Ющенко - солдат Радянської Армії

Модератор: Global Moderators

один
Member
Member

Re: Ющенко - солдат Радянської Армії

Повідомлення один » 11 листопада 2009 10:08

Petro Bagmet написав:У офіцерів-прапорщиків були спеціальні польові кашкети без блискучих поверностей та з кокардою сіро-зеленого кольору, але це не ті кашкети в яких 28-го травня вештаються по містах і селах пьяні прикордонники:-)

Вірно, у рядових і сержантів польвих кашкетів не було, і ті, що на головах у п"яних погранців( :D ) - це саме вони, повсякденні кашкети, які ми носили щоденно як елемент літньої форми одягу. Пілоток не було.У Середній Азії замість кашкетів повсякденно носили панами, але на ДМБ все одно йшли в кашкетах.Я думаю, так було і в Закавказзі.

Petro Bagmet
Member
Member

Повідомлення Petro Bagmet » 11 листопада 2009 20:47

один написав:але на ДМБ все одно йшли в кашкетах.

Ну це зрозуміло, бо це ж парадка.

shtroff
Member
Member

Повідомлення shtroff » 04 січня 2010 15:30

Блукаючи нетрями нету знайшов ваш цікавий форум. І хочу сказати ось що. Я служив в 1974-76 роках на турецькому кордоні в Арташатському(125-му!) прикордонному загоні (це сусіди Ленінаканського ). Прикордонник в радянські часи ніколи б не одягнув погони СА! В принципі. Носили ми влітку панами, взимку - шапки. Зелені кашкети висіли в каптьорці і чекали ДМБ (дємухи, як говорили у нас на заставі).Чобіт кирзових не давали! Ми носили - ялові чоботи! І тільки "діди", щоб виділитися, просили в ОВС-ників, що привозили форму на заставу, кирзяки! Нам дозволялося ходити з розстебнутим верхнім гудзиком, але і "подворотнічок" пришивався (влітку!) не так, як на фото! Служив я на лінійній заставі і ніякої обслуги з СА й близько не підпускали до прикордонної зони! Все будували самі! В загоні (в Арташаті!) була інженерна рота, яка цим і займалася! Взимку до нас спускали хлопців з високогірних застав (здається і з Ленінаканського теж) - там було небезпечно служити, а навесні вони знову підіймалися в гори. Так що В.А. може й бачив з гори кордон, але прикордонником не був ніколи! :yes:

махмуд
Member
Member

Повідомлення махмуд » 08 лютого 2010 12:46

Хотів би я бачити, як би ваша інженерна рота будувала підземні бункери, тунелі.

Andrieu
Member
Member

Повідомлення Andrieu » 16 лютого 2010 18:30

Махмуд, наличие в погранзоне бункеров и прочих ЗКП означает, что в случае оборонительной войны все они достанутся в руки неприятелю. Мощные узлы обороны принято выносить несколько в тыл, где пограничников, понятное дело, уже нет.
Укрепления линейных застав производились руками самих пограничников, т.е. инженерно-строительных частей ПВ.
Застава - это 30 душ ( на заставах-комендатурах до 50-60), практически взвод. Застава не приспособлена для длительного оборонительного боя с превосходящими силами противника. Поэтому строить там дорогостоящие бункеры бессмысленно. Стрелковые ячейки с ходами сообщения, дот, капонир для БТР-а - и все. В случае серьезной агрессии все это уничтожается артиллерией за три минуты. Что и было (за редкими исключениями) продемонстрировано немцами в 1941 г. Бои на о. Даманском и под Жаланашколем - отдельная тема.

махмуд
Member
Member

Повідомлення махмуд » 20 липня 2010 00:10

Слава НЕСУДИМОМУ ПРЕЗИДЕНТУ !!!!

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 20 липня 2010 16:07

махмуд
Попередження за Флуд! Oleh Nemchinov
Прийшла повістка - іди служити!

tacitus
Member
Member

Повідомлення tacitus » 20 липня 2010 22:04

shtroff,
цікава розповідь, дякую))
5 канал:Вчора взвод ОМОНу знищив посіви коноплі бабці Горпини, після чого підняв чорний прапор, оголосив себе дивізією і полетів у космос воювати з покемонами.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 20 липня 2010 22:20

Petro Bagmet » 10 листопада 2009 03:49
"Оскільки Ющенко був "переростком", та ще й з економічною освітою, то скоріш за все він служив у стройбаті норміровщиком."

Я повний ровесник Ющенка- число,місяць,рік.
Одночасно вступали в ВУЗ- я в пед, він в фек.
Точно зустрічалися в гуртожитку для абітурієнтів-він був один на два ВУЗи.
Чи бились з ним і хто кого- не пам'ятаю,а от що педи з феками бились-точно і нерідко.
Це так,побічно.
Він закінчив ВУЗ на рік раніше за мене.
На молодих спеціалістів була бронь,і, якщо його призвали- або голова колгоспу сплавив подалі, або сам втік.
Цю бронь підгорнули навесні 1978(одночасно з переходом на 1,5річну службу). От під цей призив влетів і я-"переросток".
Це ближче до суті.

Віддаю за "переростка".
1. За винятком "косих", всіх призивників з ВУЗ без кафедри в 76-77-78 перепускали через учебки- готували сержантів.
Осени 77 і навесні 78 через учебки пішли навіть з наслідками ДЦП, вродженим і набутим пороком серця, силікозом та гостротою зору 0,4-02(це я)
Дуже вже запаршивіла РА- та,що не "переростки".
2. Весь мій призов- 380 "переростків" розділили на три учбових полки- мотострілецький, танковий і артилерійський.
В 1 уч. батареї 1 уч. дивізіону 909 уч. арт. полку 1 гв.уч.дивізії КЗакВО (не секретно,навіть казарм не залишилося-дивився в гуглі) було 78 курсантів з ВУЗ.
Агрономи, ветеринари, фінансисти, вчителі,інженери- всіх перековували на командирів відділень розвідки.
За винятком тих же "косих"- спеціалістів.
3. В артдивізіоні 22 МСП Ленкоранської дивізії нас було 4- три командири батарейних відділень розвідки і я- ВрИДЛо- командир(з паличкою) взводу управління,командир відділення розвідки. Чому я- інженерно-педагогічна освіта. Два роки до мене,я, рік після мене- тільки з ВУЗом, фінансист або педагог(далі не знаю).
4. Що таке повна підготовка, робота на ПУО-артилеристи знають. Справлявся я, справлявся бухгалтер в 1 батареї, 2,3 теж.
А от старшого обчислювача для роботи на ПУО з "нормальних", не "переростків"- пшик, не вийшло нікому, і мені в т.ч.
Таджика навчив членороздільно "кукурікати",тобто почути і повторити команду(найголовніше-сприйняти і повторити числа типу 34-82.Колонки цифр метеобюлетня він так і не засвоїв)
Росіянина- майже все- на тверду трійку- за півроку.
А от заміну собі- фінансиста- за тиждень, на полігоні, під час стрільб.
5. Вже в партизанці, через 8 років на Тучинському полігоні був НШ РеАДН. Відстрілялися без "підтримки штанів". Нікого не вбили.Відстрілялися без трійок.

один » 09 листопада 2009 15:56
"Тому всіх солдат СА зверхньо називали "шурупами"."
Так, учебка погранців була поряд.
І 35 метрове штучне болото "шурупи" обходили, а от "щит"-завжди форсував по пластунськи.
От що було у погранців позитиву- сержант був богом.А у нас сержантів було більше,як рядових

КЗакВО ходив у панамах(шляпа женская защитная). Так на етикетці моєї- 60 розміру.На 54-56-"панама защитная ХБ")
Пілотки бачив у прикомандированих з СКВО- у перші дні.

А стосовно Ю- задниці дерти треба було іміджмейкерам та радникам тоді.
Зараз це вже значення не має.
Зрештою- не служив він погранцем, така моя думка.
А попасти на заставу чи деінде і знятися біля атрибута застави- міг.
І верхній гудзик він розстібнув перед зйомкою.
Я півтора року проходив з розстебнутим- комір влягається, а не стирчить дибом.

Поперед.

Повернутись до Холодна війна (1946-1991)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей