Ярослав Тинченко \"Офіцерський корпус Армії УНР\"

Модератор: Global Moderators

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Ярослав Тинченко \"Офіцерський корпус Армії УНР\"

Повідомлення Євген Пінак » 14 вересня 2007 21:29

Зображення

Ярослав Тинченко
Офіцерський корпус Армії Української Народної Республіки. 1917–1921

Книга є першим системним дослідженням біографій українських командирів часів Визвольної війни 1917–1921 рр.
Біографічний довідник містить відомості більш як про тисячу генералів та старшин Армії Української Народної Республіки, а також командирів армійських з’єднань Армії Української Держави гетьмана П. Скоропадського.
Наприкінці книги подається загальний список генералів та старшин Генерального штабу Армії Української Держави з докладними біографічними відомостями.
Видання містить багатий ілюстративний матеріал, зібраний в архівах України, Польщі, Росії та у приватних колекціях.

Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією України та її збройних сил.

536 стор., 210х280, тверда палітурка

http://www.tempora.com.ua/products_books.html

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 14 вересня 2007 22:27

\"То, о чем так долго говорили большевики - свершилося\" (с) :)
Нарешті вийшла в світ давно розрекламована Ярославом Тинченком книга про старшин УНР. Правда, в процесі підготовки до друку вона розрослася аж на три томи - але це можна тільки вітати.

Що можна сказати про книгу?

По-перше, \"Темпора\" дійсно постаралася і видала цю книгу дійсно розкішно. Подбали навіть про жовто-блакитну стрічку-закладку. Цікавим приколом є те, що після кожної з біографій йдуть чотири чисті строки для \"виправлень та доповнень\". Однак, як на мене, замість усієї цієї \"краси\" видавництву було б краще потратитись на папір для друку фотографій - бо вони того варті. До того ж, деякі з них публікуються вперше.
Сама ж книга - а точніше, її \"Книга 1\", є власне біографічним довідником (наскільки мені відомо, до 2 та 3 книг увійдуть коментарі від автора та додатки, які за своїм обсягом просто не влізли навіть в цей \"талмуд\"). У ній вміщено понад 1000 біографій командирів армії УНР, які були генералами або старшими офіцерами в Російській армії, або отримали такі звання в Армії УНР, або не отримали таких звань, але командували з'єднаннями та частинами (серед них також повстанчі отамани). Крім того, до книги включені деякі старшини Армії УНР, які не підпадають під вищеозначені категорії, але відомі своїми мемуарами чи політичною діяльністю.
Великим плюсом книги є те, що до кожної біографії подані джерела. Також приємно те, що не менше половини з біографій проілюстровані фото, причому деякі з них публікуються вперше. Крім портретів, є певна кількість цікавих групових фото, які я б особисто хотів би побачити на фотопапері та у кращій якості (хоча якість і так непогана).
Біографії різного обсягу - у середньому 1/2-1/4 сторінки А4, але усі дуже стислі, що в принципі правильно для такого довідника. Єдиним недоліком є те, що у тексті не вказано про різницю між старим та новим стилем.
Але найбільшим \"недоліком\" цієї книги, на мою думку, буде її ціна. Наразі на сайті \"Темпори\" її немає, але навряд чи вона буде меншою за 80-100 гривень. З іншого боку, на сьогодні це найкращий з біографічних довідників по Першим визвольним змаганням.
А я буду чекати на другу та третю книги :good:

Vlad143
Member
Member

Повідомлення Vlad143 » 14 вересня 2007 23:09

Євген, так у книжці понад 500 фотографій?

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 15 вересня 2007 01:16

Я не рахував :) але думаю, що так. Однак якість фото дуже різна - є фото відмінної якості, а є зовсім погані (які були, коротше). Лише десь відсотків 15-20 фото можна вважати цікавими з точки зору уніформістики.

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 15 вересня 2007 11:29

\"даждаліся!\" (с)
Це добре, що довідки короткі і стислі. у автора було менше простору для польоту фантазії.
У будь-якому випадку книга - дуже корисна і потрібна.

Vlad143
Member
Member

Re:

Повідомлення Vlad143 » 16 вересня 2007 06:23

Євген Пінак написав:Лише десь відсотків 15-20 фото можна вважати цікавими з точки зору уніформістики.
:D

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 17 вересня 2007 11:11

Ну, що поробиш - ну не знайшлося у автора, наприклад, кольоровго фото отамана Зеленого у повний зріст в парадному однострої Конвою Гетьмана :twisted: Не кажучі вже про те, що більшість тодішніх фотографів на Україні користувались дешевими кітайськими цифровими фотокамерами без корекції білого кольору та функцій \"вигягування\" зображення, тобто якість у них... :roll:

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 17 вересня 2007 12:01

Євген Пінак написав:більшість тодішніх фотографів

"жалкіє, нічтожниє люді" :)

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 20 вересня 2007 16:36

В Темпорі кажуть, що продаватись буде десь за 2 тижні, але ціну ще не знають...
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

ruslan
Member
Member

Re:

Повідомлення ruslan » 24 вересня 2007 16:15

А чого вона не відповідає? Я спитав коли і як купити а вона мовчить...
Я не знаю хто такий Гітлер, мені достатньо Меркель.

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 24 вересня 2007 18:09

ruslan написав:Я спитав коли і як купити

Ще ніяк. Читайте мій попередній пост:)
Критичний розбір аргументів на користь нового датування Св. Софії: http://www.spadshina.org.ua/File/Sophia2.pdf

atez
Member
Member

Повідомлення atez » 24 вересня 2007 19:21

Михайло написав:Ще ніяк. Читайте мій попередній пост:)

А на форумі вже продавалась...
Вставай, Україно, бо москаль вже годину не спить!

Михайло
Member
Member

Повідомлення Михайло » 24 вересня 2007 19:29

atez написав:А на форумі вже продавалась...

Хто? Де? Коли? За скільки?

Petro
Member
Member

Повідомлення Petro » 24 вересня 2007 19:55

Так, на Форумі у Львові продавалась книжка Тинченка. Десь за 80-90 грн. Точно не пригадую.
Я не купив, тепер шкодую. :(

Євген Пінак
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Євген Пінак » 25 вересня 2007 08:52

Це була пробна партія - і її вже розібрали :(

Далі

Повернутись до WWI та Перші визвольні змагання (1914-1922)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей