Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Модератор: Global Moderators

галичанин-скоморох
Member
Member

Re: Волинь-1943. Про комплекс жертви з чистим сумлінням

Повідомлення галичанин-скоморох » 12 липня 2016 13:29

Воля написав:Члени тої боївки з Товстового і Угриньківців

Наскільки ймовірне припушення, що в крузі радіусом менше 10 км перебувало два Стахурських?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 12 липня 2016 13:51

Посліпав в Мордокнижці( неможливо ні збільшити ні зберегти- не зареєстрований)
Ваш- Євген. Мій- Броніслав.
Мій- був керівником школи в Слобідці ще з Польщі- вчив і тата і його старших братів. Переведений в Нирків на вакаціях з 41 на 42 рік. Там і загинув в лютому 45(помер у Заліщиках). А родичі? Хтозна!

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 17 липня 2016 19:48

Ця поїздка тривала 25 годин і я ще не повністю оговтався- тільки 5-6 годин температура повітря була нижчою 25, а основна подія відбувалася- при 35 в тіні.

Суть явища- в червні- липні 1941 було знищено зразу чи поступово більше 2,5 тисяч уродженців 7 південних районів Тернопільщини- переважно українців- в’язнів(затриманих, підслідних, підсудних, засуджених та касаційних).

950 з них перед смертю заставили здійснити марш з Чорткова в Умань 3- 20 липня.
20-21 липня 41 року тих, хто дійшов, розстріляли в Уманській тюрмі- на цей час вона вже була повністю
зачищена від персоналу та місцевих в’язнів.
З підвалу тюрми винесли і захоронили в траншеях на краю кладовища 863 тіла.
У розстрільних списках- 760(одне викреслене) прізвищ.

Від 1988 до 2010 року кілька раз ставилися пам’ятні хрести в Умані та на Міщанському кладовищі міста, 2 з них ще збереглися дотепер( три були ліквідовані місцевими властями зразу чи через якийсь час).
У 2011 був відкритий меморіал пам’яті безпосередньо поблизу траншей з останками.

P7163453веб.JPG

Суть події- 5 делегацій з 5 районів і представники ще одного 5 автобусами проїхали маршрут колони 41 року і з’їхалися в Умань, щоб взяти участь у панахиді- поверх 900 км в спеку заради 20 хв панахиди, 40 хв мітингу та години з лишком розмов, обміну інформацією(та, на жаль, і дезінформацією).

DSCN2330веб.JPG

Я займаюся цією темою від 1996.

Суть повідомлення в ЦІЙ темі – у тих огризках інформації(архівні справи мені недоступні, але кілька потомків розстріляних так чи інакше мали можливість бачити архівні документи) досить часто згадуються польська поліцейська чи місцева урядова інформація про належність українців до націоналістичних організацій- легальних і нелегальних, зі списками керівників, членів, симпатиків, як один з доказів націоналістичної та терористичної діяльності вже в радянські часи після вересня 1939.

І- ЗАПИТАННЯ.
Значну частину жертв т.з. «ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich II RP» становлять НЕ жертви українців, НЕ жертви ОУН, НЕ жертви УПА, НЕ поляки. Плюс- НЕ беззахисні, НЕ беззбройні. Плюс- НЕ пасивні об’єкти нападу а активні учасники боротьби.
Тим не менше- у Польщі знову(після деякого затишшя) розкручується кресова кампанія- з висновками до геноциду включно на урядовому рівні.
У відповідь в найкращому випадку з’являються дослідження з окремих районів Волині, які читають одиниці. В кращому- недавня інформація з АВР- вважаю її хоча б не гіршою польських суттєвих(не всіх!) реляцій. В гіршому- безглузді виправдовування зразка «це не ми, це не в нас». І, в найгіршому- «сферичні коні в рожевому вакуумі».

Невже думка про АКТИВНУ ОБОРОНУ- тобто ВІДСІЧ якщо не на державному, то хоча б на регіональному рівні крутиться тільки в моїй голові?

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 18 липня 2016 10:07

Галичанин-скоморох: ”Невже думка про АКТИВНУ ОБОРОНУ- тобто ВІДСІЧ якщо не на державному, то хоча б на регіональному рівні крутиться тільки в моїй голові?”

Та чому ?! Я ж сказав, що в Східній Галичині (окремий прецедент Червоногороду-Червоноґрудку-Червоного ми обговорили) геноциду як такого поляків в 1943р. і пізніше не було (не було знищене жодне їх село). Яле ж, якщо станеться …, то і тут буде … ! (стосовно часів Теперішнього і Майбутнього)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 липня 2016 00:06

Менше всього я чекав відповіді від ВАС, ВШП ПАФЧАК!

Pafchak написав:Я ж сказав

Я почув(прочитав).

Pafchak написав:геноциду як такого поляків в 1943р. і пізніше не було

Звичайно. не було! Адже навіть Варшава не була на 1000,000 проміле польською, що вже там говорити про Жабокруки, Коростятин, Цапівці, Гадинківці чи Пищатинці!
У Вас позиція такого собі українського страуса- "засунув голову в пісок (а в задниці органів чуття Господь не дав), і можу спокійно стверджувати- НЕ БУЛО, БО......"
Я це назвав "рожевою сферою в конячому вакуумі"( суть від перестановки не міняється) і підстав для зміни назви не бачу.

Питання особисто до Вас.
Чи знаєте ВИ, скільки "замордованих" поляків ставлять в вину ОУН, УПА, українцям, себто Вашим предкам у Вашій Городенці?
Чи знаєте ВИ, скільки з цих "замордованих" поляків Ідентифіковані, тобто мають прізвище, ім'я, рік і місце народження чи проживання?
Чи знаєте ВИ, скільки з цих Ідентифікованих "замордованих" поляків не є поляками?
Чи знаєте ВИ, скільки з цих Ідентифікованих "замордованих" поляків не є жертвами ОУН, УПА, українців?
Чи знаєте ВИ, скільки з цих Ідентифікованих "замордованих" поляків не є беззбройними і беззахисними жертвами ОУН, УПА, українців, а активними членами польського організованого задовго до 1943 підпілля, і, навіть учасниками збройних превентивних нападів на українців?

Віктор100
Member
Member

Повідомлення Віктор100 » 19 липня 2016 08:52

Лекція "Таблоїдизація історії׃ роль медіа у висвітленні польсько-української війни 1942 1947 років"
https://www.youtube.com/watch?v=wwv4LqmOVLw

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 липня 2016 09:08

Якщо Вятрович знає БУХГАЛТЕРІЮ (польських претензій), то це заліт в хмари.
Людей мого оточення(район "глибинки глухої" ) цікавлять речі дуже прозаїчні і приземлені- конкретне село, вулиця, одноденна подія.
І тут теоретизація, таблоїдизація, меркантилізація, компаратизація не спрацьовує.
Тим більше вона не спрацьовує в розмовах з дочкою-сином, внучкою-внуком людини, яка жила в ім'ярек селі до 39 і не жила в Польщі після 49.
І абсолютно не спрацьовує в розмовах з сусідами цього контиґенту.

Якщо НЕ ЗНАЄ, чи знає В ЗАГАЛЬНОМУ- гріш ціна його лекції( для мене).

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 19 липня 2016 13:58

Галичанин-скоморох: ”Питання особисто до Вас.
Чи знаєте ВИ, скільки "замордованих" поляків ставлять в вину ОУН, УПА, українцям, себто Вашим предкам у Вашій Городенці?”

1) Ну, я не підраховував (геноциду же в нас то не було!), але якщо п. Галичанину-скомороху так хочеться, то назву одне відоме мені прізвище: полька Броніслава Крупа, вчителька в с.Чернятин Городенківського р-ну, підпіллям ОУН-УПА за комунізм, атеїзм, колгоспний уклад ведення господарства, безбожницькі шлюби, неповагу до батьків і старших і т.п. радянську агітацію в середній школі (серед неповнолітних галичан як християн, греко-католиків і т.п.) ліквідована (напевно, після обов’язково попередження про категоричну неприпустимість такої її негідної діяльності, як комрадактивістки) після 1944р. В часи СРСР героїзована на місцевому рівні радвладою як жертва ”бандерівських сокирників” (Але це з числа поодиноких випадків, що ”не роблять погоди”)...
2) ”Чи знаєте Ви…”
− не можу відповісти, бо не можу ”врубатись” в смисл решти запитань.

P.S. Ага, ще (в підтвердження своєї трактовки польсько-українського збройного протистояння в Сх. Галичині як більш ”м’ягшого”) нагадаю факт, чомусь не відмічуваний в даному контексті дослідниками, що греко-католики галичани, як і поляки, суть католики. Тоді як, починаючи з Волині, вже йде суцільний православний конфесійний масив…

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 липня 2016 22:25

Pafchak написав:(геноциду же в нас то не було!)

Та я ніби вже і погодився і навіть надав аргумент у квазіВашому дусі? Чи це ритуальний бойовий клич?

Pafchak написав:назву одне відоме мені прізвище

Схиляю шапку і знімаю голову!!
Ви дали мені грандіозного щигля!
Ідентифікована(чи ні? подивлюся) "замордована" полька - КОЛАБОРАНТ! Тобто не совісно старалася сіяти "розумне, добре, вічне", а займалася пропагандою і насаджуванням ідеології окупанта!
Я не врахував такої підгрупи! А в моєму селі таких двоє!

Pafchak написав:не можу ”врубатись” в смисл решти запитань

Ну що ж Ви! Мій передостанній заврайоно був якраз з Городенківщини і дуже чітко врубувався в смисл таких неясних питань.
Розтлумачу(по порядку заданих мною запитань).
а. У "кресов'яків" складені, пропечатані, пронумеровані і прошнуровані карти, таблиці, списки і реляції. Скільки поляків числяться "замордованими" всього у Вашій Городенці?
б. Скільки з цих табличних "замордованих" є в списках(складених, пропечатаних, пронумерованих і прошнурованих) "кресов'яками"?
в. А цього Ви вже в "плачах на ріках Вавілонських" не знайдете. Це вже треба кільканадцять разів продефілювати по Вашій Городенці, поговорити з старшими місцевими жителями, втертися в довіру, тихенько покрутити в руках "дебілку"(там є функція запису звуку)- так, як я по Слобідці, де мене собаки вже забули, але люди знають, по Ланівцях, по Гермаківці, Циганах, Кривчу, Борщові. І взнати- скільки з "замордованих"- "хруні", "шляхта висціґова", "шляхта ходачкова", "шляхта щабльова", тобто- НЕ ПОЛЯКИ.
г. І це знайти важко. Але можна. Скільки в Вашій Городенці таких, що знайдені вбитими невідомо ким? Щезли невідомо як і де? Чи їх зараховувати, як в "докУменті", представленому кілька років тому МЗС РФ "Вбиті невідомо ким, напевно бендерівцями"(по пам'яті). Чи по аналогії з- цитую німецького функціонера з Чорткова, вбитого польськими підпільниками "Доконали прокляті українці". І Полівці туди ж- хто крім "своїх, рідних" міг шито-крито серед білого дня вивести з села 26 осіб- 18 дорослих жінок і чоловіків, 2 дітей і 6 невідомих(!), провести без сліду втч через контрольовану німецькими патрулями дорогу коло 20 км і знищити в лісі?
д. Теж важко, але можна навіть зараз знайти у "кресов'яків"(вони багато "наляпали" лишнього по сучасних мірках у своїх "глосах"). Поляки, які загинули з зброєю в руках у сутичках, боях двох організованих підпіль- польського і українського. У мене в селі таких п’ятеро.

В результаті- в моєму селі геноцид не спостережено. П'ятеро загинуло зі зброєю в руках при нападі СКВ ОУН після кількох наглих демонстрацій намірів і сили, троє розстріляні на очах значної частини жителів села за колабораціонізм та сексотство. Один- вбитий невідомо ким через два дні після безглуздої сварки з взаємними образами і погрозами. Візаві сварки клявся перед всім селом- "не винен,не я".
Все!
Решта- хто виїхав в Польщу по репатріації(деякі по "настійній рекомендації", деякі- всупереч натяку- "жий, як жив, нема чого тікати". Частина- залишилася, жила, живе, при п'яних сварках часом чубляться з українцями, потім запивають "мирову" і чубляться по-новому, доки не розженуть сусіди. Більшість різновидів "шляхти" теж залишилася. Живуть!
А ті, що виїхали, тим. хто збирав реляції і списки- не сказали ні слова про хату, де відстрілювалися до смерті в вогні 5 АКівців. "Це наше діло, а не ваше!". Приїжджають в село, родичі їздять до них в Польщу.
ПРОЩАЄМО І ПРОСИМО ПРОЩЕННЯ. АЛЕ НЕ ЗАБУДЕМО.

От так, ВШП ПАФЧАК!
Це- життя. А у Вас- ....(вже писав).

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 19 липня 2016 22:29

Pafchak написав:P.S. Ага, ще

Тьху! Хоч кіл на голові теши!

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 20 липня 2016 08:49

ШП Галичанин-скоморох! Вибачайте, але мене цікавить проблема ”Волинь-43”, якби то сказати, тільки загально (де вже то мені ”кільканадцять разів продефілювати …, поговорити з старшими місцевими жителями, втертися в довіру, тихенько покрутити в руках "дебілку"(там є функція запису звуку)- так, як я”; щоправда, колись, як був молодший, так ходив та записував… покутський фолькльор; а тепер вже й такого мало лишилось; а вислуховувати про- і контра-звинувачення щодо ”кресов’яків”−хай Бог милує ! Я вже й так дав тут одне достовірне прізвище, з старих раджерел, зрешта.
Вже краще, почекаєм, як там Сейм та ВРада підведуть тут свою риску по розв’язанні даної проблеми.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 20 липня 2016 09:35

Pafchak написав:Вибачайте

Не вибачаю!
Вас цікавить покутський фольклор? То й цікавтеся ним!

А в речі, які Вас цікавлять тільки "загально", не пхайтеся , тим більше з Вашими теоріями "просторово-часового континууму в аспекті примирення та компарації".
І без Вас сумно.

До речі(це так в простір). При майже однаковому числі репатрійованих з Городенщини та Заліщанщини претензії кресов'яцькі до Вашої Городенщини в 7,5 разу нижчі, а по ідентифікованих- взагалі в 15 разів.
Чого б це?

І ще. Терміном "Волинь-43 користуються якраз ті, кого-
Pafchak написав: цікавить проблема ”Волинь-43”, якби то сказати, тільки загально

і хто вважає-
Pafchak написав: Вже краще, почекаєм,

Для тих, "хто в темі", це-
"LUDOBÓJSTWO DOKONANE NA POLAKACH W LATACH 1939-1947
przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na Kresach Południowo-Wschodnich II RP"

І символ відповідний-
символ.JPG

Будьте здорові!

Gnat_goluj
Member
Member

Повідомлення Gnat_goluj » 22 липня 2016 18:09

Російський терорист колонелькасад нині загнув так загнув. Цікаво що у тій голові твориться :P
Польский сейм принял постановление, в котором преступления Организации украинских националистов (ОУН)* и Украинской повстанческой армии (УПА)* против поляков на Волыни в 1943—1944 годах названы геноцидом, сообщает ТАСС. По подсчётам историков, от рук ОУН — УПА погибло около 1 млн человек, в том числе порядка 200 тыс. поляков. Волынская резня — массовое уничтожение в 1943 году украинскими националистами польских граждан на Волыни, территория которой до сентября 1939 года преимущественно входила в состав Польши.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 22 липня 2016 23:58

"Сейм Польщі проголосував за ухвалу,
якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках,
«геноцидом, вчиненим українськими націоналістами
проти мешканців ІІ Речі Посполитої».
http://zaxid.net/news/showNews.do?seym_ ... Id=1398425

"Сейм висловлює найвище визнання і вдячність солдатам
Армії крайової, Самооборони кресів і селянських батальйонів,
які вступили в героїчну боротьбу
заради захисту цивільного польського населення,
а також закликає президента Польщі
відзначити цих осіб державними нагородами".

"Під час вчиненого в 1943-45 роках геноциду
вбито було понад 100 тисяч мешканців Польщі, в основному селян.
Серед замордованих були, крім поляків,
євреї, вірмени, чехи, представники інших національностей,
а також українці, які встали на бік жертв".
http://zaxid.net/news/showNews.do?povni ... Id=1398458

От так!
Особисто мені смачно харкнули в лице!

Більше 2 десятиліть ляпали язиками "в загальному", ліпили "вакуумних коней в рожевих сферах".
За цей час можна було перешерстити всю Волинь, Львівщину, Станіславщину, Тернопільщину разом з Закерзонням і виставити зустрічний рахунок.
Проляпали і проліпили.

Тепер поряд з "цукеркою"- "Картою Поляка" чекайте появи "Чорних списків"!
Хто в них буде?
Думаю, моє прізвище попаде автоматично- і ОУН, і УПА, і неодноразово.
Думаєте- це неможливо? При цьому Сеймі навіть дуже можливо!
Польща гріла кресов'яків довго, тепер кресов'яки розігріли Польщу до кипіння.

Поздоровляю, ВШП ПАФЧАК!
Ви добилися свого!

ДОЛІПИЛИСЯ!

Pafchak
Member
Member

Повідомлення Pafchak » 23 липня 2016 10:23

Галичанин-скоморох: ”Поздоровляю, ВШП ПАФЧАК!
Ви добилися свого!

ДОЛІПИЛИСЯ!”

1) ???
2) А відносно ухвали Сейму, то, як миттєва реакція, згадалась
українська народна:
”Гей, не дивуйте, добрії люди,
Що на Вкраїні повстало.
Там за Дашевим, під Сорокою,
Множество ляхів пропало.
Там за Дашевим, під Сорокою,
Множество ляхів пропало.
А Перебийніс водить чимало —
Сімсот козаків з собою.
Рубає мечем голову з плечей,
А решту топить водою…” і т.д. Так що не все так плачевно!

Поперед.Далі

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей