Однострій \"Чорних Запорожців\"

Модератори: Global Moderators, Реконструкція

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 01 липня 2006 17:59

Тинченко написав:Я ж лише у продовження теми про гусарські ментики.
Приходжу додому, ще раз уважно переглядаю ч. 126 "Вістей Братства", і таки знаходжу С. 95 з заміткою Сімянціва

Нарешті, а то стільки часу "трансформер" РАО писав цю статтю/замітку Сімянціва. Пан Тинченко занйшов її.

1. З сотником Бурдою, робіть що хочете :D наполягайте чи не наполягайте. Всі претензії до Валентина Сімянціва, який з ним служив. Однак, повторюю "не знаю" не означає "не було". Шукаємо, чекаємо...
2. Про те хто зображений на фото у долмані, хай судять учасники форуму, тим більше, що шановний Богдан в останньому пості навів їх разом. Однак, мені особисто здається, що це дві різні особи. Це моя персональна думка. Я не експерт-криміналіст.
3. Посади Карбовського та Марущенко перевірю за посиланнями.
До речі Карбовським в якому саме відділі штабу ОКД вув старшим адютантом? А як з моїми сумнівами щодо наявності посади начальника штабу у кінній бригаді?
4. Проект Дяченка обіцяю скоро опублікувати.
Тинченко написав:Перепрошую, що ввів читачів в оману

Нарешті, пан Тинченко вибачився! :D

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 липня 2006 10:50

RAO написав:
Тинченко написав:оро опублікувати.
Тинченко написав:

А де і коли опублікуєте і що саме за проект?

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 липня 2006 11:23

Де і коли опублікуєте?

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 03 липня 2006 13:07

RAO написав:3. Посади Карбовського та Марущенко перевірю за посиланнями.
До речі Карбовським в якому саме відділі штабу ОКД вув старшим адютантом? А як з моїми сумнівами щодо наявності посади начальника штабу у кінній бригаді?

Привіт!

Все це буде -- просто супер. І перше, і друге. Тим більше, за першим посиланням Ви знайдете взагалі всі-всі списки Окремої кінної дивізії. Попереджаю: переписувати їх не обов`язково. Я їх вже (взагалі всі-всі у цій справі) давно набрав і вичитав. Можу вивісити списки старшинського складу ОКД на сайті Євгена.
Але, бажано, щоб альтруїстом був не тількі я, а і ще дехто, хто знається на архівах :))

П.С. Між іншим, Євгене -- проанонсуй, будь-ласка, коли "вивісиш" Дяченка. Я потім тобі скину електронний варіант всх чотирьох книжок Омеляновича-Павленка, а також передам ксерокси по інших полках.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 липня 2006 14:14

Тинченко написав:.

Пане Ярославе, а у Вас можна дістати Вашу книгу "Армии Украины"?
Чи можливо підкажете де її дістати? Бо всі її обговорюють, а тут навіть не знаєш чи був той мальчшік...

Ви мені були писали про неї: "Армии Украини" вже давно вичерпан . Тим б льше -- це видання було у Рос . Нав ть в мене лишився лише робочий екземпляр -- дуже подертий.
Може що змінилося?
Заздалегідь буду вдячний за будь-яку відповідь...

кювернат Ювяшжт
Member
Member

Повідомлення кювернат Ювяшжт » 03 липня 2006 14:44

Цієї книжки вже кілька років не знайти. Але наскільки я зрозумів (з посту самого Тинченка), скоро буде ще одна книга того ж автора на ту ж тему.

Otaman
Member
Member

Повідомлення Otaman » 03 липня 2006 16:03

[quote="Тинченко"][/quote]

Шановний пане Ярославе і всі інші шановні друзі форумчани!
Можна дізнатись склад 1 кінного полку Чорних Запорожців?
Чи були піші частини в його складі? І як змінювався його склад?

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 03 липня 2006 21:36

Тинченко

З трансформерським привітом,
Тинченко написав:Все це буде -- просто супер. І перше, і друге. Тим більше, за першим посиланням Ви знайдете взагалі всі-всі списки Окремої кінної дивізії. Попереджаю: переписувати їх не обов`язково. Я їх вже (взагалі всі-всі у цій справі) давно набрав і вичитав. Можу вивісити списки старшинського складу ОКД на сайті Євгена.

А ніхто переписувати і не збирається :D Звірю зі своїми списками. Я так зрозумів, ваші складені у квітні 1921 р. чи навіть пізніше, а мої у березні. Під час перебування в таборах переміщень по службі було чимало, з посади на посади, до іншої частини чи навіть зєднання "для добра служби".

Альтруістричні наміри буду здійснювати через Євгена.

Otaman
Otaman написав:Де і коли опублікуєте?

Зараз важко сказати, якщо пан Богдан Піргач зробить до нього кольоровий малюнок тоді можна буде у "Військово-історичному альмансі", наприклад або де-інде. Якщо без малюнку тоді простіше. Як вийде передам Євгену для публікації на сайті.

Bohdan
Member
Member

Повідомлення Bohdan » 04 липня 2006 13:36

RAO написав:... якщо пан Богдан Піргач зробить до нього кольоровий малюнок ...

З задоволенням.

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 05 липня 2006 22:17

Bohdan
Bohdan написав:З задоволенням.

Домовились, я Вам напишу листа е-майлом.

Грiм
Member
Member

Повідомлення Грiм » 06 липня 2006 11:07

щодо черепів на шапках.
в книжці Тинченка є спогади В.Прихода про отамана Чорного куреня смерті(Горбачівська кінна сотня) Гуцула. Гуцул зображується в чорній шапці з чорним шликом і черепом з костями на ній
Ми молодії, хлопці лісовії
Скрізь нам дорога відкрита.

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 07 липня 2006 17:57

Всім привіт -- житомирським аптекарям, кожем`яцьким аристократам і трансформерам :)!

Особисто для Отамана можу знайти один екземпляр книжки. Від нього вимагається всього-навсього вийти на зв`язок -- зі мною чи з Євгеном, чого він досі не здійснив.

Щодо складу 1-го кінного полку Чорних Запорожців можу сказати, що до Першого Зимового походу він мав три кінні сотні. У лютому 1920 р. до складу полку 4-ю сотнею ввійшли недобитки Богданівського полку. Тепер він складався з 2-х кінних куренів по дві сотні кожна. Потім до них додалися: кінна батарея сотника Чорниці з 2-а гарматами та піший пластунський курінь -- з полонених-червоноармійців. У складі куреня була одна кримсько-татарська піша сотня. Курінь загинув в останніх боях з червоними у листопаді 1920 р.

Згадки про чотаря Бурбу знайшов у матеріалах 1919 року.

І ще... Ми з Євгеном розмовляли щодо його питання про жовті та срібні відзнаки, нашиті на жупан Скрипки. Він, начебто, сказав, що я його переконав. Хотілося б підтвердження ... :)

RAO
Member
Member

Повідомлення RAO » 07 липня 2006 22:50

Тинченко
Тинченко написав:додалися: кінна батарея сотника Чорниці з 2-а гарматами та піший пластунський курінь -- з полонених-червоноармійців.

Все так, тільки спочатку була пластунська сотня і гармаьна чота, розгорнуті у червні у курінь та батарею, відповідно.
Забули також про кулеметну сотню, немуштрову сотню, команду ординарців та ватагу сурмачів, якою пишався командир полку.
Фактично, у складі було все, окрім хиба що авіа загону :D

haiduk
Member
Member

Повідомлення haiduk » 08 липня 2006 13:04

все, окрім хиба що авіа загону

1й окремий авіа дівізіон, що стояв в Камянці таж ніби був Запоріжським :D
Зображення

Тинченко
Member
Member

Повідомлення Тинченко » 08 липня 2006 14:14

Враховуючи велике зацікавлення до цього полку... :))

Ми з Євгеном домовилися, що як тільки він викладе на своєму сайті спогади Дяченка, далі я йому передам на сканування та розміщення спогади В. Сімянціва, С. Самійленка, Б. Монкевича (якщо треба буде), а також матеріали про Богданівський полк -- невід`ємно пов`язаний з Чорними Запорожцями (спогади С. Лазуренка, Б. Бонкевича, М. Галана та кілкьа інших).

Тому, прошу, всі питання -- до Євгена. За мною не поржавіє :))

Між іншим, ще маю велику статтю про Карліса Яніса Броже -- латиша, приятеля Дяченка, і в.о. командира полку Чорних Запорожців восени 1920 року. Він потім був начальником дільниці поліції у Ризі. Коли я деякий час мешкав у Латвії, знайшов там всі його справи та два фото!!

Поперед.Далі

Повернутись до WWI

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей