Битви з татарами у 17 столітті

Модератор: Global Moderators

Krasov
Member
Member

Re: Битви з татарами у 17 столітті

Повідомлення Krasov » 01 березня 2010 23:06

Доброго вечора, у мене до вас термінове прохання:
Мені для наукової статті вже сьогодні потрібен матеріал про
Охматівську (Дрижопільську) битву 1655 року ! :)

Буду дуже вдячний... :YesSir:

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 березня 2010 00:04

потрібен матеріал про Охматівську (Дрижопільську) битву 1655 року

Степан Горошко
ДВІ БИТВИ ПІД ОХМАТОВИМ: ПРОСТІР І ЧАС
http://www.history.org.ua/JournALL/geo/7/17.pdf
В статті характеризується географічне оточення, гідрографія, шляхи, фортифікаційні споруди 40–50Cх років XVII ст. на північ (до Білої Церкви) і на південь (до Умані) від Охматова, де у 1644 і 1655 рр. відбулися битви. Автор пояснює, як простір вплинув на історичні події, а також детально описує їх перебіг та характер.
М. Грушевський. Історія України-Руси
http://litopys.org.ua/hrushrus/iur909.htm
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Krasov
Member
Member

Повідомлення Krasov » 02 березня 2010 00:10

Дякую, а ще що є ?! :shock:

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 02 березня 2010 01:50

Krasov
є стаття того ж самого Горошка в Київській старовині, 2000р №5

ну, а взагалі небагто є - гугліть Дрижипільська битва
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.

Krasov
Member
Member

Повідомлення Krasov » 12 квітня 2010 17:13

...
Дякую за Охматівську - вже написав статтю! :YesSir:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Козацьке літописання другої половини XVII - XVIII ст. в Україні

ВСЕ ЩО Є ПО ЦІЙ ТЕМІ! :O: :O: Терміново! :yes:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

тугай
Member
Member

Повідомлення тугай » 30 серпня 2010 21:55

можливо, битва (чи сутичка) під Сасовим Рогом непересічна подія ...Але чому б не написати про взяття 6 000 козаків Михайла Дорошенка фортеці Аслан-кермен у 1627 ,..Або про похід Дороша в Крим на поміч Шахін -Гірею в 1628..А це все ж таки 4 000 людей..Погром Кантеміра іт.д..Облога Кафи майже місячна...Це дуже серйозні події, які досить сильно вплинули на політику Криму..Мали великий резонанс у Стамбулі..Є цікаві роздуми князя Збаразького на цю тему..-Підуть рушнично, табором ...нічого татари їм не зможуть зробити )і т.д...Потім другий кримський похід (6 000 ч) та драматичний третій -майже 20 000 бійців..+ воїни Шагіна.Масштабна битва за перекопом , загибель майже 5 000 козаків іт.д...Це ж масштабні події...Це не якісь сутички на кордоні..Чому про це немає жодної статті?? Можна любити чи не любити козаків , але яке це має значення?Якщо були ці події-їх треба висвітлювати нам...Незалежно ваід нашого ставлення до козацтва...

AppS
Member
Member

Повідомлення AppS » 30 серпня 2010 22:30

тугай
Чому про це немає жодної статті?? Можна любити чи не любити козаків , але яке це має значення?Якщо були ці події-їх треба висвітлювати нам...Незалежно ваід нашого ставлення до козацтва...

ну так напишіть. В чому проблема?

тугай
Member
Member

Повідомлення тугай » 30 серпня 2010 22:41

так я не історик..Я так розумію, що цим повинні займатися фахівці...Я можу написати , що козаки билися з іспанцями на Карибах..Цікаво, а ця маячня потрапить до Вікі чи там уних хтось сидить і редагує?

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 31 серпня 2010 12:06

тугай написав:Я можу написати , що козаки билися з іспанцями на Карибах..Цікаво, а ця маячня потрапить до Вікі чи там уних хтось сидить і редагує?

Потрапить. Вікі саме так працює, що будь-хто (а не лише "фахівці") можуть її доповнювати

Але так само цю маячню можуть і витерти

Коротше, як вам аж так кортить -- пишіть статтю самі. Я свій проект у вікі завершив, повертатися до нього якийсь час не збираюся (я ж не фахівець ;) )
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

тугай
Member
Member

Повідомлення тугай » 31 серпня 2010 16:35

[ Я свій проект у вікі завершив, повертатися до нього якийсь час не збираюся (я ж не фахівець ;) )[/quote]

Чому завершили проєкт? мені статті сподобалися..Особливо про походи та погром Куницького..Тема практично невідома ..Чи немає у вас матеріалу про битву між татарами та козацько-магнатськими загонами під річкою Камянкою в 1589 році?..Є опис з листа козаків до Замойського , але того листа повністю не можу знайти ..А сама бійка досить цікава..

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 31 серпня 2010 16:47

тугай написав:Чому завершили проєкт?

тому що зробив те, що запланував, і зайнявся іншою справою

тугай написав:Чи немає у вас матеріалу про битву між татарами та козацько-магнатськими загонами під річкою Камянкою в 1589 році?

На жаль, немає :(
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

тугай
Member
Member

Повідомлення тугай » 31 серпня 2010 17:12

ще хотілося б якусь інформацію про участь козаків у нападі та битві з Белен-Габором у 1619 р. у Вікі тільки про лісовчиків у цій справі, але , здається , Любомирський писав, що там майже не було польської крові..А наші чомусь у Вікі не розрізняють лісовчиків та козаків..Одним словом, повний бардак...

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 31 серпня 2010 17:18

тугай написав:А наші чомусь у Вікі не розрізняють лісовчиків та козаків

"Наші", про який йдеться мова -- це конкретно я. Я вважаю, що серед лісовчиків у поході 1619 і наступних років навряд чи було багато запорожців. "Польніше коссакен" джерел не мали на увазі українських козаків (у всякому разі, я не знайшов достатнього підтвердження, що "запорожці" справді "врятували Відень" також і в 1619-20 рр.)

А що саме і де писав Любомирський? (який саме?)

тугай
Member
Member

Повідомлення тугай » 31 серпня 2010 17:29

я чув тільки про Язду Козацку(пол), але про польських козаків не чув...Який саме Любомирський не знаю точно, про це памятаю з книжки -там його вислів...Книжку читав давно , в 95-7 роц. здається Українська козацька республіка чи щось таке...автор, -Наливайко (?)..не памятаю...Але там вислів Любомирського наведено-що в цьому поході майже не було пол. крові...

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 31 серпня 2010 17:31

тугай написав:я чув тільки про Язду Козацку(пол), але про польських козаків не чув

ну що я можу порадити...

тугай написав:Але там вислів Любомирського наведено-що в цьому поході майже не було пол. крові...

ну так справді втрати лісовчикіів були дуже незначними

Поперед.Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей