний час арміями країн членів НАТО широко використовуються споруди із ЗМГК, із яких побудовані підземні сховища, командні пункти, госпіталя, ангари для техніки, склади боєприпасів та навіть бункери для президента США будувалися із застосуванням даних виробів і це далеко не повний перелік застосування ЗМГК.

Практичним прикладом застосування ЗМГК в Україні у військовій сфері є укриття із гофрованої сталі (УГС), яке розробило ТОВ «ВІАКОН УКРАЇНА». У 2017 році було проведено успішні державні випробування даної споруди. УГС може використовуватись в якості житла для військовослужбовців, штабу, медичного пункту, складу і. т.д. Залежно від цільового призначення УГС може мати різну комплектацію.

2. Іншим виробом, який успішно використовується як інженерна споруда в оборонній сфері є модульні габіонні конструкції.
Габіонно-захисні споруди вперше згадувалися як «плетені кошики» з ґрунтовим наповненням. Цей тип найпростіших укріплень використовувався під час російсько-турецьких війн, наполеонівських воєн і багатьох інших. Плетені кошики мали ряд переваг перед іншими видами укріплень - мала вага, низька ціна і висока мобільність. При зміні лінії фронту кошики звільнялись від ґрунту і перевозились в інше місце.

В 2014-2015 р. ТОВ «ВІАКОН УКРАЇНА» було розроблено легку фортифікаційну споруду типу «габіон». Проведено державні випробування, поставлено даний виріб на озброєння Збройних Сил України та запущене серійне виробництво. З 2014 р. в ЗС України було поставлено близько 60 км даних споруд. Модульний фортифікаційний складний габіон має просту конструкцію, низьку вагу, швидко монтується, захищає від стрілецької зброї та осколків. Використовується для обладнання блок-постів, командних пунктів, передових позицій і т.д.

3. Дещо новим для використання інженерного забезпечення військ може бути застосування геосинтетичних матеріалів, для розділення несущих основ і армування. Як приклад армування основ за допомогою георешіток.

За допомогою сучасних матеріалів можливо збільшувати несущу здатність слабких основ, влаштовувати проїзди, логістичні майданчики, стоянки для техніки, склади, тимчасові дороги в найкоротші терміни, без використання бетону, який збільшує терміни та вартість будівництва.

Використання георешіток дає можливість влаштовувати земляні загородження (підпірні стінки будь-якого кута нахилу, шумозахисні екрани, інженерні загородження), як приклад для облаштування протитанкових земляних загороджень. Підпірні стінки мають високу стійкість до зовнішніх впливів, можуть мати значну висоту, виконувати різні функції.

Перевагами їх застосування є:
- більша крутизна (до 90%);
- підвищена стійкість;
- економічність, оскільки є можливість використання місцевого матеріалу;
- економія в часі, оскільки немає потреби для усадки насипі.

Також ТОВ «ВІАКОН УКРАЇНА» була розроблена технологія, що дозволяє утримувати стінки окопів, траншей і т.д. у вертикальному стані і запобігати їхньому руйнуванню. Стінки утримуються за допомогою прижимних кілків, геотекстилю та сітки, що економить деревину в умовах її дефіциту на сході України.


https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... 10/ukr.rar

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 27 грудня 2019 12:32

Однак з початку проведення в східних областях України антитерористичної операції виникла необхідність тривалого перебування працівників правоохоронних органів та військовослужбовців в зоні можливого ураження кулями стрілецької зброї або осколками від вибухів артилерійських снарядів і мін. Це зумовило необхідність використання захисних споруд тривалого використання для груп працівників. З цією метою на основних напрямах та магістралях будують стаціонарні залізобетонні блокпости з високим рівнем захисту. Але досить часто виникає потреба взяти під контроль на короткий проміжок часу територію (об’їзну дорогу, другорядну вулицю тощо), яка може потрапити під вплив супротивника. Обла-штовувати в таких місцях стаціонарний пост недоцільно через великі обсяги робіт зі спорудження, досить значні витрати коштів та тимчасовий характер захисту.

Тому в таких ситуаціях важливою є можливість забезпечення захисту' особового складу за допомогою мобільних засобів - пересувних блокпостів модульної конструкції (далі - ПБМК). У процесі створення таких засобів захисту важливим є створення засобу групового бронезахисту з достатнім рівнем захисних властивостей з одночасним забезпеченням процесу легкого монтажу та демонтажу засобу в потрібному місці. Саме це і зумовлює необхідність проведення дослідження можливості створення пересувних блокпостів модульної конструкції.


Вивчення світового досвіду з порушеного питання показало, що найбільш ефективним шляхом підвищення рівня захищеності особового складу є створення спеціально спроектованих відносно легких (що можуть монтуватися однією або двома особами) захисних пристроїв модульної конструкції. Прикладом такого пристрою може бути система PROTECTOR виробництва британської компанії Force Development Services (FDS) (рис. 5).


Зображення

За конструкцією система PROTECTOR - це набір бронепластин та щита з кулестійкого скла, які з’єднуються за допомогою спеціальних кулестійких елементів.

ПБМК має невелику вагу (230 кг для варіанта зі сталевими бронепластнами та бронесклом, легко завантажується та перевозиться звичайними позашляховиками (типу УАЗ, Hummer тощо), легко збирається та розбирається в місті встановлення силами двох осіб, а також забезпечує захист за 4 класом згідно з ДСТУ В 4103-2002 “Засоби індивідуального захисту. Бронежилета. Загальні технічні умови”.

Також компанією FDS пропонується ПБМК PROTECTOR у полегшеному варіанті виконання вагою 140 кг (бронепластини виготовлені з балістичного пластичного матеріалу) з аналогічним рівнем захисту.

За станом на 28 листопада 2016 року вартість ПБМК PROTECTOR зі сталі становить£б,727.50, а ПБМК PROTECTOR меншої ваги - £11,500, що за курсом НБУ становить відповідно 214607 гри. та 366850 гри. Термін постачання 12 тижнів з моменту замовлення.

Досить висока ціна одиниці виробу, навіть у варіанті з бронепластнами зі сталі, а також наявність в Україні низки підприємств з виробництва засобів індивідуального бронезахисту та інших броньованих пристроїв спонукала фахівців ДНДІ МВС України на проведення досліджень із можливості налагодження виробництва ПБМК в нашій державі. Для цього були досліджені особливості конструкції системи PROTECTOR та за результатами розроблені вихідні вимоги до ПБМК, які наведені нижче.

ВИХІДНІ ВИМОГИ ДО ПЕРЕСУВНОГО БЛОКПОСТА МОДУЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ

1. Пересувний блокпост модульної конструкції для облаштування постів (рис. 6) повинен забезпечувати швидке складання та встановлення захисних укріплень з метою захисту працівників спеціальних підрозділів під час виконання антитерористичних та інших операцій швидкого розгортання.

2. Пересувний блокпост модульної конструкції повинен мати конструкцію, придатну для ручного обслуговування.

3. До складу кулезахисного пристрою мають входити (рис. 7):
- фронтальна пластина 1 шт.;
- бокові пластини 4 шт.;
- захисне кулестійке скло 1 шт.;
- з’єднувальні елементи 4 шт.

4. Маса окремого захисного елемента (фронтальної пластини, бокових пластин та кулестійкого скла не повинна перевищувати 20 кг *.

5. Клас захисту окремих елементів виробу відповідно до ДСТУ 4546:2006 “Захисне скління” та ДСТУ 4547:2006 “Кулетривківсть. Вимоги та класифікація” має бути не нижчим ніж:
- фронтальна пластина - ОЗК4;
- бокові пластини - ОЗК4;
- захисне кулестійке скло - СК4;
- з’єднувальні елементи - ОЗК4.

6. Конструкція з’єднувальних елементів повинна забезпечувати:
- надійне з’єднування захисних елементів (захисного кулестійкого скла, фронтальної та бокових пластин) без зниження класу захисту в місцях з’єднання;
- збирання та розбирання кулезахисного пристрою без застосування інструментів за допомогою встановлених на з’єднувальних елементах пристосувань (пружинних або кулачкових затискачів, фіксаторів, фігурних гайок тощо).


Зображення
Зображення

Потім для опрацювання “Вихідні вимоги до пересувного блокпосту модульної конструкції” були надіслані на підприємства України, що випускають засоби бронезахисту, а саме: ТОВ “Матеріалознавство”, ТОВ “НВП “Темп-3000”, ТОВ “Реформ”, ТОВ “ВЕСТ-ТАНДЕМ” та ПрАТ “Практика”.

Після аналізу та опрацювання вихідних вимог ТОВ “Матеріалознавство” через відсутність необхідної виробничої бази відмовилося брати участь у роботах зі створення ПБМК, ТОВ “НВП “Темп-3000” у разі необхідності зголосилося брати участь у виготовленні окремих елементів конструкції ПБМК. Водночас фахівцями ПрАТ “Практика” проведено аналіз вихідних вимог та з урахуванням виробничих можливостей підприємства за його результатами надано пропозиції щодо конструктивного виконання ПБМК (рис. 8) та надано орієнтовні тактико-технічні характеристики ПБМК (Таблиця 1).


Зображення

Також було надано результати економічних розрахунків, за якими орієнтовна вартість ПБМК у цінах за станом на листопад 2016 року склала 84 000 грн. Тобто вартість ПБМК PROTECTOR виробництва FDS більше ніж у 2,5 рази вища за вартість ПБМК, запропонованого ПрАТ “Практика”, при лише на 10 кг меншій вазі та аналогічних захисних властивостях, що є переконливим аргументом доцільності (у разі зацікавленості підрозділів Національної поліції та Національної гвардії України у оснащенні ПБМК) продовження робіт за участю вітчизняного виробника.

Позитивним також є те, що підприємство може забезпечити як постачання запасних частин так і обслуговування та виконання ремонтних робіт виробу (у разі виникнення такої необхідності). Це важливо, тому що умови експлуатації ПБМК зумовлюють високу вірогідність пошкодження його елементів під час використання в зоні проведення АТО.


http://suchasnaspetstehnika.com/index_h ... -2016_.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 5006
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 07 березня 2020 08:35

КУЛЕЗАХИСНИЙ ПРИСТРІЙ МОДУЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ «БЛОКПОСТ-М»

Зображення

Маса кулезахисного пристрою не перевищує 220 кг.
Габаритні розміри:
– висота не більше 2000 мм;
– ширина не більше 1500 мм.

Для захисту працівників спеціальних підрозділів Національної гвардії України від ураження кулями вогнепальної зброї та уламками ручної гранати під час виконання антитерористичних та інших операцій швидкого розгортання фахівцями Інституту на замовлення Головного управління Національної гвардії України розроблено кулезахисний пристрій модульної конструкції «БЛОКПОСТ-М», який також може бути використаний працівниками спеціальних підрозділів Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

Пристрій призначений для оперативного встановлення тимчасових блокпостів в місцях, де облаштування стаціонарного блокпоста недоцільне або для цього бракує часу. Конструкція кулезахисного пристрою забезпечує можливість монтажу та демонтажу вручну зусиллями двох працівників без використання інструментів.

Пристрій складається з 5 нижніх пластин (фронтальної та 4 бокових) та 3 верхніх. Фронтальна верхня пластина оснащена вікном з броньованим склом, верхні бокові пластини мають бійниці для забезпечення можливості використання стрілецької зброї.

Пристрій забезпечує при обстрілі з дистанції 10 м захист від ураження кулями зі сталевим термозміцненим осердям у сталевій оболонці 5,45 мм автоматного патрона та кулями зі сталевим осердям у сталевій оболонці 7,62 мм гвинтівкового патрона за вимогами ДСТУ 4546:2006 «Захисне скління» та ДСТУ 4547:2006 «Кулетривкість. Вимоги та класифікація».


Зображення

http://dndi.mvs.gov.ua/ua/exhibitions.php
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
pustomelyk
Member
Member
 
Повідомлень: 1798
З нами з:
23 серпня 2008 00:10
Звідки: Київ

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення pustomelyk » 27 травня 2020 20:49

ми, через те, що часто міняли місця базування, – встигали копати тільки "ямки", кожен для себе. Виривається коло, в глибину десь сантиметрів 70. Туди сідаєш, і ще глибше, сантиметрів на 40-50 викопуєш місце під ноги, так, щоб можна було сидіти. Зверху натягували "бронік". У таких колодязях ховалися від артобстрілів

https://defence-ua.com/people_and_compa ... t-838.html
 

Поперед.

Повернутись до Фортифікація та інженерні війська

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron