Засоби звязку

Модератори: Global Moderators, News

zil1991
Member
Member
 
Повідомлень: 197
З нами з:
21 грудня 2017 00:57

Re: Засоби звязку

Повідомлення zil1991 » 12 липня 2018 00:20

alex999 написав:Начебто ХНУРЕ спеціалізується на криптографії


не тільки вони. Думаю нагуглити якісь ще кафедри абощо зможете самі
http://fit.univ.kiev.ua/about_us/our-developments
http://mmis.ipt.kpi.ua/
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 21 липня 2018 16:38

к.т.н. Гурський Т.Г. (ВІТІ)

НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ УКХ РАДІОЗВ’ЯЗКУ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗСУ

З початком збройної агресії проти України на початку 2014 року як Збройні сили України в цілому, так і війська зв’язку виявилися неготовими до ефективного ведення бойових дій. Принципи побудови системи зв’язку, закладені ще за часів Радянського Союзу, були застарілими та передбачали використання переважно аналогового обладнання. Тому для забезпечення ефективного управління силами антитерористичної операції (АТО) необхідною була термінова модернізація системи зв’язку, у тому числі систем УКХ радіозв’язку.

Засоби радіозв’язку (ЗРЗ) старого парку мають великі габарити та масу, легко прослуховуються та подавлюються засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) противника. Це, зокрема, УКХ радіостанції Р-159, Р-105, Р-111, Р-123 та ін. Після початку АТО для забезпечення зв’язку безпосередньо на полі бою першочерговим завданням стало забезпечення військ портативними та автомобільними радіостанціями з підтримкою цифрового режиму роботи та засекречування (або маскування) мови.

Вітчизняні УКХ радіостанції виробництва ТОВ „Телекарт-Прилад”, які прийняті на озброєння (Р-002, Р-005, Р-030, з потужністю, відповідно, 2, 5 та 30 Вт), з ряду причин практично відсутні у військах. Виходячи з відсутності на озброєнні сучасних військових УКХ радіостанцій, було прийнято рішення про використання обладнання транкінгового зв’язку „Mototrbo” виробництва компанії „Motorola”, які, в цілому, вирішують завдання забезпечення зв’язку як на стоянці, так і в русі, безпосередньо на полі бою. Проте, їх основним недоліком є робота тільки на фіксованих частотах у достатньо вузькому діапазоні частот (136 – 174 МГц) і, як наслідок, низька розвід- та завадозахищеність. Тому ще під час прийняття цього рішення було очевидно те, що рано чи пізно засоби Motorola будуть замінені на професійні військові засоби радіозв’язку.

Обладнання „Motorola” в перспективі може залишитись на озброєнні для забезпечення зв’язку підрозділам забезпечення, на складах та базах тощо, у якості резервних засобів зв’язку та/або на рівні молодших командирів та рядових.

Основним же засобом УКХ радіозв’язку повинні бути професійні радіостанції військового призначення.

На сьогоднішній день, УКХ радіостанції виробництва компанії „Harris” представлені на озброєнні в обмеженій кількості та використовуються, переважно, в інтересах Сил спеціальних операцій та Високомобільних десантних військ.

Після тривалої кропіткої роботи, проведення декількох етапів порівняльних випробувань обладнання різних виробників, керівництво ЗСУ прийняло рішення щодо використання обладнання виробництва компанії „Aselsan” (Турецька республіка) у сегменті УКХ радіозв’язку Сухопутних військ (рис. 1):
- автомобільні радіостанції VRC-9661 (50 Вт),
- ранцеві PRC-9661 (10 Вт),
- портативні PRC-9651 (5 Вт),
- персональні PRC-5712 (0,125 Вт).


Зображення

Режими роботи, які підтримують радіостанції VRC-9661, PRC-9661, PRC-9651 [1]:
ACNR (Advanced Combat Net Radio);
NBNR (Narrowband Networking Radio);
WBNR (Wideband Networking Radio);
SK2 (DMR), VHF/UHF;
AM/FM Air-to-Ground, VHF/UHF.

Не останнім аргументом при виборі була підтримка радіостанціями „Aselsan” режиму DMR і, відповідно, можливість зустрічної роботи з обладнанням „Motorola”.

Радіостанції „Aselsan” розроблені з використанням SDR (Software Defined Radio) технології, кількість запрограмованих каналів та інші характеристики залежать від режиму роботи (табл. 1) [1, 2].


Зображення

Примітки:

1) з використанням шлюзів фізичних мереж одне повідомлення може ретранслюватись через 3 фізичні мережі. Тому загальна максимально можлива кількість стрибків – 9;

2) в одній фізичній мережі може призначатися до 8 голосових повторювачів. При цьому максимальна кількість ретрансляцій для одного голосового повідомлення – 2. Голосові повідомлення не можуть ретранслюватись з однієї фізичної мережі у іншу;

3) 63 – максимальна кількість радіостанцій у мережі з повними правами;

4) 25 – максимальна кількість радіостанцій у одній фізичній мережі, одна з яких обов’язково призначається головною (Master Radio). До однієї фізичної мережі може бути приєднано до 8 інших (за допомогою шлюзів, що конфігуруються з двох станцій). Тому максимальна кількість радіостанцій в об’єднаній мережі передачі даних може досягати 200;

5) 59 – максимальна кількість радіостанцій у одній фізичній мережі, одна з яких обов’язково призначається головною (Master Radio).

На рис. 2 представлено склад обладнання апаратури внутрішнього зв’язку та комутації (АВЗК) ICS-6680 [3]. До основного блоку може бути підключено до 5 УКХ та КХ радіостанцій, і з будь-якого робочого місця можна управляти однією з них (як виробництва „Aselsan”, так і інших виробників). Крім цього, за допомогою АВЗК радіомережі можуть бути інтегровані як між собою, так і з мережами загального користування.


Зображення

Варіант обладнання командно-штабної машини Р-142Н з використанням АВЗК ICS-6680 наведено на рис. 3.


Зображення

Заходи захисту інформації, реалізовані у радіостанціях:
- шифрування AES-256;
- модуль CIK (Crypto Identification Key) в радіостанції, що зберігає паролі ініціалізації та автентифікації;
- для кожного режиму роботи використовується свій набір ключів;
- незалежний запис ключів шифрування та планів зв’язку у радіостанцію;
- генерація та запис у радіостанції набору ключів шифрування на рік (кожного дня ключ автоматично змінюється);
- значення ключів невідомі для осіб, які їх генерують та записують у радіостанції;
- ключі генеруються повністю випадково (шумовий процес);
- запис у радіостанції планів зв’язку та ключів шифрування можливий тільки з використанням пристрою Fillgun-2070;
- можливість аварійного стирання ключів шифрування.

Характеристика основних режимів роботи радіостанцій.

Режим ACNR. Канали можуть створюватись як на фіксованій частоті (аналогові та цифрові з шифруванням), так і у режимі ППРЧ. Є можливість створювати канали як прямого зв’язку, так і з використанням ретранслятора (рис. 4), або мережевого шлюзу (рис. 5) які конфігуруються з двох автомобільних станцій.


Зображення

У режимі ACNR є можливість сканування до 3 каналів з ППРЧ. максимальна кількість частот у хопсеті – 500. Максимальна кількість станцій, які можуть бути закріпленими за мережею у плані зв’язку – 63. Це пов’язано з обмеженням адреси 6 розрядами. Проте, усі канали (мережі), створені у плані зв’язку, доступні усім станціям, занесеним у план. Станції, які є „офіційними” учасниками мережі, можуть отримувати повідомлення у режимі „точка-точка” („Unicast”), інші („неофіційні”) – тільки у широкомовному режимі („Broadcast”). Наприкінці створення плану зв’язку здійснюється частотна оптимізація, що передбачає автоматичне та/або ручне планування частот каналів, хопсетів, заборонених частот та ін. параметрів каналів. При цьому передбачається можливість роботи багатьох радіомереж у одній смузі (смугах) частот (хопсеті) з мінімальним рівнем створення взаємних завад при одночасній роботі декількох мереж. Також передбачена можливість створення мережі взаємодії (Shared Network), в даний час – однієї, в майбутньому передбачається можливість створення до 50 таких мереж.

Режим NBNR. Забезпечує загальну пропускну спроможність мережі до 75 кбіт/с при ширині каналу в 25 кГц, що можливо за рахунок реалізованого адаптивного вибору виду модуляції (8-PSK, 16-QAM) та схеми завадостійкого кодування. Кожна пара станцій вибирає автоматично швидкість передачі даних в каналі (до 25 кбіт/сек) в залежності від завантаженості та якості каналу. Є можливість одночасної передачі (прийому) голосу та даних з можливістю призначення пріоритетів (механізм QoS – якість обслуговування).

Мережа у режимі NBNR відноситься класу MANET (Mobile Ad Hoc Network), з використанням методу багатостанційного доступу до каналу TDMA (Time Division Multiple Access) та динамічним розподілом канального ресурсу (тайм-слотів). Управління використанням слотів відбувається автоматично, в залежності від налаштувань у плані зв’язку. У мережі обов’язково призначається головна станція (Master Radio). Функції головної станції включають управління мережею, синхронізацію в мережі, автентифікацію, призначення номерів та ІР адрес станціям, призначення контрольних слотів.

Для підвищення надійності та живучості реалізована можливість призначення запасної головної станції (Spare Master). Крім цього, можна налаштувати ще декілька каналів, де головними будуть інші радіостанції.

Технологія багатостанційного доступу дає можливість проводити одночасно декілька сеансів зв’язку (передачі даних). В одній фізичній мережі може бути до 6 логічних мереж (розмовних груп). Наприклад, можна планувати декілька взводних мереж в одній фізичній мережі роти.

В одній фізичній мережі може бути від 2 до 25 користувачів. Для максимальної продуктивності мережі рекомендується створювати не більше 12 кореспондентів в мережі (на одному каналі існує 12 окремих підканалів).

На рис. 5 показано варіант архітектури мережі NBNR яка може використовуватись для системи бойового управління (С2).


Зображення

Режим NBNR має функцію автоматичної ретрансляції, яка дозволяє двом кореспондентам зв’язатися між собою використовуючи інші станції у якості ретрансляторів якщо вони не можуть організувати канал між собою. Це є особливою перевагою цього режиму та надає можливість створення живучої радіомережі на полі бою, що є важливим для мереж тактичної ланки управління. В одній фізичній мережі можливо забезпечити 3 стрибки (2 ретрансляції). Радіостанції автоматично контролюють якість радіоканалу з кореспондентами. Для типу з’єднання „точка-точка” автоматична ретрансляція (3 стрибки) функціонує постійно. Для зв’язку типу „точка-мультиточка” доступний лише один стрибок. Передачу даних між різними мережами можна забезпечити за допомогою ретрансляції через одну фізичну мережу (максимум через два мережеві шлюзи).

Підтримка протоколу SNMP радіостанціями дозволяє реалізувати процес дистанційного управління мережею; радіостанції мають вбудовані DHCP та DNS сервери.

Режим WBNR. Розроблений для забезпечення всіх сервісів, які можуть бути необхідні користувачам, може використовуватись для передачі даних програмного забезпечення автоматизованих систем управління з одночасним забезпеченням голосового зв’язку та передачі даних.

Як і для режиму NBNR, у режимі WBNR використовуються технології Ad Hoc та TDMA, можлива одночасна передача голосу та даних. Координацію роботи мережі здійснює головна станція. Для протидії засобам РЕБ реалізовано пряме розширення спектру – DSSS (Direct Sequence Spread Spectrum) у смузі 16 МГц. Модуль GPS може приєднуватись до всіх станцій для обміну інформацією в системах управління боєм.

Якщо на каналі не ведеться передача радіостанція автоматично переходить в режим сканування каналів.

Кожна станція в режимі WBNR може автоматично виконувати функції ретранслятора в мережі. Кількість ретрансляцій може бути до 5 як для передачі даних, так і для передачі голосу (селективний виклик).

Перспективний режим New WBNR. У наступних поставках радіостанцій виробник планує модернізувати режим WBNR, що дозволить забезпечити значно більшу пропускну спроможність мережі. Основними особливостями режиму є наступні:
- швидкість передачі даних до 1 Мбіт/с (ППРЧ), 5 Мбіт/с (фіксована частота);
- ширина каналу 1 МГц (ППРЧ), 5 МГц (фіксована частота);
- ППРЧ понад 1500 стр/с;
- більше 150 станцій у мережі;
- підтримка Ad Hoc та TDMA, динамічний розподіл канального ресурсу (тайм-слотів);
- до 10 стрибків (9 ретрансляцій) для передачі даних та 4 стрибків для голосу (селективний виклик).

Висновки. Таким чином, радіостанції УКХ радіостанції виробництва компанії „Aselsan”, які виконані за технологією SDR, в цілому не поступаються, а за деякими показниками перевершують професійні військові радіозасоби інших виробників. Вони дозволяють гнучко адаптувати їх до завдань у системі зв’язку шляхом вибору необхідного режиму роботи.

Напрямки подальших досліджень:
1) аналіз варіантів бойового застосування радіозасобів виробництва компанії „Aselsan” у різних режимах роботи;
2) розробка необхідних рекомендацій та схем організації зв’язку,
3) раціональне застосування обладнання виробництва компанії „Motorola” для забезпечення зв’язку в інтересах загонів територіальної оборони, складів, баз зберігання озброєння та боєприпасів, частин тилового забезпечення, забезпечення резервного зв’язку в бойових частинах, пунктах постійної дислокації.


http://www.viti.edu.ua/files/zbk/2017/1/c_2017_1.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 21 липня 2018 16:58

д.т.н. Кувшинов О.В. (НУОУ ім. І.Черняховського)
к.т.н. Гурський Т.Г. (ВІТІ)
Гриценок К.М. (ВІТІ)
к.т.н. Шишацький А.В. (ЦНДІ ОВТ)

АНАЛІЗ РЕЖИМІВ РОБОТИ ТА ПЕРСПЕКТИВ БОЙОВОГО ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ ВІЙСЬКОВИХ УКХ РАДІОСТАНЦІЙ ІНОЗЕМНОГО ВИРОБНИЦТВА

На сьогоднішній день УКХ радіозв’язок в Збройних силах України організовується з використанням обладнання транкінгового зв’язку „Mototrbo” виробництва компанії „Motorola”, яке, в цілому, вирішує завдання забезпечення зв’язку як на стоянці, так і в русі, безпосередньо на полі бою. Проте, його основним недоліком є робота тільки на фіксованих частотах у достатньо вузькому діапазоні частот (136 – 174 МГц) і, як наслідок, низька розвід- та завадозахищеність [1].

Обладнання „Motorola” в перспективі може залишитись на озброєнні для забезпечення зв’язку підрозділам забезпечення, на складах та базах тощо, у якості резервних засобів зв’язку та/або на рівні молодших командирів та рядових. Основним же засобом УКХ радіозв’язку повинні бути професійні радіостанції військового призначення [1, 2].

На сьогоднішній день, УКХ радіостанції виробництва компанії „Harris” (портативні RF-7800V-HH та RF-7850M-HH потужністю 5 Вт, ранцеві RF-7800М-МР потужністю 20 Вт, відповідні радіостанції з підсилювачами потужності (до 50 Вт), а також персональні (солдатські) радіостанції RF-7800S потужністю 2 Вт) представлені на озброєнні в обмеженій кількості та використовуються, переважно, в інтересах окремих частин та підрозділів [1, 2].

Після ретельного аналізу радіостанцій різних виробників, проведення декількох етапів порівняльних випробувань, керівництво ЗСУ прийняло рішення щодо використання обладнання виробництва компанії „Aselsan” (Турецька республіка) у сегменті УКХ радіозв’язку Сухопутних військ: автомобільні радіостанції VRC-9661 потужністю 50 Вт (у конфігурації без підсилювача потужності – 10 Вт), ранцеві PRC-9661 (10 Вт), портативні PRC-9651 (5 Вт), персональні (солдатські) PRC-5712 (0,125 Вт) [1].


Метою статті є проведення аналізу режимів роботи УКХ радіостанцій виробництва „Harris” і „Aselsan” та розробка практичних рекомендацій щодо їх бойового застосування (варіантів організації зв’язку).


Зображення

Зображення

Примітки:

1) режим WBNR реалізовано в радіостанціях VRC-9661, PRC-9661 (в PRC-9651 – відсутній);

2) режим ANW2C підтримують станції RF-7800M-MP та RF-7850М-HH;

3) в діапазоні 30 – 512 працює станція RF-7850М-HH, в діапазоні 30 – 108 – RF-7800V-HH;

4) в діапазоні 225 – 2000 МГц працює радіостанція RF-7800M-MP;

5) до 300 каналів в основному „плані зв’язку”, до 50 каналів, які можуть бути використані, як канали взаємодії, 6 – глобальні канали взаємодії („Shared Networks”): 2 аналогових, 2 цифрових на ФЧ, 2 цифрових з ППРЧ. При цьому один з двох у кожній позиції – з використанням ретранслятора, інший – прямого зв’язку;

6) 100 – для радіостанції RF-7800M-MP;

7) в майбутньому планується більша кількість;

8) для цифрових режимів роботи;

9) 5000 – тільки для радіостанції RF-7800M-MP;

10) стрибок – інтервал між двома радіостанціями, які здійснюють переприйом (ретрансляцію) повідомлення;

11) з використанням міжмережевих шлюзів, що конфігуруються з двох автомобільних станцій, одне повідомлення може ретранслюватись через 3 фізичні мережі. Тому загальна максимально можлива кількість стрибків – 9;

12) в одній фізичній мережі може призначатися до 8 голосових повторювачів. При цьому максимальна кількість ретрансляцій для одного голосового повідомлення – 2, а кількість стрибків – 3 (не у режимі Ad Hoc). Голосові повідомлення не можуть ретранслюватись з однієї фізичної мережі у іншу;

13) в мережі призначається 1 голосовий повторювач, таким чином забезпечується 2 стрибки для голосу (не у режимі Ad Hoc);

14) як у режимі індивідуального виклику, так і групового;

15) у режимі індивідуального виклику (у режимі групового – до 4);

16) хопсет – смуга частот, в межах якої здійснюється псевдовипадкове переналаштування робочої частоти;

17) максимальна кількість станцій, які можуть бути закріпленими за мережею у плані зв’язку – 63. Це пов’язано з обмеженням адреси 6 розрядами. Проте, усі канали (мережі), створені у плані зв’язку, доступні усім станціям, занесеним у план. Станції, які є „офіційними” учасниками мережі, можуть отримувати короткі текстові повідомлення у режимі „точка-точка” („Unicast”), інші („неофіційні”) – тільки у широкомовному режимі („Broadcast”). Інші можливості для усіх станцій однакові;

18) 25 – максимальна кількість радіостанцій у одній фізичній мережі, одна з яких обов’язково призначається головною (Master Radio). До однієї фізичної мережі може бути приєднано до 8 інших (за допомогою міжмережевих шлюзів). Тому максимальна кількість радіостанцій в об’єднаній мережі передачі даних може досягати 200 і більше. Але не між усіма кореспондентами буде можлива передача даних (максимальна кількість ретрансляцій через міжмережеві шлюзи – 2);

19) 30 – станції, що мають повні можливості (ретрансляції/маршрутизації). В доступній версії це значення обмежено 10 радіостанціями [10]; 250 – так звані „гостьові станції”, які можуть тільки передавати/приймати голос та отримувати дані в режимі „Multicast”;

20) при ширині каналу 75 кГц та 25 кГц відповідно;

21) при ширині каналу 5000 кГц;

22) ПД – повний дуплекс; НД – напівдуплекс.


Висновки

Таким чином, SDR УКХ радіостанції „Aselsan” та „Harris” підтримують декілька режимів роботи, які дозволяють гнучко адаптувати їх до завдань, відповідно до місця у системі зв’язку тактичної ланки управління.

Радіостанції „Harris” у режимах FF та QL дещо переважають „Aselsan” у режимі ACNR за показниками швидкості передачі даних та швидкості стрибків у режимі ППРЧ. Наявність у радіостанцій „Aselsan” режиму DMR дозволить забезпечувати взаємодію з радіомережами, побудованими з використанням обладнання „Motorola”.

Найбільш перспективними з погляду забезпечення максимальної швидкості передачі даних з одночасним забезпеченням голосового зв’язку та роботи спеціалізованих програм автоматизованих систем управління є режими з підтримкою технології Ad Hoc. Перевагами режиму ANW2С („Harris”) є відсутність головної станції в мережі та більша швидкість передачі даних. Перевагою режиму WBNR („Aselsan”) є можливість роботи з ППРЧ. Крім цього, радіостанції „Aselsan” підтримують вузькосмуговий режим Ad Hoc з ППРЧ (NBNR) та дозволяють об’єднувати між собою мережі NBNR та WBNR, що дозволить будувати розгалужені мережі класу MANET починаючи з рівня ротних мереж.

Напрямками подальших досліджень є розробка схем організації радіозв’язку для різних режимів роботи з використанням УКХ радіостанцій „Aselsan” та „Harris”, дослідження ефективності впровадження адаптивних цифрових антенних решіток для підвищення ефективності функціонування радіомереж, у першу чергу, класу MANET, розробка методики управління параметрами радіостанцій у таких мережах та мережею в цілому.


http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_ ... 18_1_7.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 21 липня 2018 17:18

ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ЦИФРОВИХ ЗАСОБІВ РАДІОЗВ’ЯЗКУ СІМЕЙСТВА FALCON ПІДРОЗДІЛАМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

Постановка проблеми. Сучасний етап світового розвитку характеризується енергійним і всебічним впровадженням інформаційних технологій у всі сфери життя. Радіозв’язок - це “кровоносна система” інформаційних процесів, яка природно має відповідати темпам і масштабам інформатизації управління військами та озброєнням. У сучасних умовах ведення війн і збройних конфліктів роль системи зв’язку в управлінні угрупованнями військ (сил) істотно зростає. Саме система зв’язку, виконуючи завдання забезпечення інформаційного обміну в системі управління, повинна швидко реагувати на зміни обстановки, динамічно змінювати свою структуру, удосконалювати способи побудови і режими роботи [1].

Передові країни світу здійснюють повномасштабну модернізацію систем управління і зв’язку, що передбачає разом з внесенням змін до організаційно-штатної структури з’єднань, частин і підрозділів організацію видаленого доступу до інформаційних ресурсів місць постійної дислокації.

У зв’язку з цим командування НГУ докладає значних зусиль з реалізації програм впровадження мережевих інформаційних технологій у практику бойового застосування військ. На цей час підрозділи гвардії у своїй діяльності широко використовують технічне обладнання, що включає в себе сучасні цифрові засоби зв’язку, телекомунікаційні засоби, засоби інформатизації, радіорозвідки, радіоелектронної боротьби і радіопротидії, які відіграють найважливішу роль в процесі організації зв’язку.

Обмін інформацією в системі управління НГУ при виконанні спеціальних завдань (у відриві від місць стаціонарного базування) здійснюється за допомогою портативних і рухомих засобів радіозв’язку. При цьому найчастіше застосовують засоби загального користування (портативні радіостанції Motorola Moto TRBO DP 4601(4801)) [2], які не достатньо надійні та не повного мірою відповідають вимогам прихованого управління військами, що своєю чергою викликає нагальну потребу застосування цифрових засобів зв’язку військового призначення.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналіз сучасного стану системи зв’язку НГУ показав, що в частинах і підрозділах, які виконують бойові та службово-бойові завдання, в тому числі в зоні АТО, обмін інформацією частково здійснюється за допомогою сучасних захищених цифрових засобів, серед яких є радіостанції сімейства FALCON корпорації “HARRIS”.

Питання розвитку та застосування сучасних цифрових радіозасобів зв’язку в процесі управління військами досліджувались протягом останніх років у багатьох працях [3-61. Отже, проблема своєчасної передачі та захисту інформації, що циркулює в системі управління, частково також вирішена, але наразі відсутній практичний комплексний підхід до внесення змін у організаційно-штатну структуру частин і підрозділів зв’язку, також відсутнє забезпечення чіткої взаємодії між силовими структурами країни на основі використання однотипної техніки зв’язку.

Метою статті є розгляд сучасних підходів керівництва силових структур передових держав світу до створення радіомереж управління діями підрозділів тактичної ланки та перспектив використання новітніх цифрових радіостанцій сімейства FALCON при виконанні службово-бойових завдань підрозділами Національної гвардії України.

Виклад основного матеріалу. Ключове місце при виконанні завдань в тактичній ланці повинні займати технології безпровідного доступу до розподілених інформаційних ресурсів, оскільки переваги використання засобів радіозв’язку під час роботи в мережі очевидні: мобільність, простота, оперативність доступу до даних і т. ін. Безпровідні персональні, локальні і регіональні мережі вже стали реальністю. Після введення відповідних стандартів виробники почали створювати засоби для комерційних і військових споживачів.

Основним засобом зв’язку для формувань тактичного рівня (батальйону і нижче), безумовно, є мережні радіостанції командного зв’язку і термінали тактичного супутникового зв’язку. Але потрібно створити не просто окрему радіостанцію або комплекс радіозасобів, а інтегровану в автоматизовану систему управління тактичної ланки систему радіозв’язку, що задовольняє не лише вже існуючі вимоги, а ще має ресурс для подальшої модернізації і вдосконалення [7].

Саме тут визначальною стає SDR (Software-Defined Radio) - технологія програмно-визначуваного радіо з відкритою модульною архітектурою апаратної платформи і програмного забезпечення радіозасобів, а також Mesh- технології безпровідних комірчастих мереж на основі ІР-адрссації і маршрутизації. Причому можливість формування безпровідної мережі, усі функції адміністрування якої виконують мобільні вузли без участі яких-небудь елементів мережевої інфраструктури або оператора, набуває особливого значення у бойових умовах, що характеризуються швидкою зміною обстановки і динамічністю ситуації [8].

Отже, основними перевагами SDR є такі:

- взаємодія між засобами радіозв,язку попередніх поколінь і сучасними системами;
- за допомогою новітніх технологій завдання виконуються автоматично, без введення даних користувачем;
- можливість виконання багатьох функцій і сервісів в одному компактному корпусі;
- можливість оперативної модернізації за рахунок зміни програмного забезпечення;
- використання вбудовуваних комп’ютерних технологій і спирання на досягнення в області цифрової обробки сигналів (DSP - digital signal processing), використання напівпрограмованих вентильних матриц (FGPA - field-programmable gate arrays) та розробок в області генерації програмного коду;
- компактність пристроїв.

Якими ж мають бути перспективні радіозасоби системи зв’язку Національної гвардії України?

По-перше, багатофункціональними, тобто такими, що дозволяють їх використовувати як мережні мости, апаратуру вузлів мережі, радіостанції командирських і бойових машин, у тому числі радіостанції командного складу і окремих військовослужбовців.

По-друге, багатодіапазонними і багаторежимними, такими, що забезпечують взаємодію з існуючою і перспективною апаратурою зв’язку силових структур держави.

По-третє, такими, що програмно конфігуруються, оскільки оперативна модифікація програмного забезпечення цифрових радіостанцій дозволяє гнучко задовольняти потреби автоматизованих систем управління військами і зброєю, що змінюються.

Наступним кроком після SDR може бути створення радіостанції з інтелектуальним управлінням, яка автоматично зможе встановлювати зв’язок в реальному часі.

Підхід до побудови інтелектуальних радіосистем, що отримав назву когнітивне радіо, є передовою технологією, яка дозволяє забезпечити раціональне використання радіочастотного спектра.

На нинішній час найбільше відповідають вимогам обстановки, що швидко змінюється, тактичні радіостанції КХ / УКХ діапазонів сімейства FALCON III.

Вони є розвитком технологій HF, які забезпечили серйозне розширення можливостей зв’язку, таких як широкосмугова передача даних і сумісність з радіостанціями сімейства FALCON II та інших виробників, які створюють інформаційний простір при веденні бойових дій.

Маючи малі розміри і компактний корпус, радіостанції забезпечують безперервне покриття частотного діапазону в широкій смузі, працюють від одного акумулятора або бортової мережі транспортного засобу, що дозволило зменшити масу радіостанцій.

Практично всі типи радіостанцій HARRIS забезпечують завадозахищений, кодований, цифровий голосовий радіозв’язок і передачу даних, забезпечують високошвидкісне з’єднання, мають вбудовані Ethernet, USB, RS-232, RS-485 і RNDIS інтерфейси, які дозволяють підключати велику кількість периферійних пристроїв [9].

У даний час на озброєння частин НГУ вже поступили радіостанції RF-7800H-MP, RF-7800V-HH, RF-7800S-TR, підсилювач потужності RF-7800V-V50x.

їх характеристики наведені в таблиці.


Зображення

Усі ці радіостанції сімейства FALCON здатні забезпечити роботу в радіомережах управління підрозділами НГУ при виконанні ними різнопланових завдань.

Основна особливість радіостанцій полягає у здатності до автоматичного входження в зв’язок і створення адаптивних радіомереж, що самоорганізовуються. Вони замінять традиційні радіомережі, у яких використовують аналогові засоби. Перспективна система радіозв’язку територіального управління НГУ з використанням радіостанцій HARRIS представлена на рисунку 1.


Зображення

Засоби УКХ радіозв’язку будуть забезпечувати надійний кодований голосовий радіозв’язок та передачу даних на тактичному рівні. Максимальна відстань - до 50 км.

Однак гака дальність радіозв’язку не покриває усього театру бойових дій і не забезпечує виконання вимог до оперативного та безперервного управління всіма формуваннями НГУ.

Таким чином, на інформаційних напрямках від батальйону (дивізіону) і вище для забезпечення зв’язку стає актуальним КХ радіозв’язок, особливо у тих випадках, коли інші наявні способи організації зв’язку не працездатні з різних причин. Перспективна система радіозв’язку НГУ з використанням КХ радіостанцій показана на рисунку 2 [10].


Зображення

Також слід звернути увагу на можливість радіостанцій паралельно з голосовим зв’язком забезпечувати передачу даних з високою швидкістю (понад 200 кбіт/с) і передачу відеоінформації (повномасштабне відео на ходу). Цю особливість можна використовувати, наприклад, підрозділам НГУ при організації охорони і оборони блокпостів [11].

На рисунку 3 показаний варіант організації радіонапрямку передачі відеоінформації за допомогою радіостанцій RF-7800V-HH.


Зображення

Висновки

Поєднання функціональних можливостей мсрсжних радіостанцій нового покоління з розширеними можливостями тактичних, мережноцентричних систем надає підрозділам НГУ новий інформаційний інструмент для виконання сьогоднішніх і завтрашніх завдань, широкого інформаційного забезпечення військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях.

Застосування сучасних цифрових радіостанцій сімейства FALCON у бойових радіомережах дозволяє бійцям мати більше інформації, одержуваної з більшою швидкістю, з важливими подробицями, що створює інформаційну перевагу над противником у бойових умовах, а командири можуть одержувати в реальному часі ситуаційну інформацію, що дозволить їм приймати швидкі й обгрунтовані рішення у складній бойовій обстановці.


http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_ ... 17_2_8.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 16 жовтня 2018 18:02

HARRIS FALCON III RF-7850S SPR

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 16 жовтня 2018 18:05

HARRIS FALCON III RF-7800M-MP

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 16 жовтня 2018 18:08

HARRIS FALCON III RF-7800S-TR

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 17 жовтня 2018 17:42

HARRIS FALCON III RF-7800V-V50X

Зображення

ЗображенняHARRIS RF-5833H

ЗображенняHARRIS RF-5832H-PA101

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 17 жовтня 2018 17:44

HARRIS RF-5382H-CU001

ЗображенняHARRIS RF-382

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 17 жовтня 2018 17:46

HARRIS FALCON III RF-7800W

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 18 жовтня 2018 21:45

RF-3183-AT0XX

Зображення


RF-3187-AT32X

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 20 жовтня 2018 09:06

Апаратні засоби криптографічного захисту інформації (ХНУРЕ)

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 22 жовтня 2018 07:16

Мобільні пункти управління (ТОВ "ТЕЛЕКАРТ-ПРИЛАД")

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 24 жовтня 2018 07:13

Автоматизоване робоче місце оператора

Зображення

Зображення
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Аватар користувача
alex999
Member
Member
 
Повідомлень: 4663
З нами з:
09 лютого 2009 22:21
Звідки: Крайний север Украины

Re: Засоби звязку

Повідомлення alex999 » 24 грудня 2018 09:20

Випуск товарної продукцiї за 2017 рiк становить 31366 тис. грн., в т.ч. випуск спецпродукцiї складає 15845 тис. грн., народногосподарської - 15521 тис. грн. Пiдприємством у 2017 роцi виготовлено:
- радiостанцiї АВЗК-1 - 53 шт. на суму 3004 тис. грн., середньореалiзацiйна цiна 74408 грн.;
- радiостанцiї Р-173М - 39 шт. на суму 5030 тис. грн., середньореалiзацiйна цiна 126842 грн.;
- радiостанцiї системи "Орiон" - 449 шт. на суму 13179 тис. грн., середньореалiзацiйна цiна 29238 грн.

За 2017 рiк реалiзовано товарної продукцiї на суму 30927 тис. грн., в тому числi на експорт 1865 тис. грн., що становить 6%, продукцiя українським споживачам, призначена для подальшої вiдправки за межi України - 8175 тис. грн. (26,5%), реалiзацiя продукцiї за рахунок бюджетних коштiв - 4859 тис. грн. (15,7%) та продукцiя iншим споживачам в межах України - 16028 тис. грн. (51,8%).


Що стосується засобiв зв‘язку для бронетехнiки, основними ринками збуту є:
Iндiя, Єгипет, В‘єтнам, Пакистан, Ємен, Ефiопiя, Лiвiя, Бангладеш, Туркменистан, Iрак, Болгарiя, Алжир.

Проводяться роботи по вивченню можливостей постачання продукцiї на ринки:
Лаосу, Таджикистану, Республiки Бiлорусь, Азербайджану, Грузiї.

Зважаючи на старiння вiйськової технiки та полiтичнi реалiї в свiтi український ринок продаж вiйськової технiки (ВТ) розширюється. У зв‘язку iз проведенням АТО на Сходi України спостерiгається збiльшення обсягiв поставок засобiв зв‘язку для вiйськової технiки ремонтним заводам (Львiвський, Київський, Миколаївський, Харкiвський, Житомирський, Шепетiвський), ДП "Завод iм. Малишева" та ДП ХКБМ iм. О.Морозова.

Зберiгається потреба в шоломофонах для Мiнiстерства оборони України до 3 тисяч штук. Освоєно нову нiшу ринку – поставка шоломофонiв ШШ-1 для Нацiональної гвардiї України. При позитивному вирiшеннi бюджетного фiнансування можливе заключення контракту з вiйськовими вiдомствами України по процедурi закупiвлi в єдиного Зважаючи на полiтичну реальнiсть в Українi та країнах колишнього Радянського Союзу сегмент ринку продаж спецiальної технiки для силових вiдомств ―Орiон-С‖ в дiапазонах (146-174)МГц та (400-470)МГц знаходиться в станi очiкування. Адже, попри значну потребу в такiй технiцi, закупiвлi проводяться в невеликих розмiрах.

Основними споживачами є: Служба безпеки України, Мiнiстерство внутрiшнiх справ України, Податкова мiлiцiя України, Мiнiстерство оборони України, Державна прикордонна служба України.

Проводяться роботи по постачанню продукцiї на ринки Таджикистану, Туркменистану, Казахстану.

Зростає потреба в цифрових радiостанцiях стандарту DMR. Розробка такого типу радiостанцiй проводиться на пiдприємствi i в найближчiй перспективi планується до впровадження у виробництво.


Основними факторами, що визначають конкурентоспроможнiсть комплексу радiозв‘язку "Орiон" є: наявнiсть власного програмного забезпечення, використання основних деталей власного виробництва, високої якостi продукцiї, конкурентної цiни на товари.
Встановлення такого рiвня цiн супроводжується постiйним вдосконаленням виробництва, введенням в дiю нових iнженерно-технiчних комплексiв для розробки конструкторської документацiї, придбання сучасного високопродуктивного обладнання.

Основними перевагами систем радiозв‘язку "Орiон" є:
- робота в аналоговому та цифровому режимах, сумiснiсть зi старим парком радiостанцiй;
- можливiсть передавання цифрових даних та сигналiв GPS;
- наявнiсть спецiальних функцiй, вiдсутнiх у засобах зв‘язку iнших виробникiв;
- власна розробка радiоапаратури та внутрiшнього програмного забезпечення, яка дає можливiсть гнучкого налаштування пiд потреби споживача, конструювання будь-яких конфiгурацiй систем радiозв‘язку, внесення необхiдних конструктивних змiн для повного задоволення вимог замовникiв;
- можливiсть побудови на базi обладнання систем ―Орiон‖ рiзних схем радiозв‘язку: радiальних (в т.ч. вiдомчого диспетчерського зв‘язку), лiнiйних, транкiнгових;
- використання власного цифрового протоколу сигналiв взаємодiї не допускає можливостi несанкцiонованого доступу в систему стороннiх радiозасобiв;
- можливiсть маскування мови (вмонтований скремблер);
- здiйснення гарантiйного ремонту та пiслягарантiйного обслуговування виробiв;
- поставка комплектiв ЗIП та окремих вузлiв до виробiв.


Для розширення асортименту продукцiї та розширення ринкiв збуту на ПАТ «ТРЗ «Орiон» розроблено:

1. Манiпулятор нагрудний МН-1А призначений для забезпечення сумiсної роботи шоломофонiв ШШ-1 ДУЮ4.197.000 з апаратурою внутрiшнього зв‘язку i комутацiї ICS-6680 виробництва турецької компанiї «Aselsan».
Манiпулятор нагрудний МН-1А забезпечує:
- пiдсилення звукового сигналу, що надходить вiд ларингофонiв шоломофона ШШ-1;
- переключення радiостанцiї VRC-9661 виробництва компанiї «Aselsan» з режиму «приймання» в режим «передавання».
Манiпулятор нагрудний розроблений у наступних виконаннях:
- МН-1А ДУЮ 5.002.003-05 з кабелем довжиною 1,2 м;
- МН-1А ДУЮ 5.002.003-06 з кабелем довжиною 2,2 м;
- МН-1А ДУЮ 5.002.003-07 з кабелем довжиною 5,0 м;
- МН-1А ДУЮ 5.002.003-08 з кабелем довжиною 10,0 м.

2. ЗIП для ремонту блокiв 9В179.
Блок 9В179 застосовується для керування зенiтно-ракетним комплексом «Стрiла 10» та забезпечує:
- автоматичне приймання iнформацiї про цiлi по радiостанцiї, а також по штатних польових кабельних лiнiях зв?язку зi швидкостями 468, 234 Бод.;
- автоматичне приймання, розпiзнавання та видiлення координат Х, Y однiєї цiлi на яку даються вказiвки та перетворення цифрових значень координат Х, Y в аналогову напругу Uвих. max (4,5±0,5) В частотою (468±5) Гц вiдносно БМ на стоянцi та пiд час руху;
- власнi помилки при прийманнi iнформацiї про цiлi вiд пунктiв управлiння не бiльше 1,5° по азимуту в перерахунку до полярних координат на вiдстанi до цiлi вiд 6 до 25 км;
- встановлення початкових координат БМ з дискретнiстю 100 м та автоматичний облiк координат в русi вiд навiгацiйної апаратури ТНА;
- автоматичне приймання, запам‘ятовування i вiдображення iнформацiї про цiль: ознака групової цiлi, висотних зон (0-1,5, 1,5-3,0?3,0);
- обчислення, вiдображення зон дальностi 0-3, 3-6, 6-12, 12-25, 25-50);
- приймання адресних цiлевказiвок по будь якiй iз 99 цiлей;
- приймання циклу оповiщення ЦУ;
- перевiрку правильностi функцiонування виробу в режимi КОНТРОЛЬ;
- вихiд постiйних напруг (24 (+5…-2,4))В в режимi АРЦ i УСТ.А3;
- приймання цiлевказiвок з моменту включення не бiльше 5с;
- безперервну роботу протягом 24-х годин.


Для утримання лiдируючих позицiй на ринку збуту та захоплення нових сегментiв ринку використовувати наступнi засоби:
1. Завершити розробку нової цифрової системи зв‘язку iз використанням радiостанцiй iз стрибкоподiбною змiнною несучої частоти та функцiї шумоподiбного сигналу, що виведе комплекс радiозв‘язку на рiвень передових сучасних дiючих систем.
2. Забезпечити сумiснiсть по деяких технiчних параметрах нової цифрової системи зв‘язку для бронетехнiки iз дiючою аналоговою системою, що дозволить пiдприємству з достатньою рентабельнiстю випускати систему радiозв‘язку для вiйськової технiки на базi радiостанцiй Р-173М.
3. Розробити вiдповiднi системи радiозв?язку стандарту DMR для залiзничного транспорту i народного господарства, що дозволить закрiпитись в основних сегментах ринку та освоїти новi ринковi нiшi.


Реалiзацiя засобiв спецiального радiозв?язку для силових структур «Орiон-С» буде актуальною в 2018 роцi. Для утримання позицiй на цьому ринку необхiдно розробити цифрову систему радiозв'язку стандарту DMR.
Для розробки приховано-носивної радiостанцiї нового зразка (робота в режимi DMR) заплановане фiнансування Мiнiстерством внутрiшнiх справ в сумi 1,6 млн. грн.
Продажi цiєї технiки будуть здiйснюватися безпосередньо працiвниками вiддiлу маркетингу та збуту.
Основнi форми продаж:
- закупка силовими вiдомствами України згiдно з процедурою у єдиного виробника;
- участь у закритих та вiдкритих тендерах, органiзованих силовими вiдомствами України;
- постачання невеликих партiй продукцiї безпосередньо споживачам у рiзнi регiони України.


В Українi поряд з мережами iнтернету та мобiльного зв‘язку значне мiсце займає радiозв‘язок КХ та УКХ дiапазонiв. Рiзноманiтнi системи радiозв‘язку застосовують для забезпечення охорони та безпеки рiзноманiтних виробничих процесiв, транспортування, проведення нарад та отримання оперативних розпоряджень – тобто там, де необхiдна злагоджена та оперативна взаємодiя групи спiвробiтникiв. На ринку вiдчутна надзвичайно жорстка конкуренцiя мiж свiтовими лiдерами по виробництву засобiв радiозв‘язку.

Радiостанцiї виробництва ПАТ ―ТРЗ ―Орiон‖ займають значну ринкову нiшу. Особливими перевагами наших виробiв, що дозволяють конкурувати на ринку є:
-адаптацiя алгоритмiв роботи радiостанцiй до вимог конкретного споживача;
-виробництво широкого спектру виробiв, що дозволяють створювати рiзнi конфiгурацiї вiдомчих систем радiозв‘язку;
-надiйнiсть, простота в експлуатацiї;
-постiйний пошук i впровадження у виробництво нової сучасної продукцiї;
-якiсна база гарантiйного та сервiсного обслуговування.

Ряд українських споживачiв вiддають перевагу радiостанцiям торгової марки "Орiон", якi максимально влаштовують їх своїми функцiональними можливостями та технiчними характеристиками. Це результат багаторiчної тiсної спiвпрацi та орiєнтацiя на максимальне задоволення споживача.
Незважаючи на гостру потребу, в Українi вiдсутня єдина сучасна транкiнгова цифрова конфiденцiйна система радiозв‘язку для органiв державного управлiння та окремих вiдомств. Ряд зарубiжних фiрм демонстрували такi системи силовим вiдомствам України, але зважаючи на дорожнечу iмпортних засобiв радiозв‘язку, вони не знайшли застосування. Тому участь ПАТ "ТРЗ "Орiон" у створеннi системи радiозв‘язку на основi продукцiї українського виробництва є надзвичайно актуальною та перспективною.
У зв‘язку з полiтичними обставинами, що склалися на Сходi України, виникла гостра потреба в засобах радiозв‘язку. Ситуацiя що склалася, вимагає вiд нас швидкого запуску у виробництво радiостанцiй "Орiон Р-173" з ППРЧ, внутрiшнього переговорного пристрою "Оболонь", нової цифрової системи радiозв‘язку "Орiон" з покращеними технiчними характеристиками.


Перспективнi плани розвитку пiдприємства:
Основна спецiалiзацiя ПАТ "ТРЗ "Орiон" – виробництво систем УКХ-радiозв‘язку в дiапазонах (30-75,999), (146-174) та (400-470) МГц, для Мiноборони, МВС, СБУ, МНС, Держкордону та рiзних галузей народного господарства, виробництво енергозберiгаючих ламп.

На 2018 рiк планується:
- завершення модернiзацiї АВЗК1 з метою забезпечення сумiсної роботи з трьома радiостанцiями («Harris», «Motorola» та «Aselsan»)
- завершити випробування активного шоломофона для Нацгвардiї
- розробити манiпулятор для сумiсної роботи з радiостанцiєю «Aselsan»
- провести модернiзацiю радiостанцiї Р-173М для роботи на антену без блокiв 9-11
- дороблення програмного забезпечення при використаннi цифрового модуля «Автор» у складi радiостанцiї Р-173М для захисту iнформацiї в режимi передавання даних
- проектування та виготовлення дослiдного зразка радiостанцiї з DMR.+


У звiтному перiодi емiтентом:
- виготовлено дослiднi зразки та проведено випробування на "Укрзалiзницi" радiостанцiї "Орiон" РВ-М;
- виготовлено два зразки вуличного освiтлення з сонячними батареями;
- розроблено та виготовлено дослiдний зразок апаратури для сумiсної роботи шоломофона ШШ1 з апаратурою АВЗК1;
- виготовлено та поставлено на УЗШК реєстратор переговорний локомотивний з автоматичним управлiнням .
На зазначенi роботи товариством було витрачено 761304.00 грн.+


http://www.orion.te.ua/doc/Richna_inf_emitenta_2017.pdf
Україну повинна очолювати людина, яка здатна направити рух коштів в УКРАЇНСЬКУ економіку, а не в ЧУЖУ та СВОЮ..

Читать тебе надо больше, Мак. Есть такая брошюра «Выродки, кто они и откуда». Прочти, а то как был ты деревней, так и останешься (c)Стругацкие
 

Поперед.Далі

Повернутись до Вогнепальна зброя та піхотне озброєння

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron