Окунівська битва.

Модератор: Global Moderators

teg16
Member
Member
 
Повідомлень: 8
З нами з:
12 лютого 2009 19:47
Звідки: КИЇВ

Окунівська битва.

Повідомлення teg16 » 10 червня 2009 21:41

В Хроніці Литовській і Жмойтській є відомості про одну битву проти татар в 1271 році ,в якій приймали участь південно-руські князі разом з литовцями:

О поражцЂ барзо великой Руси над татарами. Року 1276. Курдан солтан, царь заволский , мстяся забитого отца своего царя Балаклая , от литовских и руских князей [забитого] под Койдановом , зобрал всЂ орды свои Заволские , Нагайские, Казанскую, Кримскую и тягнул на руские князства, огнем и шаблею плюндруючи.То видячи, Тройнята Скирмонтовичь новгородский, подляский и Литвы Повилской князь, обослал зараз двоих братов своих, Любарта корачевского и чернЂговского, Писимонта туровского и стародубского, послал теж до Святослава, великого князя киевского и до Симеона Михайловича друцкого и до Давида Мстиславича луцкого, просячи их o ратунок, приводячи их до сполное згоды и помочи, жадаючи против Курдановий срогому a моцному К цару татарскому. A сам Тронят з Любардом и c Писимонтом братами, зобравши новгородское, подляское, литовское, стародубское , чернЂговское и туровское, все рицерство, рушилися заразом противко татаров ку Мозыру.
СвЂтослав киевский, Семион Михайловичь друцкий, Давыд Мстиславовичь луцкий и волынский княжата зо всЂми войсками особами своими прибыли им на помочь , уважаючи сполную от татар небезпечность, злучившися веспол тым охотнЂй до обозу тягнулы , где сам царь лежал за Мозырем над рЂкою Окуновкою. Там же битву, зшедшися, окрутную сточили з обу сторон, которая от поранку ажь до вечера трвала; наостаток татаре утекаты почали, a литва и русь тым смЂлей розогнаных и утЂкаючих татаров били, громили, сЂкли, кололи, в рЂках топили, и наголову оные великие войска нагайские, кримские, над рЂкою Окуневкою поразили.


Так вот наскільки мені відомо в інших літописах про цю битву не згадується тому хотів задати питання -чи така битва була насправді чи це авторський вимисел?
 

Erelion
Member
Member
 
Повідомлень: 1606
З нами з:
17 жовтня 2006 22:08
Звідки: Київ

Повідомлення Erelion » 11 червня 2009 10:57

Любарт Корачевський і Чернігівський ? Щось далеко литовці забралися як на кінець 13 ст... Схоже або на вимисел, або на фантазування на тему битви, що реально відбулася, але автор про неї майже нічого не знав...
 

Eromin
Member
Member
 
Повідомлень: 65
З нами з:
27 квітня 2006 20:30
Звідки: Київ

Re: Окунівська битва.

Повідомлення Eromin » 13 червня 2009 18:59

teg16 написав:Так вот наскільки мені відомо в інших літописах про цю битву не згадується тому хотів задати питання -чи така битва була насправді чи це авторський вимисел?

Це з так званої легендарної частини литовських літописів. Чи були ці події чи ні - невідомо. У будь-якому випадку хроністу про них відомо з якихось переказів, він однозначно не був сучасником тих подій.
Ряд імен князів з цього фрагменту підтверджені (Семен Михайлович Друцький), інші ж або видумані або переплутані з більш ранніми князями (і Любарт і Тройнат загинули до 1265 року).
На мій погляд, це опис якихось подій 1250-х рр.
З повагою

Ойген.
 


Повернутись до Стародавні часи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей