фортифікаційні споруди

Модератори: Global Moderators, News

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4252
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 14 серпня 2018 13:29

Здійснено балістичні випробування модулів та систем бронювання при ударному навантаженні в умовах тиру та полігону, визначено умови випробувань, види зброї та засобів ураження, послідовність виконання пострілів та попередня оцінка механічного стану захисних модулів та елементів системи бронювання після кожного ураження, фотофіксація уражень.

На основі результатів випробувань в умовах тиру зроблено висновок щодо стійкості модулів, складених на основі автоклавної технології та технології полімерної заливки.

Отримано, що розташування модуля під кутом до напрямку ураження призводить до рикошетування та зменшує ураження багатошарових модулів
на основі скла.

За результатами випробувань побудовано діаграми, що показують глибину проникнення ударників від пострілу до пострілу з урахуванням впливу конструкційних та технологічних факторів. Отримані результати можуть бути використані для оптимізації структур захисних модулів.

Полігонні випробування показали ефективність модулів, складених за автоклавною технологією. Отримано, що в реальних умовах модулі 300ммх300мх42мм витримують навантаження кулею БЗ, що перевищує нормовані вимоги для такого типу скла. Модуль підвищеної стійкості товщиною 72мм показав високу живучість при ураженні трьома пострілами кулею Б32 з гвинтівки СВД без пробиття та відколу.

Отримано, що комбіноване обрамлення макету системи бронювання, задовольняє вимогам стійкості. Застосування конструкційних сталей може бути менш витратною альтернативою для обрамлення систем бронювання, особливо в поєднанні з броньованими надміцними сталями.

Створено нові конструкції та технологію виготовлення та складання комбінованих систем оперативного бронювання стаціонарних і пересувних об’єктів військового призначення із змінним рівнем захисту із застосуванням міцних елементів з металевих, керамічних , композитних матеріалів та їх відходів. Наведена повна документація на розроблені конструкції захисних блоків та технологію їх виготовлення та складання для організації серійного виробництва в умовах ДДМА.

Створено дослідно-виробничі дільниці для виготовлення досліднопромислових зразків комбінованих систем стаціонарних і пересувних об’єктів військового призначення.

Виготовлені та випробувані дослідні зразки елементів комбінованих систем оперативного бронювання з рівнем захисту.

Розроблені та виготовлені дослідно – промислові зразки типів систем оперативного бронювання перспективні для впровадження. За результатами їх випробувань відпрацювано методи їх практичного застосування та розроблено рекомендації щодо необхідних обсягів виробництва, сфер застосування та визначено очікувані техніко-економічні показники від впровадження розробки. Собівартість дослідних зразків 10-40 тис. грн.. При серійному виробництві собівартість може бути знижено на 20%.

Робота має велике значення для захисту бійців в військових умовах. Авторами роботи одержано багато позитивних відгуків від військових фахівців та бійців безпосередньо в зоні АТО щодо необхідності впровадження розроблених захисних споруд та модулів у серійне виробництво.


http://www.dgma.donetsk.ua/docs/kafedry ... %D0%BA.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
AliZaporizhya
Member
Member
 
Повідомлень: 3
З нами з:
16 грудня 2016 15:15

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення AliZaporizhya » 19 вересня 2018 11:31

навколо фортифікацій повинні бути розташовані невибухові загородження. Єгоза, колючий дріт, МПП (малопомітна перешкода) "Путанка". До речі Путанка здатна зупинити навіть важку гусеничну техніку. Тонкий дріт намотується на вал і на рухомі частини і блокує просування. Знайти інструкцію по встановленню цих перешкод виявилося важко. Тому я розробив і виложив свою покрокову інструкцію у малюнках https://metizy-94.com.ua/home/ustanovka_mzp.html
Зображення
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4252
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 23 жовтня 2018 09:49

Бабич Є.М., д.т.н., професор,
Кочкарьов Д.В., к.т.н., доцент,
Філіпчук С.В., к.т.н., доцент
Національний університет водного господарства та природокористування

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУВАННЯ ЗАХИСНИХ КОНСТРУКЦІЙ З ВИСОКОМІЦНИХ БЕТОНІВ І ФІБРОБЕТОНІВ

Залізобетонні захисні фортифікаційні споруди мають велике розповсюдження в загальній оборонній системі багатьох держав. В першу чергу завдяки високій міцності та довговічності таких споруд. У таких спорудах відмічена певна специфіка роботи бетону в умовах високошвидкісних ударів.

Надійність захисних споруд вимагає від них такі основні гарантії: безпеки для здоров’я і життя людей; збереження цілісності об’єкта та їхніх основних частин; використання об’єкта за призначенням; нормального функціювання технологічного процесу; необхідного рівня зручностей і комфорту для користувачів. Крім цього, фортифікаційні споруди повинні чинити надійний опір динамічним впливам різноманітної зброї. Наведеним вимогам відповідають залізобетонні конструкції, виготовлені з високоміцних швидкотверднучих бетонів та фібробетонів.

Бетони таких конструкцій повинні мати високу міцність при дії статичних навантажень та низький модуль деформацій. При цьому загальновідомо, що модуль деформацій на пряму залежить від міцності, тому для забезпечення необхідної деформативності необхідно використовувати демпфери: внутрішні або зовнішні. Внутрішні демпфери виконуються введенням спеціальних демпферних включень у склади бетонів. Зовнішні механічні демпфери влаштовуються, як опорні конструкції.

Мета досліджень полягала у встановленні:
- відповідності теоретичних положень щодо доцільності використання високоміцних швидкотверднучих бетонів для виготовлення захисних конструкцій при дії динамічних навантажень;
- дійсного опору дослідних плит та характер їх пошкоджень при динамічній дії різної зброї;
- відповідності теоретичних розрахунків експериментальним даним.

Були розроблені та встановлені основні розрахункові залежності розрахунку захисних фортифікаційних споруд дії вогнепальної зброї. Запропонована методологія розрахунку таких типів захисних споруд: суцільних плит, суцільних плит із зовнішніми демпферами, багатошарових плит, багатошарових плит із зовнішніми демпферами, а також усіх видів плит із обвалуванням ґрунтом. Розглянуті основні типи задач при проектуванні захисних фортифікаційних споруд, а також розроблені приклади їх розрахунку.

В лабораторіях кафедри промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд і кафедри технології будівельних виробів та матеріалознавства були запроектовані та виготовлені дві серії плит з високоміцного швидкотверднучого бетону. В кожній із серій було виготовлено по дві плити. Плити першої серії (П1 та П2) мали розмір в плані 1000×1000 мм та товщину 300 і 400 мм, а другої (ПШН-1 та ПШН-2) - 2200×2200 мм та товщину 400 мм.

Для виконання польових випробувань був змодельований блок фортифікаційної споруди натурних розмірів. Він складався з замкнутих рам та трьохшарової плити, що кріпилася перед блоком і по якій безпосередньо виконувалися постріли зброєю.

Результати випробування в польових умовах динамічною дією дослідних захисних сталефібробетонних плит підтвердили можливість і доцільність застосування для їх виготовлення високоміцних швидкотверднучих бетонів. Використання таких бетонів дозволить зменшити товщину плит в 2 … 3 рази порівняно з бетонів звичайних класів. Використання зовнішніх демпферів для спирання плит на опори дозволяє до 30% поглинати енергію удару зброї, що підвищує їхній загальний опір динамічним впливам.

Розрахунок фортифікаційних споруд являє собою доволі складну багато параметричну задачу, яка потребує варіантних розв'язків. Тому автоматизація розрахунків значно прискорює їх розрахунок та дозволяє багато варіантне вирішення поставлених задач. На основі методології розрахунку фортифікаційних споруд та проектуванні складів бетонів і фібробетонів, було розроблено програмний комплекс у єдиному інтегрованому середовищі VisualStudio 2010. Він складається із двох основних блоків. Перший блок дозволяє виконувати конструктивні розрахунки: а) встановлювати вид, клас бетону та необхідне армування; б) геометричні характеристики фортифікаційних споруд (проліт, товщину, ширину); в) параметри боєприпасів від яких необхідно створити захист. Другий блок дозволяє проектувати склад встановленого виду та класу бетону. Реалізовано можливість підбору складів для: важкого бетону, важкого дрібнозернистого бетону, важкого дрібнозернистого фібробетону. В результаті розрахунку встановлюються необхідні конструктивні параметри фортифікаційних споруд на певний заданий вид зброї.

Порівняння результатів розрахунку з польовими випробуваннями підтвердило можливість використання відповідної методології та програмного комплексу для розрахунку захисних фортифікаційних споруд на дію вогнепальної зброї.

Розроблені проектні рішення сучасних фортифікаційних споруд, які характеризуються підвищеним динамічним опором дії вогнепальної зброї.

https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... ovidey.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4252
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: фортифікаційні споруди

Повідомлення alex999 » 23 жовтня 2018 09:50

Дворкін Л.Й., д.т.н., професор,
Житковський В.В., к.т.н., доцент,
Бордюженко О.М., к.т.н., доцент
Національний університет водного господарства та природокористування

ВИСОКОМІЦНІ НАДШВИДКОТВЕРДНУЧІ БЕТОНИ ДЛЯ ЗАХИСНИХ СПОРУД

В умовах підвищення потужності засобів озброєння є актуальною задача підвищення захисної здатності оборонних і в т.ч. фортифікаційних споруд, основними матеріалами для яких є бетон та залізобетонні конструкції.

Розрахунок конструкцій фортифікаційних споруд ґрунтується на залежності їх стійкості, як від динамічної енергії при дії вибухових засобів, так і від захисної здатності матеріалу, яка для бетонів та залізобетонних конструкцій залежить від їх міцнісних показників.

В практиці зведення фортифікаційних споруд отримали застосування бетони класів С15…С 30 (М200…350). Разом з тим розрахунки показують, що при збільшенні динамічної міцності бетонів і відповідного зменшення коефіцієнта проникності можливо суттєво збільшити захисну здатність фортифікаційних споруд. Зокрема зменшення коефіцієнта проникності, що характерний при застосуванню бетону М400 до значень, характерних для бетону марок 800…1000 дає можливість зменшити необхідну товщину конструкцій майже у 2 рази, або, відповідно, збільшити їх захисну здатність.

Із застосуванням ефективних хімічних добавок нового покоління, що присутні на ринку України, розроблені склади бетонів класів С80…С100, які набувають міцності у однодобовому віці при нормальному твердінні до 70% від марочної. Регулюванням складів шляхом введення добавок прискорювачів твердіння, показана можливість забезпечення міцності при стиску до 50% від марочної через 12 год.

Застосування таких бетонів дозволяє відмовитись від тепловологісної обробки, що розширює їх можливості при зведенні споруд з монолітних конструкцій, а також суттєво скоротити енергозатрати на тривалість виготовлення при виробництві збірних конструкцій.

Виконані дослідження щодо розробки комплексних хімічних добавок з метою підвищення їх спільного ефекту, зниження вартості. Експериментально показана ефективність органомінеральних добавок на основі місцевої сировини.

Виконані дослідження дозволили модифікувати основні відомі розрахункові залежності для прогнозування міцнісних параметрів бетонів залежно від їх складів.

З урахуванням цих залежностей, а також комплексу розрахунковоекспериментальних моделей запропоновано методологію розрахунку складів ВМШБ з заданими властивостями.

Один з найкращих різновидів бетонів, що працює в умовах динамічних впливів є сталефібробетон (СФБ).

За допомогою методів математичного планування експериментів встановлено кількісні оцінки впливу В/Ц, вмісту та виду фібри на міцність при стиску (fсm) та на розтяг при згині (fc.tf). Із застосуванням методу "крутого сходження" отримані рекомендації щодо оптимального вмісту стальної фібри, що забезпечує максимальні міцнісні характеристики.

Встановлено, що застосування дрібнозернистого бетону на досліджуваних видах фібри дозволяє підвищити коефіцієнт ефективності дисперсного армування (Кеф = fc.tf / fсm) більше ніж у 2 рази у порівнянні з неармованими бетонами і на 20…25% у порівнянні з крупнозернистими. При цьому міцність на розтяг при згині для дрібнозернистого СФБ збільшується в порівнянні з неармованими бетонами в 2,5…2,8 рази.

Додаткові можливості збільшення міцнісних показників забезпечується при орієнтуванні стальної фібри під час ущільнення в умовах дії постійного магнітного поля. Позитивний ефект від орієнтування може складати до 15% зростання fc.tf зг при забезпеченні заданої рухомості.

Вивчена кінетика зміни міцності СФБ при їх твердінні до 90 діб. Показано, що відношення fc.tf / fсm для неармованих бетонів, ідентичних за міцністю при стсиску (C60…C100) зменшується в часі на 20…25%, а для дрібнозернистих СФБ лише на 10…12,5%.

Важливим показником фібробетонів є залишкова міцність на розтяг при згині, що визначається за діаграмою "навантаження – деформація". Отримані значення залишкової міцності на розтяг при згині дозволяють визначити характер руйнування СФБ до втрати ними несучої здатності, що важливо враховувати в розрахунках залізобетонних конструкцій.

Виконані експериментальні дослідження та отримані розрахункові залежності дозволили запропонувати розрахунково-експериментальну методологію проектування складів фібробетонів із заданими комплексом нормованих показників. Розроблені відповідні алгоритми для проектування складів крупно- та дрібнозернистих СФБ і БФБ на малоклінкерному ШПЦ та наведені відповідні приклади розрахунку.

На базі розробленої методології та проведених експериментальнотеоретичних досліджень запроектовані та виготовлені дослідні залізобетонні конструкції фортифікаційних споруд.

Висновки виконаних експериментальних досліджень підтвердили польові випробування.

https://mon.gov.ua/storage/app/media/in ... ovidey.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Поперед.

Повернутись до Фортифікація та інженерні війська

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron