M16 family.

Модератори: Global Moderators, News

Lyho
Member
Member

M16 family.

Повідомлення Lyho » 01 грудня 2007 02:28

З іншої теми, переніс сюди, думаю Гриціан не проти :)

Гриціан написав:А то не грає ролі, хто виробник ;). Державного виробництва М16 не існує. Департамент оборони раз на пару років замовляє кріси то в однієї, то в другої фірми. Он подивись скільки їх є тут: http://www.impactguns.com/store/ar15.html і то лише верхівка айзбергу.
З пилюкою й грязюкою М16 не дружить. Але я не мав жадних проблем зі своїм Кольтом (вони до речі вважаються найпаскуднішими виробниками М16 і вже 8 років як згубили ліцензію) навіть під час пісчаних бурь. Єдине, що серйозно діставало, це дешеві магазинки, що вічно клинили, якщо їх не перебирати. Але це зовсім інша тема.

Ну і подробиці від мене.
Ось мав можливість постріляти з двох клонів М16.
http://www.oberlandarms.com/index.php?c ... id=0&page=
А саме OA-15 M4 .223Rem.
Та з http://www.sabrearms.com/Bushmaster.htm , а саме з Bushmaster A2 Target Rifle BCWA3S20, 223 Rem
http://www.ableammo.com/catalog/product ... s_id=85590
Залишились дуже позитивні враження. Ергономічна - зручно тримати, всі кнопки та важелі управляння вогнем та перезарядки в досяжності пальців однієї руки (!), при стрільбі не підкидає, віддача дуже м'яка (взагалі дуже маленька), гвинтівка дуже легка. Діоптричний приціл просто казка! Влучаєш туди куди цілишся!
Bushmaster, біднесенька не завжди хотіла їсти російські набої Вульф. На набоях Magtech та Federal працює без жодної проблеми, Оberland ми вже не годували Вульфом взагалі.

Тож мені сподобалось, як стрільцю в «чистих» умовах. Іноді були проблеми з магазинами деяких виробників, але незначні, після легких маніпуляцій над ними все запрацювало. Інші магазини (наприклад HK) працювали завжди без проблем.

М 16 на мій погляд, може вже і немолода, але до сьогодення зберегла свій потенціал (подивіться скільки всього з неї зроблено та скільки на неї понавішано :) ). Це була дуже цікава сторінка в історії зброї, і вона вплинула на зброярську думку багатьох сучасних зброярів (подивіться на концепцію FN SCAR).
На днях відсканую та приеднаю одну з кращих статей про М16 з журналу "Оружие и охота".
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 01 грудня 2007 03:11

Трохи про магазинки. Намучився з ними поки не розібрався звідки капризи. За день до того як увійти до іраку отримав три штуки. Понишпорив де треба, поцупив ще дві і одну дав приятель, який не був приписаний до конвою. Набоїв видали щось 260 чи 250. Ну першим ділом набив магазинки по самі вінця (30 набоїв до кожного). Коли перетяли кордон, то думав здурію: тягну за затвор, а набій не виходить. А якщо виходить то застряє. Таким чудом пройшов через 2 магазинки свої і одну шофера. Нарешті наладував, але й нервів перевів . Як потім виявилося, то була стара дешева біда з паскудними пружинами, які не витримували повного комплекту набоїв і застигали. Після цієї оказії узяв за правило ніколи не пхати більше 20-ти набоїв до 30-набійної магазинки. Окрім того регулярно став їх розбирати й чистити, бо увесь час набивався пісок всередину. Взагалі з тим піском була комедія. Чого тільки не робили. І презервативи на люфу чіпляли і купували дівчачі капронові колготки й натягували на рушниці. Саме смішне побачив у найманців-гурків з Непалу. В них на одній з тойот стояв спарений кулемет, то вони на обидві люфи натягнули пару штрумпфів й то виглядало немов з багажника ноги бабські стирчать. Албанці теж давали прикурити. В них обладунок був американський, а зброя своя. То у кобурі від кольта 1911, носили ТТ... дбайливо загорнутий у газетку.

Зараз М-16 потроху замінюється на М4, який є більш менш тим самим добром, але якісно виконаним, з вкороченою люфою, телескопічним прикладом та купою наворотів.
Зображення
Хлпці, що ходили з цим добром хвалили. Особливо сподобався коліматорний приціл. Зрештою подібна зброя робить майже снайпером напів сліпого селепка, що ледве міг попасти до 100-метрової мішені.
Я сам собі Петлюра!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 01 грудня 2007 04:40

О то з клону саме цього я побахкав. (Один з двох).
http://www.oberlandarms.com/index.php?c ... ge=details
Дуже сподобалась. Після АК (навіть \"Суки\") в руках лежав як іграшковий, принаймні від страйкбольного майже не можливо відрізнити :D .

З сучасних коліматорних прицілів, у військовослужбовців ЗС США на фото були помічені
EO Tech 552 Military Model Tactical
Зображення
EO Tech 551 Military Model
Зображення
Trijicon TA01NSN ACOG 4 x 32 (який має невеличке збільшення)
Зображення
Trijicon TA31 4 x 32 ACOG
Зображення
Trijicon ACOG Combat Scopes
Зображення

Aimpoint CompML3 - 2 or 4 MOA
Зображення,
та ще декілька моделей.

Дивився по ТВ про EO Tech - військові модифікації дуже міцні, мінімальна точка на прицілі 1 MOA(!).
Battery Life: “N” Alkaline70 hours at nominal setting (Level 12). “AA” Alkaline 300 hours at nominal setting (level 12)”AA” lithium batteries 500 hours at nominal setting (level 12)

Що не мало.
Точка на прицілі не потребує закритого лівого ока для прицілювання, тобто жовнір бачить все як і до прицілювання.
На точку можна дивитись під різними кутами, вона все одно вказує на точку куди потрапить куля.

CICHOVUK
Member
Member

Повідомлення CICHOVUK » 01 грудня 2007 20:57

Вітаю. Чим відрізняється М-16А4 від решту модифікацій?

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 02 грудня 2007 00:05

Прибамбасами. Механізм, калібр, довжина люфи залишаються як у М16-А2. Прибрана верхня скоба для носіння, замість неї поставлений MIL-STD-1913 rail, на який можна кріпити оптику чи коліматор. Можна й зйомну скобу теж ставити. До речі, штука досить зручна, коли треба тягати ту біду цілий день на шнурку. Передні гарди на стволі переважно замінені на різні модулярні забавки, але приймають і звичайні від М16-А2. Вибір вогню не змінено: напівавтоматичний та 3-набійна черга.
Зображення
Я сам собі Петлюра!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 02 грудня 2007 05:37

http://www.ar15.com/
Ось, як хто не знав, головний майдан для тусні фанатиків теми. :)
І сам там частенько хожу-брожу.

CICHOVUK
Member
Member

Повідомлення CICHOVUK » 06 грудня 2007 17:11

Хтось там обіцяв статю відсканувати про М16 :(

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 07 грудня 2007 20:46

Буде,буде! Спробую на вихідних. З часом проблеми :oops:

Miller
Member
Member

Re:

Повідомлення Miller » 17 грудня 2007 15:48

Lyho написав:О то з клону саме цього я побахкав. (Один з двох).
http://www.oberlandarms.com/index.php?c ... ge=details

Хм, цікавий апарат! Не дивлячись на те, що виробник цивільно-спортивний, на люфі є проточка для кріплення гранатомета М203.

Гриціан, а хто з виробників AR-15 серії є постачальником для DoD США? Я чув про Кольт та FN.
Як я розумію, Кольтів наштампували нємеряно, але ж не дивлячись на припинення поставок, в US Armed Forces вони залишаться ще надовго...

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 17 грудня 2007 17:40

Miller написав:Хм, цікавий апарат! Не дивлячись на те, що виробник цивільно-спортивний, на люфі є проточка для кріплення гранатомета М203.

Ви про шо шановний, часом не про виступ для багнета? :twisted:
Miller написав:хто з виробників AR-15 серії є постачальником для DoD США?

Armalite, Bushmaster, Colt, FN Manufacturing, Hesse, Les Baer, Olympic, Wilson Combat.... список продовжується.
Але з М16-А2 трохи складніше. Починав Кольт, а далі контракти розтягнули за некомпетентністю виробника аж до Бельгії. Зараз можна отримати на руки гвинтівку з частинами від кількох виробників зібрану в арсеналі.
Ті старі кольти, що вперше прийшли на озброєння вже давно зняті навіть зі складів, бо повністю автоматичні. В ліпшому випадку вони пішли на переукомплектовування запчастинами інших рушниць.
Я сам собі Петлюра!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 17 грудня 2007 18:08

Ви про шо шановний, часом не про виступ для багнета? Twisted Evil

Думаю Miller про проточку саме на стволі самозарядного карабіна зробленого під \"М4\". :)

Miller
Member
Member

Повідомлення Miller » 17 грудня 2007 18:48

Саме так :) Я мав на увазі завуження люфи, яке знаходисться приблизно на 11.5\" довжини люфи починаючи від chamber'у. Тобто в данному \"карабіні під М4\" - між мушкою та дульним гальмом-компенсатором.
А виступ для багнета - та-а-а-а-ак, смачний :) Цікаво, чи залишають його на зброї, що йде на український ринок?
Зображення
Видрав з мануалу до OA-15 M4 .223Rem. :)

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 17 грудня 2007 19:05

Аааа :oops: Ось ви про що! Ба й справді, нащо вони люфу так обробили? Може для використання поліцією. Бо інакше не можу уявити собі порядного бюргера з гранатометом десь у лісі чи на стрільбиську... хоча, якось давно мені попадала на очі відзнака якогось німецького товариства, що валить з гармат за пивом та парувками. При чому, на гербі був справжнісенький арт-снаряд. Уявляю, скільки їм формулярів треба заповнювати: не так бабахнули, а сальво перелетіло через Люксембург і розвалило стодолу у Бельгії :lol:
З багнетними виступами теж цікаво. Ліплять їх де Бог на душу покладе. Навіть на тім сайті ОА є виступи на люфах де треба було б багнета з руків'ям довжиною... 4 сантиметри. Мабуть це просто стандартна комбінація з прицілом. Був час коли в Америці прикривали володіння стрілецькою зброєю. То всі нові карабіни виходили до продажу зі спиляними виступами. Знаючи адскі закони про зброю в Україні, напевно роблять те саме.
Що скаже шановний Лихо?
Я сам собі Петлюра!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 17 грудня 2007 19:52

Ні, все на місці :) Відсутність сталого закону про зброю може бути і плюсом для любителів озброєння армійського стилю. На \"оберленді\" все на місці, хоч багнета чипляй. А ось на \"сейбрі\" його не було з самого початку.

До речі мене завжди розважало бажання органів боротися проти приливів під багнет. Можна подумати я отримаю дозвіл, куплю сейфа, куплю за досить немалі для нас гроші гвинтівку-карабін зареєстровану на мене, одягну на неї багнета та.... вийду на вулицу і неодмінно вчиню страшенну різанину штиком М7 на Хрещатику. Ось так приблизно мислять в дозвільній системі. Якась маячня повна... :?

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 17 грудня 2007 20:48

Маразм крєпчал і танкі наши бистри :twisted:
З іншого боку такою оригінальною логікою перехворіло багато країн з куди нормальнішими законами про зброю.
Я сам собі Петлюра!

Далі

Повернутись до Вогнепальна зброя та піхотне озброєння

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей