Волохи

Модератор: Global Moderators

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Волохи

Повідомлення Chestnut » 29 червня 2006 19:05

Чи знає хто нормальну інфу в інтернеті (чи в електронному вигляді) про волоське військо цього часу? Бажано не румунською чи молдавською мовами. Бо раптом подумав, що мало знаю про цих сусідів -- а вони часто контактували з предками у ВІ аспекті (з різними результатами для всіх учасників)
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 29 червня 2006 19:17

V Men-at-Arms knyzhtsi pro Pol'ske vijs'ko je zoobrazhennia Voloha i trohy infy pro Volos'kyh najmantsiv (jih dorechi najmaly i nashi get'many)

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 29 червня 2006 19:23

Askold написав:V Men-at-Arms knyzhtsi pro Pol'ske vijs'ko je zoobrazhennia Voloha i trohy infy pro Volos'kyh najmantsiv

Та там майже нічого немає, та й якість інформації бажає кращого

Askold написав:(jih dorechi najmaly i nashi get'many)

Це я знаю -- значить, було за що наймати.

До речі, ще питання -- хто знає, як румуни чи молдовани трактують битву під Обертином на Покутті у 1531 році? Бо поляки пишуть про чудову перемогу над багаторазово сильнішою молдавською навалою (а також про приклад вдалого раннього застосування табору коронним військом). Цікаво було б почитати про погляд з іншого боку (і чи писав хтось про це з нашого боку -- битва то була таки на нашій землі!)
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Hvygura
Member
Member

Повідомлення Hvygura » 30 червня 2006 15:58

Ще в одному Men-et-Arms \"Hungary and the Fall of Eastern Europe\" є
зображення \"дикуватих\" волохів та трохи інформації про них.
Козацькому роду нема переводу? Отож, добродію, переведіть, будь ласка, трохи грошей козакові, поки він не забрав в вас
геть усе!

denysenko
Member
Member

Повідомлення denysenko » 01 липня 2006 12:03

це питання якимось боком зачіпають дві читані мною за останній час праці - Оксана Даневич (Київ) Наймані частини у війську гетьмана І.Виговського у 1658-1659 рр. (там як водиться про волохів і ідеться)та Гвоздик-Прицак Економічна візія БХ... справа в тому шо ця \"візія\" написана на базі дисеру про українсько-молдавську торгівлю і там можно дешо підхопити що до військового аспекту

Ярослав Мезенцев
Member
Member

Повідомлення Ярослав Мезенцев » 25 вересня 2006 17:09

Насколько я понял, валахи и молдаване 16 и 17 веков поставляли очень боеспособные контингенті в силу своего постоянного прифронтового положения по отношению к Османской империи. Их охотно брали на службу магнаты и селили в своих землях на положении военных колонистов в приграничье. А вот в 18 веке после снятия османской угрозы и дикого распространения виноделия народ постепенно спился и пропал. А ведь неплохие воины были для времен Богдана Хмельницкого.
Предлагаю вывести в ров - и расстрелять!!!

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 27 вересня 2006 16:26

Відразу перепрошую, що не знаю інформації в інтернеті, але попадалася мені колись книжка польською мовою \"Wojskowosc zaporoska\" (видана недавно, може 2003 року), там між іншим окрім запорізького війська описано військове мистецтво сусідніх народів, зокрема Речі Посполитої, Московії, Туреччини та Валахії. Вдома є ксерокс, але викласти не можу - немає сканеру.

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 27 вересня 2006 16:29

Hvygura написав:Ще в одному Men-et-Arms "Hungary and the Fall of Eastern Europe" є
зображення "дикуватих" волохів та трохи інформації про них.

А в іншому "Мені" про турецькі армії теж є волох, але він вже носить чомусь європейський (трохи фентезійний до речі) шолом, кольчугу і європейські пластинчаті лати на руках плюс європейський (угорський) щит. Тож навіть у Мак-Брайда немає одностайної думки про військову справу волохів.

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 27 вересня 2006 16:36

Ярослав Мезенцев написав:А ведь неплохие воины были для времен Богдана Хмельницкого.

Щось не памятаю такого.

Памятаю що німецькіх найманців поважали як вояків, там гусар,.. А волохів... Скількі там сотень взяло волощину? Дві чи пять?

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 27 вересня 2006 16:47

thrary написав:Скількі там сотень взяло волощину? Дві чи пять?

Та трохи більше :) Ще й не втримало, до того ж.

mynailo
Member
Member

Повідомлення mynailo » 27 вересня 2006 17:04

Дякую за навчання щодо викладання фоток на іншій темі :)

Відносно волохів - я бачив десь у себе в бібілотеці досить рідкісні (на мій погляд) зображення (малюнки того часу) угорських вояків-кіннотників XVII ст. на службі у Корони (можу помилятись). Ящо знайду, спробую відсканувати та викласти 4U свіжевивченим засобом. :P
\"У туркені у кишеніі таляри, дукати. Не кишені трусить, не дукати лічить – їдем різать, палить, братів визволяти..\"

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 27 вересня 2006 17:13

Chestnut написав:
thrary написав:Скількі там сотень взяло волощину? Дві чи пять?

Та трохи більше :) Ще й не втримало, до того ж.

Ну, що не втримало те інше питання - головне взяло.

І це було кілька разів. Якось з допомогою двох сотень владу у брали, позвали двоє сотень запорог і он воно молдовське князівство... Роки три той князь протримався.

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 28 вересня 2006 01:45

Мynailo, викладай! Цікаво! :)
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 28 вересня 2006 11:13

кювернат Ювяшжт написав:А в іншому "Мені" про турецькі армії теж є волох, але він вже носить чомусь європейський (трохи фентезійний до речі) шолом, кольчугу і європейські пластинчаті лати на руках плюс європейський (угорський) щит. Тож навіть у Мак-Брайда немає одностайної думки про військову справу волохів.

до цього малюнку все ж таки є коментар:

C1: Wallachian Vojnik auxiliary, c. 1500

The military equipment of the Balkans under Ottoman domination soon added Turkish styles to previous Byzantine and western European fashions. This man's helmet is of Asiatic form. His armour is Italian, but old-fashioned, while his weapons and shield are typically eastern European. (Sword of Stephan the Great of Moldavia, second half 15th cent., Central Military Museum, Bucharest; halbard, Wallachian, second half 15th cent., Regional Museum, Buzau; ‘Hungarian’ woodcut by Burkmair, early 16th cent., Nat. Bib., Vienna.)
Приєднані файли
woloh.jpg
woloh.jpg (28.31 Кб) Переглянуто 5093 разів

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 28 вересня 2006 11:49

Подібні шоломи з дисками зустрічаються на угорській іконографії, та у піхотинця з картини \"Битва під Оршею\", та на одному зображенні в Кенігсбергському літописі. Тож він не фентезійний. Правда я з бармицею їх не бачив.
Може тут є, подивіться:
http://www.bel-knight.com/library/viewp ... e=1&page=1
Шолом XVI ст. з написом ...молдавского .... та бичою головою єкспонується в Державному історичному музеї, на другому поверсі, з підписом \"обладунок воїна Куліковської битви\" :shock: :lol:
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість