При використанні військових роботів можна виділити три основних принципи [8]:
1. Заміна військовослужбовців у випадках небезпеки для їх життя або здоров’я.
2. Здійснення контрольованого бойового зіткнення, в якому забезпечується ефективний вогневий вплив на противника при високій інформаційній забезпеченості.
3. Забезпечення більшої надійності і визначеності виконання поставлених завдань, оскільки зменшується вплив людського чинника.
Військові наземні роботи використовуються як з вузькою спеціалізацією так з універсальністю в певних межах. Але в основному вони виконують допоміжні завдання - патрулювання, охорона об’єктів, транспортування вантажів, розмінування, розвідка.
За функціональним призначенням можна виділити основні напрямки застосування мобільних роботизованих комплексів (РТК).
Загальновійськовий робот - наземний дистанційно керований вогневий мобільний засіб ближнього і середнього бою, що реалізовує принцип заміни військовослужбовця в недетермінованому агресивному середовищі, водночас перебуваючи під впливом практично усіх вогневих і інших засобів ураження, наявних у супротивника. Він призначений для вирішення бойових завдань в різних видах бою в наступі, обороні, в умовах міських забудов.
Роботизована вогнева точка - наземний дистанційно керований вогневий стаціонарний або переносний засіб ближнього і середнього бою розташований з оборонною метою на тактично вигідній вогневій позиції з прив’язкою до захисних властивостей навколишньої місцевості.
Робот авангарду - наземний дистанційно керований мобільний засіб, що висилається попереду військового підрозділу для його охорони з метою прийняття на себе першого удару, унеможливлення противником нападу на головні сили підрозділу зненацька і створення підрозділу сприятливих умов для вступу в бій.
Робот розвідки і спостереження - наземний дистанційно керований мобільний засіб, що висилається:
а) від підрозділів на відстань, що забезпечує спостереження за його діями і підтримку вогнем;
б) для своєчасного виявлення противника і розвідки місцевості;
в) з використанням способів ведення військової розвідки: спостереження, підслуховування, пошук, засідки, розвідки боєм;
г) з застосовуванням технічних засобів радіолокаційної, оптико-електронної, оптичної, звукової, сейсмоакустичної, геофізичної, магнітоелектричної розвідки.
Робот-вогнеметник (гранатометник) - наземний дистанційно керований вогневий мобільний засіб призначений для руйнування прихованих вогневих точок (ДВТ, ДВЗТ, укріплені споруди, скриті вогневі точки, бліндажі і т. п.), рухомих мішеней та для знищення живої сили противника в таких об’єктах як: окопи, траншеї, ходи сполучень і на відкритій місцевості в довільних погодних умовах за допомогою вогнемета (гранатомета) як основної зброї.
Робот-снайпер - наземний дистанційно-керований вогневий мобільний або стаціонарний засіб, що уражає важливі цілі з першого пострілу, як правило із замаскованої засідки.
Робот-кесентай (роботи-міни) - наземний рухомий дистанційно керований вогневий мобільний засіб призначений для руйнування прихованих вогневих точок (ДВТ, ДВЗТ, укріплені споруди, скриті вогневі точки, бліндажі і т. п.) та нешвидких рухомих мішеней в довільних погодних умовах за допомогою вибухового заряду як основної зброї.
Роботи розмінування - наземні мобільні дистанційно керовані засоби призначені для:
а)знаходження і точного фіксування розміщення мін за допомогою різнорідної апаратури: телевізійної, тепловізійної, індукційної, радіолокаційної, оптико-електронної;
або б) для дистанційного знищення мін і мінних полів за допомогою мінних перебивачів, мінних тралів та інших засобів.
Робот санітарний - наземний мобільний дистанційно керований засіб призначений для пошуку, збору, евакуації поранених з поля бою або з вогнищ масових санітарних втрат.
Роботи охорони і патрулювання - наземні дистанційно керовані або автономні мобільні або стаціонарні засоби призначені для унеможливлення раптового нападу противника на об’єкти (споруди, вогневі позиції тощо), а також виконання дій з відбиття його ударів.
Робот зв’язку і радіотрансляції - наземний мобільний дистанційно керований засіб призначений для забезпечення зв’язку і радіотрансляції з об’єктами, що пересуваються і знаходяться за межами стійкого радіоконтакту.
Робот-коректувальник - наземний мобільний дистанційно керований засіб для розвідки та обслуговування стрільби, призначений для дистанційного визначення характеру цілі, її координат або можливого району (квадрату) розташування, також забезпечення дистанційного визначення відхилення розривів (центру групи розривів) від цілі (центру цілі) для розрахунку та введення коректур дальності й напрямку.
Робот інженерний - наземний дистанційно керований мобільний засіб призначений для виконання аварійно-рятувальних, інженерних робіт, зокрема прокладання доріг по пересіченій місцевості, в лісі, в міських завалах.
Робот-евакуатор - наземний дистанційно керований мобільний засіб призначений для навантаження, розвантаження і перевезення мобільних роботизованих платформ та інших рухомих засобів у разі їх пошкодження, поломки, аварії, а також вантажів. Евакуація здійснюється за допомогою повного чи часткового навантаження або буксирування предмету евакуації. Евакуатор обладнаний маніпулятором і додатково спеціальною платформою.
Роботи транспортної групи - наземні дистанційно керовані або автономні мобільні засоби призначені для перевезення людей і вантажів в складі одиночних машин і багатоланкових поїздів.
Роботи-навчальні тренажери - наземні дистанційно керовані або автономні мобільні засоби призначені для освоєння, відновлення та закріплення навичок з використання мобільних роботизованих платформ і комплексів.
Роботи мішені-фігури - наземні дистанційно керовані або автономні мобільні засоби з манекенами у вигляді мішеней-фігур, які призначені для відпрацювання навичок стрільби особового складу. Використання додаткових приводів і програмування рухів дозволяє плоским або тримірним манекенам з муляжами окремих видів зброї здійснювати коливні, падаючі, поворотні рухи, також забезпечувати можливість фронтального руху, «набігання» і віддалення під різними кутами від стрілка з різною швидкістю.