Док. фільм \"Білоруський резистанс\"

Модератор: Global Moderators

Аватар користувача
Запорожець
Member
Member
 
Повідомлень: 6748
З нами з:
28 лютого 2006 15:06
Звідки: Київ

Док. фільм \"Білоруський резистанс\"

Повідомлення Запорожець » 22 грудня 2008 14:39

Пропоную вашій увазі документальний фільм \"Білоруський резистанс\" відзнятий студією Партизанфільм. В даному фільмі коротко, з використанням архівних матеріалів, а також реконструкцією подій, розказано про боротьбу білоруських націоналістів та їх військових відділів з совітами в період 19445-1957 роки.

Ось тут його можна закачати:

http://www.share.net.ua/forum/lofiversi ... t4436.html
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!
 

Аватар користувача
Денис
Member
Member
 
Повідомлень: 1198
З нами з:
01 травня 2006 13:46
Звідки: Київ

Повідомлення Денис » 22 грудня 2008 15:08

Зображення
 

Аватар користувача
Запорожець
Member
Member
 
Повідомлень: 6748
З нами з:
28 лютого 2006 15:06
Звідки: Київ

Повідомлення Запорожець » 22 грудня 2008 15:16

Не зовсім Баян! В тій темі більше йшлось про сайт ніж про сам фільм!
Хотілось аби якнайбільше людей подивилось саме фільм, та після цього обговорити його!
Особливо в світлі співпраці білоруських національних партизанів з німцями (що випливає з фільму) та з УПА!
Подивіться його і у вас виникне багато цікавих запитань!
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!
 

borysphen
Member
Member
 
Повідомлень: 538
З нами з:
02 серпня 2008 23:55

Повідомлення borysphen » 22 грудня 2008 17:32

Навесні цього року фільм презентували в Могилянці. Були режисер та один з авторів книги, за якою зробили \"Білоруський резистанс\".

Книга (Беларускі супраціў) була написана С.Йоршем та С.Горбіком і видана у Львові за сприяння ВО \"Свобода\". Як казали, через офіс львівської \"Свободи\" можна придбати примірник. Книга досить груба (товста), тому у фільмі вдалося висвітлити лише окремі факти з неї. Поспілкувався з С.Горбіком - дуже мутний дядько, великий конспіратор (не давав своїх контактів, постійно в чомусь підозрював співбесідників і т.п.). Він мешкає у Львові і має дружину - \"українську націоналістку\".

Запам'яталося, як він закликав не приховувати і не соромитися співпраці українського визвольного руху з німцями. Треба не приховувати факти, а міняти своє ставлення до них. На його думку, українці приховують факти випадків співпраці з німцями УПА, та взагалі, викидають з пантеону героїв Дивізію \"Галичина\", ДУН, УВВ і т.п. (Відчувалося, що ніби \"реабілітацією\" українців на боці Німеччини, він намагався реабілітувати вель білоруський рух, який мало не 100% співпрацював з німцями).

Фільм дійсно повністю зроблений аматорами. Відзнятий у Польщі.
 

borysphen
Member
Member
 
Повідомлень: 538
З нами з:
02 серпня 2008 23:55

Повідомлення borysphen » 22 грудня 2008 18:28

Мої враження.

Проблема білоруського визвольного руху ще зовсів малодосліджена, що дозволяє висмикувати одинокі факти і роздувати з них історію - надзвичайно ганебну, або ж, навпаки, - мегагероїчну. Власне другим й займаються автори книги та фільму.

Білоруський націоналістичний резистанс охоплював навіть у відсотковому відношенні значно вужчі кола, ніж в Україні.
В Білорусі не було яскраво виражених регіональних особливостей, як в Україні. Там не було феномену Західної Білорусі. Нечисельні партизани були розпорошені майже усією територією БРСР, в залежності від ландшафтних умов.

Якщо УПА, як мені здається, була чітко організованою, самостійною структурою з широкою опорою на місцеве населення, то зовсім інша картина постає в Білорусі. Там були, власне, не партизани, а добре вишколений німецький спецназ, який покладався не на місцеве населення, а на солідну матеріально-технічну базу та відпрацьовану конспірацію. Від початку і до кінця проект білоруського руху опору в радянському запіллі був розроблений та втілювався німецькими спецслужбами. Хоча, як стверджують автори фільму, коли групи опинилися в терені, вони почали діяти на власну руку. Як сказав Горбік, \"нам вдалося більше ніж вам урвати у німців\".

Білоруських \"партизанів\" було відносно мало, однак вони мали великі і глибокі бетоновані бункери, замасковіані склади зброї та іншого спорядження. Білоруси дотримувалися більш суворих правил конспірації, що однак залишало їм менше можливостей для ведення роботи серед цивільного населення. Жорстка конспірація, добрий вишкіл, зовнішня підтримка та мала чисельність дозволили партизанам \"дожити\" до 1950-их, фактично без опори на населення.

Автори книги і фільму, наскільки склалося враження, не дуже добре орієнтувалися в історії українського визвольного руху. Десь була фраза (усно чи у фільмі) про Левицького - \"президента Західної України, організатора бульбівського руху опору\". У фільмі і пізніше, під час обговорення, білоруси декілька разів наголошували, що з УПА і ОУН(б) співпраці не було. Навпаки, мали місце факти невеликих збройних сутичок, оскільки бандерівці претендували на Берестейщину. З іншого боку, аж до 1950-х (?) була плідна співпраця з бульбівцями і просто з \"українськими партизанами\", партійної належності яких білоруси не змогли назвати.

Крім таких \"організованих партизанів\", на чолі з Вітушкою, були ще \"розрізнені, але досить чисельні загони повсталого білоруського народу\", які не підпорядковувалися \"Чорному Коту\", однак були \"під його впливом\" (?).

Дивно, але майже всі головні очільники білоруського резистансу (Вітушка, Харьовскій та ін.) повоювали до початку 1960-их, а потім із залишками інсургентів благополучно емігрували в Західну Європу. Втім, і на Заході вони були суперзаконспірованими, так що про них там ніхто не чув. Вітушка, наприклад, інкогніто відвідував Білорусь у 1970-их, до того ж декілька разів. Помер він так і не легалізований у 2006 році (!) в Мюнхені. %)
Для мене особисто це стало одкровенням, оскільки досі багато читав, що сліди напівміфічного Вітушки безнадійно губляться наприкінці 1940-их.

Словом, багато з того всього раджу фільтрувати і чекати на появу більш достовірних досліджень.
 

Аватар користувача
Запорожець
Member
Member
 
Повідомлень: 6748
З нами з:
28 лютого 2006 15:06
Звідки: Київ

Повідомлення Запорожець » 23 грудня 2008 17:59

Повністю погоджуюсь! Але цікаво, що цей фільм взагалі з'явився і започаткував обговорення такої цікавої теми в історіїї Білорусі!
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!
 

Аватар користувача
Chill
Member
Member
 
Повідомлень: 1613
З нами з:
17 травня 2007 16:36
Звідки: матір міст руських

Повідомлення Chill » 24 грудня 2008 17:14

Запорожець, я ж тобі цього фільма десь пів року тому начебто записував.. Прокинувся :)
Дядько Орест.

Стяг наш - Сонце красне й вічне небо ясне,
Меч наш - Предків Віра, з неї наша сила!

(с) Огнеколо "Летів сокіл"
 

Аватар користувача
Запорожець
Member
Member
 
Повідомлень: 6748
З нами з:
28 лютого 2006 15:06
Звідки: Київ

Повідомлення Запорожець » 24 грудня 2008 18:45

Ніфіга ти мені не давав! :Search:
І знову хмари потемніли,
Стріляв наш кулемет,
Комуна боса утікає,
УПА іде вперед!
 

Аватар користувача
korner45
Member
Member
 
Повідомлень: 1820
З нами з:
25 лютого 2008 21:17

Повідомлення korner45 » 09 січня 2009 22:47

Як би там не було - цікавий фільм. Особисто узнав багато цікавого. :)
 

borysphen
Member
Member
 
Повідомлень: 538
З нами з:
02 серпня 2008 23:55

Повідомлення borysphen » 10 січня 2009 02:07

Наприклад, на 5 хвилині фільму пояснюється, що білоруський \"Чорний Кіт\" був частиною загальної німецької операції \"Liben Katchen\". На інших територіях були свої \"коти\". В Україні (якщо вірно розчув) - \"Степовий Кіт\". Так от, якщо \"Чорний Кіт\" був такий успішний, чому нічого не чутно про діяльність \"Степового Кота\"?
Цей проект був невдалим, чи взагалі, нереалізованим?
Хто небудь чув раніше про \"Степового Кота\"?
 

RZ
Member
Member
 
Повідомлень: 78
З нами з:
30 липня 2008 14:52
Звідки: Львів

Повідомлення RZ » 10 січня 2009 15:34

Не було на Україні ніяких \"котів\". Думаю, що то вигадка самих режисерів фільму. Мав я якось розмову із одним \"сябром\", що причетний до створення цього кіна. Він каже, що не може такого бути, щоб УПА створили українці без допомоги німців. Це ми, історики, створення УПА не так трактуємо, або спеціально замовчуємо факти. Мовляв, створення УПА це і є отой німецький \"проект\" \"Степовий кіт\". Таким чином він намагався доказати, що УПА теж була такою структурою як і \"Білоруський рух\", тобто створений при підтримці німців, але хитрий, бо використавши німецьку допомогу, почав боротися за незалежність і створення власної держави. Білоруські Коти - це якісь колаборантські формування, а щоб вони не виглядали одиноко та пристойно, то білоруси намагаються туди підшити й УПА і таким чином реабілітувати своїх Котів. В цілому ж кіно це мені не сподобалося. Не переконливе воно якесь...
 


Повернутись до Обговорення та рецензії

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей