Дії поляків в українських селах під час подій на Волині

Модератор: Global Moderators

olko10498
Member
Member

Re: Дії поляків в українських селах під час подій на Волині

Повідомлення olko10498 » 03 жовтня 2016 00:35

галичанин-скоморох написав:Чому ж? Вони чесно приходять о 8-00 на робочі місця і чесно виконують свої обов’язки до завершення поставленого на сьогодні, тиждень, місяць, рік глобального завдання згори або до 17-15( що раніше наступить)
Єдине, що я знайшов- це Юхновський проговорився- «Ми робили. Нам дали по шапці.»
http://www.radiosvoboda.org/a/27830515.html

В 2008- 2010 я особисто програв бійку на МайлРу з москалями та москалятами(ВШП Adam! Прошу врахувати, що для мене росіяни і русифіковані українці не тотожні тим представникам вказаних. Під москалями і москалятами я розумію тих, хто забив весь НЕТ і в першу чергу РУНЕТ прорадянською та проросійською точкою зору на українську історію і передусім роль і місце бандерівщини)
Зараз Україна програє таку ж бійку з поляками(не всіма- «кресов’яками» та «кресоносцями»)
Зайдіть –
http://www.memory.gov.ua/ua-pl-historian-forum-news
Чим займається український ІНП?

Порівняйте-
http://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci
Це польський ІПН.

Я все одно не дуже зрозумів: у новинах польського інституту говориться про різні події(про спільний польсько-український форум,правда,схоже не згадується),а новини українського розділені на новини про різні проекти і один з них якраз оцей форум,але враховуючи,що до цього цю тему піднімали в основному поляки,я не знаю,який мені з цього висновок зробити,що поляки не хочуть спільного дослідження цих подій і хочуть далі нам нав'язувати свою версію цих подій?
галичанин-скоморох написав:
olko10498 написав:то я це просив не тому,що я і далі взагалі був без найменшого уявлення про той конфлікт чи не зрозумів жодного з Ваших постів.

Я дуже надіюся, що Ви зрозуміли ТЕ, що я хотів сказати ТАК, як я це уявляю. Чи стане це ВАШОЮ точкою зору- хотів би.
Зрештою- я сказав все, що хотів так, як хотів. Для мене ця тема- в першу чергу те, що відбувалося в радіусі кілометра, п’яти, десяти, максимум 50 від хати, де я народився, дідової хати, хати, де я живу.
І якщо я бачу, що польське бачення наскрізь брехливе, українського- не існує, то я формую і висловлюю своє власне- хутірське, містечкове, глухоманне, але СВОЄ.
І виходячи з нього- я НЕ вірю ні всім перечисленим ВШП Slav ні полякам. Вірю собі.

я це просив тому,що хотів дізнатися більше про той конфлікт,який там насправді відбувався,а не те,про що розказують польські чи інші пропагандисти,його перебіг,що там виходило на перший план:збройні сутички чи вбивства населення,яку роль там відігравали німецькі частини,зформовані з поляків/українців, і як з ними боролися,і інші питання,але я ще не прочитав той огляд його,який Ви надіслали,якщо після цього в мене ще будуть якісь питання-спитаюсь вже у Вас,а щодо точки зору,то,якщо хочете,я можу написати,як я зараз бачу те,що там відбувалося і що там взагалі,як на мене,відбувалося,і Ви подивитеся,чи правильно я Вас зрозумів,чи ні.

галичанин-скоморох написав:
olko10498 написав:І як мені тоді розбиратися з тим всім,що Ви сказали,якщо немає звідки це робити?

Не знаю.
Я був би дуже радий, якби мав змогу послати Вас до якогось твору якогось історика зі словами- моя точка зору не суперечить цьому твору В ОСНОВНОМУ.

olko10498 написав:чи Ви якраз для того і надіслали сюди це?

Так. І не тільки це.

А цей огляд якось відрізняється від Вашої точки зору?

olko10498
Member
Member

Повідомлення olko10498 » 03 жовтня 2016 00:47

галичанин-скоморох написав:і (хто там колотив поляками в екзилі і в подзємє? Мені це не цікаво, тому і не знаю, хто мріяв про польський Львів та Червоногород в 44 та 45),
це Ви про польський уряд,який тоді був в екзилі?
галичанин-скоморох написав:Б) Місце- ВСЯ ТЕРИТОРІЯ, ДЕ ПОЛЯКИ ЧИ УКРАЇНЦІ(РУСИНИ) СТАНОВЛЯТЬ ХОЧА Б ЯКУСЬ БІЛЬШ-МЕНШ ПОМІТНУ МЕНШІСТЬ. Тобто- сучасні Волинська, Рівненська, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська області та сучасні приграничні з Україною та Чехією польські воєводства.
А прикордонні зі Словаччиною польські воєводства туди не входять?

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 03 жовтня 2016 22:12

olko10498 написав:поляки не хочуть спільного дослідження цих подій

Звичайно, ні!
Вони виробляють свою, польську версію, а спільне дослідження примусить до спільних польсько-українських висновків, які будуть кардинально менш патріотичні та лицарські. На їх думку, уступки вже і так грандіозні.
olko10498 написав:і хочуть далі нам нав'язувати свою версію цих подій?

Чому б не заповнити вакуум?
Хіба ляп ізраїльського когось там кілька днів тому- не приклад такого заповнення?
Не маєте обгрунтованої точки зору- одержуйте презент при святі!
Не вивчили. не виробили, не обгрунтували- віднявкуйтеся, якщо не спромоглися гавкнути!
olko10498 написав:хотів дізнатися більше про той конфлікт

Стаття Ольшанського- якраз спроба загального огляду, але тільки спроба.
Він не може відірватися від польського бачення, тобто реляцій польських свідків, АКівських тенденційних звітів та оглядів, злегка приправляючи їх радянськими ще тенденційнішими та ОУНівськими- теж тенденційними і тенденційно підібраними.
olko10498 написав:який там насправді відбувався

Що ж я Вам поможу?
Я не можу знайти ЗРІЗІВ- таке явище відбувалося в таких масштабах там-то, таке- там і т. д. на основі УКРАЇНСЬКОЇ статистики і досліджень.
НЕМА ТАКИХ.
Я вже можу спокійно сказати про своє село- ні одного випадку, що поляка вбили за те, що він поляк(а це якраз суть геноциду) - НЕМА!
olko10498 написав:я ще не прочитав той огляд

Ольшанського? Обов'язково почитайте! Тільки врахуйте- це перше наближення до суті( коло в першому наближенні- трикутник!)
olko10498 написав:цей огляд якось відрізняється від Вашої точки зору?

У ньому немає статистики- градацій значимості явищ, поширення. масштабів. Я її теж не маю. Мав би- тоді б щось підтверджував чи щось заперечував.
По селу- вже маю.
Польські сім'ї.
Польсько-українські сім'ї.
Українсько-польські сім'ї.
Було- вивезені- репресовані- вбиті як члени польського підпілля- вбиті як співробітники та донощики радвлади- вбиті невідомо ким і за що- мобілізовані в ВП та РСЧА- втекли з села і репатрійовані в Польщу- репатрійовані в Польщу з села- залишилися в селі.
Де були обійстя- знесені в 1940- спалені при бойових діях- спалені при облавах- спалені невідомо ким- заселені переселенцями з Польщі- розібрані- перебудовані- залишилися в первісному стані.
Але це ТІЛЬКИ ОДНЕ СЕЛО.
olko10498 написав:польський уряд,який тоді був в екзилі?

Не тільки. Між ним і конкретними керівниками на місцях- довжелезний ланцюжок.
olko10498 написав:А прикордонні зі Словаччиною польські воєводства туди не входять?

Винен, пропустив. Входять, звичайно.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 04 жовтня 2016 23:06

olko10498 написав:у новинах польського інституту говориться про різні події(про спільний польсько-український форум,правда,схоже не згадується),а новини українського розділені на новини про різні проекти і один з них якраз оцей форум,але враховуючи,що до цього цю тему піднімали в основному поляки,я не знаю,який мені з цього висновок зробити

http://www.memory.gov.ua/ua-pl-historian-forum-news
Тут перше засідання ПУФ
Відкриває Пісулінський- і зразу- "Окремі питання, особливо ті, які викликають найбільше суперечок, як волинсько-галицький злочин чи акція «Вісла», вимагають окремих аналітичних робіт, спроби яких вже були зроблені у минулому".
За ним Резмер- "У нинішній Польщі думка про те, що повинен бути показаний повний образ злочину, жертвами якого стали жителі південно-східної території Другої Речі Посполитої протягом Другої світової війни, є аксіомою."
За ним Шаповал(наш)(о, зараз відріже!)- "Колись екстраваґантний Жан Кокто у притаманній йому манері сказав, що історія – це правда, яка стає брехнею, а міф – це брехня, яка стає правдою".(м-дя...)
На закуску- Зашкільняк(наш)(мо’ цей видасть?)- "Фактично пішли в небуття певні здобутки українських і польських істориків під час роботи 13-ти наукових семінарів «Україна – Польща: важкі питання» (1997–2008)12. Якщо відомий фактичний матеріал вже достатньо рельєфно окреслює передумови, характер, сутність і наслідки українсько-польського зіткнення (конфлікту) на Волині і в Галичині під час світової війни, то його інтерпретація значно різниться, що цілком нормально для науки. Треба відзначити й важливий інтерпретаційний наслідок дискусій фахових дослідників минувшини: і українські і польські історики прийшли до переконання й підтвердили його в спеціальних «протоколах узгоджень і розбіжностей», які приймалися на кожному семінарі, а саме – що ОУН і УПА були українськими національно-визвольними формаціями, а не «бандами» і «колаборантами», а також той факт, що в 1943 р. мала місце «антипольська акція ОУН і УПА» на Волині, а потім і в Галичині, яка передбачала «усунення» («витіснення», «депортацію») польського населення з теренів українсько-польського пограниччя (або колишніх польських «кресів») і внаслідок якої були значні жертви серед цивільного польського та українського населення. Вже тоді у деяких учасників семінарів склалося враження про «українсько-польський конфлікт» 1943–1944 рр. на «східних землях колишньої Речі Посполитої», або західноукраїнських – в українській інтерпретації, а не про однобічне «вирізування польського населення». ( Оце і все! "склалося враження"!)

На цьому перша частина "великого марлезонського балету" закінчилась....

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 04 жовтня 2016 23:20

http://www.memory.gov.ua/news/u-varshav ... -istorikiv
Тут друге засідання ПУФ
"На другому засіданні Форуму проаналізовано діяльність українського та польського національних підпільних рухів на теренах сучасної Західної України у 1939—1945 рр. Співдоповідачами виступили проф. Ґжеґож Мазур та проф. Ігор Ільюшин, проф. Іван Патриляк та проф. Ґжеґож Мотика."

"Представники Українського інституту національної пам’яті передали польським колегам копії 10 томів справи з Архіву СБУ про польського підпільника 1940-х Вацлава Капісто."

"Наступне засідання Українсько-польського форуму істориків відбудеться в жовтні 2016 р. у Києві."

Десь так років через ....дцять вимруть остаточно ті, хто ще щось пам'ятає з української( і польської- "кресов'яцький сказ" не всіх заразив). Тоді можна буде писати, як хоче той. хто має щось за душею- звичайно, радянські та польські свідчення(українських як не було і нема, так і не буде)

галичанин-скоморох
Member
Member

Тепер вже не в українських селах і не на Волині

Повідомлення галичанин-скоморох » 28 жовтня 2016 22:13

Не дозволимо принижувати українців!

У Польщі дуже помпезно демонстрували художній фільм Войцеха Смажовського «Волинь» про події Другої світової війни. Як на мене, він дуже однобокий й упереджений, адже українці виставлені вбивцями, бандитами, садистами і злодіями.

Та найбільш прикро, що у цьому фільмі знялися актори Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Т.Г.Шевченка – комунального закладу обласної ради. Прем’єру цього фільму у Києві поки що скасували, а історія навколо місцевих артистів набирає розголосу. Саме тому депутати Тернопільської обласної ради мають намір на черговій сесії 4 листопада створити тимчасову комісію, аби вивчити ситуацію та винести об’єктивне рішення.

Від себе додам, що це питання складне, і передусім – політичне, а не мистецьке. Та все ж не варто передчасно ганьбити тернопільських акторів, хоча за відгуками і рецензіями фільм явно антиукраїнський.

Бо перше, що вдалось з’ясувати, сценарій фільму, який поляки надали нашим акторам, відрізняється від того, що потім зняла ти змонтувала польська сторона. Прикро… Бо поляки виявили солідарність і допомагали українцям під час революції Гідності. Вони є нашими адвокатами в Європі. Днями Верховна Рада ухвалила спільну з польським сеймом декларацію пам’яті та солідарності. У ній підкреслюється, що обидві країни зазнали трагедій через імперську політику Росії, зокрема – через пакт Молотова-Ріббентропа, який призвів до початку Другої світової війни й окупації Польщі нацистською Німеччиною і Радянським Союзом у вересні 1939 року. Також документ засуджує нинішню окупацію Росією територій України і підкреслює необхідність боротьби за їх звільнення.

З іншого боку, обурюють подвійні стандарти польської сторони. Щойно вони відчули слабкодухість нашої чинної влади, як відразу вирішили возвеличити себе та принизити українців.

У липні депутати польського сейму ухвалили так звану «волинську» постанову. У цьому документі йдеться про те, що криваві події на Волині і в Галичині 1943-1945 років були геноцидом поляків, який вчинили українські націоналісти. Сейм встановив день пам’яті жертв цієї трагедії, який у Польщі щороку відзначатиметься 11 липня. Скажімо, у Перемишлі переслідують польських українців за вишиванки та синьо-жовті прапори. За три роки в Польщі знищили вже 14 українських поховань. Особливо кричущий акт вандалізму стався зовсім недавно, 9 жовтня 2016, у Підкарпатському воєводстві на кладовищі села Верхрата, де поховані 13 вояків УПА.

Польський консул у розмові повідомив, що у всьому цьому «стирчать російські вуха та гроші», які намагаються пересварити наші два народи.

Скажу відверто, мені не подобаються такі подвійні стандарти. Чи не самі поляки беруть ці російські гроші? Чи не польська влада і служба безпеки закриває на це очі? Чи, може, кремлівські агресори піднімали руки депутатів польського сейму, коли вони голосували за «волинську» постанову? І хіба московські кіношники писали сценарій до фільму «Волинь», у якому знімалися тернопільські актори, чи, може, сценарій для них підмінили сепаратисти?..

Дуже багато запитань залишається без відповіді. Сподіваюся, хоч окремі з них роз’яснить тимчасова комісія, створена на черговій сесії обласної ради. Так чи інакше, ми не дозволимо принижувати українців!

Олександр БАШТА,
депутат Тернопільської обласної ради, фракція ВО «Свобода»
http://svoboda.te.ua/novyny/ne-dozvolym ... inciv.html

Прокинулися нарешті!

olko10498
Member
Member

Повідомлення olko10498 » 09 листопада 2016 18:14

То Ви хочете сказати,що у нас,по суті, по-справжньому не дають відпір полякам,а поляки ці форуми використовують для своєї "димової завіси",про яку Ви казали, і на них майже нічого не роблять суттєвого для розв'язання даної проблеми, а також використовують їх, щоб просто виграти час?(про час я написав, виходячи з цеї фрази)
галичанин-скоморох написав:Десь так років через ....дцять вимруть остаточно ті, хто ще щось пам'ятає з української( і польської- "кресов'яцький сказ" не всіх заразив). Тоді можна буде писати, як хоче той. хто має щось за душею- звичайно, радянські та польські свідчення(українських як не було і нема, так і не буде)

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 09 листопада 2016 21:00

olko10498 написав:То Ви хочете сказати

Так.
Українські історики плетуть словесну павутину, в доповнення додаючи три документальних наперстки- “цьому вірити-цьому ні”, “це читати- це не читати”, “цей папірець правильний(бо ми знайшли)-цей не правильний(не ми знайшли)”.
Польські- те ж саме, але вони мають фундамент- неточні, перебільшені, часом дикі своєю брехнею, але масиви свідчень.
Я не думаю. що Команських, Сємашків читають всі поголовно, але є ще дидактичні матеріали для учнів та студентів, навіть комікси для розумово відсталих. А доповіді на семінарах, форумах, в яких поляки навіть погоджуються, що все було трохи чи навіть зовсім не так- читають одиниці. Навіть дебати на ньюсуіку.пл де Коваль(поляк) висловлює нетрадиційну думку про причину цього сказу, супроводжуються коментарями зразка "Що цей український пес бреше?"
Так, за три місяці, доки мені збирали свідчення в селі, померло двоє дітей "жертв".
Не тільки час.
Шаленими темпами роздаються "карти поляка", "карти побиту", все більше дітей і студентів їдуть на навчання в Польщу.
Для чого? Ніхто нічого не робить просто так. Приціл на "одзисканє Кресув Всходніх"? Не знаю.....

Подивився, як рекламує "гель Господарське мило 72"(тьху, свою книжку) Вятрович. Ті ж самі "словесні наперстки".
А це нормально, що книжка видана через український клон російського "Клубу семейного досуга", а не від УІНП?

Krutywus
Member
Member

Повідомлення Krutywus » 10 листопада 2016 09:57

Питання глобальне.
Чи існує взагалі український народ, і чи має він право на свою історію?
Вятрович хоч щось робить. Я не можу зараз судити конкретно, наскільки якісно, але принаймні хоча б на рівні не нижче "коміксів для розумово відсталих", надіюся.
Хто ще вступає в дискусію з мотиками-сємашками? Де інші?
Інші розповідають, про єдину у Східній Європі ніцію - польську шляхетську, ну хіба ще недороблену козацьку, котра нічого не досягла.
Сємашків у нас нема, це правда. Не знайшлося нікого, хто б намалював оці тисячі трупів "без назвіска" з нашої сторони.
З іншого боку скільки ми б не назбирали трупів, все одно це нічого не змінить,
бо як кажуть мотики-сємашки:
100 вбитих поляків - це злочин проти людськості,
100 вбитих українців - це акція одветова.

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 10 листопада 2016 22:24

Krutywus написав:Чи існує взагалі український народ

Думаю- існує. Принаймі так вважаю я- потомок русина, який повірив в те. що він українець і прикладав сил, щоб це довести всім, з ким стикався і малороса, який тільки під кінець життя переконався, що те злидарство, в якому він прожив життя- не Україна, а хто він- так і не усвідомив, але почав думати і сумніватися.
Krutywus написав:чи має він право на свою історію?

Яку історію? На основі чиїх папірців? Російських, радянських, польських, австрійських, німецьких? Принаймі інформацію, в них закладену за період ДСВ-ДВЗ ще можна перевірити на місцях.
Krutywus написав:Вятрович хоч щось робить

Перебирає жовті папірці і вказує, як їх мають читати українці?
Krutywus написав:Хто ще вступає в дискусію

А хто взагалі вступає? На Луцько-Варшавському семінарі була хоч якась дискусія- ми бачимо так, ви бачите так, погоджуємося на щось проміжне, або- робимо висновок, що з такого питання згоди не дійшли. Це дискусія. Відбулося три засідання форуму під фаною УІНП. Десь є опубліковані узгоджені точки зору чи неузгоджені питання? Пущук ходить з жебрацькою торбою- шукає гроші, щоб видати свої матеріали. Царук помер, так і не докричавшись, що польські свідчення треба перевірити на місцях.
Krutywus написав:Де інші?

Інші плетуть словесні павутини на зразок "самі такі", "а у них негрів лінчують". Тернопільська облрада влаштувала трибунал акторам, які посміли знятися в "Волині". Не знаю, чим закінчилося-мовчанка гробова, але якщо вони вчинили злочин- судіть їх, якщо є така стаття (аналог 54-3 чи 54-4 КК УРСР) або почитайте Конституцію і заткніться.
Krutywus написав:Не знайшлося нікого, хто б намалював оці тисячі трупів "без назвіска" з нашої сторони

Маєш тобі! А Вятрович що робить? Якраз шкіцує ці тисячі! І всі безіменні.
Krutywus написав:скільки ми б не назбирали трупів, все одно це нічого не змінить

"Лисиця і виноград" (Глібов можливо). "Все одно він кислий".
Царук щось збирав? Який толк? Пущук збирав і збирає? Аналогічно- ніякого. Поляки(ті ж Сємашки) збирали емоційні спогади, тільки з цих спогадів вийшов СКАЗ(перебір). Може- не треба доводити до симетричного сказу в Україні, а просто(?) "прочесати" села?

Ось Вам приклад(з села)
Петро В. загинув при нападі на село Я. в березні 43(польське свідчення).
Напад на село Я. відбувся в березні 44. Вбитий Петро В.- йому влаштували гучний похорон, перед тим перетримавши люті морози в льоху на буряках. Вбила Стася Б.влучним кидком гранати.(польське)
Збігнєв Б. з села Я. загинув при нападі ОУН в березні 43(польське)

До чого веду-
Петро В. з села Н. 2 лютого 1945р вбив свою сестру, хрещену в костьолі, хоч вона просила "Петруню, не вбивай мене". (польське)
Думаю, читали про цю фразу з фільму!

Голоси з села- Петро В. загинув під час перестрілки з німцями восени 1943. Після сварки з братом (до його загибелі) сестра виїхала з села у З. Зараз її дочка проживає у Ч.

Якщо такими фактами буде оперувати не покійний Царук, блаженний Пущук чи Ваш покірний слуга, а УІНП(в особі Вятровича) в своїх виданнях під гербом і фаною УІНП, а не "КСД"(в особі Шпільмана)- це щось змінить?

Якщо УІНП запише голос сина- "Покажіть мені скотину, яка написала, що моя мама зійшла з розуму і ми пропали в дитбудинку- я поведу її на мамину могилу і закопаю на скотомогильнику!(село, що з нього візьмеш!)- і озвучить на черговому форумі- це щось змінить?

Krutywus написав:бо як кажуть мотики-сємашки:

На похиле дерево кози скачуть!

balik2
Member
Member

Повідомлення balik2 » 16 листопада 2016 13:06

в контексті теми свіжа дисертація
Борщик Я. В. Усні джерела до історії українсько-польських відносин на Волині під час Другої світової війни: типологія, інтерпретація, верифікація. Дис. ... канд. іст. наук / Інститут історії України НАН України. – К., 2016. – 239 с.

http://chtyvo.org.ua/authors/Borschyk_Y ... ny_typolo/
Зображення

Slav
Member
Member

Повідомлення Slav » 03 грудня 2016 13:26

[... ...]
Наведу приклад з польського контексту. Польський сенатор від партії Право і справедливість та професор історії Ян Жарин дав свого часу програмне інтерв’ю. Він чітко і недвозначно заявив, що тільки поляки є єдиною жертвою і ніхто більше на цю роль претендувати не може. Він також підтвердив, що не можна допустити, щоб народи-кати вдавали із себе жертву. Професор, напевно, настільки окрилений перемогою на виборах своєї партії, що закликав проводити наступальну історичну політику не тільки в Польщі, але й на міжнародній арені. Він заявив, що євреїв під час війни планово вбивали німці, а поляки їх тільки рятували. Це, напевно, була така гонорова відповідь на серйозні дослідження Яна Томаша Гросса, які доводять участь поляків у вбивстві євреїв під час Другої світової війни. Але сенатор Жарин пішов далі. Він вважає, що агресивною історичною політикою Польща має потіснити євреїв на «п’єдесталі» ексклюзивної жертви. Що ж до інших народів-сусідів, то тут, на думку професора Жарина, не можна допустити, щоб народи-кати перефарбувалися на народи-жертви.

Делегування ролі ката цілому народові у наш час є просто неприпустимим. А для професійного історика не мало б існувати таких понять, як «польська історична правда», «як було насправді» та «оббрехана ворогами правда». Як не допустимими мають бути і слова сенатора Жарина про національну неповноцінність українців, які не можуть дати собі раду, а тому поляки мають здійснити свою місійну роль у наверненні цих «нерозумних» до «латинської» цивілізації.

Як не дивно, але в Польщі «феномен професора Жарина» є досить поширеним. І це не тільки маргінальні праворадикальні середовища та фінансовані з Росії сили. Вони відкрито пропагують один з головних пунктів сучасної російської пропаганди про те, що українці як нація не відбулися. Що Україна – це недодержава. Що вона має розпастися, а щоб уникнути великої катастрофи, більш «цивілізовані й успішні» народи мають взяти на себе відповідальність і поділити її між собою. Тобто Польща і Росія мають пожертвувати жертвою в ім’я якоїсь тільки їм зрозумілої справедливості. Що з цього випливає і куди веде світ боротьба за право називатися винятковою жертвою – можна буде дізнатися із наступних статей.

http://zaxid.net/news/showNews.do?za_pr ... Id=1411219
Ivan Katchanovski is a falsifier of the Maidan massacre in Ukraine and contemporary history of Ukraine :
http://ivan-katchanovski.blogspot.com/

галичанин-скоморох
Member
Member

Повідомлення галичанин-скоморох » 03 грудня 2016 19:40

http://zaxid.net/news/showNews.do?za_pr ... Id=1411219

Там в коментарях нові цікаві вітри подули- "українці-геть з Польщі" та "бандерівців геть з Польщі".
Про гонор вже не згадую!

Поперед.

Повернутись до WWII та Другі визвольні змагання (1938-1945)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість