Про незалежність Косово

Модератори: Global Moderators, News

thrary
Member
Member
 
Повідомлень: 3098
З нами з:
06 квітня 2006 19:40

Повідомлення thrary » 18 березня 2008 12:57

А як співали про теє як добре наші миротворці захищають сербів і які в них сердечні стосунки...
 

Аватар користувача
Chill
Member
Member
 
Повідомлень: 1613
З нами з:
17 травня 2007 16:36
Звідки: матір міст руських

Повідомлення Chill » 18 березня 2008 13:32

Нє, типа коли починаються заворушення, то атакуючі питають національність миротворця, перш ніж кинути гранату. Тут питання на чий ти стороні, а не яка твоя національність. В даній ситуації сили НАТО та частково сили ООН опинилися на стороні захисту незалежності Косова. Як тіки незалежність була проголошена, то треба було звільнити всі органи влади. А то тепер албанці класно прикриваються миротворцями, а ким сербам прикриватися?
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Повідомлення Oleh Nemchinov » 18 березня 2008 13:32

Миротворець поплатився за прапор
Українського співробітника поліції міжнародної місії ООН у Косово усунено від обов’язків за те, що мав у своєму службовому автомобілі сербський прапор.

Фотографію миротворця опублікували косовські ЗМІ. Під лобовим склом біля дзеркала заднього виду його машини висів невеликий сербський прапор-вимпел.

Як повідомив ЗМІ прес-секретар міжнародної місії ООН Олександр Іванько, комісар міжнародної поліції в Косово Ларі Вілсон розпорядився усунути з посади цього співробітника. “Одночасно комісар поліції наказав, щоб, окрім знаку ООН, жоден прапор або інший символ якої-небудь держави не розміщували на машини поліції міжнародної місії ООН у Косово”, – зазначив прес-секретар.

Ігор Петрович
http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/03/17/29929/
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Сьогодні вночі помер український миротворець у Косові

Повідомлення Oleh Nemchinov » 18 березня 2008 13:35

cytadel написав:Український правоохоронець зі складу миротворчого підрозділу МВС України в Косовому, який отримав тяжке поранення в результаті інциденту 17 березня, помер сьогодні уночі в лікарні.

Від чисельних осколочних поранень після проведеної хірургічної операції о 22-й год. 17 березня 2008 року помер заступник командира оперативного взводу Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово старший лейтенант внутрішніх військ Кіналь Ігор Богданович, 1982 року народження, уродженець Тернопільської області. Він був поранений під час проведення спеціальної операції по звільненню захопленої території та приміщення суду в північній частині м. Митровиця. Про це 18 березня ЗІКу повідомило в ДЗГ та МД МВС України.

У результаті збройного зіткнення противників проголошення незалежності Косово з поліцейськими силами ООН було обстріляно будинок поліцейської станції та закидали територію гранатами. Унаслідок таких дій поранено 21 працівника Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово. Станом на ранок 18.03.2008 поранені працівники перебувають у Шпиталі американської військової бази Бон-Стілл, Центральному військовому шпиталі місії ООН у Косово у м. Приштина, та за місцем постійної дислокації підрозділу у м. Гниляне.

Усім пораненим працівникам надано медичну допомогу.

Всього в оточеному протестуючими приміщенні з числа українського миротворчого персоналу перебувало 69 працівників Спеціального миротворчого підрозділу, в тому числі 9 працівників з 7 службовими собаками Кінологічного миротворчого підрозділу МВС України.

На даний час охорона поліцейської станції та суду продовжується силами французького КФОРу.

МВС України вживаються заходи щодо забезпечення безпеки українських миротворців та надання допомоги постраждалим.
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
Dragoon
Member
Member
 
Повідомлень: 2297
З нами з:
28 лютого 2006 00:03

Повідомлення Dragoon » 18 березня 2008 15:48

В связи с накаленной обстановкой в Косове возможно увеличение миротворческого контингента с украинской стороны. Такое мнение высказал в интервью «Экономическим известиям» от 18 марта 2008 г. советник министра МВД Геннадий Москаль.
Он подчеркнул, что отечественный контингент в Косове не будет выводиться из страны из-за вчерашних ранений 15 украинских миротворцев в г.Митровица. «Все, кто едут туда, знают о риске, - заявил советник министра. - В связи с накаленной обстановкой в Косове возможно увеличение миротворческого контингента с нашей стороны, но это зависит не от официального Киева, а от просьбы ООН и решения правительства. МВД в этом случае - только исполнитель».
В свою очередь народный депутат от Партии регионов Анатолий Кинах сказал газете, что Киеву необходимо четко сформулировать свою позицию в отношении независимости Косова. «Мы должны действовать в рамках международного права и не поддерживать независимость Косова, мы уязвимы из-за Приднестровья, - отметил А.Кинах. - Присутствие нашего контингента на территории Косова обосновано и является элементом общеевропейской безопасности». А народный депутат от НУНС Олесь Доний подчеркнул, что по Косову необходимо провести переговоры с Россией, США, Брюсселем и странами - членами ГУАМ.
Об инциденте, произошедшем вчера в г.Митровица, заявил Юрий Луценко. «Я связывался с руководством государства, информировал, сейчас применяем все международные меры, чтобы помочь нашим работникам, которые находятся за границей», - сказал он. По словам министра, на обстрелянном участке находились и французские миротворцы, среди которых - более двух десятков раненых. «Это серьезное ЧП для нас. Впервые это происходит с миротворческой миссией ООН на территории Косова», - подчеркнул Ю.Луценко.
Зображення
 

Ceriy
Member
Member
 
Повідомлень: 46
З нами з:
20 червня 2007 08:48
Звідки: Lincoln, NE

Повідомлення Ceriy » 18 березня 2008 18:02

Сьогодні, 18 березня, на порталі інтернет-телебачення INTV було опубліковано матеріал “У Багдаді все спокійно”? А в Косові?”, в якому автор безпідставно звинуватив високопосадовців Збройних Сил України у введенні в оману керівництва держави та українського суспільства щодо ситуації в Косовому.

У зв’язку з цим Управління прес-служби Міністерства оборони України уповноважено заявити наступне.

На сьогодні у Косовому від України знаходиться два (!) миротворчі контингенти: від Збройних Сил України - національна складова українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР та від Міністерства внутрішніх справ України – Спеціальний миротворчий підрозділ, який входить до складу Міжнародної поліції ООН.

Кожний з цих миротворчих контингентів підпорядковується різним міжнародним структурам, виконує різні завдання та має свої зони відповідальності.

Так, територія муніципалітету Косовська Мітровиця, де відбулися зіткнення між представниками сербського населення та поліцією ООН, знаходиться на півночі Косового і входить до зони відповідальності багатонаціональної тактичної групи “North” сил КФОР, основу якої складає французький миротворчий контингент.

Зона відповідальності національної складової українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР – територія муніципалітету Штрпце – знаходиться на південному сході Косового.

Не є дивним те, що в різних регіонах Косового ситуація складається по різному. І навіть під час порушень громадського порядку у Косовській Митровиці ситуація у зоні відповідальності національної складової “УкрПолбату” залишалася і залишається спокійною та контрольованою про що у своїх повідомленнях інформує Управління прес-служби Міністерства оборони України.

Про це свідчить й те, що в ці дні триває планова ротація польської національної складової “УкрПолбату”. Як би ситуація у зоні відповідальності українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” була загрозливою, командування сил КФОР перенесло би терміни проведення ротації польських миротворців.

У той же час, автор матеріалу “У Багдаді все спокійно”? А в Косові?” не розібрався у всіх перипетіях обстановки у Косовому, у місцях дислокації та особливостях завдань Спеціального миротворчого підрозділу МВС України та миротворчого контингенту Збройних Сил України.

Управління прес-служби Міністерства оборони України ще раз наголошує, що військовослужбовці національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР учать у подіях у Косовській Мітровиці не брали.
 

Аватар користувача
cytadel
Member
Member
 
Повідомлень: 1116
З нами з:
22 жовтня 2007 20:11
Звідки: Київ

Повідомлення cytadel » 27 березня 2008 01:58

Українські миротворці у Косові відтепер мають статус учасника бойових дійУкраїнські вояки з миротворчого контенгенту у Косові відтепер мають статус учасника бойових дій.
Таке рішення Уряду співпало з Днем внутрішніх військ. 50 військовослужбовців саме з цього збройного формування несуть службу на Балканах у складі місії ООН. Новину до свята офіцерам приніс Віктор Ющенко. Пообіцяв Верховний Головнокомандувач вирішити й інші соціальні проблеми внутрішніх військ. А їх не бракує. Адже у внутрішніх військах середня зарплата нижче ніж у інших силовиків - менше ніж 1900 гривень. А на державне житло очікує більше чотирьох тисяч військовослужбовців.

Віктор Ющенко, Президент України: \"Кабінетом Міністрів України прийнято до виконання рішення РНБО і завізовано щодо надання статусу учасника бойових дій тим бере участь у складі операції в Косово. Хочу також наголосити, що від усіх політичних сил вимагаю припинення спекуляцій довкола присутності українського контингенту у Косові\".

http://5.ua/newsline/242//49378/
 

Аватар користувача
cytadel
Member
Member
 
Повідомлень: 1116
З нами з:
22 жовтня 2007 20:11
Звідки: Київ

Повідомлення cytadel » 10 квітня 2008 12:23

Українські миротворці мають залишитися у Косово. Така думка більшості народних депутатів, що працюють у комітеті з питань безпеки та оборони.
Напередодні на засіданні члени цього комітету відмовилися підтримати пропозицію депутатів з Партії регіонів відкликати український контингент з Балканів. На думку парламентаріїв таке рішення погіршило б імідж України, загострило б ситуацію у самому Косові та негативно позначилося б на настроях серед вояків. Проти демаршу українців виступили і представники силових структур - Генштаба, МВС та СБУ, а також - Міністерства закордонних справ. На думку ж регіоналів присутність українських миротворців у Косові є - дефакто - визнанням Україною незалежності самопроголошеної країни. Ще й українським воякам там загрожує смертельна небезпека. Остаточна доля українських військових вирішуватиметься у сесійній залі Верховної Ради

http://5.ua/newsline/236//49788/
Зображення
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Повідомлення Oleh Nemchinov » 20 травня 2009 09:06

Бахрейн признал независимость Косова
20 мая 2009, 05:19Версия для печати

Королевство Бахрейн объявило о признании независимости Косова от Сербии, которую албанские власти края провозгласили 17 февраля 2008 года.

«Принимая во внимание религиозные и культурные связи между народами двух стран и из уважения к мечте населения Косова о независимости, королевство Бахрейн объявляет о признании республики Косово в качестве независимого государства», - говорится в сообщении МИД Бахрейна.

За последние часы это уже второе после Коморских островов государство, объявившее о признании косовской независимости.

Албанские власти Косова 17 февраля 2008 года при поддержке США и ведущих стран ЕС провозгласили в одностороннем порядке независимость от Сербии.

Сербия и Россия отказываются признавать Косово независимым государством, заявляя, что односторонний шаг края по провозглашению его нового статуса грубо нарушает нормы международного права, в частности, резолюцию СБ ООН 1244 от 1999 года, закрепляющую территориальную целостность Сербии.

Бахрейн стал 60-й страной-членом ООН, признавшей независимость сербской автономии, передает РИА «Новости».
Прийшла повістка - іди служити!
 

Аватар користувача
Fet
Member
Member
 
Повідомлень: 1393
З нами з:
18 квітня 2009 10:16
Звідки: Місто Корабелів

Повідомлення Fet » 20 травня 2009 09:38

Галантерейщик и Кардинал - это сила! :o
Політ сокола не залишає слідів на небі – він залишає сліди у серцях людей які дивляться на небо.
А ты идиотизм с патриотизмом не путай!
 

Аватар користувача
Adam
Global Moderator
Global Moderator
 
Повідомлень: 31892
З нами з:
22 лютого 2006 21:35
Звідки: Київ, Україна

Re: Про незалежність Косово

Повідомлення Adam » 26 серпня 2018 18:47

Президенти Сербії і Косова публічно виступили за зміну кордонів
Неділя, 26 серпня 2018, 13:24

Президенти Сербії і Косова дали зрозуміти, що вони розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали Європейський Союз надати ключову підтримку їхнім зусиллям.

Про це пише Politico.

Косово та Сербія почали обговорювати ідею зміни кордону кілька тижнів тому. Але заяви президентів у суботу стали першими, коли вони відкрито висловилися щодо цієї ідеї перед міжнародною спільнотою.

Видання відзначає, що своїми заявами на панельній дискусії в Австрії Александр Вучич і Хашим Тачі поставили Євросоюз у складне становище. Лідери ЄС давно виступають проти змін кордонів на тій підставі, що вони можуть призвести до перерозподілу інших кордонів на Балканах та ймовірно відродити етнічне насильство воєн 1990-х років.

Єврокомісар із політики сусідства та переговорів про розширення ЄС Йоганнес Ган, який теж був присутній на дискусії, зайняв дипломатичну позицію, заявивши, що на цьому етапі переговорів між країнами нічого не можна виключати, проте закликав лідерів забезпечити, аби будь-яка угода не дестабілізувала балканський регіон.

Президенти Сербії та Косова закликали ЄС та США дозволити їм дослідити довгий час табуйовану тему кордонів.

"Косово має намір досягти зобов’язуючої юридичної угоди з Сербією. Час зробити це зараз. У нас є невелике вікно можливостей. Це не легко. Це дуже, дуже складно. Ось чому всі повинні підтримати це", - відзначив президент Косова Хашим Тачі.

Він додав, що "країни нашого регіону, держави-члени ЄС або інші країни світу не повинні протистояти або боятися потенційної мирної угоди між Косово і Сербією, навіть якщо така угода включатиме корекцію кордонів".

Президент Сербії Александр Вучич розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів, заявивши, що західні уряди хочуть нав'язати свою волю албанцям та сербам.

"Чому вас так турбує те, що ми робимо? Ми робимо щось для майбутнього сербів і албанців. І ми повинні дбати про себе, нікому не завдаючи шкоди, не впливаючи на інших в регіоні", - сказав він.

Жоден з президентів чітко не окреслив, про які кордони йде мова. Найчастіше обговорюваний сценарій полягає у тому, що частина північного Косова, населена здебільшого сербами, перейде Сербії, а населена здебільшого албанцями Прешевська долина у Сербії стане частиною Косова.

Сербія не визнає незалежності Косова, проголошеної в 2008 році. Обидві країни прагнуть стати членами ЄС, але для цього вони мають вирішити територіальні суперечки.

Вашингтон заявив, що не буде втручатися в переговори щодо обміну територією між Сербією і Косово.
Зображення

"Краще жити у цирку, ніж у концтаборі!"
"Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом!"
 

Аватар користувача
Oleh Nemchinov
Moderator
Moderator
 
Повідомлень: 7840
З нами з:
04 березня 2006 21:16
Звідки: Львів

Re: Про незалежність Косово

Повідомлення Oleh Nemchinov » 26 серпня 2018 19:41

“Здається мені ми на порозі грандіозного шухері» (с)
Прийшла повістка - іди служити!
 

Поперед.

Повернутись до Новини

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість