Украинский губернатор Крыма Васильев

Модератор: Global Moderators

Владимир30
Member
Member

Украинский губернатор Крыма Васильев

Повідомлення Владимир30 » 19 січня 2017 21:27

Прошу уважаемых коллег помочь с атрибутацией "Украинского губернатора Крыма" генерала Васильева.

Сам что-то с ходу разобраться не смог. :oops:

На фото он крайний слева. Вырезка из газеты того времени - для привязки к дате, событию, местности и лицам.

Заранее благодарен за помощь.

ЗображенняЗображення

ЗображенняЗображення

Колезький радник
Member
Member

Re: Украинский губернатор Крыма Васильев

Повідомлення Колезький радник » 20 січня 2017 10:20

Між іншим, "губернатор Крыма" і "староста Таврії" дещо різні речі. Повіти Північної Таврії займали частку території України розміром з півострів Крим. Тому й назви посад мають різне значення. Даремно Ви це не захотіли помітити!
Поздоровляю з "Днём Республики Крым"!
P.S. А республіку в Криму в новітні часи створила Україна.
Надмірна серйозність аж ніяк не сприяє несенню флотської служби, у ній завжди є місце гумору.
Großadmiral Erich Johann Albert Raeder

Флот это серьёзно. Здесь в игрушки не играют и не шутят совсем.
Капитан 1 ранга Мнир Шамильевич Янгаев

Владимир30
Member
Member

Повідомлення Владимир30 » 20 січня 2017 10:58

Колезький радник написав:Між іншим, "губернатор Крыма" і "староста Таврії" дещо різні речі. Повіти Північної Таврії займали частку території України розміром з півострів Крим. Тому й назви посад мають різне значення. Даремно Ви це не захотіли помітити!

Колега!
Звичайно, що я звернув увагу на те, що в російськомовному варіанті підпису написано "губернатор Крыма", а в українському - "староста Таврії".
Мені, як і Вам, цілком зрозуміло, що Таврія і Крим - географічно не тотожні терміни. Дякую Вам за нагадування!
Але мова не про це.
Я звертаюся до наших з Вами коллег з проханням допомогти атрибутувати "Васильева" (чи "Василїва"), бо сам розібратися у цьому питанні не зміг.
Ні історія створення "республіки Крим", ні якесь святкування "Дня республіки" (про що Ви написали у своєму повідомленні), не є предметом моєї зацікавленості. Тож прошу Вас в темі обговорення не флудити! Заздалегідь вдячний за порозуміння!

Владимир30
Member
Member

Повідомлення Владимир30 » 26 січня 2017 18:04

То чи будуть якість думки щодо встановлення особи генерала?

Колезький радник
Member
Member

Повідомлення Колезький радник » 26 січня 2017 21:10

Мені довелось потратити на пошуки 23 хвилини. Отже, в роботі Бобкова А.А. і Бутовського А.Ю. "Россия, Украина и Крым. Причины и особенности т.н. Украино-Крымской войны 1918г." викладено наступне: "Кроме гражданских властей в трёх северных уездах Таврической губернии создавалась военная инфраструктура, подчиненная, как и прежде штабу Одесского военного округа. Местные воинские начальники, отвечающие за набор новобранцев, регистрацию и призыв офицеров и чиновников, были подчинены Одесской местной бригаде. Наконец в августе 1918 года была сформирована Таврическая залога Украинской армии, начальником которой 23 августа был утверждён генерал-майор Васильев Михаил Николаевич, одновременно назначенный Таврическим губернским комендантом." (стор. 15). Особистість достатньо відома і інформації про нього у Інтернеті достатньо. Лише про 1918 рік нічого немає. Маєте можливість доповнити біографію російського і радянського воєначальника ще невідомими українськими сторінками життєпису.
Надмірна серйозність аж ніяк не сприяє несенню флотської служби, у ній завжди є місце гумору.

Владимир30
Member
Member

Повідомлення Владимир30 » 27 січня 2017 10:48

Колезький радник, Ви не повірите, але я витратив на пошуки набагато більше, ніж 23 хвилини, але самостійно нічого знайти не зміг. Так іноді буває.
Вдячний Вам за допомогу та витрачений на мене час. :beer:
Так розумію, що Васільєв М.Н. (чи Василів М.Н.) саме ця особа -
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... 0%B0%D0%BB)

Lavr
Member
Member

Повідомлення Lavr » 27 січня 2017 18:59

Я початково дивився у "Оф. корпусі" Тинченка, але там нічого не знайшов. В мережі теж (крім матеріалів Вікіпедії).
Між іншим, у наведеній вище статі з Вікіпедії про Таврію та Крим ні слова :(
Für Gott, Kaiser und Vaterland!

Колезький радник
Member
Member

Повідомлення Колезький радник » 27 січня 2017 19:27

От і поле для пошуків. Починати варто з Ясновельможного Гетьмана Скоропадського, оскільки лише він міг прилаштувати Васильєва на зазначеній посаді. А зналися вони з дитинства, оскільки обоє навчалися у Пажеському корпусі і випустилися з нього у 1892 р. (Васильєв) і 1893 р. (Скоропадський). Загалом тематика не моя , тому не буду заглиблюватися. Матеріалів у Мережі чимало, варто ретельно пошукати.
А от як Васильєв попав до більшовиків, тоді як всі пригріті Гетьманом росіяни подалися до Добровольчої армії та аналогічних формуван, це питання! Тут, я думаю, що генштабівський слід проглядається. Вони своїх не забували.
Дерзайте и обрящете!

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 28 січня 2017 23:41

Див. таблицю "Общий список выпускников Николаевской академии Генерального штаба" (с. 181):
https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct= ... JH-o62wqHw

yar
Member
Member

Повідомлення yar » 29 січня 2017 15:26

Колезький радник написав:Між іншим, "губернатор Крыма" і "староста Таврії" дещо різні речі. Повіти Північної Таврії займали частку території України розміром з півострів Крим. Тому й назви посад мають різне значення. Даремно Ви це не захотіли помітити!

20 червня [1918] для загального керівництва Бердянським, Мелітопольським та Дніпровським повітами була заснована посада «окружного старости Таврії на правах губернського старости». Її обійняв О. Десницький, який одночасно залишився уповноваженим МВС Української Держави при 52 німецькому корпусі генерала Коша в Криму (О.В. Тимощук ОХОРОННИЙ АПАРАТ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (квітень – грудень 1918 р.)/Видавництво Університету внутрішніх справ/Харків 2000

Колезький радник
Member
Member

Повідомлення Колезький радник » 03 лютого 2017 09:48

І вийшло у нас, як у відомому фільмі "Праздник Нептуна". Гості вже поїхали, а ми конче активними стали.
Та здається мені, що Владимир не дуже Васільєвим цікавився. Щось інше він тут шукав...

Владимир30
Member
Member

Повідомлення Владимир30 » 03 лютого 2017 13:37

Колезький радник написав:І вийшло у нас, як у відомому фільмі "Праздник Нептуна". Гості вже поїхали, а ми конче активними стали.
Та здається мені, що Владимир не дуже Васільєвим цікавився. Щось інше він тут шукав...

Ту інформацію, яка мені була потрібна, я отримав. Подякував.
На жаль, не маю достатньо вільного часу, щоб "жити" в цій темі.

Ще раз дякую колегам за надану інформацію. Всього найкращого! :beer:

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей