Як Гриціан листи писав

Модератори: Global Moderators, News

Гриціан
Member
Member

Як Гриціан листи писав

Повідомлення Гриціан » 31 січня 2008 04:07

Отже справа була так. Засіли ми в пісочку присипанім снігом у вогких наметах на самім краю льотної смуги у Мосулі, де (якщо не рахувати ішаків на зразок оцих двох) культури особливо не намічалося.
Зображення

Зображення

Ні тобі театру ні опери з балетом. Хіба вереск патрульного „Bunkerssss!!!!!” і наші па-де-па в повітрі по дорозі до бункерів під час мінометних обстрілів записати перше оперою, а друге балетом. У Іраку що десять років або війна або сніг.

Зображення

Ми ж стали сумнівно щасливими свідками обох подій зразу. Сніг був мокрий й противний. Мокруха, що відбувалася довкола була теж мокрою й противною. Коли в мене на руках загнувся харкаючи кров’ю перший селепко, стало зовсім не цікаво.
Зображення
Отаких натюрмортів ставало все частіше, іноді по три на день.
Але життя мало продовжуватись, вдома на будь яку звістку від мене чекала родина. А тут ще й лафа: пересилка пошти в межах військових адрес АРО є повністю халявною. Тобто я міг спокійно запакувати 1000 ящиків з цеглою й відіслати їх до Німеччини, кумові до будови, а він в свою чергу міг надіслати мені контейнер фанери (великий дефіцит у Іраку) і то все на халяву.
Одна біда: пошта з’являлась раз на пару тижнів, забирала листи, віддавала пакунки, але ні конвертів, ні карток в нас не було. Фотоапарат в мене був, але проявляти плівку теж не було де. Тобто можна було сходити до міста здати до місцевого Акина й повернутися з відрізаною головою. Ну такі розклади мене позитивно не влаштовували. Тому озброївшись коробками з під гумових рукавиць, ножницями й клеєм (такі канц товари можна завжди зкомуніздити у штабі поки ті ховаються від обстрілу) олівцями всякими узявся за діло. Художник з мене як із „Промакашкі Балєріна”(с) тому узяв собі за тему малюнки з Книжки про незабутнього Селепка Лавочку, яку Аскольд так вчасно виставив на своїм Дивізійнім сайті.

Зображення
Зображення

Цивілізація надійшла через кілька місяців, коли наш шпиталь капітально розбомбили і все що від нього залишилося евaкуювали під бік танкістам, яких хоробрі іракські повстанці чомусь не обстрілювали. В тих вже був і воєнторг і всяка інша марія, але конверти продовжували залишатись у дефіциті, а в картках переважала тема „Привіт з Кувейту!” та „Вітаю любу Прабабушку з Днем святого Влентина!” Довелося їх клеїти й далі власноруч.
Була серйозна потреба якось розважити своїх дітей, а ті ніяк не давали ради розділити радість президента Буша з такого військового чікі-пукі і все рюмсали „за Татком” поступово заражаючи подібним ентузіазмом й мою дружину. Тому, збираючись на те сафарі узяв з собою їх ляльку, яку придбали під час подорожі через Краків і охрестили Гетьманом Халявським. Ось він який гарний, той гетьман:
Зображення

Цей гетьман писав дітям листи і вимагав звітів про хорошу поведінку, а коли тої не було, сильно гупав ногами, і Татко жалівся, що не може через це спати. Спати Татко не міг зовсім з інших причин, ну але то вже друга історія. Поступово розжився сургучем і печаткою, а через те, що на дурну справу і час завжди дурний, то мав можливість виписувати всяку філозофію плакатним пером, яке виміняв у місцевих бабаїв на три банки пепсіколи і яке під самий кінець сафарі поцупила якась паскуда з „чорної води”, поки я перешкоджав її колєжці лапати духів на моїм травмо-тапчані. Щоб воно на те перо голим задом сіло! Не так шкода самого предмету, сам принцип гнилий.
Ну от, а листи від гетьмана виглядали приблизно так, хоча у декількох випадках сургуч поплавився від спеки. Адже лежали ті листи на складі поки збиралась повна партія, а клімат був такий, що мокрі штани висихали на сонці за 5 хвилин.

Зображення
Зображення

П.С. Спочатку був виставив ті „поштові шедеври” на Замлері, а потім подумав, може кому буде цікаво знати історію довкола них.
Я сам собі Петлюра!

Adam
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Adam » 31 січня 2008 10:04

Ну, ти, старий, даеш! :lol:
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 31 січня 2008 11:03

:good: :roll: І знов цікаво. Дуже!
Здивував сніг в Іраку!
У Іраку що десять років або війна або сніг.

Самі листи написані з добрим почуттям гумору цікаві і як документ часу. Раніше на американських листах з війська помічав штемпи про перевірку цензурою. Які зараз справи з цензурою?
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Jburlay
Member
Member

Повідомлення Jburlay » 31 січня 2008 12:29

+1. Зорово! Молодець
"Существование пива - еще одно доказательство того, что Бог нас любит и хочет чтобы мы были счастливы" (с)...

Chestnut
Global Moderator
Global Moderator

Повідомлення Chestnut » 31 січня 2008 12:44

Сікаво, що всі \"салдацькі малюнки\", що я бачив (включаючи власні з мого нещасного місяця в бригаді ППО у Єйську :) ) виконані в практично однаковому стилі :) \"Щось з водою?\" (С)

Дуже дякую, Гриціане! :good:
\"На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмедя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.\"

CICHOVUK
Member
Member

Повідомлення CICHOVUK » 31 січня 2008 16:29

Супер!!! :D :lol: Моєму малому козаку сподобалось б. :lol:

Гриціан
Member
Member

Повідомлення Гриціан » 31 січня 2008 16:51

Lyho написав:Раніше на американських листах з війська помічав штемпи про перевірку цензурою. Які зараз справи з цензурою?

Та справи кепські. У війську стільки різномовних орлів, що особисти ради не дають. Та й на англомовних не вистачає ресурсів. Один відділ у Афгані увесь час діставав ракетні обстріли. Куди б не переносили і завжди невчасно. Зрештою спалили одного лікаря, що балакав з родиною у Америці по купленому у бабаїв (!!!!!) телефоні. Ну а ті вже видно слухали й робили вистновки на правах гарему. Одразу по повчальній бесіді з клієнтом і якимось темним махінаціям обстріли таємничим способом припинилися. Отже цензура вона є, але уявити затрати лише на наш батальйон: 4 українці, 3 філіпінці, француженка, тайландець, 2 індуси, пакістанець, сомалієць, купа іспаномовних, ну вже й не пам'ятаю хто ще. І кожне пише по свому. А кожен перекладач дістає 120 рублів доплати за здібності до мови. І всі на вагу золота. Отож працює ця контора але на певний процент понти колотить. А тут ще є дуже паскудна штука під назвою інтернет. Де ж там на клаві штемпель "провірено цензурою" поставити?
Я сам собі Петлюра!

Lyho
Member
Member

Повідомлення Lyho » 31 січня 2008 17:22

А тут ще є дуже паскудна штука під назвою інтернет. Де ж там на клаві штемпель \"провірено цензурою\" поставити?

Це точно, такого витоку інформації про війну та ті helmcam-ролики потрапляли до глядача найчастіше через інтернет.
Нужда закон міняє. (с) Іван Сірко

Повернутись до Вогнепальна зброя та піхотне озброєння

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей