Козацькі однострої

Модератор: Global Moderators

Askold
Member
Member

Козацькі однострої

Повідомлення Askold » 03 жовтня 2006 23:23

Щось не можу знайти старої теми де хтось питався про ілюстрації козаків. Ось чудові ілюстрації з сайту Музею Збройних Сил:

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 04 жовтня 2006 08:42

Ілюстрації не доступні для інших користувачив. Аскольде! Стягни їх собі на комп'ютер та завантаж з нього!
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 жовтня 2006 09:14

Хмм, дуже дивно. Ок, лапайте ще раз:
Приєднані файли
k1.jpg
k1.jpg (90.07 Кб) Переглянуто 6878 разів
k2.jpg
k2.jpg (71 Кб) Переглянуто 6878 разів
k3.jpg
k3.jpg (74.82 Кб) Переглянуто 6878 разів
k4.jpg
k4.jpg (72.26 Кб) Переглянуто 6878 разів
k5.jpg
k5.jpg (67.34 Кб) Переглянуто 6878 разів

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 жовтня 2006 09:15

...
Приєднані файли
k6.jpg
k6.jpg (60.86 Кб) Переглянуто 6873 разів
k7.jpg
k7.jpg (58.7 Кб) Переглянуто 6873 разів
.jpg
.jpg (93.55 Кб) Переглянуто 6873 разів

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 04 жовтня 2006 10:08

Ілюстрації Вашого покірного слуги та Ігоря Дзися ( останні опубліковані у журналі \" Цейхгауз\"). Дзисеві і одна з моїх ілюстрацій ( козак з люлькою у чорному жупані) ґрунтовані на берестецьких знахідках. Решта - це мій стан знань про зовнішній вигляд козаків рубежу XVII-XVIII століть розливу 1992-1995 року, звичайно ж, дуже на той час фраґментарних. Зверніть увагу на козака з прив'язаною до пояса лопатою. Нині, займаючись вивченням теми вже багато років, я усвідомлюю, що це неможливо, проте тоді я буквально прийняв повідомлення папського посланця дель ТОрре про те, що у всіх козаків до пояса прів'язано лопату.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 04 жовтня 2006 10:29

Дякую Аскольде.

Взагалі, як це не дивно, а сучасних ілюстрацій козаків надзвичайно мало. Я маю на увазі не стереотипних зображень - типу козак з упаковки горішків „Козацька розвага” - а тих, що хоч якось спиралися б на хоч якісь історичні джерела, а не на „архетипи народної пам’яті”.

Олексо, а на підставі чого „Козацького ротмістра 1640-1645рр” зображено в ботфортах? А також погано видно, що на ногах у „Запорозького козака 1590-1619рр.”?

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 04 жовтня 2006 11:47

Шановний Олексо, а чи не можна було б викласти Ваші малюнки у більш якісному електронному варіанті?
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

oleksa
Moderator
Moderator

Повідомлення oleksa » 04 жовтня 2006 12:34

Стосовно ротмістра, малися на увазі описи командирів найманих козацьких підрозділів у Тридцятилітній війні, які, як мені здаваося на той момент, коли я це малював, могли використовувати західно-європейські ботфорти. Принаймні, певний час після переходу на бік Хмельницького під Жовтими Водами драгуни Петра Головацького, \" платтям німці, самі русини, віри грецької\", продовжували носити спорядження західно-європейських драґонів. А малюночки в мене є відскановані, спробую викласти. Тільки вони дійсно, як на мене, не зовсім досконалі. Зараз я володію більш докладною інформацією. А козак більш ранній, із ґнотовим мушкетом, у мене вийшов практично за Яворницьким: \" козу дику зловить, шкуру з неї злупить, вичинить, зробить опорки і так на ноги намотає\", чи якось так у автора мовиться про запорожців 16 ст.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 04 жовтня 2006 14:04

\"... а інший впіймає козу, облупить й, вичистить шкіру від вовни, одягнеться в неї, взує постоли зі шкіри вершкової товщини, а завдовжки зо дві четверті, та й тиняється степом.\"

та хай там не зовсім досконалі - все одно цікаво!

Askold
Member
Member

Повідомлення Askold » 04 жовтня 2006 18:02

Поздоровляю Олекса з малюнками, приємно знати що то твоя робота. На рахунок ботфортів то трудно повірити що воюючи по всій Европі козаки не носили нічого західного. В тій же Україні в Західних областях теж носився західьоевропейський костюм. Нажаль тема зах.европ. костюму в Україні совсім не дослідженна, за часів Совка це не вкладалося в концепцію а зараз тим теж ніхто не цікавится. Маю кілька зоображень міщан і шляхти яка по виду цілком не поступаєтся Німеччині чи Парижу.

Sav
Moderator
Moderator

Повідомлення Sav » 04 жовтня 2006 18:20

Маю кілька зоображень міщан і шляхти яка по виду цілком не поступаєтся Німеччині чи Парижу.

Кілька зображень жидів та ляхів?
"Пора уже, наконец, всем хорошим людям собраться и убить всех плохих людей"

Sigizmund
Member
Member

Повідомлення Sigizmund » 19 листопада 2006 04:20

Хочу внести невелика зауваження саме по ботфортам, їх правильніше називати чулко-чоботі(в такому дусі)
На Європу вони були висотою до берда і щільно обтягували ногу, як шосси. Залежно від періоду мінялась кількість пряжок в низу чулко-чоботів.
Вгорі був пришитий клаптик шкіри, через який пропускався мотузок, ним чулко-чоботи пришнуровувалися до дублету,комзолу(одежка до якої пришнуровувалися шосси)
Тому з шараварами мало ймовірно, що їх посили.
Другий варіант, який я не зустрічав до 15 ст., це чулки-чоботі обтягуючі ногу, довжиною трошки вище коліна, трошки вище коліна підв1язувалися мотузком, ремішком(?) і закатувалися, так що закат виходив на все коліно.

В тій же Україні в Західних областях теж носився західьоевропейський костюм. Нажаль тема зах.европ. костюму в Україні совсім не дослідженна, за часів Совка це не вкладалося в концепцію а зараз тим теж ніхто не цікавится.

В мене знайомі займаються вивченням та реконструкцією та обладунку костюму 14-15 століття Львівської області
В цій темі потрібно в основному на джерела Польські та Білоруські посилатися, саме з мальованих джерел є на 14 ст ілюстрації Львівські, на даний момент, по крайній мірі, я мало зустрічав.

Можливий варіант носіння козаками шоссів, як тенденцією того часу?

З повагою Михайло

Sigizmund
Member
Member

Повідомлення Sigizmund » 19 листопада 2006 04:29

Трохи не забув додати

Є документи 14-15 ст., які свідчать про проживання в Львові великої кількості німців та поляк
В 16-17 ст. запрошуються італійські майстри для відбудови Львову після пожежі, які переїжджають в Львів і осідають там.

Подібних фактів можна багато знайти...

Все сумарно показує, що Західна Україна на той час була не лише в складі Європейської держави.
Звісно, як в кожній країні були присутні свої мілкі деталі костюму.

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 19 листопада 2006 17:10

Sigizmund написав:Тому з шараварами мало ймовірно, що їх посили.

Але ж не забуваймо, що в першій половині 17 ст у Західній Європі чоловічі штани теж були вельми шароваристого виду -- і з ними таки носили високі чоботи, підкачані нижче коліна
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

Sigizmund
Member
Member

Повідомлення Sigizmund » 19 листопада 2006 19:14

Широкі штани - це вже віяння 18 ст. ,а в буржуїв і модників обтягуючість лишається на голені, а широке йде від коліна і вище. В 17 ст. продовжували носити шосси, частіше всього поверх них одівали широкі причандали(не знаю, як вони називалися, не спец по цьому періоду) які були схожі на шаравари, вони закінчувалися трошки вище коліна, рідше нижче коліна. (один з варіантів)
http://www.wga.hu/art/l/la_tour/georges/1/07hurdyg.jpg
Код: Виділити все
LA TOUR, Georges de
The Hurdy-gurdy Player
1631-36
Oil on canvas, 162 x 105 m
Musée des Beaux-Arts, Nantes

Другий варіант
http://www.wga.hu/art/a/avercamp/icescene.jpg
http://www.wga.hu/art/a/avercamp/scene_w.jpg
початок 17 ст.
http://www.wga.hu/art/b/backhuys/view_mus.jpg
BACKHUYSEN, Ludolf
View from the Mussel Pier in Amsterdam
1673
Oil on canvas
Rijksmuseum, Amsterdam

Хоча б взяти Оспрей Elizabethan Sea Dogs 1560-1605
Там ботфорти йдуть вище коліна і доходять до широких штанин, щось схоже як на малюнку K3, але вони там обтягують ногу і шов на такому взутті лише заді.

Якщо, щось наплутав уточніть, в даному періоді розвитку костюму погано розбираюся.

З повагою.

Далі

Повернутись до Козаччина (XVI-XVII ст.)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей