MRAP «Saxon»

Модератори: Global Moderators, News

Ганс
Member
Member

Re: MRAP «Saxon»

Повідомлення Ганс » 20 лютого 2015 12:08

Adam написав:Взагалі, оскількі вартість «Саксону» у стані б/в дорівнює вартості б/в легковика «Лексус», тому має сенс волонтерам вкладатися не в позашляховики з додатковим бронювання, а саме в британців.

100%

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 лютого 2015 16:06

Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

pustomelyk
Member
Member

Повідомлення pustomelyk » 20 лютого 2015 20:55

Зображення
То Б-32 він тримає чи пробила?

Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator

Повідомлення Oleh Nemchinov » 20 лютого 2015 21:35

Прийшла повістка - іди служити!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 20 лютого 2015 22:59

pustomelyk написав:То Б-32 він тримає чи пробила?

Випробування обстрілом підтвердили відомий і заявлений досить високий рівень протикульового захисту БТР Saxon (круговий захист від куль калібрів 7,62х51 і 7,62х54 мм з невеликих дистанцій). Зокрема, як повідомляє радник президента України Юрій Бірюков (підтверджуючи це викладеними їм фотографіями), бортова броня продемонстрованої машини Saxon витримала потрапляння бронебійної кулі Б-32 патрона калібру 7,62х54 мм з гвинтівки СВД з дистанції 20 м (куля заглибилася в броню на 10 мм). Обстріл патронами калібру 7,62х54 мм з кулями ЛПС з гвинтівки СВД і сучасними патронами 7Н10 калібру 5,45х39 мм з автомата АК-74 (як можна зрозуміти, з порівнянної дистанції) залишав лише неглибокі відмітини. Згідно з українськими джерелами, машина має рознесену сталеву броню (зовнішній шар 14 мм).
Зображення

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 лютого 2015 11:32

Зайомий на ФБ зауважив, що «Саксон» — це марнотратсво, й запропонував як альтернативу АвтоКрАЗівський «Спартан». Ось мої аргументи (гадаю6 що буде цікаво):

ОК, добре, порівнюємо з канадським «Спартаном»:

1) бронювання: «Саксон» — В7, «Спартан» — В6. Британець не на багато, але краще. Дно: «Саксон» — MRAP, «Спартан» — звичайне пласке;

2) вартість: «Саксон» — 51 000 долларів, «Спартан» — 5 350 000 грн у серпні минулого року (курс 12,5 грн за 1 доллар, тобто приблизно 428 000 долларів). Тобто замість одного «Спартану» з гіршим бронюванням ми можемо купити ВІСІМ (!!!) «Саксонів». З іншого боку ми не знаємо яку частку в ціні «Спартанів» складає бойовий модуль (може 1/4, а може й нуль й не обраховувався);

3) десант: «Саксон» — 9 осіб + водій, «Спартан» — 11 осіб + водій. Не знаю, як там у «Спартані», але у «Саксоні» я на власному досвіді переконався, що можна посадити ще дві додаткові людини й їм буде зручніше, ніж по штату у десантному відділенні БТРу;

4) ходова: «Саксон» — від військової вантажівки, перевірено з 1976 р., «Спартан» — пікап для фермерів «Ford 550». Для останнього завелике навантаження бронею: перший «Спартан», переданий до ЗСУ, вийшов з ладу після місяця експлуатації, з 14 броньовиків, переданих в 95-у бригаду, на кінець січня 12 у ремонті з однаковою проблемою: не витрамує передня вісь.
Зображення

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 21 лютого 2015 13:28

Adam, якщо можна, особисте (не як до експерта) запитання: чи був у Вас якийсь емоційний, суб'єктивний відгук від того, що ці "Саксони" були задіяні в Північній Ірландії?

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 лютого 2015 21:24

kursiv, так, я людина дуже упереджена. В першу чергу, фінансово — гроші я останнім часом заробляю з великою напругою для себе, багато що віддав до АТО. Тому перший погляд (я вже знав, що кожен «Саксон» обійшовся в 50 000 баксів, але не з чим ще не порівнював його вартість), з я ким я зайшов за грати КБТРЗ, був однозначно негативний. Я ж розумію, що їх придбали за наші гроші, як платників податків, а не за отримані від продажу бізнеса Президента (як він обіцяв, падлюка). Ще більше мене накрутило запитання, чи «Саксони» б/в тай ще й з Північної Ірландії? А коли до нас наблизилася колона з двох БТРів та двох «Саксонів» та виявилося, що останні вище за перші!.. :shock: Плюс отрути в моє серце добавило те, що один із «Саксонів» зіпсувався (наш БТР був останнім у колоні, ми саме за цим зловчасним «Саксоном» й рухалися)!.. :o На полігон я вже приїхав із бажанням розірвати навпіл усіх представників Укроборонпрому. :twisted:

З великим полегшенням я виліз з БТРу та одразу запитав про враження хлопців, які їхали у першому «Саксоні». «Бляшанка! Ще й пневматика не має примусової підкачкі!» — відповіли мені. %) Останнє мене дещо збентежило, оскількі про примусову підкачку я читав ще щодо вантажівки-мами... Вже згодом (дуже згодом!) я назбирав відгуків водііїв й зрозумів, що вони — звичайні тупі жлоби, водії маршруток в загробному житті. А тоді ще натхненно шукав правди й допитував представників КБТРЗ (а не вони у майбутньому будуть осблуговувати «Саксони»! :Bravo: ) та Укроборонпрому.

Вперше я закохався у «Саксон», коли зі стрільбища на полігон ми поїхали на ньому — я порівняв його з БТР'ом. Далі я вже разом із фахівцями порівнював його з іншими машинами та ніяк не міг зрозуміти, чого Укроборонпром вирішив порівняти його ізз ҐБТР — це зовсім різні БТТ із різним завданням.

Мійц висновок: аналогів із завданням, що треба виріщити, у порівнні із ціною аналогів ВЗАГАЛІ НЕМА! :good:
Зображення

kursiv
Member
Member

Повідомлення kursiv » 21 лютого 2015 22:01

Adam, дякую за відповідь.
Ще до неї, після Ваших попередніх постів, я став прихильником ідеї придбання "Саксонів".
Але я питав не про це - не про військовий и технічний бік справи.
Питання було пов'язано з моєю особистою фішкою - я давно захоплююсь всім, що пов'язано з Ірландією. І, перефразуючи відомий вислів, моя прихільність до англійців закінчується там, де починається ірландьске питання.
Тому мені було б більше до вподоби, щоб отримані "Саксони" були б не північноірландського походження (протистояння англійців з ірландцями, принайми для мене, має пряму аналогію протистояння кацапів з нами).
Ще раз: це моє особисте, це цілком суб'ктивно.
А у Вас не було подібного відчуття?

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 21 лютого 2015 22:18

Adam написав:Мійц висновок: аналогів із завданням, що треба виріщити, у порівнні із ціною аналогів ВЗАГАЛІ НЕМА! :good:

Наш ВПК може протиставити за цю ціну БРДМ-2ДІ. На Бардаку за ці кошти отримуємо новий двигун Івеко, можна ще добавити в плюс більшу вогневу міць БРДМ-2. Але є і зворотня сторона медалі. Якщо порівнювати умови розміщування десанту в Саксоні і БРДМ це все одне, що порівнювати автобус і вантажівку.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 21 лютого 2015 22:39

А у Вас не було подібного відчуття?
Ні. Мені зараз байдуже, хто захистить Україну: комуністи, нацисти, кацапи, інопланетяне... :no:

alexeizin, та я зовсім не заперечую альтернативу у майбутньому або сучасному! Але зараз я її не бачу. Завтра — подивимося. :yes:
Зображення

alexeizin
Member
Member

Повідомлення alexeizin » 21 лютого 2015 23:28

Adam написав:alexeizin, та я зовсім не заперечую альтернативу у майбутньому або сучасному! Але зараз я її не бачу. Завтра — подивимося. :yes:

Саме так, в наших теперешніх умовах кожна залізна бляшанка - БТР і гребувати не можна ні чим. Саксонам навіть після війни можна найти застосування, наприклад у якості медичних машин у складі механізованих/танкових/аеромобільних батальйонів.
Єдине питання - технічне обслуговування цих машин в майбутньому.

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 22 лютого 2015 10:41

Ну, сказали, що до кожного йде ремкомплект на один цикл та необхідне устаткування буде на заводі у Вінниці. Подивимося!
Зображення

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 22 лютого 2015 15:15

Adam написав:2) вартість: «Саксон» — 51 000 долларів, «Спартан» — 5 350 000 грн у серпні минулого року (курс 12,5 грн за 1 доллар, тобто приблизно 428 000 долларів). Тобто замість одного «Спартану» з гіршим бронюванням ми можемо купити ВІСІМ (!!!) «Саксонів». З іншого боку ми не знаємо яку частку в ціні «Спартанів» складає бойовий модуль (може 1/4, а може й нуль й не обраховувався);

Модуль задається 30к. Тобто Саксон з модулем буде 81 000 долярів, а спартан 428 000, тобто за один Спартан можна придбати *п`ять* Саксонів, та встановити на них модуль.

thrary
Member
Member

Повідомлення thrary » 22 лютого 2015 15:28

alexeizin написав:
Adam написав:Мійц висновок: аналогів із завданням, що треба виріщити, у порівнні із ціною аналогів ВЗАГАЛІ НЕМА! :good:

Наш ВПК може протиставити за цю ціну БРДМ-2ДІ. На Бардаку за ці кошти отримуємо новий двигун Івеко, можна ще добавити в плюс більшу вогневу міць БРДМ-2. Але є і зворотня сторона медалі. Якщо порівнювати умови розміщування десанту в Саксоні і БРДМ це все одне, що порівнювати автобус і вантажівку.

Хіба бардак МРАП? більш того у бардака вдічі гірше бронювання. Десантне відділення на 4ри особи. І так далі... Єдине що бардак нижче за саксона. На тому переваги закінчуються.

Це завідоме лайно, яке має сенс виключне тому, що корпусів з бардаків як гною, і відповідно за умовні 50к долярів(двигун, модуль, тепловізор) можна зробити щось схоже за ББТ.

Поперед.Далі

Повернутись до Бронетанкова техніка

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей