Оріяна. Центр української вишивки та костюма

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
AppS
Member
Member
 
Повідомлень: 3967
З нами з:
21 грудня 2008 23:24
Звідки: Київ

Оріяна. Центр української вишивки та костюма

Повідомлення AppS » 06 лютого 2016 04:11

отакі календарики з реконструкціями


https://www.facebook.com/oriyanacenter/ ... =3&theater
Традиційний селянський одяг регіону Середня Наддніпрянщина (Полтавська обл.). Поч. ХХ ст.

Зображення

Комплекс чоловічого (парубочого) святкового (весільного) вбрання (Полтавська обл.).
1. Сорочка з домотканого лляного полотна. Крій тунікоподібний «у перекидку» (без плечових швів) з бочками (боковими вставками) та рукавами, призібраними внизу до манжета а у верхній частині пухликами до станка. Шиття на манжетах, манишці та стоячому комірі виконано біллю. Орнамент геометричний решітчастий у ромби, квадрати (мотив «віконце»), трикутники.
2. Штани шаровари наддніпрянського типу на очкурі (конопляному шнурку) пошиті з фабричної зеленої тканини.
3. Пояс тканий різнокольоровими вовняними нитками у поздовжні смуги з торочками на кінцях.
4. Чумарка (верхнє демісезонне вбрання типу свити) пошита з темно-синього фабричного сукна з бавовняною підкладкою, відрізною нижньою частиною густо призібраною до лінії талії.
5. Головний убір – шапка з чорного овечого хутра смушку.
6. Взуття – шкіряні чоботи чорного кольору .

Комплекс дівочого святкового (весільного) вбрання (Полтавська обл.).
1. Сорочка додільна з домотканого лляного полотна пошита у три пілки; крій уставковий з пишними рукавами призібраними угорі до уставок пухликами та у нижній частині до манжета; має багате вишиття біллю та небіленими нитками на уставках, рукавах та поділках швом мережка настилом по сітці (або «українське мереживо») та вузькими смужками червоним і чорним хрестиком. Орнаменти рослинні квіткові.
2. Спідниця з важкої бавовняної вибійчаної з малюнком у смуги та квіти фабричної тканини, призібрана у складки до пояса, по низу оздоблена застроченими складками та двома широкими смугами плису (оксамиту з коротким ворсом) .
3. Крайка ткана вовняними різнокольоровими нитками килимовою технікою «у вічка»; орнамент рослинний у квіти.
4. Керсетка (безрукавка) пошита з чорного оксамиту з підшивкою з домотканого лляного полотна, ззаду закладена до 8 «вусів» (подвійних бантових складок), по краях обшита темно-червоним люстриновим (більш дорогим якісним) сатином.
5. Прикраси – червоне коралове намисто з посрібленими металевими намистинами «пугвицями», дукач з бантом – срібна монета, яка кріпиться трьома ланцюжками до верхньої частини банту, оздобленого емалевим медальйоном з квіткою; дукач кріпиться на вузькій різнокольоровій жакардовій стрічці скиндячці.
6. Головний убір – вінок з вовняних кульок помпонів, паперових воскованих квітів та восковиць (краплеподібних воскових дрібних елементів на дротиках) на дротяному каркасі; жакардові фабричні з квітковим малюнком стрічки бинди та «прості» шовкові атласні стрічки.
7. Взуття сап’янці – шкіряні черевики чорного кольору на підборах.

========

Традиційний селянський одяг регіону Західне Поділля (Тернопільська обл.).

https://www.facebook.com/oriyanacenter/ ... =3&theater
Зображення

Комплекс чоловічого (парубочого) святкового (весільного) вбрання (Тернопільська обл., Борщівський р-н). Кінець ХІХ- поч. ХХ ст.
1. Сорочка довга з домотканого суржкового полотна (бавовняна фабрична основа та конопляне ручно-прядене піткання). Крій тунікоподібний «у перекидку» (без плечових швів) з розширеними донизу бочками (боковими вставками) та прямими рукавами. Шиття на манжетах, манишці та поздовж рукавів виконано біллю, заполоччю чорного кольору з незначним доданням інших кольорів та сухозліткою (металізованою ниткою) швами – настилування, низинний шнурок, мережка цирка, в’язана розшивка. Орнаменти геометричні – мотив «колодязь» (ромб з 8 відростками) у ромбі, безконечник. Всі деталі сорочки з’єднані розшивкою виконаною чорною крученою ниткою (довжина з’єднувальних швів – 8 м).
2. Штани на очкурі (лляному шнурку) пошиті з домотканого суржкового бавовняно-конопляного полотна, вишиті по низу різнокольоровими нитками.
3. Пояс тканий червоними та чорними вовняними нитками у смуги геометричних орнаментів з торочками на кінцях.
4. Кептар «півкожушка» білий з чорного овечого хутра, пошитий з рукавцями, оздоблений по краю хутром кози, сап’яном, шнурами, вишивкою швом козлик.
5. Головний убір – солом’яний бриль (форма «канотьє»), оздоблений силянкою, плетеною з різнокольорового бісеру, та пір’ям павича, півня.
6. Взуття – шкіряні постоли коричневого кольору на металевих застібках.

Комплекс дівочого святкового (весільного) вбрання (Тернопільська обл., Заліщицький р-н). Поч. ХХ ст.
1. Сорочка до підточки з домотканого лляного полотна має багате вишиття на уставках, погрудках та рукавах переважно чорними з доданням інших кольорів вовняними фабричними нитками («бавна») кучерявими швами стебнівкою та півхрестиком, низинним шнурком, настилуванням, мережкою циркою. Орнаменти геометричні – подвійні свастя, зірки, «ламані дерева».
2. Обгортка (поясне вбрання) у вигляді прямокутного шматка вовняної доморобної тканини, тканої саржевим переплетенням у поздовжні вузькі смуги різних кольорів.
3. Крайка ткана вовняними нитками чорного та червоного кольорів; орнамент геометричний ромбічний.
4. Прикраси – різнокольорове венеційське скляне намисто ручної роботи, червоне коралове намисто, силянка «згарда», плетена з венеційського бісеру та нашита на смугу чорного оксамиту з пришитими до нього срібними монетами часів Австро-Угорської імперії.
5. Головний убір – віночок з квітів, виготовлених із зібраних різнокольорових однотонних шовкових стрічок, нашитих на вузьку чорну оксамитову тасьму та фабричні жакардового ткання стрічки – «бинди» з різнокольоровим квітковим малюнком на чорному тлі.
6. Взуття сап’янці – шкіряні черевики темно-зеленого кольору на підборах.

=========

Традиційний селянський одяг Західне Полісся (Рівненська обл., Сарненський р-н). Поч. ХХ ст.

https://www.facebook.com/oriyanacenter/ ... 80/?type=3

Зображення

Комплекс чоловічого (парубочого) святкового (весільного) вбрання
1. Сорочка довга з домотканого лляного полотна пошита у три пілки. Крій з уставками, рукавами, призібраними до манжетів. Шиття на високому стоячому комірі, манжетах та манишці виконано заполоччю червоного та чорного кольорів швом хрестик. Орнамент на манишці рослинно-геометризований у вигляді «ламаного дерева» з квітів та листя. На уставках та верхній частині рукавів вишивка виконана біллю (вибіленими нитками) у вигляді вузьких смуг мережки та зубців, виконаних швом верхоплут.
2. Штани на очкурі (лляному шнурку) пошиті з домотканого лляного полотна.
3. Пояс тканий різнокольоровими вовняними нитками у поздовжні смуги з торочками на кінцях.
4. Головний убір – шапка мегерка пошита з білого доморобного валяного сукна оздоблена вишивкою червоними та синіми вовняними нитками швом козлик та червоним кутасиком (китичкою). Шапка пошита з цілого шматка сукна у верхній частині має квадратну форму.
5. Взуття – шкіряні шнуровані черевики темно-коричневого кольору.

Комплекс жіночого святкового (весільного) вбрання
1. Сорочка довга з домотканого лляного полотна має багате вишиття на уставках та рукавах червоною та чорною заполоччю «горіною» (бавовняні немерсеризовані, тобто не блискучі одинарні кручені нитки) швами занизування та заволікання – найдавнішими швами, які імітують човникове перебірне ткання. Композиція шиття поперечно-смугаста «у поверхняки» (вузькі смуги суцільних геометричних узорів) та «подзьоби» (окремо вишиті солярні мотиви – ромби з промінням. На відкладному комірці у кутиках шиття червоним та чорним хрестиком у квіти.
2. Літник – святкова спідниця, яка ткалася «на літа» (на роки) і пошита у 4 пілки. Ткання у поздовжні різнокольорові вузькі смуги на червоному тлі . Спідниця призібрана у густі дрібні складки до пояса-крайки, яка зав’язується спереду.
3. Фартух тканий та вишитий бавовняними нитками - «горіною», пошитий у дві пілки з зав’язками. Орнамент геометричний ромбічний.
4. Крайка ткана вовняними нитками у поздовжні суцільні смуги.
5. Намітка – головний убір рушникового типу з домотканого лляного полотна. На кінцях та на поздовжніх краях «на чолах» вишита червоними нитками; орнаменти геометричні у ромби.
6. Прикраси – різнокольорове скляне намисто.
7. Взуття – шкіряні черевики на підборах.

=======

Східне Поділля
https://www.facebook.com/oriyanacenter/ ... =3&theater

Зображення
ТЕРЕН - гіллястий кущ (1—4 м заввишки) або невелике деревце з широкояйцеподібною кроною, темно-сірою корою і численними колючками. Росте на узліссях, по чагарниках, балках, долинах річок. Морозостійка, світлолюбна рослина.
 

Аватар користувача
Velizariy
Member
Member
 
Повідомлень: 563
З нами з:
20 червня 2007 23:10
Звідки: Київ

Re: Оріяна. Центр української вишивки та костюма

Повідомлення Velizariy » 06 лютого 2016 14:11

Це не реконструкції - це фотосесія з оригінальними речами. Спільний проект центру та музею Гончара.

Зображення
 

Аватар користувача
Velizariy
Member
Member
 
Повідомлень: 563
З нами з:
20 червня 2007 23:10
Звідки: Київ

Re: Оріяна. Центр української вишивки та костюма

Повідомлення Velizariy » 17 травня 2017 16:46

 


Повернутись до Книжковий світ

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей