Населення Криму

Модератор: Global Moderators

premium
Member
Member
 
Повідомлень: 206
З нами з:
11 травня 2009 17:03

Населення Криму

Повідомлення premium » 07 грудня 2009 01:32

На цьому Кримському острові, який по колу складає 776 миль, знаходиться 1600 сіл і 6 тисяч отар, тобто чифтлік. З усіх сіл виходить всього 100 тисяч воїнів, а з отари - 26 тисяч воїнів. У походи йде 40 тисяч, а якщо хан забажає, в бій йде 80 тисяч татар, за винятком тих, хто залишається в Криму. Тому що в самому Криму перебуває 4 рази по 100 тисяч полонених козаків, 4 рази по 100 тисяч козачих дружин і 3 рази по 100 тисяч їхніх синів і дочок, яких вони кличуть "копиця". І ще там є 20 тисяч грецьких, вірменських та юдейських невірних. А франкських і мадярських християн немає. Через те, що в Криму стільки полонених козаків, всі військові загони не ведуть у похід. Тільки хан ходить в похід з 80-ма тисячами воїнів, що не мають іншої віри, [крім істинної]. Він мстить всьому Кафірістану і натовпом відводить їх дітей на Кримський острів, звідки їх відвозять на інші країни.
Крім цих 80-ти тисяч татарських воїнів при ханові в Бахчисараї і в околицях Бахчисарая, в селах і отара постійно живуть капи-кулу. Вони були доставлені від султана Баязида Вели Менглі Герай-хану з рабів Порога Щастя як воїнів-стрільців з рушниць. У той час капи-кулу було всього 12 тисяч. З часом ці загони знищувалися і їх залишилося не більше 3-х тисяч. Але вороги все ще вважають, що в Криму знаходиться 12 тисяч капи-кулу. Тепер вони на становищі хан-кулу. Проте вони не татари. Це - цілий полк з дітей абхазів, черкесів і грузин. Роду Османов від них ніколи не траплялося зради.


Евлія Челебі, 17ст.

Наскільки можна довіряти повідомленню Челебі, особливо про чисельність полонених козаків, враховуючи його схильність до перебільшень? Якою могла бути насправді чисельність полонених козаків у Криму?
Пропоную в цьому розібратись.
 

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість