Штурмбот/бронекатер

Модератори: Global Moderators, News

vovic
Member
Member
 
Повідомлень: 208
З нами з:
17 січня 2015 20:03
Звідки: Одеса

Re: Штурмбот/бронекатер

Повідомлення vovic » 07 грудня 2017 00:30

alex999 написав:Як на мене, те повідомлення занадто суперечливе і малоінформативне, щоб з нього робити якісь висновки.

"смог обнаружить только визуально"
при цьому
"метристы метки катеров видели"

Ми не знаємо:
- на якій дальності;
- чим "дивились";
- в яких метеоумовах.


Ок. Зрозумів.
 

prince92
Member
Member
 
Повідомлень: 420
З нами з:
11 серпня 2010 18:33

Re: Штурмбот/бронекатер

Повідомлення prince92 » 07 грудня 2017 09:37

Isidor написав:Все це сказали ви.

Я сказав, що це не "невомодно" нахиляти борти, для зменшення ЕПР?
Isidor написав:Та і ЕПР при нахилах бортів не зменшується (це журналістське або побутове трактування - і я на це повівся!), а змінюється (принципово) характер відзеркалення радіолокаційного сигналу.

Ага, у всьому світі ЕПР зменшується, а у нас ні)
Якщо ви не знали, то ЕПР залежить від того, звідки радар "світить" на ціль(Якщо не брати до уваги використання інших матеріалів, спецфарб і тд) і на кораблях, при застосуванні технологій стелс, в першу чергу намагаються зменшити ЕПР для для РЛС інших кораблів і нахиливши борти, хвилі корабельних РЛС відбиваються від такого борту вгору/вниз. З іншої ж сторони ЕПР такого корабля для літака може бути навіть більшою, при вдалому знаходжені літака відносно корабля.
Тому ЕПР Гюрзи для корабельних/берегових РЛС є дійсно зниженим і вважаю, що розробники не могли цього не розуміти, при розробці катеру.
 

Isidor
Member
Member
 
Повідомлень: 79
З нами з:
14 жовтня 2017 15:15

Re: Штурмбот/бронекатер

Повідомлення Isidor » 07 грудня 2017 21:20

[*]Ага, у всьому світі ЕПР зменшується, а у нас ні)
Якщо ви не знали, то ЕПР залежить від того, звідки радар "світить" на ціль(Якщо не брати до уваги використання інших матеріалів, спецфарб і тд) і на кораблях, при застосуванні технологій стелс, в першу чергу намагаються зменшити ЕПР для для РЛС інших кораблів і нахиливши борти, хвилі корабельних РЛС відбиваються від такого борту вгору/вниз[*].

По-перше, я не просто це знаю, я такі розрахунки (як би простіше) - затверджую. По-друге, повторюю для тих хто з разу не зрозумів і придумає такі формулювання ("зменшити ЕПР для для РЛС інших кораблів"). Уклін бортів корпусу та стінок надбудови (не залежно від напрямку опромінювання) не зменшує ЕПР корабля, він її формує, за рахунок принципової зміни направленості відбиття радіолокаційної енергії і тому на приймальний пристрій радару (який первинно опромінює корабель) приходить менш енергетичний відбитий промінь. Як результат - при рівній дистанції випромінювання первинного радару, різна ступінь виявлення схожих цілей. Є такий інтегральний показник величини ефективної площі розсіювання відносно умовної площини - не більше ніж "ХХ" dB/м2 при куті падіння 0 град. з будь-якого напрямку при опроміненні радіолокаційними станціями Х-діапазону (3 см). Але це не зменшення ЕПР - це її реальна характеристика, яку отримають на математичній моделі поверхні або на металевій (з латуні) моделі корабля. При цьому результат порівнюється з пластиною, що стоїть поперек промінню радару в 3 см (це діапазон РЛС керування вогнем артилерії чи головки ПКР). А зниження реальної ЕПР, відносно розрахованого оригиналу, можливо отримати тільки якщо замість металевих конструкцій застосувати конструкції з радіопоглинаючих матеріалів або (частково) за рахунок покриттів зон "блискучих" точок чи усієї конструкції.
З іншої ж сторони ЕПР такого корабля для літака може бути навіть більшою, при вдалому знаходженні літака відносно корабля. В цьому немає дива. Змінюються умови опромінювання (кут на борт + палуба та дах надбудови), інший діапазон роботи авіаційного радару.

[*]Тому ЕПР Гюрзи для корабельних/берегових РЛС є дійсно зниженим і вважаю, що розробники не могли цього не розуміти, при розробці катеру[*].[/quote]. Враховуючи все що сказано раніш, то потрібно розуміти що ЕПР не знижена (бо не зрозуміло відносно чого, з чим порівнювати?), а просто не велика, і це різні поняття. Тим більш, що ми не знаємо параметрів ні корабельних, ні берегових РЛС, про які писалось. Але уклін стінок надбудови катерів - це гарно і для опанцерування і для зниження РЛ помітності. Віват миколаївським проектантам!
 

vovic
Member
Member
 
Повідомлень: 208
З нами з:
17 січня 2015 20:03
Звідки: Одеса

Re: Штурмбот/бронекатер

Повідомлення vovic » 10 лютого 2018 17:06

БУДНІ МБАКів.
*
Дві "гюрзи" повертаються до Практичної гавані після виконання завдання за призначенням.
Хмарно, темно, але тепло.
Фото_1. "НІКОПОЛЬ" U176.
Фото_2. "ВИШГОРОД" U179.
Великі знимки тут: https://volga-tropa.livejournal.com/2018/02/10/
Приєднані файли
10-02-2018_012_FB_milua.JPG
10-02-2018_026_milua.JPG
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 3309
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Штурмбот/бронекатер

Повідомлення alex999 » 15 липня 2018 08:45

Штурмовий катер "Кентавр"

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

https://www.facebook.com/andrei.btvt/po ... 2695888407
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ...
 

Isidor
Member
Member
 
Повідомлень: 79
З нами з:
14 жовтня 2017 15:15

Re: Штурмбот/бронекатер

Повідомлення Isidor » 16 липня 2018 19:19

Serhll Kryvko: Это николаевская версия 2015 года. А как выглядит версия катера от "КнР", о которой мы слышим как о заложенной с декабря 2016?

https://www.facebook.com/andrei.btvt/po ... 2695888407
 

Поперед.

Повернутись до Флот

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість