Українська мова й латинська абетка

Модератор: Global Moderators

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 21 квітня 2006 23:11

Deer Hunter не бачили? Із знаменитою сценою, коли в\"єтнамці заставляють полонених грати у \"російську рулетку\"?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 21 квітня 2006 23:31

Про сцену чув, але кіно треба буде подивитись.
Я сам собі Петлюра!

denysenko
Member
Member

Повідомлення denysenko » 07 липня 2006 22:40

дуже своечасна дискусія, оце сиджу у засніженій москві, пью тепле пиво, читаю новини з батьківщини і шукаю алюзій...

і от шо згадується...

був я польщі коли там вперше після \"соліданощі\" на виборах перемогли комуняки (рік то був здаеться 1997 чи 1998) як не прибрехую був то саме пан квасньеовський...

і якось потрапила мені до рук польська газета і прочита в я там фейлетона на актуальну тему, приблизний текст фейлетону передаю нижче у український транслітерацїї

\" ми завше знали шо жарувку придумав американец Едісон, але після 1945 ми всі дізналися шо першу жарувку винайшов велкий руский самоук Лодигін, але після падіння комуністів ми знов дізналися шо першу жарувку винайшов американець Едісон, але після останніх виборів скоріш за все стане відомо шо першу жаруку винайшов велкий руский самоук Лодигін\"

отож шановні, може після помаранчевої революції у вас склалося враження шо ми скоро будемо писати латинецею??? ні таки сьогодні я вам точно скажу шо ми пишемо тільки кирилецею, а першу жарувку придумав велкий руский самоук Лодигін :?

AppS
Member
Member

Re: Українська мова й латинська абетка

Повідомлення AppS » 30 січня 2010 23:07

П О С Т А Н О В А від 27 січня 2010 р. N 55
Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею

З метою впорядкування транслітерації українського алфавіту
латиницею Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

1. Затвердити таблицю транслітерації українського алфавіту латиницею, що додається.
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... 5-2010-%EF

що цікаво:
"М'який знак і апостроф латиницею не відтворюються."
==========

%(
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 31 січня 2010 12:39

AppS
Задоволений, оскільки вже багато років використовував "неправильну" транслітерацію, а тепер вона прийнята до вжитку КабМіном! :D
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 31 січня 2010 13:57

Adam
а в мене прізвище через ё-ьо, тому я не в захваті.

ось, до речі, те шо у сусідів ближніх і не дуже http://www.gsnti-norms.ru/norms/common/ ... s/7_79.htm
діє в:
Азербайджанская Республика
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Кыргизская Республика
Российская Федерация
Республика Таджикистан
Туркменистан
Республика Узбекистан
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 01 лютого 2010 13:12

AppS написав:а в мене прізвище через ё-ьо, тому я не в захваті.

Ви маєте право писати прізвище, як у закордонному паспорті.

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 01 лютого 2010 13:51

кювернат Ювяшжт
в мене немає закордонного паспотра, я його якраз хотів оформити. :sorry:

я починаю жалкувати, що в укр. алфавіті немає ё - так би хоч задумались над транслітерацією :(

googlebot
Member
Member

Кабмін затвердив транслітерацію українських літер латиницею

Повідомлення googlebot » 01 лютого 2010 13:54

Кабінет міністрів затвердив офіційну транслітерацію українського алфавіту латинськими літерами.

Згідно з прийнятою постановою, українська літера Аа передається латинською Aа, Бб - Bb, Вв - Vv, Гг - Hh, Гг - Gg, Дд - Dd, Ее - Ее, ЄЄ - Ye (на початку слова), ie (в інших позиціях), Жж - Zh zh, Зз - Zz, Ии - Yy, ІІ - Ii, Її - Yi (на початку слова), i (в інших позиціях), Йй - Y (на початку слова), i (в інших позиціях).

Крім того, Кк передається латинською Kk, Лл - Ll, Мм - Mm, Нн - Nn, Оо - Oo, Пп - Pp, Рр - Rr, Сс - Ss, Тт - Tt, Уу - Uu, Фф - Ff, Хх - Kh kh, Цц - Ts ts, Чч - Ch ch, Шш - Sh sh, Щщ - Shch shch, Юю - Yu (на початку слова), іu (в інших позиціях), Яя - Ya (на початку слова), ia ( в інших позиціях).

Буквосполучення "зг" передається латиницею як "zgh" (Розгін - Rozghіn), на відміну від "zh", що відповідає українській букві "ж". М'який знак (Ьь) та апостроф ( ') латиницею не передаються.

Транслітерація прізвищ та імен людей, а також географічних назв здійснюється шляхом відтворення кожної літери латиницею.

http://ua.korrespondent.net/ukraine/1041941
Якщо ви знайшли помилку або образливі слова в цьому пості, виділіть їх мишкою та натисніть CTRL+W

AppS
Member
Member

Re: Кабмін затвердив транслітерацію українських літер латиницею

Повідомлення AppS » 01 лютого 2010 14:13

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 01 лютого 2010 18:48

кювернат Ювяшжт написав:Ви маєте право писати прізвище, як у закордонному паспорті.

Але ту є ньюанс. Коли мине 10 років і Ви прийдете по новий, можуть Ваше прізвище записати по-іншому -- вже за новою транскрипцією. Я своє (не по новому правопису) у свій час відстояв лише завдяки тому, що (1) інфа і комп'ютер вбивалась при мені, та (2) була при собі ксерокопія статті в англомовному журналі, і я написав заяву, щоб залишили стару транскрипцію.
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 02 лютого 2010 10:34

Михайло написав:Але ту є ньюанс. Коли мине 10 років і Ви прийдете по новий, можуть Ваше прізвище записати по-іншому -- вже за новою транскрипцією.

Так що, Ви вже мали такий досвід? Наші бюрократи звичайно до всього можуть додуматися, але щоб прізвище у паспорті міняти... Це ж створить багато проблем при видачі віз і перетині кордонів для ідентифікації "Вас за новою трансрипцією" з "Вами за старою транскрипцією".
Моє прізвище, до речі, викривити важко :)

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 02 лютого 2010 11:12

кювернат Ювяшжт
Так, люди, які отримують нові закордонні паспорти в групах, яким я допомагаю з оформленням документів, подекуди змінюють написання прізвища. Але ніяких перешкод з отриманням візи або перетинанням кордону в них не виникає.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 02 лютого 2010 11:55

Adam написав:Але ніяких перешкод з отриманням візи або перетинанням кордону в них не виникає.

Так що, іноземні представництва не складають бази данних на наших громадян?

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 лютого 2010 12:16

кювернат Ювяшжт

Моє прізвище, до речі, викривити важко :)

можна записати через ігрек "y" в останньому складі.

Поперед.Далі

Повернутись до Обговорення та рецензії

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість